To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

banany uczulaja??

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

kasiulek
czy ktos moze zetknal sie z alergia na banany?
Bo chyba wlasnie one uczulaja moja dziecko.
Mika
u nas do dziś dnia powodują zatwardzenia icon_sad.gif
Pysio
A u nas jak Kuba był młodszy pojawiała się wysypka na policzkach icon_cry.gif .
i.
Cytrusy bardzo często uczulają.
OlivkaMamaNorbercika
Ja też słyszałam o tym, że banany często uczulają icon_sad.gif
reszka
W naszych szerokościach geograficznych - często uczulają.
Co rodzi nastepne konsekwencje - alergii na banany może towarzyszyć alergia na lateks.
Najczęściej ma to znaczenie przy wyborze zawodu, np. praktycznie wyklucza możliwość wykonywania tej pracy, gdzie pracuje się w rekawiczkach. Ale nasza alergolog mówiła nam o chłopczyku który dostał duzego, na szczęście miejscowego uczulenia podczas pobierania krwi (pielęgniarka oczywiście robiła to w rekawiczkach).
agama76
CYTAT(Mika)
u nas do dziś dnia powodują zatwardzenia  :(


z tego co wiem to wlasnie taka cecha bananow (bo maja malo wody) i nie jest to objaw alergii na nie icon_eek.gif

Aga
Mika
CYTAT(agama76)
CYTAT(Mika)
u nas do dziś dnia powodują zatwardzenia  :(


z tego co wiem to wlasnie taka cecha bananow (bo maja malo wody) i nie jest to objaw alergii na nie icon_eek.gif

Aga


a czy ja gdziekolwiek napisałam,że traktuję to jako uczulenie? icon_rolleyes.gif

nie wszystkie i nie u wszystkich banany powodują zatwardzenia -Jasiek jest pierwszym "przypadkiem" jaki znam w całej mojej licznej rodzinie
agama76
CYTAT(Mika)
CYTAT(agama76)
CYTAT(Mika)
u nas do dziś dnia powodują zatwardzenia  :(


z tego co wiem to wlasnie taka cecha bananow (bo maja malo wody) i nie jest to objaw alergii na nie icon_eek.gif

Aga


a czy ja gdziekolwiek napisałam,że traktuję to jako uczulenie? icon_rolleyes.gif



fakt, moja nadinterpretacja - nie pisalas o uczuleniu. Tylko mi sie wydawalo ze to rozumie sie samo przez sie skoro odpowiadasz na pytanie o uczulenie na banany

Aga
kasiulek
dzięki za wszytskie wiadomości odstaiam banany z diety i zobaczę czy moja dziewczynka będzie bez wysypki na twarzy 08.gif 08.gif 08.gif icon_rolleyes.gif
Myssia
Kacper przez jakis czas miał wysypkę po bananach, ale przeszło.
Pzdr.
moonk *
ja podejrzewam banana o wysypkę w zgięciach pod kolankami u mojej Ali (najpierw krosteczki potem plama a potem pożar czyli rozległe zmienione miejsca jak po oparzeniu wrzątkiem żywo czerwone - "rosnące") gojące się już 1,5 miesiąca i nadal widoczne icon_cry.gif u starszej była identyczna wysypka po pomarańczy - więc może moje tak genetycznie reagują na nóziach na cytrusy? ale starsza nigdy potem nie miała wysypki po spożyciu pomarańczy, więc nie wiem jak to z tym bananem?? czy objawy skórne mogą sugerować trwałe uczulenie na niego? czy być może jest to rodzaj nietolerancji wynikający ze strefy klimatycznej? która z wiekiem mija?? icon_rolleyes.gif
ewulka73
A my dzisiaj po testach i napewno uczulają i to okropnie mojego synka.Banany mamy wogóle wyeliminować,niestety.,
malagonia6
Wiem od pewnej doświadczonej mamy (bardziej niż ja icon_biggrin.gif ), że z bananami to jest tak, że należy je podawać dzieciom, gdy ich skórka jest ciemnożółta z brązowymi plamkami. Podobno przed transportem "szpikowane" są środkami chemicznymi zapobiegającymi psuciu się. I cała rzecz polega na tym aby owe środki "odparowały". Ponoć same banany nie uczulają, tylko te środki chemiczne. Przyznam się, że nigdy innego banana nie podałam dziecku. No i moja mała nigdy nie miała uczulenia po bananach. Oczywiście optymistycznie zakładam, że nie ma uczulenia na banany, bo np. z jabłkami było fatalnie, ale podobno jabłka to potrafia uczulać, że ho ho
I chyba rzeczywiście banany powodują zatwardzenie (ale moja mała je ciągle ma icon_sad.gif )
Pozdrv
katna
CYTAT(malagonia6)
Ponoć same banany nie uczulają, tylko te środki chemiczne.


moja pediatra mowi to samo.cytrusy sa spryskiwane chemicznie azotanem srebra(potocznie Rtecia).
moja corka ( jak na razie i na szczescie) nie jest na banany uczulona, ale jest na pomarancze. pomimo,ze tak jak pediatra radzila najpierw wyszorowalam skorke pomarancza ludwikiem i szczoteczka, potem sparzylam skorke wrzatkiem, to moja corka ma jednak na nie uczulenie.
a co do zatwardzenia po spozyciu banana, to ja sama przy biegunce jem banany. pomagaja.icon_smile.gif
Dorka
CYTAT(katna)
   
moja pediatra mowi to samo.cytrusy sa spryskiwane chemicznie azotanem srebra(potocznie Rtecia).
..... tak jak pediatra radzila najpierw wyszorowalam skorke pomarancza ludwikiem i szczoteczka, potem sparzylam skorke wrzatkiem...... .  

Nam też tak radziła pediatra, teraz większość tych owoców tak traktuję przed podaniem dzieciom(ale myję zwykłym mydłem), a po obraniu jeszcze raz dokładnie myję ręce, by nie przenosić tych chemikali ze skórki na pokrojone owoce. W przypadku bananów to procedura pomogła.
Łosica
Cześć icon_smile.gif
Sebastian jest najwyraźniej uczulony na jabłka (co jest sporym problemem przy rozszerzaniu diety, bo prawie we wszystkich zupkach, daniach i deserkach są jabłka...), i niemożliwie marudzi w ogóle przy jedzeniu, ale troszkę skrobanego banana zjada chętnie. Teraz ma niemal 7 miesięcy. Jak myślicie? Mogę mu dawać więcej, jak lubi, czy tylko tak na smak? Żeby go nie uczulić... Jak potraktować takiego banana przed jedzeniem? Szczoteczka, ludwik, wrzątek?
Jakie owoce mogę mu dawać? Cholerka, on jest taki marudek, że to "coś" musi być naprawdę smaczne! Teraz już pluje nawet brzoskwiniami...
Proszę, pomóżcie!
Łosica
moonk *
CYTAT(Łosica)
Cześć icon_smile.gif
Sebastian jest najwyraźniej uczulony na jabłka (co jest sporym problemem przy rozszerzaniu diety, bo prawie we wszystkich zupkach, daniach i deserkach są jabłka...),

Lala też jest uczulona na jabłka, ale w zamian jemy gruszki, surowe i w deserkach - jest pycha musli gruszkowe z hipa ale od 9 miesiąca... naprawde pycha!! icon_smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.