To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Nietolerancja laktozy, wycofywanie Nutramigenu?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Ev
Chciałam zasięgnąć waszych opinii:
Jasiek ma uporczywe zaparcia - pisałam już o tym. Wczoraj wezwałam lekarza, który po wywiadzie stwierdził, że może to być nietolerancja laktozy. Kazała wykluczyć pieczywo pszenne. Dzisiaj poszukałam w necie
"Niektóre dzieci cierpią na nietolerancję cukru mlecznego - laktozy. Może być ona związana z takimi chorobami jak celiakia, alergia przewodu pokarmowego, lamblioza lub z wrodzonymi niedoborami enzymów trawiennych. Objawia się przewlekłymi biegunkami fermentacyjnymi, wzdęciami, bólami brzucha."
Nie chciałabym podważać opinii lekarza, bo nie mam powodów do narzekań, uważam ją za dobrego pediatrę, ale nurtuje mnie to - przecież my nie mamy rozwolnień icon_rolleyes.gif

Druga sprawa - twierdzi, że należy wycofywać Nutramigen (fajnie by było icon_biggrin.gif ) Na moje pytanie co mu podawać, bo mleka przecież nie może usłyszałam odpowiedź Danonki. A tu tyle razy słyszałam, że Danonki to chemia. Jeśli wycofam Nutramigen, to co mu podawać? Czy naprawdę Nutramigen podawany zbyt długo może wywoływać skutki uboczne?

Mam nadzieję, że rozumiecie tą gmatwaninę myśli icon_rolleyes.gif
Mika
Ev -moja Olka miała nietolerancję latkozy -rzeczywiście Danonki "pomagały" -znaczy tylko po nich jej nie sypało ALE -jest jedno mleko,normalne wink.gif tyle,że z obniżoną zawartością laktozy zwie się Milakt Ola była na nim do 5 roku życia icon_biggrin.gif
Ev
Mika,
no właśnie, dotychczas twierdzono, że Jasiek ma alergię na białko mleka krowiego, jaja itp. A teraz ta laktoza, a to przecież (dla mnie laika) dwie różne rzeczy...
Dzięki za to mleko. Nie wiesz, czy jest dostępne w marketach, czy w sklepach ze zdrową żywnością?

Mika, robiłaś Oli testy na laktozę?
Mika
Ja kupowałam o ile pamiętam li tylko w Auchan-w innych supermarketach nie widziałam-może teraz już są

Testów nie robiliśmy,bo to wyszło "w praniu" w czasie moich eksperymentów icon_wink.gif a wbrew lekarskiej opinii.
U nas też twierdzono,że to uczulenie na białko,potem się z tego co drugi lekarz wycofywał twierdząc,że może to inne jedzenie-paranoja
Aż wreszcie przeczytałam o laktozie (Mamo to ja),o tym,że ma podobne objawy i zaryzykowałam z "Maćkowym" -wszystko zeszło jak ręką odjąć
Dopiero jak odkryłam to mleko i poszłam do innego lekarza on potwierdził moją "diagnozę" icon_wink.gif
Teraz Ola pije już normalne mleko -od czasu do czasu icon_wink.gif
malinowa i Malina
Mika czym się różnia obajwy alergii na białko od tych na laktozę?
Mika
CYTAT(żona)
Mika czym się różnia obajwy alergii na białko od tych na laktozę?


objawy są bardzo podobne dlatego bardzo często myli się alergię na białko z nietolerancją laktozy (tak pisali w Mamo to ja)


CYTAT
Badania w kierunku nietolerancji utrudniają dwa aspekty. Po pierwsze nietolerancji nie można zbadać na zwierzętach, przez co niemożliwe jest prowadzenie systematycznych badań nad jej przebiegiem. Po drugie, trudno zdobyć dowód na to, że jakaś substancja wywołuje nietolerancję. Jedynym sposobem jest nie podawanie przez jakiś czas substancji podejrzewanej o wywoływanie takiej reakcji a następnie ponowne rozpoczęcie jej podawania. Najpierw symptomy powinny ustąpić, a potem pojawić się ponownie i często z większym nasileniem

Nietolerancja laktozy  
Jest to zaburzenie trawienia, występujące wtedy, gdy organizm nie jest w stanie sam rozkładać laktozy. Laktoza jest dwucukrem charakterystycznym dla mleka i produktów mlecznych. W procesie trawienia jest rozkładana przez enzym laktazę (ß-D galaktozydaza) do cukrów prostych D-glukozy i D-galaktozy, które następnie są wchłaniane przez organizm.

NiemowlÄ™ta w okresie karmienia mlekiem w peÅ‚ni metabolizujÄ… laktozÄ™ jako jedyny wÄ™glowodan ich pożywienia. 1 g tego cukru dostarcza organizmowi okoÅ‚o 17 kJ energii. Natomiast cukier prosty galaktoza powstajÄ…cy w wyniku hydrolizy laktozy ma istotny wpÅ‚yw na prawidÅ‚owe funkcjonowanie komórek nerwowych rdzenia krÄ™gowego i mózgu. Jest to m.in. jeden z powodów wprowadzania „szklanki mleka” w szkoÅ‚ach.

Enzym ß-galaktozydaza tworzy siÄ™ w dostatecznej iloÅ›ci tylko pod wpÅ‚ywem substratu, czyli laktozy. Dlatego u osób spożywajÄ…cych maÅ‚o mleka i niesystematycznie wytwarzanie enzymu sÅ‚abnie, a nawet może zaniknąć zupeÅ‚nie. Prowadzi to do nietolerancji laktozy. Nie rozÅ‚ożona i nie wchÅ‚oniÄ™ta przez jelito cienkie laktoza zatrzymuje wodÄ™ i przechodzÄ…c do jelita grubego ulega niekorzystnej fermentacji z wytwarzaniem dużej iloÅ›ci gazów.  
W konsekwencji wywoÅ‚uje to mdÅ‚oÅ›ci, gwaÅ‚townÄ… biegunkÄ™, poÅ‚Ä…czonÄ… ze wzdÄ™ciami i bólami jamy brzusznej.  
Nietolerancja może mieć charakter wrodzony lub nabyty. Często ma też charakter dziedziczny. Obniżenie aktywności laktazy narasta między innymi wraz z wiekiem i po przebytych stanach chorobowych.
Zaburzenia wchłaniania występują rzadziej u dzieci, niż u osób dorosłych, jednak dzieciom przysparzają większych problemów zdrowotnych i pokarmowych. Szczególnie groźne jest odwodnienie organizmu oraz zahamowanie przyrostu wagi ciała, poprzez pozbawienie organizmu cennych białek, wapnia, fosforu, witamin A, D, z grupy B, których mleko jest podstawowym i najlepiej przyswajalnym źródłem.

Z kolei u osób dorosłych nietolerancja laktozy zwiększa ryzyko powstania osteoporozy. Szacuje się, iż 20-25% ogółu ludności dorosłej w Polsce jest zagrożonych tą chorobą. Występuje ona szczególnie w okresie menopauzy u kobiet i andropauzy u mężczyzn.

Pewnym rozwiązaniem może być spożywanie mleka o obniżonej zawartości laktozy lub fermentowanych produktów mlecznych m.in. jogurtu, biojogurtu, kefiru, mleka acidofilnego.

Natomiast dla niemowląt i dzieci dotkniętych nietolerancją mleka dostępnych jest coraz więcej mlekozastępczych preparatów. Najczęściej są to białkowe preparaty sojowe, w których laktozę zastąpioną innymi cukrami, wzbogacane w witaminy, żelazo, mikro- i makroelementy, aminokwasy.

W Polsce nietolerancja laktozy wystÄ™puje u 1,5% niemowlÄ…t i dzieci  oraz u 29% osób dorosÅ‚ych. Dla porównania w Danii wystÄ™puje u 6% spoÅ‚eczeÅ„stwa,  Grecji - 38%, Niemczech - 15%, Anglii - 6-34%, USA- 6 -21% (Murzyni - 70-75%, Indianie - 67%), Korea, Chiny, Japonia - prawie 100%, Afryka - 58-99%, Australia - 8%.


jeśli dziecko uczulone jest na białko to po "Maśkowym" dalej będzie je wysypywało,jeśli to niet. laktozy to objawy powoli będą ustępowały

Ev -spróbuj też z kefirem-napoje fermentowane powinny "ujść" icon_wink.gif
malinowa i Malina
Niestety, żaden kefir u nas nie przejdzie.
Ev
MikuÅ›,
ale Jaśka rzadko wysypuje. Jeśli już to policzki ma czerwone, bródkę. Ale naprawdę rzadko. Kiedyś często miał pokrzywkę na brzuszku, liszaje na nogach. Teraz to przeszło.
Pojawiły się zaparcia icon_twisted.gif Niedoucznona baba ze mnie, bo nie wiedziałm, że to może być jeden z objawów alergii icon_evil.gif . Generalnie zła jestem jak jasny gwint. Jasiek uwielbia buły, ślebek, w ogóle pieczywo.
A tu mam rezygnować, kupić znów makaron bezglut. Czy gluten to nie celiakia? icon_rolleyes.gif
Mika
Ola miała na buzi właśnie ,potem też na ramionach się robiło,ale najwięcej na policzkach -od razu wiedziałam,że ktoś ją mlekiem pasł icon_wink.gif
Ale Ola jadła WSZYSTKO co nie było nabiałem -kluchy,bułki co chciała -jeno mleko,sery itp poszło w kąt

p.s
sama ja dorobiłam,bo za dużo mleka w ciaży piłam icon_sad.gif do mnie nietolerancja też się przyczepiła-nie mogę zjeść nawet plasterka żółtego sera -od razu mnie drapie,że szok icon_rolleyes.gif
Ev
No widzisz, chociaż jasność miałaś.
A ja - jeden lekarz prowadzący pediatra każe wporadzać pomału alergeny - masło, pomidory icon_eek.gif ryby icon_eek.gif Na samą myśl drgawek dostaję icon_evil.gif
Drugi lekarz - alergolog - nie pozwala.
Bądź tu człowieku mądry icon_rolleyes.gif
skanna
Kurcze, Ev, czegoś tu nie rozumiem. Po czym on ma mieć tę nietolerancję laktozy? Po pieczywie? No bo zdaje się, że nic mlecznego nie dostaje? A nutramigen laktozy nie posiada.

Pszenne to możesz rzeczywiście ograniczyć, a w zamian raczej ciemne, jak mały się da przekonać, bo to w błonnik bogate i w związku z tym lepiej działa na te zaparcia.
A jak u niego z owocami? I z piciem? Może po prostu czegoś tam za mało i dlatego go zatyka?

A w ogóle to on ma zaparcia (trudności z wypróżnieniem itd.) czy po prostu robi tę kupę raz na parę dni, ale bez wysiłku?
Ev
CYTAT(skanna)
Kurcze, Ev, czegoś tu nie rozumiem. Po czym on ma mieć tę nietolerancję laktozy? Po pieczywie? No bo zdaje się, że nic mlecznego nie dostaje? A nutramigen laktozy nie posiada.

Pszenne to możesz rzeczywiście ograniczyć, a w zamian raczej ciemne, jak mały się da przekonać, bo to w błonnik bogate i w związku z tym lepiej działa na te zaparcia.
A jak u niego z owocami? I z piciem? Może po prostu czegoś tam za mało i dlatego go zatyka?

A w ogóle to on ma zaparcia (trudności z wypróżnieniem itd.) czy po prostu robi tę kupę raz na parę dni, ale bez wysiłku?

Dostaje niewielkie ilości twarożku (w gotowych deserkach), jogurtu naturalnego (1 łyżeczka na tydzien). Je masło - może to to?
Pije bardzo dużo, owoce jada chętnie (jabłka, gruszki, banany, brzoskwinie). Przez ostatnie dwa tygodnie zamiast herbatki dostaje kompot z suszonych śliwek - nie pomaga.
Po tylu rzeczach, które mu podaję trudno powiedzieć, czy to zaparcie - bo stolec został zmiękczony przez laktulozę i czopki glicerolowe, więc był raczej jak plastelina. Nie powinno mu to sprawiać bólu, a on wyraźnie panicznie się tego boi... Lekarka twierdzi, że może kojarzyć to sobie z bólem - kolką np. Nie rozumiem. Przecież kolka to kolka nie ma nic wspólnego z zaparciami. No chyba, że znów niedoucznona jestem icon_cry.gif
Mika
Ev -powiem Ci,że mó Jasiek ma te same przeboje z kupą wink.gif wczoraj biegałam do niego o 2 w nocy bo płakał jak robił -też dużo pije,dostaje otręby i muesli w serkach,nie ma nietolerancji laktozy wink.gif
on się po prostu boi bo zapewne raz robiło mu się cieżko i teraz ma blokadę-a takie ma mocne mięśnie,że powstrzymywać potrafi się i kilka dni icon_sad.gif
A czy Twój je czekoladę,cacao,BANANY itp.? Bo u nas po takich produktach problem narasta
Ev
Mika,
no może to ta blokada... Też o tym myślę. Zastanawiam się nad testemi na laktozę, tylko czy one wiarygodne będą.
Pieczywo biale wycofałam - ciemnego nie chce za nic jeść. Wieczorem wpychał tylko parówki, chlebek zostawił, a co icon_lol.gif
Kakao nie pijemy, czekoladÄ™ rzadko, tak samo z bananami - maxymalnie 1 raz w tygodniu.
Kręcę się wokół własnego ogona, takie mam wrażenie - jeden krok do przodu, dwa do tyłu icon_cry.gif
Mika
my nie możemy nawet 1/3 babana -NIC ani kawałeczka-jeden gryz i kaplica,zatwardzenie murowane icon_sad.gif
w domu muszę je chować,bo mi przykro jak on tak na nie patrzy icon_sad.gif
Ev
Mika, bardzo mi przykro z powodu Jasia.
To straszne, że nasze dzieci pozbawione są tylu smakołyków. Pamiętam jak ryczałam jak bóbr w markecie, kiedy moje dziecko porwało z półki suchą bułkę i jedząc masowało się po brzuszku mówiąc Mamuuu, mniam, mniam... Zebym mu tylko nie zabrała.... Nie mogłam, nie mogłam mu zabrać chociaż bałam się okropnie, czy coś się nie wydarzy.
Qrka, dość już tego mam. Wolałabym siebie pozbawiać tych rzeczy, żeby tylko on mógł tego spróbować... Jakie to niesprawiedliwe.... icon_evil.gif
Pecia
Evchen,
moj Jasiek tez masy rzeczy nie je, glutenu, mleka i wszytskich przetworow , jajek.
Ostatnio chcialam wprowadzic troche bialego sera.
Ale Jasiek sprobowal i stwierdzil ze niedobre i juz.
Nie chce probowac icon_confused.gif
Mysle teraz nad kefirem albo jogurtm, bo juz czas ,zeby sprawdzic czy troche minelo icon_rolleyes.gif

zaczelam z nim gadac jak z doroslym , ze pan doktor kazal cos sprobowac
a Jasiek :
to ja wole..jajko

tak, jajka go nęcą........icon_sad.gif
Zuzia je i on tak patrzy icon_cry.gif
Chociaz nigdy nie jadl , widac ,ze mu sie podobaja icon_wink.gif

Skanna, a jak sprobowac z jajkami, w jakiej formie??
Masz pomysl?
Czy ugotowac i dac troszke zoltka?
Czy jak?

trzymajcie sie

Acha , Danka
Adas nie moze kefiru ( probowalas) czy nie chce?///


sorry ze w jednym poscie pisze do trzech z Was ale przeczytal caly watek dopiero dzis
Litka
WtrÄ…cÄ™ siÄ™, jak gadam bzdury to mnie wywalcie.

Skoro dziecko ma podejrzenie nietolerancji laktozy to dlaczego wycofywać nutramigen skoro on jest pozbawiony laktozy.

Na zaparcia nam pomagały jagody surowe że tak powiem, bo suszone to akurat na biegunke sa dobre.
Ev
CYTAT(lidka)
WtrÄ…cÄ™ siÄ™, jak gadam bzdury to mnie wywalcie.

Skoro dziecko ma podejrzenie nietolerancji laktozy to dlaczego wycofywać nutramigen skoro on jest pozbawiony laktozy.

Na zaparcia nam pomagały jagody surowe że tak powiem, bo suszone to akurat na biegunke sa dobre.

No to też mnie właśnie zastanawia. No bo gdzie ta laktoza jest? W mleku. A on mlecznych prawie w ogóle nie jada. Nie panimaju.

A co do jagód - naprawdę? Bo ja jakoś myślałam, że to tylko na biegunki podaje się jagody niezależnie jakie - suszone, mrożone czy surowe.

Peciu
sama masz takie doświadczenia jak ja. Już się cieszyłam, że jest lepiej, a tu....
Kiedyś rozmawiałyśmy o jajkach przepiórczych, próbowałaś? Jaś je jada od roku, nic mu się nie dzieje. A odnośnie glutenu, to byłam pewna, że Twój Jaś może go jeść... Tak mi się jakoś wydawało, że kiedyś robiłaś mu testy icon_rolleyes.gif
A z jeśli chciałabyś popróbować z normalnym jajkiem kurzym - to gotuje się je na twardo i podaje żółtko.
Pecia
Evchen, Jasiek nie je glutenu
w testach mu wyszlo ze ma nieobecosc tych gliadyn ale on jest na diecie bezglutenowej wiec POWINNO wyjsc ,ze ich nie ma. Ale sie wtedy tak starsznie cieszylam , bo gdyby mu wyszly dodatnie MIMO diety b/glutenowej to by byla tragedia. A zdarza sie i tak.....icon_confused.gif

Teraz bedziemy mieli prowokacje, bedzie dostawal gluten,
potem znowu zrobimy badania i dopiero jak wynik bedzie ujemny i JaSIEK nie bedzie mial jakis sensacji to wprowadzimy go do diety na stałe icon_rolleyes.gif
Jak widzisz nie jest to takie proste., bo gluten zaczyna szkodzic dopiero po kilku tyg podawania icon_confused.gif
Tzn dopiero wtedy widac ze zaszkodzil a skolei odwrocic te szkody co wyrzadzil w jelitach jest trudniej i dluzej to trwa icon_sad.gif
wiec dlatego lekarz tak zwleka z wprowadzeniem icon_confused.gif

Jajek jeszcze nie probowalam ale juz jestem psychicznie gotowa wink.gif
bo widze ze coraz wiecej nowosci je bez problemow icon_biggrin.gif
Ev
Peciu kochana,
z tego co piszesz, to jeśli objawy po glutenie pojawiają się dopiero po kilku tygodniach to to może być to icon_cry.gif . Rany.... Tylko, czy wtedy pojawiają się zaparcia? Bo mi świta, że rozwolnienia....
Mętlik mam w głowie, a przecież z każdą niepewnością nie będę dzwonić do lekarza, bo pomyśli, że nadpobudliwa jestem icon_wink.gif (zresztą już i tak tak myśli icon_cool.gif )
skanna
CYTAT(Ciocia Pecia)
Skanna, a jak sprobowac z jajkami, w jakiej formie??
Masz pomysl?
Czy ugotowac i dac troszke zoltka?
Czy jak?


Ja bym zaczęła od upieczonych w jakimś cieście. Może biszkopt bezglutenowy (jajka, cukier, mąka ziemniaczana i proszek do pieczenia bezglutenowy, gdzieś mam przepis skamuflowany)? Bo, jak już kiedyś pisałam, z obserwacji mojego i nie tylko dziecka, wynika, że takie jajko po obróbce w bardzo wysokiej temperaturze jakoś ewidentnie mniej szkodliwe jest. Gotowane to tylko sto stopni, a pieczone już 180, albo i dwieście.
Pecia
Skanna, wiesz co< cos mi sie przypomnialo....wink.gif
w sklepach ze zdrowa zywnoscia jest mase produktow b/glutenowych ale w wiekszosci sa jajka icon_confused.gif
ja nigdy ich nie kupowalam
ale teraz kupie na probe icon_exclaim.gif
sa rozne ciasteczka i bułki icon_biggrin.gif

dzieki

Ev, nie wiem czy zaparcia moga byc od glutenu
icon_rolleyes.gif
bede z Jaskiem u gastroenterologa to moge sie zapytac, ale w zwiazku, ze u nas panuje epidemia grypy , pojade do niego dopiero po świętach wielkanocnych, czyli za miesiac icon_sad.gif

pa
Pecia
Evchen
wejdz sobie na www.celiakia.pl tam jest forum, to istna kopalnia wiedzy wink.gif
moze cos sama doczytasz z tymi zaparciami icon_sad.gif
Ev
CYTAT(Ciocia Pecia)
Evchen  
wejdz sobie na www.celiakia.pl tam jest forum, to istna kopalnia wiedzy wink.gif
moze cos sama doczytasz z tymi zaparciami icon_sad.gif

Dziękuję. Mam nadzieję, że to nie to icon_cry.gif
Pecia
no co ty icon_eek.gif
nawet nie pomyslalm, ze Twoj JaÅ› ma celiakie.....
ale tam na tym forum jest mase osob co o glutenie i skutkach wiedza naprawde Baaaardzo duzo i to moze Ci cos rozjasnic icon_biggrin.gif
popytaj o te zaparcia po prostu icon_wink.gif

ja mysle ze te nasze Jaśki jesli juz to maja jakas nietolerancje glutenu, ktora z wiekiem zaniknie icon_biggrin.gif


tak, tak, tak bedzie icon_biggrin.gif przytul.gif icon_razz.gif
Ev
Peciu,
na pewno tak będzie. Musi tak być icon_biggrin.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.