To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Styczeń 2001

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Ola#
Zgłaszmy się!!
Dominik urodził sie ponad 2 lata temu. Jest grzecznym łobuziakiem icon_twisted.gif
Zaczyna mówić i jest fantastyczny.
Pozdrawiamy icon_smile.gif)
Olaj i DOminik
Lilly
zgłaszam Piotrusia - urodzony w niedzielę, w samo południe, 14 stycznia 2001.
malinowa i Malina
Adaś - irodzony słonecznego mroźnego poranka 23 stycznia 2001r. Wulkan energii z selektywnym słuchem i niezależną duszą. Ze skłonnościami do ryzyka po dziadku komandosie.
danka
eJustynka
Jak by to było gdybyśmy się nie zgłosili?
Sebastian urodził sie 3 stycznia, teraz zaczyna mowic, wiec w domu jest przekomicznie icon_smile.gif
Ostatnio mnie przezywał: "Mama siam nanan" co znaczy "mama, sama jestes banan". No i oczywiscie jest na etapie "siam" wszystko chce robic SAM... a to juz zostawiam bez komentarza. Kto ma w domu dwulatka - wie o czym mowie icon_smile.gif
Lilly
oj Justynka, ja wiem icon_lol.gif

ja sam, ja sam, wszystko chce robić sam...

Sam się rozbiera, sam chce się ubrać, sam je, sam wkłada kasetę do magnetowidu...

Witam w klubie samodzielnych dwulatków.
marcy
Buuu icon_sad.gif nie wyslalo mi sie, wiec pisze jeszcze raz. Moja Marcelinka urodzila sie 18.01 icon_razz.gif Siusia do nocnika icon_exclaim.gif , ale nie chce mowic icon_sad.gif Jej ulubione slowo to NIE!, no i na tym zakonczyla edukacje jezykowa icon_wink.gif No i jak wiekszosc 2-latkow jest Zosia-samosia icon_twisted.gif
Gosia
Lilly
A jakie wymiary mają wasze latorosle - czy raczej zimorośle icon_lol.gif

Bo Piotrus już mówie:
90 cm wysoki
13 kg cięzki....

Trochę się boję, że malutki... icon_confused.gif
eJustynka
CYTAT(Lilly)
A jakie wymiary majÄ… wasze latorosle - czy raczej zimoroÅ›le  :lol:  


Jak się wyśpi to go pomierzę hiihihihi
marcy
Nie strasz mnie icon_wink.gif Moja Marcelka tez ma 90 cm, a Ty mowisz, ze Twoj synio jest malutki icon_confused.gif Myslalam, ze mam babe na schwal w domu icon_razz.gif Wazy 12 kg, babcia tesciowa mowi, ze jest pulchna icon_eek.gif
pozdrawiam
Gosia
eJustynka
Wstał jak na zawołanie icon_biggrin.gif

No to wyszło na to, że mam kolosa w domu icon_lol.gif : 94 cm wzrostu i 15 kg żywej wagi...
A ja się martwiłam, że on jeść nie chce...
Pozdrawiam.
Lilly
No, troszke mnie uspokoiłyscie...

Sama wzrostem nie grzeszę (za to uroda ho ho ho icon_lol.gif ), mąz też raczek koszykówką na życie nie zarobi, więc taki mam kompleks maleńki bo chciałabym, żeby dziecko chociaż wrzostem nad tłumem górowało icon_biggrin.gif
Nadia
CYTAT(żona)
Wulkan energii z selektywnym słuchem ...


Michałek urodzony 4 stycznia o 15.05.
Także obdarzony selektywnym słuchem (a ja myślałam, że taką umiejętność nabywa się dopiero po ślubie icon_biggrin.gif ).

A poza tym uparty jak 3 koziołki a nie jeden koziorożec.
No i bije starszych (na szczęście kuzyna, a nie mamę wink.gif )

Nadia
Tuptusiowa Mama
meldujemy sie na wezwanie styczniaków. icon_smile.gif
Kacpero urodził sie 01,01 3400 i 54 cm
teraz to słoń -choć jak czytam posty to nie on pierwszy ,nie ostatni .
96 cm i 15,4kg
a tak a propos słuchu selektywnego to też takowy posiada icon_question.gif plus
odpowiedź nie na każdą moją prośbę.
Buziaki
icon_mrgreen.gif
magga
Jeszcze My chcemy się tu wepchnąć icon_wink.gif. Weroniczka urodziła się 21.01.2001 r. Jest tak pełna energii i dobrego humoru, że nie można się przy niej nudzić. Codziennie rano słyszę: mamo wstań!! Ja już nie śpię, jest dzień, mi się nudzi w nocy!! A rano zaczyna się u niej o 6-ej - szczególnie w niedzielę i sobotę icon_rolleyes.gif . Pozdrawiamy wszystkie mamusie i dzidziusie magga i Weroniczka.
Agnieszka21
I jeszcze my! Artur urodził się 12.01 i jest wspaniałaym rozrabiaką, wszędzie go pełno, bardzo go kocham. Apa
Agulka 333
My też z Pawełkiem się meldujemy. Urodzony 20 stycznia ni to koziorożec ni to wodnik za to rasowy dwulatek. Wszystko chce robić siam : łącznie z myciem gaków (czyli naczyń) to ostatnio jego ulubione zajęcie icon_lol.gif
Duzo mówi, potrafi już nieźle kłócić sie o swoje.
Wymiary :98/13 czyli jest nad wyraz wysoki jak na dwulatka.
Ostanio robi nocnikowe postępy czyli siam sobie zdejmuje majtki i siada - niestety nie zawsze zdąży. Ale przynajmniej wykazuje dobrą wolę a to już duzo.

Pozdrawiam mamusie i samodzielne dwulatki
eJustynka
Hej, co tam u Was?
Sebastian zaczyna już bardzo ładnie mówić i to w tempie zastraszającym (łapie kilka słów dziennie). No i najważniejsze osiągnięcie sprzed jakiś 2 tygodni - Sebek przeprosił się wreszcie z nocnikiem icon_smile.gif
Pozdrawiam icon_smile.gif
Agulka 333
No u nas wielkie postępy icon_smile.gif
Pieluszki używamy już tylko w nocy więc pełny sukces. A tak niewiele było trzeba - po prostu zdjąć pamperasa. Teraz Pawełek siusia do dużego nocnika i wreszcie budżet domowy trochę odetchnie icon_razz.gif
Lilly
My też już na nocniku icon_smile.gif ba! Powiem więcej - po nocy pampers z reguły suchy icon_smile.gif

A poza tym : constans - wszystko chce robic sam.

No - zapomniałam - zaczyna mówic, znacznie poszerzył ilość monosylab, którymi sie porozumiewa.
pikpok
Pozdrawiamy Aga & Olo
pikpok
CYTAT(Agulka333)
My też z PaweÅ‚kiem siÄ™ meldujemy. Urodzony 20 stycznia ni to koziorożec ni to wodnik za to rasowy dwulatek. Wszystko chce robić siam : Å‚Ä…cznie z myciem gaków (czyli naczyÅ„) to ostatnio jego ulubione zajÄ™cie  :lol:  
Duzo mówi, potrafi już nieźle kłócić sie o swoje.  
Wymiary :98/13  czyli jest nad wyraz wysoki jak na dwulatka.  
Ostanio robi nocnikowe postępy czyli siam sobie zdejmuje majtki i siada - niestety nie zawsze zdąży. Ale przynajmniej wykazuje dobrą wolę a to już duzo.

Pozdrawiam mamusie i samodzielne dwulatki


Właśnie sie zdziwiłam icon_eek.gif mój synek ma trochę ponad półtora roku i ma 98 cm wzrostu i buciki rozmiar 24. Urodziłam wielkoluda icon_biggrin.gif
pikpok
icon_razz.gif
malinowa i Malina
No tak, wasze dzieciaki już sikają tak jak trzeba, a u nas zmian nie widać. Woła ale po, a nie przed a na nocniku czy sedesie nie usiedzi. Widocznie jeszcze nie przyszła na niego pora.

Mówienie - hmmmmmmm
Zasób słów zdecydowanie wiekszy niż jakiś czas temu ale głównie z zakresu .........motoryzacji. Niektóre marki samochodów poznaje juz z daleko po sylewtce. Natomiast w codziennych sprawach posługuje się mieszaniną słów wypowiadanych poprawnie i własna wersją. Dlatego jeszcze wstrzymuję się z pójściem do logopedy, chociaż lekko niepokoi mnie "seplenienie". Poczekam 2 miesiące i wtedy zdecyduję.
Samodzielny jest w tym co go interesuje, natomiast w codziennych czynnościach - tak jak z mówieniem - lenistwo wybija się na plan pierwszy.
Jak widać odstajemy od średniej, ale co zrobić.
Na szczęście nie choruje, ostatnia morfologia i pozostałe badania wykazały, że ograniczona z racji alergii dieta -bezmleczna i bezjajeczna nie ma na Adasia wpływu i wszystko w normie.
Instynkt samozachowawczy nadal nierozwinięty.
Ola#
Dominik jest już "duzi chłopiec" i domaga się "małej dzidzi".
Sam chce robić wszystko.
Wstaje codziennie około godziny 6.00, nie chce sie ubrać i biega w piżamce. Strajkuje podczas mycia zębów i jedzenia. Kocha "palówe z pepupem" i "pokapolę", którą przemyca moja siostra (twierdzi, że ona jest od rozpieszczania).
Ogólnie Dominik zaczyna mówić, wspaniale okazuje swoje uczucia, rozbiera się (gorzej z ubieraniem). Kocha budować z klocków domy i świetnie zna marki samochodów (ja już też icon_wink.gif ).
Waży 15kg/102cm. Ogólnie jest grzeczny, no chyba, że nie jest.
Tyle u nas icon_smile.gif
Pozdrawiam
olaj
Lilly
Olaj - duży jest icon_smile.gif

Mój ma 13 kg i cos koło 94 cm.

Zaczyna mówić, głównie pierwszą sylabą, a czego nie umie nazwać zastępuje słowem wytrychem.... czyli LILI icon_lol.gif

Odkąd zamontowaliśmy alarm na domu jego hobby jest obserwowanie alarmów na innych domach "tu jest alaaam, tu nie mam, ja mam alaaaam, tu nie ma" itd.

Spiewa Aleluja razem z Arką. W ogóle kocha spiewać. Czasem jak jadę z nim samochodem i stoję na swiatłach to widzę zdziwione uśmiechy ludzi na przystankach, jak słyszą Młodego icon_lol.gif

Spi juz bez pampersa, sam je, sam się rozbiera - najlepszą zabawa jest takie sciągniećie majtek i skarpetek by wylądowały w wannie pełnej wody.

Genralnie jest coraz fajniejszy icon_smile.gif
malinowa i Malina
No i doczekałam się _ Adaś zaczął mówić. Okazuje się, że przez ten cały czas kodował sobie w główce wszystkie słowa i teraz ich uzywa. Nareszcie.
Urósł i przytył. Ma 15 kg i 99 cm.
eJustynka
Gratulacje dla Adasia, a Tobie życzę cierpliwości - bo teraz się zacznie...
My właśnie przechodzimy etap pytań icon_confused.gif Czasem wymiękam...
Ola#
Dominik też teraz non stop nadaje, czasami głowa pęka!
Od rana do wieczora biega, skacze i mówi, mówi, mówi!!
Rośnie jak na drożdżach, waży 16600/103 (z taka dokładnością, ponieważ tak nam lekarz zapisał). Do wizyty u lekarza skłonił nas częsty ból brzucha, martwiliśmy się, zrobliśmy wszystkie badania (z pobraniem krwi włącznie icon_evil.gif ). Okazało się, ze ma niedobór żelaza, ale na szczęscie to nie anemia. Dostaje syropek z żelazem. Niestety będę musiała wybrać się do innego pediatry, ponieważ nasza pani gr nawet mu tego brzuszka nie zbadała icon_sad.gif.

Wstaje ok. 7 rano, śpi jeszcze w ciągu dnia 2 godzinki, zasypia ok. 21.00.
Nadal ciężko z jedzeniem, a ostatnio pokochał gofry.
Jak wracam z pracy jest zdegustowany ciemnością na dworze. Ciężko go z domu wtedy wyciągnąc na spacer.
Uwielbia bawić się w pocztę icon_wink.gif. Aktualnie czeka na Mikołaja, a przede wszystkim na prezent o który poprosił w liście icon_wink.gif.

Pozdrawiam
olaj
sabrob
mój synek urodził sie 13 stycznia:)) niezły łobuziak z niego
sabrob
Moj synek Patryk urodził się 13 stycznia o 4:15 ważył 4600 imierzył 59cm,jest naprawdę żywym łobuziakiem chociaż jeszcze nie mówi dobrze za to icon_biggrin.gif nadrabia innymi rzeczami!!Wkoło jest go pełno!!mam jeszcze poza nim 2 synow 12lat i 13lat [img][/img]
Pozdrawiamy z Gdańska Sabina i Patryk:))
sabrob
witam wszystkich:))buziaki dla wszystkich brzdąców!! icon_biggrin.gif
Mój Pacio jest na etapie pytań co to jest?mama dlaczego?po co? czasami wymiękam bo z reguły on sam dużo nie mówi:)ale wczoraj udało mu sie mamusiu idę siusiu!! bbyłam szczęsliwa jak niemowlak:))waży teraz 16,900 i 100 cm wzrostu ma.
Naprawdę jest go wszedzie pełno:))
Ola#
I jak tam Wasze szkraby?

Dominik wczoraj skończył 3lata4miesiące.
Od września do przedszkola, chociaz lista bedzie znana dopiero 30 maja. Strasznie długo trzeba czekać icon_sad.gif

Dzisiaj Dominik, to kochany Å‚obuz icon_wink.gif
Waży 18,200/109cm. Je kiedy ma ochotę. Pija jeszcze mleko sojowe. Nie chce się z nim rozstać.
No, to tyle.
A jak u Was?
Pozdrawiam
Ola
mamol
icon_biggrin.gif 05 stycznia 2001r urodzil się Pawełek Bekierski.1250g wagi wtedy.Dziś 21kg 116cm wzrostu.Jesteś synku naszą radością i sensem naszego życia.
Babcia Ania i DziadziuÅ› Krzysiek.Kochamy CiÄ™ .
icon_razz.gif icon_razz.gif icon_razz.gif icon_razz.gif icon_razz.gif
pikpok
Witam icon_smile.gif
pikpok
Heh weszłam nie do tego działu icon_wink.gif Olo urodził się w styczniu 2002 icon_redface.gif icon_biggrin.gif
ni_kaa
moja córcia też ze stycznia,a dokładnie z 07.01.2001. urodziła się w niedzielny poranek,ale do leniwych i mało-ruchliwych nie należy:))
Pozdrawiam gorÄ…co wszystkie zimorodki:))
stynka
Ale mam refleks! hihi icon_smile.gif
Jach urodził się 30 stycznia 2001. Lada moment skończy 8 lat. Jest już 2-klasistą.
angelum
Hehe ja przegapiłam ten wątek icon_wink.gif
Paulina 07.01 niedziela - samo południe icon_biggrin.gif No dobra - 12.05 icon_wink.gif
Ważyła 4500 i miała wtedy 58 cm - wielka baba z czarnymi długimi włoskami icon_smile.gif

A teraz? Ośmio i pół letnia blondyna z niezłym charakterkiem i 138 cm. wzrostu, no i 36 kilo żywej wagi.
Ale ostatnio schudła 4 kilo, wyciąga się kobitka icon_smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.