To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Znalazłam przedszkole :-)

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Jaco
I aż się muszę publicznie tym nacieszyć. Przedszkole jest taki większy rzut beretem od domu. No samochodem z uwzględnieniem korków to całe 10 minut będę jechała icon_lol.gif . Autobusem też można a od przystanku jest jakieś 10 minut na trzyletnich nóżkach ze zbieraniem kamyków po drodze.

Przedszkole jest niepubliczne, w wilii dwie przecznice od parku. Ma własny ogród z bezpiecznymi nowymi zabawkami.
Grupy są 3 po max 15 osób.

Grupa 1 - 2,5 do 3 latek
Grupa 2 - 4-5 latek
Grupa 3 - 6 latki

Sale nie są może największe ale za to każda z grup (oprócz 6 latków czyli zerówki) ma po 2 salki. Jedną do typowej zabawy a drugą do jedzenia i zabaw plastycznych i zajęć typowo siedzących.

Maluszki dodatkowo mają do dyspozycji piękny taras, z którego korzystają pod warunkiem, że nie ma skwaru, bo taras jest od słonecznej strony. Generalnie jest czysto, schludnie, łazienki będą dodatkowo teraz remontowane. Personel bardzo mi się podobał a na dodatek dziewczyny właśnie się kształcą w kierunku glottodydaktyki na której mi zależało.
Dzieci w przedszkolu zadowolone, mają swobodny dostęp zarówno do zabawek jak i niektórych materiałów dydaktycznych. Obejrzałam sobie też programy zajęć dla dzieciaczków, prace plastyczne (każde dziecko ma swój własny segregator z pracami) i jestem zdziwiona, że w pierwszym miesiącu bycia przedszkolakiem można tyle fajnych rzeczy dzieciakom przekazać w formie zabawy icon_lol.gif . Własna estetyczna kuchnia gotująca posiłki.

Przedszkole ma też wady. Czesne 700 zł ale w tym już są wszystkie zajęcia dodatkowe łącznie z angielskim 3x w tygodniu, tańcami i wszelkimi teatrzykami i wycieczkami.
Są też schody po których muszą zejść starsze grupy, bo ich sale mieszczą się na piętrze. Ale na kilkanaście przedszkoli które w dniu wczorajszym i dzisiejszym odwiedziłam wszystkie mają schody. Więc generalnie już mnie to przestało dziwić.

I to by było na tyle. Zresztą same zobaczcie icon_smile.gif

https://www.przedszkolesloneczko.pl/strona.php?2422
milly
no to pogratulować icon_biggrin.gif
marghe.
NAreszcie icon_smile.gif
Ika
CYTAT(marghe.)
NAreszcie icon_smile.gif

O, własnie icon_mrgreen.gif
Jaco
Tak, wiem wink.gif

Odwiedziłam tych przedszkoli chyba ze 20. Te co miały fajny program (np. Montessori) miały koszmarne warunki lokalowe. Te co miały super warunki lokalowe nie miały w środku ani pół książeczki a nauczycielka na wszystkie moje pytania odpowiadała "nie wiem, szefowa wie"

Były tez takie przedszkola, w których podobał mi się program a i warunki lokalowe były całkiem, całkiem. W tych jednak lista rezerwowa była dłuższa niż stąd do Krakowa. I mimo że się zapisałam to i tak szansa dostania się jest może za 2 lata icon_evil.gif .

Tak więc jak znalazłam środek to sama się do siebie śmieję.
* warunki lokalowe mogłyby być lepsze ale mam nadzieję że się dzieci nie pozabijają,
* panie są sympatyczne i jeszcze wiedzą o czym mówią,
* dyrektorka sama z siebie zapytała, czy ma ze mną jechać do ich drugiej lokalizacji żebym sobie obejrzała i zdecydowała co mi się bardziej podoba. A na dodatek powiedziała, że ona tam ma swój gabinet i wolałaby mnie mieć tam przy sobie bo na pierwszy rzut oka widać że wymagająca jestem icon_rolleyes.gif Skoro sie mnie nie boi to chyba dobry znak...
* no i na dodatek sÄ… jeszcze wolne miejsca

Mogło by być lepiej. Ale jest jak na mój gust przyzwoicie. I na dzień dzisiejszy musi mi to wystarczyć. Mam nadzieję, że moje dziecko będzie się tam czuło dobrze. A wtedy będę super zadowolona.
Cleo
a co rozumiesz przez'koszmarne warunki lokalowe'???
moglabys tez moze zrobic listę tych, ktore odwiedzilas zaznaczajac gdzie nei am tych ksiazecek itd?? okropna jestem, ze chce Cie wykorzystac, ale ja fizycznie nei daje rady odwiedzic tych wsyztskich przedszkoli. !! na wczorajsyzm spotkaniu zdołowałam sie nieco, bo juz duza czesc z Was pozapisywala dzieci, a ja jeszcze w zadnej Placowce nie bylam.
cleo
Jaco
Cleo,
Pewnie że mogę zrobić listę. Ale Ty zamierzasz w moje okolice dowozić Michasię? A poza tym co człowiek to gust i inne wymagania. Aluc sie nie podobało przedszkole, które wybrałam. Mnie się nie podobało to, które wybrała Aluc.....
aluc
CYTAT(Jacobina)
Aluc sie nie podobało przedszkole, które wybrałam. Mnie się nie podobało to, które wybrała Aluc.....


no właśnie icon_biggrin.gif daj znać jak będzie, bo ja Słoneczko skreśliłam z listy natychmiast i bez zastanowienia, więc mam nadzieję że i ty się myliłaś i ja się myliłam icon_wink.gif w kwestii skreślenia, rzecz jasna, a nie pozytywnego wyboru

a ja jutro jadę oglądać publiczne, bo ponoć na Włochach (we Włochach?) nie ma nadmiaru dzieci i nawet te z rodzin niepreferowanych mają szansę się dostać
Jaco
Aluc,
Ja objeździłam publiczne również. Ale życzę powodzenia.

Jak pojechałam zobaczyć to co Ty wybrałaś to strasznie mi się sale spodobały. Ale jak nauczycielka otworzyła buzię to biegiem stamtąd z Justyną zmiatałyśmy... Moze miałaś szczęście i na dyrektorkę trafiłaś icon_rolleyes.gif

A swoją drogą napisz co Ci się w Słoneczku nie podobało, co? Może się jeszcze raz przyjrzę.... Może poprostu coś mi umknęło... Choć mam nadzieję że nie, bo inaczej to naprawdę przyjdzie mi się stąd wyprowadzić icon_evil.gif .

A w Mikołajku jesteś na liście rezerwowej? WYbierasz się na zajęcia adaptacyjne?


PS. Jak Ty masz do Mikołajka rzut beretem to znaczy, że jesteś moją bliską sąsiadką icon_lol.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.