To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

kaszka kukurydziana a chrupki

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Sonieczka
Darka wysypało - typowe zmiany atopowe...... po tak długim okresie, dieta naprawde pilnowana, więc nie podejrzewam wpadki
co nowego sie pojawiło? dałam kaszkę kukurydzianą, której długo Darek nie jadł, ale na bieżąco jadl chrupki ......
czy to możliwe, że to kukurydza?
malinowa i Malina
Jest mozliwe. Odstaw chrupki i kaszkę kukurydziną na jakiś czas, niech zmiany zejdą i wprowadź.
monte
Sonia dwa dni temu pierwszy raz zjadła jednego chrupka kukurydzianego i reakcja była natychmiastowa - zaczerwienione, "królicze" oczy, wodnisty katar, kaszel na pograniczu duszenia się. Wystraszyłam się nie na żarty bo reakcja była gwałtowna, a zjedzona ilość znikoma... Do tej pory nie była na nic uczulona, choć niewiele jeszcze sama je - marchewkę, dynię, ziemniaki, brokuły, indyka i owoce. Wysypało ją trochę po pierwszej próbie puree warzywnego (3 łyżeczki), gdzie głównym składnikiem była kukurydza, ale wtedy nie byłam pewna, od jakiego to składnika. Zwłaszcza, że jadłam dużo kukurydzy karmiąc i nie zauważyłam niepokojących reakcji.

W związku z tym mam dwa pytania: czy to na pewno kukurydza a nie nic innego (w składzie chrupków był wyłącznie grys kukurydziany) i czy jest szansa, że kiedyś taka alergia/nietolerancja minie? Jestem kompletną ignorantką, jeśli chodzi o alergie, więc wybaczcie, jeśli pytam o oczywistości... icon_redface.gif

EDIT: I czy trzeba coś z tym robić (oprócz nie podawania kukurydzy oczywiście)? Badać, informować pediatrę?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.