To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Jakich naczyń uzywacie do smażenia?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Ewcia!
Nie napisałam "jakich patelni", bo może jest coś lepszego?
Już mam dosć. Kolejna patelnia , która w momencie zakupu wygląda nieźle (i kosztuje zwykle ok. 50) i obiecuje wiele w opisie, po pół roku zmienia się w szmelc. A to powłoka (teflon icon_confused.gif ) obłazi, a to dno wygina się w łuk, albo jedno i drugie. Mam starą aluminiową, ale to ponoć niezdrowe, więc uzywam do niskich temp. i rzadko, no i przypala.
Przyglądałam sięostatnio wynalazkom pokrytym tytanem. Cena zabójcza (ok 300), ale może watro? MAcie doświadczenia? Czy to tylko chwyt reklamowy czy naprawdę zakup na lata?

Na czym smażycie?
amo
Mam patelnie Tefal - juz niestety cos sie z nia robi, jakby rdzewieje czy co... jakis czas temu kupilam te reklamowane garnki Tefal ze zdejmowana raczka - na razie sa bardzo w porzadku, zobaczymy jak pozniej. No i mam jeszcze patelnie Berghoff - troche przywiera, ale w trakcie smazenia odchodzi w wiekszosci - generalnie niezla.
Doruśka
JA kiedys kupiąłm patelnie tefala ,z tym czerwonym środkiem,prawie 100zł,a taka kicha,ze szkoda gadać icon_sad.gif(
marghe.
Dor.. ja taka miałam i mam.. zmieniłam po 2 czy 3 latach
NIe była idealna, ale i tragiczna też nie

do mies i warzyw patelnia beztłuszczowa żeliwna..
kasiarybka
Wok i patelnia beztłuszczowa.
Jestem bardzo zadowolona.

Nie sÄ… teflonowe, tylko metalowe, taki delikatny, szary, lekki metal, nie wiem jak siÄ™ nazywa icon_smile.gif
Mika
ja mam jedna dziwną -wyglada jak emaliowana,a ciężka jakby cygan robił wink.gif -cudo-nic nie przypala/się nie przypala wink.gif ,ale musi mieć tłuszcz
jedna teflonowa której nie lubię,a druga którą kocham (już bez rączki icon_lol.gif ) pokryta czymś dziwnym podobnym do teflonu
nowy nabytek to zwykła "teflonowa" z Ikei -na tej super się robi naleśniki wink.gif
Ewcia!
Dzięki icon_smile.gif

jeszcze podrążę icon_wink.gif
amo - Berghoff - to stalowa? a smażysz bez tłuszczu? do bocznych ścianek nie przywiera?
kasia - no co to za metal icon_wink.gif ? jednolite czy warstwowe?
marghe - żeliwna beztłuszczowa? to jakis specjalny rodzaj czy na każdej żeliwnej smaży sie bez tłuszczu?
Takiej właśnie (tzn. ciężkiej żeliwnej) miałam zamiar jutro szukać.
Przy okazji gotowania ćwiczy się bicepsy icon_cool.gif
A te, które sprzedają (spzredawali kiedyś) Cyganie, to miedziane są? Ktoś ma/miał i zna?
marghe.
coś takiego .. tyle,ze moja jest żeliwna
amo
CYTAT(Ewcia)
Dzięki icon_smile.gif

jeszcze podrążę icon_wink.gif
amo - Berghoff - to stalowa?  a smażysz bez tÅ‚uszczu? do bocznych Å›cianek nie przywiera?

Stalowa chyba. Bardzo ciezka. W instrukcji pisza, ze mozna smazyc bez tluszczu, ale jeszcze nie probowalam. Do tej pory robilam w niej tylko kotlety i gulasze. Bardzo szybko sie nagrzewa i jesli jest za duzy ogien to boczne scianki sie przypalaja. Ale nie ma zadnych problemow z jej myciem!
Chyba niedlugo sprobuje usmazyc na niej jakies placki, moze nawet bez tluszczu i zobaczymy jak sie sprawdza.
Dorka
Ewciu ja dziś zakupiłam patelnię Bergfoffa (wcześniejsza z Tefalu po 2 latach użytkowania nadaje się do śmieci). Oglądałam kilka, ta wydawała się wyglądać najlepiej https://naczynia.com/1-a.htm (seria Skala). Stop aluminium i platyny, powlekany utwardzonym teflonem, odkręcana rączka, patelnię można używać w piekarniku.

Tutaj można poczytać sobie o rodzajach teflonu https://www.teflon.pl/gotowanie.htm. Ten "Platinum" to niby taki lepszy...zobaczymy icon_rolleyes.gif .

Sylwia M.
Ja mam dwie najzwyklejsze pod słońcem patelnie - "bezprzymiotnikowe" icon_biggrin.gif i wiem jedno - że najlepiej smaży się na patelni STAREJ, takiej "obsmażonej" przez całe lata.
Pomimo, że moje patelnie wymagają tłuszczu, nieraz sama się pozytywnie dziwię, jak w sumie mało tego tłuszczu (znaczy - oleju) u nas "idzie". I dobrze.
amo
Wlasnie probowalam smazyc mielone na Berghoffie bez tlusczu. Niestety niewypal - przykleily sie do dna, mimo, ze same wydzielily sporo tluszczu.
amo
Ostatnio obsmarowalam patelnie Berghoff, to dzis musze dodac, ze nadaje sie do smazenia grzanek na niewielkiej ilosci tluszczu i takoz ziemniaczkow.
Potwora
CYTAT(Dorka)
Ewciu ja dziś zakupiłam patelnię Bergfoffa (wcześniejsza z Tefalu po 2 latach użytkowania nadaje się do śmieci). Oglądałam kilka, ta wydawała się wyglądać najlepiej https://naczynia.com/1-a.htm (seria Skala). Stop aluminium i platyny, powlekany utwardzonym teflonem, odkręcana rączka, patelnię można używać w piekarniku.

Tutaj można poczytać sobie o rodzajach teflonu https://www.teflon.pl/gotowanie.htm. Ten "Platinum" to niby taki lepszy...zobaczymy icon_rolleyes.gif .



A gdzie siÄ™ u nas, we Wrocku, takie patelnie kupuje i ile kosztujÄ…???

Wczoraj spaliłam garnek a dzisiaj telfonową patelnię icon_cry.gif icon_cry.gif icon_cry.gif
Ewcia!
a gdzie kupić zeliwną ? tylko "w internecie" ? wolałabym pomacać
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.