To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

kawa a białe zęby...

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Dagmarcia
No właśnie.... co zrobić icon_question.gif Ja jestem "uzależniona" od kawy i pije codziennie 2 lub 3 filiżanki. Moim zębom jednak to nie służy icon_sad.gif (a no i jeszcze popalam icon_redface.gif icon_redface.gif )
Czy wy używacie jakiś preparatów wybielających ? jak tak to jakich ??
A może jakaś super pasta mi pomoże!!!! Tylko żeby sobie szkiwa nie zniszczyć.... Jak ja mam to zrobić bez wizyty u dentysty???
Dorcias
Dagmarciu,

mi ostatnio dentystka poleciła pastę Elmex, odbudowuje zniszczone szkliwo, zwalcza małą próchnicę. Może nie jest w smaku super - czuję się jak po fluoryzacji w podstawówce, ale moim zdaniem jest skuteczna. Tylko niewiem czy ona wybiela zęby?
Dagmarcia
No tak ! mi też tą pastę dentystka polecała i jeszcze jakąś jedną wybielającą (tylko zapomniałam jaką icon_redface.gif) bo mówiła że większość niszczy szkliwo albo daje efekt na jakoś niedługi czas....
Potwora
Powiem Wam, że pasta Elmex jest bardzo dobra, używam ją bo jako jedyna ( znana mi) nie podrażnia mi dziąseł, przyznam, że ostatnio czyściłam zęby z osadów 4 lata temu icon_redface.gif teraz dentystka twierdziła, że u mnie nie ma właścicie co czyścić, parę drobiazgów w zagłębieniach, pochwaliła, że uzywam Elemxu i szczoteczki elektrycznej.
A! próchnicy też nie mam - może to ta pasta... wink.gif
dzidek5
Jeśli pijesz codziennie kilka kaw to nigdy nie doprowadzisz się do czystości zębów. Przecież kawa je mega niszczy. Nawet systematycznie mycie zębów nie pomoże. Dla uzyskania bieli zrezygnuj z tej kawy, chociaż ją ogranicz, a następnie kup dobrą pastę wybielającą. Dobrym przykładem może być [post edytowany przez administratora].
chyka
W aptece kupisz pastę BLANX kosztuje ok. 30 zł. ale jest bardzo dobra dla palaczy, pomaga na wszelkiego rodzaje osady wiem, bo kupowałam mężowi, i jemu ta pasta pomogła icon_smile.gif
h_ania
Ja przez jakiś czas stosowałam blend-a-med glamour chyba to była (to jest ta seria wybielająca). Byłam bardzo zadowolona.
pomidorro
Blanx- jesli ktos ma zniszczone szkliwo- nie używać. MI dentyska kazała wszystkie te ścierające wyrzucić. Używam Elemex...
więc nie pomagę...sama chciałabym mieć taką_ co wybiela a nie niszczy.
Marta M
niestety elmex nie ma past wybielających,każda pasta wybielająca nie może być stosowana codziennie,bo uszkadza szkliwo,w Twoim przypadku może sprawdzić się piaskowanie,ale nie jest to zabieg,który polecam robić raz w miesiącu czy częściej...płucz buzię wodą,płynem do płukania jamy ustnej tuż po wypiciu kawy,też trochę pomoże
mama_do_kwadratu
jak często można piaskować, Marta?
Marta M
nie ma jakichś konkretnych terminów,można to określić przy kolejnej wizycie pacjenta,tzn sprawdzająć jak szybko gromadzi się osad,dowiadując się czy była wrażliwość po zabiegu
mama_do_kwadratu
dzięki
Marta M
icon_smile.gif
Uleńka
ja jestem bardzo zadowolona z pasty clinomyn dla palaczy, tez sporo kawy pije i pale, a zapewniam ze moje zeby sa biale
pomidorro
przypomniało mi się ! W jakimś programie Pani piła kawę prze słomkę- oczywiscie zimną bo wybielała sobie zęby i szkoda jej bylo psuć efekt zabiegu 04.gif 37.gif
no...to mamy sposób 03.gif 29.gif
Marta M a jakas pasta jak się zęby bardzo odwapniają???
Marta M
nie rozumiem pojęcia "odwapniają",jeśli chodzi o pastę wzmacniającą,to np elmex żel do stosowania raz w tygodniu,po umyciu zębów zwykłą pastą,myć jak normalną pastą
pomidorro
Marta M. tak określił to stomatolog..robia sie białe plamki ( najczęściej przy szyjkach i na wierzchołach zębów- guzki..póżniej próchnica.
Marta M
to najprawdopodobniej próchnica poczatkowa,nie trzeba leczyć,te pasty,żel ,które wyżej wymieniłam będą ok
Sali_M
Jeśli chodzi o osad na zębach po kawie (ja piję bardzo mocną i po kawie też mam żółtawe zęby),to polecam pastę sensodyne whitening. U mnie się sprawdza rewelacyjnie, bo dobrze wybiela ale nie powoduje nadwrażliwości w zębach, jak po innych pastach wybielających.
KaśKaś
Osad zawsze się robi i od zwykłej pasty nie zejdzie. Ale jak się co jakiś czas zrobi piaskowanie u dentysty to można dalej pić kawę icon_smile.gif
topikalna
Ja używam obecnie pasty Blend-a-med własnie "wybielającej" ale ile w tej paście jest tego co ma wybielać zęby to nie wiem bo dopiero ją kupiłam tydzień temu... Zobaczymy po miesiacu..
Agatat
Ja to zawsze po kawie myje zęby, a jak nie mam możliwości to albo guma do żucia albo takie płyny do płukania jamy ustnej w saszetkach, nie pamiętam nazwy ale zamawiałam przez strone superusmiech. Staram się tego przestrzegać, bo po kawie jest najgorzej ;/
Genris
Pasty są średnio skuteczne. Lepiej kupić porządny sprzęt z takimi funkcjami. Tutaj są ciekawe propozycje: https://www.polkardbis.pl/
śrubka
Raczej nie jest nowością, że od picia kawy zęby robią się żółte...
Aurela
Odszukując ten temat, chciałam zapytać co sądzicie o wybielaniu zębów?
Mam tu na myśli używanie past lub specjalnych pasków...
Chodzi mi o takie produkty, jak choćby z oferty tego sklepu http://paski-wybielajace.pl
Zastanawiam się czy nie kupić, a mają teraz "promocje z kodem wiosna icon_wink.gif
śrubka
Kawa niestety na zęby nie ma dobrego wpływu
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.