To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Dziwne zachowanie

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Agafia
Moja córka bardzo lubi siadać na mojej lub męża stopie, łapie się rączkami mojej łydki i tak siedzi i się jakby "obciera". W tym czasie strasznie się poci, szczególnie główka. Jak myślicie, zabraniać jej tego, spróbować ją oduczyć, czy dać spokój i mieć nadzieję, że jej to kiedyś minie?
Nie wiem czy sprawia jej to przyjemnosć w sensie seksualnym (w wieku 1,5 roku icon_question.gif - bo dzieje się tak od jakiegoś czasu). Mój mąż podejrzewa, że tak i jej zabrania.
Czy wasze dzieci miały coś takiego?
Atena
Ja bym się nie przejmowała.Nie pozwalać ale nie zabraniać tylko odwracać uwagę.Myślę,że to samo przejdzie.Moja corcia też miala takie dziwne zachowania(nie takie same ale podobne)i przeszło samo z czasem.To może być związane z rozwojem,dziecko w pewnym wieku odkrywa,że są takie miejsca które jak się dotknie(pociera?)to sprawia to przyjemność.
Przejdzie.

Atena
Agafia
Widzę że jest zawiedziona kiedy jej zabraniamy, ale nie protestuje tylko zaczyna robić coś innego. Są takie rzeczy, na które reaguje histerycznie gdy nie moze dostać, bądź robić (np. jedzenie słodyczy), ale te "pocieranie" do tego nie należy.
Atena
Tylko nie zabraniajcie jej ostro!bo zacznie myśleć maluch,że to jest coś złego,a to nie o to chodzi!Odwracajcie jej uwagę.
Przejdzie!nie martw siÄ™ icon_smile.gif

pozdrawiam
Atena
semi
Ja też bym przeczekała nie zwracając jej zbytnio na to uwagi. Dziecko jest istotą seksualną od urodzenia, takie zachowania są zwykle całkowicie normalne. (Chyba, że widzisz jeszcze inne jakieś niepokojące objawy)Pewnie, że jej to sprawia przyjemność icon_smile.gif i ok. Jak się da odwrócić uwagę to super. Jak nie to naprawdę się nie martw. Jest taka fajna książka Marii Beisert o seksualności dziecka. Nie pamiętam tytułu dokładnie, ale chyba Dziecko istota seksualna, albo jakoś podobnie. Polecam, w razie jakby Cię to mocno niepokoiło. Pozdrawiam.
:: mole ::
A może po prostu chce się pobujać?
Dla mnie to nie wygląda podejrzanie, ale nie mam córki, tylko syna. On po prostu otwarcie ciąga się za siusiaka icon_wink.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.