To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Prostownica do włosów

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2
Arwena.
No właśnie. Byłam dzis u fryzjera i pierwszy raz w życiu spodobałam się sobie w prostych włosach. Prostych przy pomocą prostownicy właśnie.
icon_wink.gif

No i zamarzyła mi się taka prostownica w domu. Ktoś ma i używa? Może coś polecicie?
Tobatka
Nie mam, nie używam, ale ja o czym innym - Arwen kochana zdjęcie rób i wklejaj-przysyłaj.. Ja chcę Cię zobaczyć taką świeżą od fryzjera i w czym się sobie podobasz! icon_wink.gif
Arwena.
Ech no dziś nie da rady bo M. śpi a jutro to już nie bedzie to samo, bo zapewne rano włosy będą żyły swoim życiem wink.gif
haga
Ja mam ale taką najzwyklejszą i jestem z niej średnio zadowolona.
Ale są prostownice które przy prostowaniu od razu nawilżają włosy parą(czy coś takiego). Są one droższe, ale jakbym kupowała jeszcze raz to wolałabym zapłacić więcej.
No i przy zakupie patrzy się też na moc takiej prostownicy.

Pozrawiam
Pysio
Arwen,

ja się dowiadywałam u wielu fryzjerek w sprawie prostownicy i mogę Ci tylko napisać, że nic tak nie niszczy własów jak właśnie ona. Najlepsze są takie profesjonalne, z powierzchnią teflonową i kosztują one kilka stówek (300-600zł), ale są i takie firmy "krzak" za 50zł. Napewno trzeba się dodatkowo zaopatrzyć w specjalne specyfiki do włosów, które budują warstwę ochronną (znajdziesz je w każdym sklepie z art.fryzjerskimi), które też nie są najtańsze.

Jednym słowem jak Cię stać to kup sobie lepszą, ale z nastawieniem na stosowanie raz na jakiś czas, bo na codzień naprawdę nie polecam.
Arwena.
Dzięki dziewczyny - raczej zainwestuję w coś z wyższej półki icon_rolleyes.gif

Czyli zakup muszę odłożyć na jakiś czas, aż skarbonka się napełni icon_confused.gif

W zasadzie to chciałabym jej używać dosć często do czasu aż włosy odpowiednio długie się zrobią - bo ta przejściówka, którą teraz mam na głowie mnie do szału doprowadza. icon_evil.gif .

Haga a ty często używasz?
Coffee
hej
ja kupilam sobie taka za 90zl..co ma dwa wklady-jeden do prostowania , drugi do robienia fal...

fajne jest takie urzadzonko, na codzien go nie uzywam...ale dosc czesto...

u fryzjera robiona mi taka bardzo leciuska...za 250zl..chyba firmy wella icon_redface.gif
Arwena.
Maxim a jak włosy - nie niszczą się?
Kurcze obejrzałam te prostownice na allegro i sama nie wiem którą wybrać icon_rolleyes.gif

Pysio zasiała we mnie wątpliwości - moje włosy strasznie szybko sie przesuszają na końcach, łamia i rozdwajają. icon_confused.gif
AguÅ›
Rzeczywiście prostownice niszczą włosy dlatego najlepiej używac max.1 na tydzień.
Ja mam Philipsa z pojemnikiem na wodę. Podczas prostowania dodatkowo wytwarza się para. Jestem bardzo zadowolona i uwielbiam siebie w prostych włosach icon_biggrin.gif
Agnieszka.zg
ja kupiłam sobie na allegro najzwyklejszą ale z powierzchnią ceramiczną która ponoć nie niszczy włosów ( to się zobaczy) jak na razie jest dobrze ,prostowałam dopiero raz włoski i jest super - a mam jak koleżanka takie przejściowe - do zapuszczenia i postanowiłam że będę sobie je prostować mimo że są proste 08.gif może szybciej urosną??? icon_mrgreen.gif
Arwena.
Agnieszka daj linka do tej zakupionej - ja się nie mogę zdecydować icon_wink.gif
Klara
ja też mam ceramiczną i jestem super zadowolona. jak mi się zniszczą włosy to podetne , ale z prostowania nie zrezygnuję , bo bez niej mam "perz" na głowie - ni to proste, ni to pofalowane icon_confused.gif
sylwias
Ja też kupiłam na allegro ceramiczną Eurolux. Jest naprawde świetna, no i kosztowała tanio jak barszcz.
dorin76
hej a ja miałam profesjonalną i sądzę że lepiej wyłożyć więcej kasiorki i być zadowoloną. icon_lol.gif
alusiaa
Też chyba o tym pomyślę...byłam u fryzjera,mam suuuper fryzurkę icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
Jestem ZACHWYCONA,tyle tylko,że do efektu potrzebne są proste włoski.
Wprawdzie takie mam naturalnie,ale tu sie podkręci,tam się zawinie-wiecie jak to jest icon_wink.gif
A co powiecie o środkach kosmetycznych prostujących włosy?
Czy te lepsze są skuteczne?(i włosów tak nie niszczą,jak prostownica... icon_biggrin.gif )
Dowiedziałam się będąc u fryzjera również,że istnieje "trwała" prostująca włosy icon_biggrin.gif ,koszt takiego luksusu...900zl icon_eek.gif icon_eek.gif icon_eek.gif
Klara
tylko,ze aby to zrobić nie można mieć rozjasnianych włosów icon_sad.gif
więc moje pasemka mnie dyskwalifikuja icon_sad.gif
co do ceny, to ja spotkałam się z duuużo niższa icon_wink.gif
alusiaa
Ależ Klaro! icon_biggrin.gif Ja również rozjaśniałam sobie pasemka i to właśnie wtedy fryzjerka mi o tym mówiła... icon_biggrin.gif
A cena,pewnie-wrocławski Rynek zobowiązuje... icon_biggrin.gif icon_twisted.gif
Klara
ale ja chyba bym nie zaryzykowała na pasemkach : jeszcze mi fryzura się przerzedzi icon_lol.gif
Roska
Ja polecam prostowniece firmy PBM z plytkami oczywiscie ceramicznymi.Zakupilam ja w hurtowni fryzjerskiej w cenie 260 zl.Do tego stosuje serum Welli chronioce wlosy przed goracym powietzremno i stosuje olejek nawilzajacy do prostowania wlosow firmy Loreal-Liss ekstreme
isllandia
Prostownice zamówiłam u swojego fryzjera - taka jak on uzywa- BABYLISS - bardzo dobra firma z prostownicy jestem baardzo zadowolona
xxyy
Wyciagam stary watek.
Czy od tego czasu pojawily sie na rynku jakies nowe prostownice godne polecenia? Na co zwracac uwage przy kupnie?
A co z tymi wszystkimi specyfikami typu nawilzacze?

Poradzcie cos, mam bardzo cienkie wlosy i nie bede czesto uzywac ale na jakies wyjscie to by sie przydala.






~anula~
Ja jestem naprawdę szczęśliwą posiadaczką takiej prostownicy. Naprawdę bardzo fajna. Naturalnie mam kręcone sprężynki na włosach, mocno sianowate. Po prostownicy są proste, jak Bozia przykazała. Kupiłam w promocji w Media za 89 zł.
Aha, fryzjerka poradziła, żeby dla lepszego efektu a także mniejszego niszczenia włosów najpierw włosy wysuszyć na szczotce okrągłej, a potem dopiero prostownicą działać, prowadząc ją bezpośrednio za grzebieniem, pasemko po pasemku. Efekt jest, oj jest, chos pierwsze razy do najłatwiejszych nie należały.
Adriannna
Ja uzywalam juz kilku prostownic z roznych polek, raczej drozszych niz tanszych i zawsze po pewnym czasie moje wlosy sie wysuszaly. W koncu, kiedys w ktoryms programow widzialam wywiad ze swiatowej slawy fryzjerem, ktory czesze rozne hollywodzkie gwiazdy i tam padla nazwa prasowalnicy GLOBAL BEAUTY (network.inc) Nie pamietam juz dokladnie o co chodzili, ale mowil, ze wykorzystano przy jej tworzeniu jakis formuly stworzone przez NASE. Uzywam jej codziennie. Moje wlosy sa zdrowe, swiecace. Nie uzywam zadnych dodatkowych odzywek, jedynie myje szamponem. Raz na kilka dni klade sobie jedwab do wlosow i to wszystko. Kupic ja mozna jedynie przez niektore salony fryzjerskie. Kilka lat temu kosztowala 800 zl. Nie wiem jak teraz. Wiem drogo, ale oplacilo sie.
xxyy
Adrianna
Mieszkam w innym kraju ale siec salonu, w ktorym dostalas moze byc i u mnie. Pamietasz , ktory to byl?
Adriannna
Leni, ja mysle, ze jak pojdziesz do jakiegokolwiek dobrego salonu fryzjerskiego to ci bez problemu sciagna. Moze i nawet twoj staly fryzjer bedzie mogl to zalatwic. Mi zalatwial fryzjer z PL, nie ma sieci salonow, ale jest w Trojmiescie dosc znany. Sciagal to z USA.

Ta prasowalnica jest czesto w TV w roznych programach o stylizacji. Te prasujace czesci maja ciemno miodowy kolor.
xxyy
Dzieki Adrianna
xxyy
Adrianna ktory masz?
https://www.globalbeautyinc.com/digitalfi.html
Adriannna
Moj jest tutaj...tzn. moj ma symbol 1104, a nie 1105 dlatego pewnie tego z miodowym srodkiem tutaj nie ma. Ale tego z moim symbolem nie mogeznalezc. Kupowalam kilka lat temu, teraz pewnie nowesze i ulepszone produkuja.
Pogoda
Ja mam Rowentę Elite Model Look CF7222. Ceramiczne płytki, żadnych tzw. "wodotrysków". Jestem z niej bardzo zadowolona.
Moja fryzjerka i tak radzi, żeby do prostowania używać specjalnych preparatów - prostujących, odżywiających itp. (wybór jest dość duży), a sama prostownica lepiej, żeby była prosta, bez szczególnych "bajerów".

Z drugiej strony, ostatnio jestem oczarowana produktami firmy Remington. Ja mam suszarkę, mąż ma maszynkę do golenia i "strzyżarkę" z rożnymi końcówkami do strzyżenia włosów i "modelowania" zarostu... Ta firma specjalizuje się w produkcji urządzeń do pielęgnacji i stylizacji włosów. Widziałam i miałam już różne suszarki, lokówki, golarki itp. i na prawdę jestem pod wrażeniem tych produkcji Remingtona.
Gdybym miała w tej chwili wybierać prostownicę do włosów, też na pewno wybrałabym coś z ich oferty - a wybór modeli prostownic mają duży...
Mika
najlepsze prostownice robi Farouk icon_wink.gif Babyliss też ma przyzwoite, niższe półki złe nie są pod warunkiem,że mają min. ceramiczne powłoki (lepsze są turmalinowe),jonizację i regulator temperatury
Ja mam turmalinowego Vidal Sassoona z jonizacją -cena była przyzwoita i chciałam mieć komplet-suszarkę też mam VS icon_wink.gif

co do specyfików ochronnych to napewno coś lepszego -mleczka,spraye przed prostowaniem -Farouk,Lisap (ten drugi cudnie pachnie icon_wink.gif )
dobrze używać jedwabiu,odżywki bez splukiwania
Gruszka
Dziewczyny, a pomijajÄ…c juz wszystko inne (tzn. cenÄ™ icon_smile.gif ) jakÄ… moc powinna miec taka przyzwoita prostownica?

bo ja mam końskie, grube włosie 01.gif i obawiam się, że jak kupię jakiegoś ledwo dychającego bubla, to nic se nie poprostuje...

Jedne mają 30W, inne 75W a jeszcze inne 230 Watt (czy W i Watt to ta sama jednostka? icon_smile.gif ) dżizas...
Mika
mocniejsze będą bardziej grzały -i tu by się przydał jakiś regulator temperatury (jak w żelazku) icon_wink.gif

p.s
i dobrze żeby miała nie mniej jak 25mm szerokości
25-30mm jest ok
Adriannna
Kurcze w jednostkach jestem zielona, ale na mojej stoi :35 - 40 W oraz 220 - 230V Grzeje bardzo mocno, trzeba uwazac na palce. Ja w sumie duzo wlosow nie mam (po ciazy mi wylecialo sporo) ale sam wlos mam tez gruby. Po jednym przejechaniu prasowalnica mam wlosy proste jak strzala.

Odnosnie dodatkowych preparatow do prasowania, niestety mam malo przyjemne doswiadczenia. Uzywalam roznych srodkow i moje wlosy moze i proste byly ale przy tym jakies takie matowe. U mnie tak jak wspomnialam najlepiej sprawdza sie jedwab.

A odnosnie wspomnianej Babyliss...hmm...mi niestety wlosy wysuszyla na siano. Mialam dwie rozne, mialy byc ponoc rewelacyjne, niestety w moim przypadku tak nie bylo.
xxyy
No a ja mam takie cienkie wlosy , chyba najciensze z cienkich .
Adrianna a ta Twoja ma regulator temp?

jonizacja, moc, turmaliny jakies... ja myslalam, ze to proste jak budowa cepa...

Chyba dopytam o to moja fryzjerke...
Arwena.
Ja pod prostownicę używam Kerastase Vita Cement, odżywkę bez spłukiwania. Z tych, które miałam do tej pory jest póki co najlepsza.
Adriannna
CYTAT(Leni @ Fri, 16 Jan 2009 - 19:18) *
No a ja mam takie cienkie wlosy , chyba najciensze z cienkich .
Adrianna a ta Twoja ma regulator temp?

jonizacja, moc, turmaliny jakies... ja myslalam, ze to proste jak budowa cepa...

Chyba dopytam o to moja fryzjerke...


Regulatora temperatury nie ma. Ale moja siostra ma dokladnie taka sama, a wlasy ma cienkie prawie jak pajeczyna.

Moze w tych nowszych modelach jest cos takiego jak regulacja temp. Akurat wg mnie w przypadku tej prasowalnicy nie jest potrzebna.
marti26
ja posiadam Bellissima creativity evolution firmy Imetec i jestem bardzo zadowolona.ma regulacje temp i dodatkowo mozna krecic wlosy lub robic delikatne fale czyli tzw 3 w 1 06.gif
kejti_80
Dziewczyny a co sÄ…dzicie o tych prostownicach:

- Remington Shine Therapy S9950
- Remington S6500 sleek&curl

Może, któraś z Was ma i pomoże mi dokonać wyboru icon_smile.gif
Zelda
Ja proponuję kupić prostownice w sklepie fryzjerskim tylko,albo druga opcja,zapytać w sklepie jakie sa najlepsze i kupić na allegro np.
Mogę polecić prostownicę babyliss nano,de facto większośc prostownic tej firmy.miałam jeszcze dwie inne,ale nie pamiętam nazwy.Jedną dobrych kilka lat,drugą pare dni bo staneła na niej jak byłam w ciazy...podzieliła los moich okularów na których siadałam notorycznie icon_wink.gif
ta druga to chyba WAHL CUTEK
~anula~
Kejti chyba wybrałabym tą drugą, jest tak skonstruwana, że można nią podkrecić włosy. Natomiast funkcja nawilżania jakimiś nanocząsteczkami do mnie nie przemawia ale się nie znam.
Ale ta funkcja wyłączania po godzinie, uuuhhhh, w końcu nie musiałabym się wracać prawie codzień z korytarza, żeby sprawdzić, czy mi się chałupa nie schajci 04.gif
Choco.
Ja miałam ostatnio okazję korzystac z prostownicy GHD- używałam już kilku prostownic z różnych półek i tej nic nie przebije. Niestety chwilowo nie na moją kieszeń, ale postanowiłam odłożyc kasę i z czasem nabyc. Jest rewelacyjna. Polecam


PS. Przepraszam, za brak polkich znaków przy literze c, awaria klawiatury.
topikalna
Nie lubię prostować włosów ale niestety muszę :/ Mam prostownicę Philipsa i średnio jestem zadowolona.. MOże mam po prostu tępe włosy :/
ewek
Zastanawiam się nad kupnem prostownicy. Wiem, że dzisiejsze technologie troszkę zabezpieczają włosy przed wysuszeniem i zniszczeniem ale właśnie nad tym faktem najbardziej sie zastanawiam. Wiem, ze jak kupię to będę używała jej częściej, więc chcialabym zabezpieczyć włosy choć trochę. Słyszałam już o jedwabiu, co możecie jeszcze polecic??
Choco.
Za poradą Gozar nabyłam Wella Flat Iron Spray- jestem zadowolona.
ewek
Dzięki Choco. Poczytałam o tym kosmetyku i dziwię się, że ma sporo negatywnych komentarzy, skleja włosy itp. pewnie, że nie każdemu może pasować, wiec przekonam się jak kupie i wypróbuje.

Jeszcze do tego ta pogoda:/ ehhh włosy nie w najlepszej kondycji. Zastanawiam się jeszcze czy może w aptece mają jakieś specyfiki, chroniące i odżywiajace włosy. Zazwyczaj chodzimy do drogerii lub salonów fryzjerskich, może w aptece coś się znajdzie. Musze poszperac icon_smile.gif
Mika
ja używam Lisap Uni System Straight
wygładza,nie przetłuszcza i cuuudnie pachnie icon_wink.gif
m4rusia
Wyciągam bo chciałam powiedzieć, że mam cudowną prostownicę za którą dalam niewiele, patrząc na to jakie cuda działa icon_smile.gif
https://remington24.pl/sklep/prostownice-do...gton-s9950.html

Jakby ktoś szukał czegos dobrego i nie powalającego ceną, to ta jest warta zakupu
emilly
Ja również ma Remingtona i jestem b. zadowolona. Radzi sobie nawet z burzą loków icon_smile.gif
Mama Anka
Ja mam jakas Philipsa, nie jest zla, ale kiedys przechodzilam przez centrum handlowe i dalam sie namowic na wyprostowanie wlosow. Stoisko Amika (przez k) z Wielkiej Brytani produkt. Takich pieknych wlosow z mojego siana to jeszcze nikt nie wyczarowal. Cena nie jest jakas wysoka, ale tez nie niska. Jak mi philips padnie, to pomysle nad ta Anika, bo efekt byl przefajny, wlos gladki, wyprostowany jak po zadnej innej prostownicy. Zdrowy przede wszystkim, przynajmniej robil takie wrazenie. Plytka jest ze 100 % ceramiki. Ja bylam zachwycona. Podobno porownywalna do GHD, (ktos wspomnial), ktore daja podobny efekt. Facet wyprostowal, bez uzywania zadnych kosmetykow, wiec zadne czary mary.

Ktos mowil, ze uzywa jedwabiu, ja przestalam, to jest chwilowy efekt, jedwab nie odzywia, jedwab zamyka, zatyka wlos, bo to sylikon jest. Po dluzszym uzywaniu rok, dwa, trzy dorobimy sie suchych, lamliwych wlosow, bo zadna odzywka czy szampon do nich nie dociera, tak sa zamkniete, zapchane w sumie.

Tu Amika
olka55
Proste włosy są piękne, ale wiesz co, nie wiem czy prostownica to dobry pomysł... Taki sprzęt bardzo niszczy włosy- wysusza na tyle, że szybko zaczynają przypominać 'siano'. Nie lepiej zdecydować się na keratynowe prostowanie u fryzjera? Ja już dwa razy byłam na takim zabiegu ( w grudniu i niedawno- w marcu). Polecam, bo włosy są po tym nie tylko proste, ale miękkie, dogłębnie nawilżone i ładnie błyszczą. Moja fryzjerka używa zestawu keratynowego INOAR- to w dużym stopniu jego zasługa, że efekt jest tak rewelacyjny icon_smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.