To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

HARMONET

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Dodorka
czesć dziewczyny icon_smile.gif
mam małe wątpliwości co do tych tabletek,pierwszy raz o nich usłyszałam u lekarza.Przed ciążą stosowałam Cilest i było ok,tylko trochę przytyłam ale to chyba nie od tabletek icon_smile.gif
Teraz jest 3 miesiące po porodzie,nie karmię piersią bo nie mogę,byłam wczoraj u lekarza i zaproponował mi właśnie Harmonet.
Może któraś z was je stosowała?Proszę ratujcie bo niewiem czy mam je brać?
gosiak23
Witaj Dodorko!Ja stosowalam wlaśnie Harmonet przez ponad rok i czułam się po nich świetnie!Żadnego tycia ani złego samopoczucia a co ważne, niedługo po ich odstawieniu zaszłam w ciążę i urodziłam zdrową dziewczynkę! Moja lekarka mówiła, że są to tabletki bardzo nowoczesne z najmniejszą możliwą dawką hormonów, dlatego mają minimalny wpływ na samopoczucie. Oczywiście każda kobietka inaczej toleruje różne tabletki, dlatego sama musiałabyś wypróbować i ocenić. Ja na przykład bardzo źle się czułam po Cilest i dlatego zmieniłam je wlaśnie na Harmonet. Jedynym chyba minusem tych tabletek jest cena... ale sama musisz zdecydować!Ja też już nie karmię i zamierzam wrócić do tych tabletek bo według mnie są super!
Lila_
Po ciąży zaczęłam brać właśnie Harmonett zalecony przez lekarza po moich sugestiach, że Cilest przestał się sprawdzać a moje wymagania wzrosły icon_wink.gif icon_lol.gif

Baardzo jestem zadowolona - efekty uboczne sÄ… znikome.

A cena obecnie to ok 30 zł - potaniał czym jestem zdziwiona icon_exclaim.gif
Kaszanka
Ja biorę. Po poprzednich - te znoszę rewelacyjnie. Zero mdłości rano i zero depresji.
sylwias
Harmonet jest najnowocześniejszym preparatem, ale jak to hormony.... nie dla każdego. Ja akurat nie znosiłam go dobrze. A robiłam dwa długie podejścia. "Spuchłam", miałam fatalne samopoczucie i te koszmarne migreny. Wszystko ustępowało jak odstawilam prochy. Niestety.
gosiak23
Dodorko-dokładnie tak jak dziewczyny piszą-każdy organizm inaczej reaguje na hormony, jak przetestujesz to będziesz wiedziała czy tobie akurat służy czy nie! Sprawdziłam ostatnio i faktycznie potaniał-u nas 28-29 zł, bo znalazł się na liście leków częściowo refundowanych brawo_bis.gif
Silije
Miałam takie migreny w trakcie brania harmonetu że myślałam że skoczę przez okno.
Gruszka
Podciągam i proszę o uświadomienie.

Wracam do tabletek po kilkuletniej przerwie - lekarz zapytał, jakie brałam wcześniej i zasugerował powrót do tych samych (że szansa na dobre tolerowanie).

Powiedziałam, że brałam HARMONET. Dostałam receptę... a za dwa dni przypomniałam sobie, że to był jednak MINULET.

Wyczytałam, że skład mają identyczny, ale w innych proporcjach:
Minulet: 0,030 mg Ethinylestradiolum
Harmonet: 0,020 mg Ethinylestradiolum

I teraz powiedzcie? wrócić do gina i kazac zmienić w ciemno na Minulet? czy spróbowac ten Harmonet (ma mniejszą ilość tego E..., więc czym to się może dla mnie objawić??)

Jaki może być skutek większej/mniejszej ilości tego składnika, zakładając, że 3 lata temu dobrze czułam się po tej dawce 0,030 z Minuletu...?
Gruszka
Medyczki, proszę, oświećcie mnie, bo lada moment musze tę receptę wykupić, albo zmienić, bo mi cały cykl ucieknie, a tego juz nie zdzierżę...
plizzz
milly
spróbuj, najwyżej za 2-3 miesiące wrócisz do Minuletu:)
zajka
Gruszka ja bym raczej miała obawy, gdyby była odwrotna sytuacja - z mniejszej dawki hormonu przejść na większą. Wykup receptę i zobacz jak się będziesz czuła icon_wink.gif
Gruszka
No dobra icon_smile.gif
rtonka
moj organizm nie tolerowal tych tabletem mialam za duzo dzialan ubocznych i zrezygnowalam z nich
Gruszka
CYTAT(rtonka @ Sun, 22 Feb 2009 - 10:35) *
moj organizm nie tolerowal tych tabletem mialam za duzo dzialan ubocznych i zrezygnowalam z nich

Takie opinie mozna znaleźć przy dosłownie każdym rodzaju tabletek, bo co organizm, to inna reakcja. Tak że działaniami ubocznymi na razie sobie głowy nie zawracam, bo i tak wyjdzie w praniu.
naples
Gruszka, ja bym zostala przy harmonecie. Moze akurat bedzie wszystko w porzadku. Wiadomo, na poczatku przez pierwsze 3miesiace moze byc roznie, ale jak to zleci, to powinno byc ok. Zobaczysz, jak sie bedziesz na harmonie czula, a wtedy najwyzej lekarz zmieni ci ee. Mysle, ze powinno byc dobrze.
Gruszka
Kupiłam jakis dziwaczny Harmonet, w dziwnym opakowaniu - że niby import równoległy... 6 zł tańszy niż w innych aptekach, ale za to bez tego pudełeczka, tego kartonika, w którym mozna trzymac tabletki... niewygodne to jak pieron :/
naples
Przy imporcie rownoleglym czasem tak jest, moze nawet nie byc ulotki...
Ja tylko zaluje, ze przy moich tabsach ktore biore nie moge zakupic w komplecie 3pakow i ze nie sa z importu.
Wiem, ze kiedys mozna bylo kupic takie pudeleczko na tabletki icon_wink.gif Ale nie wiem juz gdzie .
Uleńka
Ja harmonet brałam przed ciążą dość długo i przez pierwsze lata było ok, ale z czasem potworne migreny, libido równe zeru puchłam jak bańka i utyłam jak słoń mimo diety
sylmat
Dziewczyny a słyszałyście juz coś o nowych tabletkach Sylvie? Podobno to zamiennik Harmonetu tylko zdecydowanie tańszy. Chętnie płaciłabym mniej ale najpierw szukam o nich info. Na jednym z for przeczytałam ,że mogę w aptece mając receptę na Harmonet bez problemu poprosić o Sylvie, i to tyle co wiem.
klaudia84
Postanowiłam się zarejestrować, ponieważ zaciekawił mnie wątek z zamiennikiem Harmonetu.
Sama go stosuje praktycznie od 3 lat. Jeżeli chodzi o jego skuteczność, to nie mogę narzekać. Nie powoduje także u mnie żadnych skutków ubocznych, aczkolwiek jego cena nie jest najniższa.
Ile kosztują te tabletki Sylvie? Szukałam informacji na ich temat w internecie, aczkolwiek znalazłam więcej pytań dotyczących tych tabletek aniżeli odpowiedzi. Czy ktoś je już stosował?
naples
klaudia84, poczytaj tutaj- https://www.antyforum.pl/viewtopic.php?t=5154

Cena, to 17-20zł/opakowanie.

W Polsce sÄ… dwa rodzaje Sylvie 20 i Sylvie 30.
klaudia84
Bardzo dziękuję Ci za podanie linka do forum, na ktorym temat ten jest poruszany. Przyznam, że przeczytałam go od deski do deski i dochodzę do wniosku, że skoro skład jest ten sam, to po co dwukrotnie przepłacać. Za kilkanaście dni wypada mi kolejna wizyta u ginekologa, także nieomieszkam zapytać lekarki o ten lek, oraz poproszę ją aby mi go przepisała.
Zastanawia mnie równie dostępność tego leku, gdyż z tego co czytalam na innych forach, to tabletki te zostały niedawno wprowadzone na polski rynek, a ja mieszkam w małej mieścince, także może się zdarzyć, że tabletki te będą niedostępne.
No, ale raz jeszcze dziękuję za odpowiedź icon_smile.gif
A w Waszych miastach Sylvie są już dostępne w aptekach?
naples
Nie ma za co icon_wink.gif
W sieci aptek- dbam o zdrowie mozna zamowic ten lek na miejscu. Wiadomo, ze te tabletki zostaly stosunkowo niedawno wprowadzone, ale z biegiem czasu pewnie nie powinno byc problemu z dostepnoscia.
klaudia84
Z głupiej ciekawości pytałam się ostatnio o te tabletki w aptece (akurat robiłam zakupy, gdyż uzupełniałam zapasy domowej apteczki 06.gif ) i aptekarka=farmaceutka powiedziała mi, że ona o tych tabletkach nawet nie słyszała icon_sad.gif
Nie ma to jak uroki mieszkania w dziurze zabitej dechami! Jeszcze istnieje możliwość, że dopadne je w Karkowie, ponieważ w przyszłym tygodniu mam tam jechać. Czy ktoś się orientuje, gdzie w krakowie mogłabym je dostać? Dodam, że będę jechać pociągiem, gdyż nawet nie zamierzam tłuc się samochodem po tych rozkopanych drogach 04.gif , a więc interesowały by mnie apteki w promieniu max 1km od dworca PKP.
naples
klaudia84, najlepiej podzwonic po aptekach i zapytac. Jak juz wiesz, ze w danym dniu bedziesz w Krakowie, to moga Ci je zamowic i sobie bez problemu odbierzesz.
A adresy, to z sieci aptek 'dbam o zdrowie' znajdziesz na stronie www.doz.pl
klaudia84
Niestety dopiero dzisiaj odpisuje- gdyż dopiero teraz mam odrobinę wolnego czasu dla siebie.
Chadalusia zrobiłam, tak jak napisałaś, czyli obdzwoniłam apteki icon_smile.gif Fakt - znalazłam pigułki Sylvie, aczkolwiek znalazły się one dopiero w siódmej, albo w ósmej aptece do której dzwoniłam :/
Nie mniej jednak mam je już w domu i teraz czekam aż skończę moje obecne, a następnie zabiore się za te - mam tylko nadzieję, że nie przytrafią mi się jakies skutki uboczne - w sumie tabletek anty nie zmienia się co tydzień, a najczęściej co kilka lat - jakieś głupie obawy mam pomimo tego, iż jest to odpowiednik moich obecnych.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.