To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Sezamowe Ciasteczka Szczęścia

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Jaco
Przepis nie mój tylko AgusiH
Ale pozwolę sobie wkleić bo nie zamierzam sama tyć icon_mrgreen.gif. Potrzebuję towarzystwa icon_evil.gif

Ciasteczka są tak pyszne, że jeśli zamierzacie je zrobić z jednej tylko porcji, to sobie lepiej od razu odpuśćcie. Ja robię od razu z dwóch i po godzinie i tak nie ma w domu nic słodkiego. A oto oryginalne zdjęcie autora czyli AgusiH. A pod spodem oryginalny przepis icon_smile.gif



--------------------------------------------------------------------------------

SEZAMOWE CIASTECZKA SZCZĘŚCIA

Podobno ziarno sezamowe jest w Afryce symbolem powodzenia, stąd nazwa ciasteczek. Są wyśmienite, pysznie chrupiące, otoczone sezamową skorupką. U mnie w domu bardziej lubiane niż sezamki.



ilość:40 szt (2 duże blaszki do pieczenia)

2/3 szkl uprażonego na patelni sezamu
100g masła
1/2 szkl białego cukru
1/2 szkl jasnego brÄ…zowego cukru
1 jajko
1 opakowanie cukru waniliowego
1 i 1/4 szkl maki
1/2 łyżeczki proszku do pieczenia
1/4 łyżeczki soli
1/4 łyżeczki cynamonu

Utrzeć masło z 2 rodzajami cukru i cukrem waniliowym. Dodać jajko. Wymieszać mąkę z proszkiem, solę i cynamonem i stopniowo dodawać do ciasta nadal ucierając. Na koniec wmieszać do ciasta połowe uprażonego sezamu. wstawic ciasto na min. 1 godz. do lodówki. Następnie po wyjęciu formować kulki średnicy ok.3cm ( ja nabieram ciasto łyżeczką i formuję kulki dłonią). Każdą kulkę obtaczać w pozostałym sezamie, kłaść na blaszkę wyłożoną papierem do pieczenia i lekko rozpłaszczać dłonią. Ukladac na blaszkach zachowujac duze odstepy miedzy ciasteczkami - maksimum 20 kulek na duza blaszke od piekarnika.
Piec ok. 10-15min w 190 stopniach, aż będą złote ( złote! nie brązowe, nie wolno ich przepiec). Zdejmować z papieru do pieczenia dopiero po ostygnięciu.

Życzę smacznego wszystkim ciasteczkowym potworom
Mika
Jazda kusicielko icon_twisted.gif
przecież ja chora bym była gdybym nie wypróbowała przepisu i sezamu mam w bród .... i odchudzać się miałam od poniedziałku icon_evil.gif ....pewnie sierpień mnie zastanie icon_wink.gif
siłaczka
A już się napaliłam,że zrobię te ciasteczka dla Michasi..., z glukozą bo sezam jeść może. Kicha, cukier brązowy, cynamon.. icon_sad.gif icon_sad.gif
Ale może kiedyś, dla siebie.. icon_wink.gif , przepis w każdym razie mi się podoba.
katiek
Ja obok tematu-Kasia czy znasz wafle do lodów z LP (tudzież z Geanta)-są bez cukru
Jaco
eKachna,
Zrób bez brązowego cukru i cynamonu. Myślę, że będą równie pyszne. Kolor pewnie będzie inny, ale tu o smak przecież chodzi a nie o kolor.
siłaczka
CYTAT(katiek)
Ja obok tematu-Kasia czy znasz wafle do lodów z LP (tudzież z Geanta)-są bez cukru

icon_rolleyes.gif Nie znam. Ale LP mam niedaleko wiec podskoczę, dzięki za informację.
Graz
EKachna ja robiłam bez cukru brązowego. Były ok, ludziom smakowały, ale ja szczerze mówiąć az taka zachwycona nie jestem icon_lol.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.