To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

La ROCHE-POSAY LIPIKAR SYNDET żel - czy ktoś używał?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Wbmot
Dzisiaj pani w aptece poleciła mi żel do mycia jak w tytule. mam wrażliwą, alergiczną skórę, więc postanowiłam kupić żel pod prysznicm, który nie powodowałby u mnie podrażnień.

Jednak nie znam tej firmy, ani tego żelu, a na dodatek mam tylko niemiecjką informację icon_confused.gif

Znacie ten żel?
Małgoś.dz
Tego żelu akurat nie znam, ale mogę polecić inny kosmetyk do skóry alergicznej, a nawet o skłonnościach atopowych.

Jest to TOPIALYSE ŻEL firmy SVR - do kupienia podobnie jak La Roche-Posay czy Vichy tylko w aptece. Ten konkretnie przeznaczony jest do skóry suchej, ale w ofercie posiadają również dla innego rodzaju skóry.
W/w żel nie zawiera mydła, środków zapachowych ani sztucznych konserwantów. Kosmetyki tej serii wykonywane są na bazie ogórecznika lekarskiego, który posiada właściwości łagodzące.
Jest naprawdę bardzo dobry i stosuję go do mycia nie tylko dla siebie, ale również dla swojego alergicznego maluszka i nigdy nie spowodował żadnych podrażnień (zresztą podobnie jak inne kosmetyki tej firmy).
Kilkakrotnie nawet zaryzykowałam i umyłam nim twarz (czego nigdy nie robię, bo skóra mojej twarzy nie toleruje wody) i o dziwo po spłukaniu wodą, nie odczułam nieprzyjemnych skutków. Ten żel bardzo dobrze natłuszcza skórę (zawiera w swym składzie glicerynę).

To chyba wszystko na ten temat.
Aha, cena flakonu 300ml - ok. 35zł.
Wbmot
Aha... brzmi ciekawie. Zobaczę dziś jak zadziała na mnie ten żel. Jeśli będzie coś nie tak, to kupię ten o którym piszesz.

A pisze na nim, że jest to żel pod prysznic? Bo na moim nic nie pisze. Pisze tylko, że to jest żel myjący bez mydła do alergicznej skóry.
Wbmot
A czym się smarować już po kąpieli? Bo ja mam zawsze suchą skórę.
Małgoś.dz
Na moim kosmetyku też nie jest napisane, że to żel po prysznic. Niemniej na ulotce podano informację, że to żel do skóry twarzy i całego ciała dla dorosłych, dzieci i niemowląt. Sprawdza się znakomicie.

A jeśli chodzi o nawilżanie skóry po kąpieli - to stosuję mleczko TOPIALYSE tej samej firmy SVR. Lekka emulsja, dosyć wydajna,.
Mleczko stosuję zamiennie z oliwką TOPIALYSE, która jest wręcz rewelacyjna. Wszystkie Bubchen, Nivea, i innej maści się przy tej chowają. Tak jak wszystkie kosmetyki z tej serii -pozbawiona jest konserwantów, środków zapachowych. Smarowanie na mokrą skórę przynosi niesamowite efekty (w każdym razie na moim ciele)- skóra robi się gładziutka i świetnie nawilżona. Żegnaj suchy naskórku!
Niestety jest stosunkowo droga, bo buteleczka o pojemności 125ml kosztuje ok. 30zł. Ale jak dla mnie jest warta swej ceny.
Z tego co wiem, to SVR w swej ofercie posiada szereg najróżniejszych kosmetyków dla bardzo wrażliwej skóry (głównie suchej, ale również do mieszanej).
jl101
czesc, ja uzywalam le roche posay balsamu do ciala z serii lipikar i byl super. na wszystko. uzywalam go po opalaniu a kupilam na jakas sucha wysypke. ja w ogole lubie la roche posay i ze wszystkiego czego uzywalam tej firmy jestem zadowolona.
pozdrawiam
justyna
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.