To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Jakie wybrać przedszkole?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Roberta
Jakie wybrać przedszkole?
Czym sie kierować przy wyborze?
Skąd można wiedzieć, że to jest to przedszkole, w którym dziecko bedzie sie dobrze czuło?
Czy jest jakiÅ› ranking Warszawskich przedszkoli?
Czy można pójść do przedszkola i poprosić, żeby przedszolanki mnie i Kacpra oprowadziły i pokazały wszystko?
Czy we wszystkich przedszkolach jest obowiązkowe leżakowanie?
Jak ja to przeżywam, że chce posłać dziecko do przedszkola! icon_confused.gif
mamuśka.chłidzw
Już jest taki watek icon_wink.gif
Lua
Dla mnie jest kilka kryteriów dobrego przedszkola.

Przede wszystkim małe. U Amelki w sumie jest około 20 dzieci. Każde traktowane jest bardzo indywidualnie co jest bardzo dużym atutem. Jest kilkoro dzieci które nie ukończyły jeszcze trzech lat i wtedy każde ma swój nocniczek, widziłąm dzieci z niekapkami, jeden chłopczyk ma jeszcze pieluszki. Nikt nie robił z tego problemu.

Kolejna sprawa posiłki przygotowywane codziennie na miejscu, przez co swieże a skoro dzieci mało to wiadomo, że nie gotuje się hurtowo.
No i 3 posiłki dziennie plus 4 dla dzieci zastających po 16.00
Nie ma obowiązkowego leżakowania. Śpią tylko te dzieci które spią w domu. Jest oddzielny pokoik dla dzieci śpiących.

Rytmika, malowanie, czytanie, teatrzyki, spacery to wszystko jest na porządku dziennym. Miło jest wejść z nienacka do przedszkola i zobaczyć 8 dzieci, z magnetofonu leci bajka, pani co chwilę rozmawia z dziecmi o bajce jednoczesnie obiera pomarańcze i jabłuszka i daje je dzieciakom icon_lol.gif

Myślę, że dobra opieka, miła domowa atmosfera to najważniejsze żeby dziecko się dobrze czuło. Wiadomo, ze ogromny hałas, rozgardiasz i w pewnym stopniu anonimowość dziecka nie jest dobra.

Jak znalazłam przedszkole Amelki to pani sama mi zaproponowała żebym przyszła wszytko obejrzeć no i koniecznie kazała zabrać ze sobą Amelkę.
Myslę, że przed wszystkim trzeba pojechac do przedszkola i samemu wszystko zobaczyć.
Powodzenia
Roberta
Błagam, odeślijcie mnie! blagam.gif Nie potrafię znaleźć tego wątku! Chyba jakaś ślepa jestem!
.uzytkownik.usuniety.
Hej, nie mam pojęcia o który wątek przedszkolny chodzi, ale:

CYTAT(Roberta)
Czy można pójść do przedszkola i poprosić, żeby przedszolanki mnie i Kacpra oprowadziły i pokazały wszystko?


Nie wyobrażam sobie, że miało by być inaczej. Nie pokażą - nie zapiszę.

CYTAT(Roberta)
Czy we wszystkich przedszkolach jest obowiązkowe leżakowanie?


To akurat sprawdzałyśmy z koleżanką jakiś rok temu. Nie ma obowiązku leżakowania w żadnym przedszkolu. Jeśli dziecko nie leżakuje - obsługa ma obowiązek zapewnić inne zajęcia. Tak powiedziały nam panie w kuratorium i kazały się na kuratorium powoływać.

CYTAT(Roberta)
Jak ja to przeżywam, że chce posłać dziecko do przedszkola! Confused


He, he. Już o tym myślę i obmyślam strategie i knuję icon_wink.gif . Z rocznym wyprzedzeniem. icon_confused.gif

A co do opinii o przedszkolu to wymyśliłam sobie, że będę przez chwilę stała przed upatrzonym budynkiem i zaczepię parę matek, popytam...

Pzdr,

Z
Roberta
Dziewczyny, dziękuję za posty. Rozjaśniło mi się w głowie i wiedziałam o co pytać i co ogladać w przedszkolach. Dziś zwiedzałam dwa i trochę jestem w kropce, bo w jednym podoba mi sie jedna rzecz w drugim druga.
Trudna sprawa...
W pierwszym były bardzo przytulne sale, w drugim jest czytanie bajek podczas leżakowania... Trudna sprawa...
grzałka
Ja jestem zdania, że w przedszkolu najważniejsza jest pani. Wyposażenie, plan dnia, jadłospois- to sprawy drugorzędne. Dobra pani to podstawa i pod tym kątem szukałam przedszkola.
marghe.
Zgadzam sie z GrzalkÄ…. Panie i dzieci to podstawa.
Sala nie ma najmiejszego znaczenia ..
Roberta
Tylko w jednym przedszkolu udalo nam sie (bylam z mezem) porozmawiac z pania, która by sie opiekowała Kacperem - zrobila ma mnie dobre wrazenie. W drugim przedszkolu z uwagi na ferie, bylo mniej dzieci i pani wychowawczyni byla na urlopie. Rozmawialismy za to z pania dyrektor, ktora powiedziala, zebysmy przyszli jeszcze raz po feriach. Chyba to jest dobry pomysl.
Macie racje, ze Panie to podstawa. Chyba troche o tym zapomnialam icon_redface.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.