To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Co dajecie dzieciom do picia

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2
justin
chciałabym się dowiedzieć co dajecie dzieciom do picia.
Moja Natka ma 10 miesięcy i do niedawna piła tylko herbatki hipp-a. W końcu przekonałam ja do soków, ale podchodzą tylko kubusie, narazie icon_rolleyes.gif Czy zwykłe herbatki - ekspresowe/owocowe dajecie dzieciom? Czy soki to tylko te specjalne dla dzieci, np. Bobovity icon_question.gif
czekam na wasze oceny, propozycje.
Dorcias
Ja daję zazwyczaj herbatki Bobovity, od czasu do czasu zwykłą słabą herbatę i soki Bobo-fruta. icon_wink.gif

Takich owocówek ekspresowych jeszcze nie podawałam, Podawałam z ekspresówek tylko rumianek.icon_wink.gif

Zdarzyło mi się podać Bartoszowi 1 raz czy 2 sok z kartonu rozcieńczony z wodą. icon_wink.gif
Kaszanka
Woda. Gaba niczego innego nie chce pic.
e_Ena
Lubią wodę i soki, herbaty prawie w ogóle nie piją. Tomek długo pił tylko soczki gerbera, z Dominiką już tak nie przeżywam icon_wink.gif , piją sporo Kubusia, soki kartonowe, kompoty.
moko.
woda, herbatka, soki ale wszystkie musiały byc rozcieńczane wodą.
grzałka
Głównie woda, jeśli soki,to mocno rozcieńczone, Kubusiom mówimy nie.

Chłopcom kupilam jakieś herbatki, ale może ze dwa razy pili. Też będę stawiać na wodę- tanio i zdrowo icon_smile.gif
agabr
woda , sok wlasnej produkcji, rumianek i mieta.B
Dagmarcia
soki Kubusie, Pysie i takie tam, woda, herbatki hipp i takie owocowe ekspresowe, rumianek, koper włoski (jak był chory)
generalnie Oskar ma urozmaicone picie, ale soki pije od niedawna bo przedtem jak tylko poczół to miał odruchy wymiotne.... icon_confused.gif
addera
Głównie woda. Michał długo tolerował tylko herbatki Bobo Vity i soki Gerbera (tylko jabłkowe icon_rolleyes.gif ). Teraz pije herbatke owocowa dla dzieci, sok pomarańczowy z kartonu (rozcieńczony), wodę. Kubusia moje dzieci nie tolerują , mówią, że jest za słodki .
Aha, pijÄ… kakao icon_smile.gif
Lua
Amelka pije soki z wodą, różne, takie jakie akurat są w domu i herbatkę, słabą z cytryną i sokiem truskawkowym.
Alusia pije Herbatki dla dzieci, takie granulowane.
kasiarybka
Woda, woda z sokiem własnej produkcji, mięta.
marghe.
Gaba piła wodę, wodę , wodę icon_smile.gif i rumianek, mięte, czasami jakąs granulowaną Hippa itp, no i soki klarowne dla małych dzieci
Zadnych Pysiów i Kubusiów (do dzis ich nie pija)
Atena
Zuzia pije głównie wodę butelkowaną,ostatnio gazowaną...
Czasem z sokiem.Czsem pije herbatÄ™ zielonÄ…-bardzo lubi..

A.
Pecia
a moje pija namietnie wink.gif wode z sokiem malinowym (takim do rozcienczania)
i w sumie tylko to icon_confused.gif

acha pija tez kakao, Zuzia na zwyklym mleku, JaÅ› na Bebilonie pepti icon_rolleyes.gif

jak byly takie male jak Twoje dziecko, pily herbatke granulowana BoboVita
marghe.
zapomniałam o mleku
zwykłym
sojowym
smakowym

ale to dopiero od jakiegos czasu, jak była malenka to pluła mlekiem
.uzytkownik.usuniety.
Mleko modyfikowane (ale czy to z prawdziwego zdarzenia picie?)
Czasem kakao na w/w
Soki przecierowe ale tylko te dla dzieci (głównie Bobofruty u nas chodzą)
Herbatki ekspresowe (mięta, melisa, lipa zwł. jak chory, malinowa, i inne owocówki byle nie czarne)
Czystą przegotowaną wodę (po umyciu zębów)
Mineralną (nieczęsto bo nie przepada)
Chyba tyle. Dawniej Dzidziawa pił też herbatki granulowane dla dzieci ale stwierdziłam, że to chemia. Przerzuciliśmy się na ekspresowe. Przynajmniej wiem co w nich jest.

Pzdr,

Z
burek
Emi pije sok jabłkowy Tymbark litr dziennie icon_eek.gif i herbatki owocowe - vitax, czasem zieloną. Mleko, kakao, soki inne, woda itd. jest be.
justin
zazdroszczę Wam, że dzieciaczki tak chętnie pija wodę, moja jak tylko wyczuje , że to sama woda, to zaraz dawaj w RYK!!!
Dlaczego jesteście przeciwne sokom typu:Kubuś, Pysio? Myślałam, że to samo zdrowie? icon_eek.gif
marghe.
Justin.. nie znam skłądu Kubusiów itp ale sama bym ich do ist nie wzieła. jakoś tak sztucznei mi wyglądają
A z pewnoscia nie nadają sie dla niemowlaków.

ps. nie wierz reklamom wink.gif icon_biggrin.gif
justin
marghe, widzisz, a ja uwielbiam kubusie. Zwłaszcza marchwiowo, jabłkowo, bananowy icon_lol.gif
grzałka
Justin, bo soki typu Kubuś i Pysio sa straszliwie przesłodzone. I choćby dlatego to nie jest samo zdrowie.
addera
CYTAT(grzalka)
Justin, bo soki typu Kubuś i Pysio sa straszliwie przesłodzone. I choćby dlatego to nie jest samo zdrowie.


No słodkie są okrutnie icon_confused.gif Może ktos bada zawartość cukru w cukrze icon_wink.gif a właściwie w Kubusiu icon_wink.gif
Sulichna
Bianka (prawie 6 lat) pije najchętniej wodę, herbatę lipową z miodem, i mleko sojowe, czasami niestety soczki typu kubusie
marghe.
CYTAT(justin)
marghe, widzisz, a ja uwielbiam kubusie. Zwłaszcza marchwiowo, jabłkowo, bananowy icon_lol.gif

Justin a ja wino i gin icon_wink.gif icon_lol.gif
IzaS
Głownie woda, czasem gazowana, herbatki ziołowe (rozcieńczone), woda z miodem, soczki też z wodą. Teraz czasmi rozpuszczam dżem porzeczkowy, przelewam przez sitko i dolewam wody. Generalnie nie słodzę, czarną herbatę pije naprawdę sporadycznie.
justin
Ostatnio kupiłam herbatkę na noc Liptona "Spokojna noc". Małej nawet smakuje icon_eek.gif
marghe.
te soki Tymbarku nazywaja sie Vita Mini.
Pokręciłam ze słowami reklamy icon_lol.gif
Tobatka
Woda i tylko woda, ale gdy dostanie cos innego, to sie nie buntuje (sporadycznie, jak jestem gdzies w terenie a nie mam zapasu wody, a wypije zawartość kubka, to kupuje mu coś w sklepie z oferty Bobovita. Najchętnie jabłko z mieta lub jabłko, winogrono, rumianek - czy cos w ten deseń )nie pamiętam dokładnie))
.uzytkownik.usuniety.
CYTAT(Marghe)
te soki Tymbarku nazywaja sie Vita Mini.
Pokręciłam ze słowami reklamy Laughing


Aaaa, to insza inszość wink.gif Już nie muszę się wkurzać, że mój sklep tak słabo zaopatrzony i w ogóle nic nie wiedzą nawet o tym soku... icon_lol.gif

Pzdr,

Z
justin
Dziś oglądałam nowe soku Kubuś w duzych kartonikach, było napisane nieslodzone. Wiecie cosik na ten temat?
.uzytkownik.usuniety.
Kubusia w kartonie piłam tylko z owoców leśnych. Nie wiem czy był słodzony, lecz, niezależnie od tego - straszliwa ohyzda to była icon_wink.gif No, chyba że początki ciąży tak działały...

Z
marghe.
Zwierzo, ja w ciazy nie jestem:) icon_smile.gif
skanna
Ale Kubuś "Jabłko, dynia, marakuja" jest boski. Aczkolwiek niemowlakowi bym nie dała icon_smile.gif
.uzytkownik.usuniety.
CYTAT(Marghe)
Zwierzo, ja w ciazy nie jestem:) Smile


Znaczy, obiektywnam. icon_biggrin.gif

CYTAT(skanna)
Ale Kubuś "Jabłko, dynia, marakuja" jest boski. Aczkolwiek niemowlakowi bym nie dała Smile


Niestety, z Dzidziawą należymy do antywielbicieli dyni... icon_sad.gif

Z
marghe.
a my chyba nie lubimy gęstych soków..
agama76
dla mnie niektore Kubusie sa pyszne. Moj starszy syn dlugi czas pil soki Tymbarku, glownie mietowo jablkowy, potem tesciowa na mnie nakrzyczala ze to niezdrowo icon_confused.gif i przestawilam go na picie wody (glownie Zywiec), mlodszy tez pije tylko wode. I wiecie co? ostatnio lekarka na mnie nakrzyczla ze dziecko pije wode bo dzieci maja pic slodkie napoje! Zwlaszcza moj starszy syn - ma pic np. herbate slodzona glukoza! Okazalo sie ze on ma zaburzenia przemiany glikogenu (czy cos takiego...) i wystepuja u niego spadki poziomu cukru we krwi i ketonuria co powoduje bole brzucha.
Ta lekarka jest ordynatorem oddzialu gastroenterologii dzieciecej.

Aga
marghe.
Agama.. nie rozumiem.
Chyba nie kazde dziecko MUSi pić słodkie napoje..
IzaS
Wydaje mi się, że takie przeświadczenie jest, że dziecko nie wypije czegoś jeżeli nie jest słodkie. Arek pije rzeczy i słodkie i gorzkie. Cukrem nie słodzę mu nigdy, co najwyżej miodem.
skanna
CYTAT(marghe.)
a my chyba nie lubimy gęstych soków..


Ale ten jabłko/dynia/marakuja nie jest taki gęsty jak te marchewkowe.

Zwierzo, dyni siÄ™ prawie nie czuje. Tak jak za kubusiami nie przepadam, tak ten jest naprawdÄ™ pyszny.
agama76
CYTAT(marghe.)
Agama.. nie rozumiem.
Chyba nie kazde dziecko MUSi pić słodkie napoje..


musi - nie musi... wlasnie lekarka gastroenterolog mnie pouczyla ze dziecko (kazde!) POWINNO pic slodkie napoje (a MOJ SYN ma miec napoje slodzone glukoza)

Aga
ulcik
CYTAT(marghe.)
Chyba nie kazde dziecko MUSi pić słodkie napoje..


dokładnie .. moja Karolina preferuje i wybiera gdzie może wode mineralną gazowaną .. jak dorwie Kubusia ( ja nie daję ) .. to też wypije ale woli wodą .. a Michał tylko woda i soki jabłkowe najchętniej icon_smile.gif

ulcik
marghe.
CYTAT(agama76)
CYTAT(marghe.)
Agama.. nie rozumiem.
Chyba nie kazde dziecko MUSi pić słodkie napoje..


musi - nie musi... wlasnie lekarka gastroenterolog mnie pouczyla ze dziecko (kazde!) POWINNO pic slodkie napoje (a MOJ SYN ma miec napoje slodzone glukoza)

Aga


Agamo, ale dlaczego?? icon_eek.gif
A moze przez słodkie p/ doktor rozumiała naturalne soki owocowe..?
AdusiaR
Moja corka lubi i pije wode mineralną, herbatki granulowane (malinowa najlepsza) i bardzo lubi soki Kubusie, ale rozcieńczone na pół z wodą (ten jabłko/dynia/marakuje - jest naprawde pyszny).Żadnej mięty, czy rumianku to w usta nie weźmie.
agama76
CYTAT(marghe.)
Agamo, ale dlaczego??  :shock:  
A moze przez słodkie p/ doktor rozumiała naturalne soki owocowe..?


tak - soki, kompoty a jesli herbate to slodzona. Tlumaczenie mniej wiecej takie: dzieci potrzebuja cukrow bo cukry sa podstawowym zrodlem energii dla organizmu zuzywanej zarowno w procesie wzrostu jak i normalnej dziennej aktywnosci. Tak wiec dzieci potrzebuja cukrow duzo wiecej niz dorosli (podobnie jest z cholesterolem - dzieci powinny miec go w diecie pod dostatkiem a dorosli jak najmniej). Ze wzgledu na zdrowie zabkow mozna ograniczac slodycze ktore 'oblepiaja' zabki ale picie ma byc slodkie. Mnie to tlumaczenie przekonuje choc bylam zaskoczona jak to uslyszalam.
Jak pisalam wczesniej dawalam dzieciom do picia wode - malemu od poczatku, starszy najpierw byl przyzwyczajony do sokow. Teraz mam problem z przestawieniem ich na slodkie picie bo obaj wola pic wode...

Aga
aluc
kefir
woda
soki Vitamini, ewentualnie jabłkowy i pomarańczowy każdy
kakao
herbatek nigdy nie chciał pić, mleka takoż
justin
My to lubimy gęste soki, np te nowe z Tymbarku:śliwka węgierka, jabłko antonówka, pycha.
Małej do Soków dolewam wody, tak mniej więcej pół na pół.
.uzytkownik.usuniety.
Skanna, to zapodam sobie jeśli mało dyni. Zobaczymy. icon_wink.gif

A poza tym Dzidziawa jeszcze kompoty pije. SÅ‚odzone cukrem icon_twisted.gif

Pzdr,

Z
Ev
Jasiek wody nie lubi icon_cry.gif . Pijemy kompot z moreli, ze śliwek, herbatki Hippa, soczki Hippa (zwłaszcza brzoskwiniowo-jakiś tam i jabłkowo-dyniowy)
Ava_mama_Wi
Wiki wody nie toleruje icon_sad.gif zazwyczaj soki BoboFrut pije (wieloowocowy, z bananem i z morelką) czasami klarowne z mięta, melisą, rumiankiem... herbatki HIPP
.uzytkownik.usuniety.
Zrobiliśmy oboje z Dzidziawą eksperyment pijąc MarWit jabłkowy. Pyyycha. Oboje tak sądzimy. icon_smile.gif

Z
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.