To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Robot kuchenny.

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

.uzytkownik.usuniety.
Wyobraźcie sobie, że jeszcze nie mam takiego ustrojstwa co to by za mnie marchewkę tarło a jako przyszła matka - bądź co bądź - dwójki dzieci, chyba potrzebuję.

Bardzo bym chciała, żeby miał tarki do plasterkowania i wiórkowania, maszynkę do mięsa, sokowirówkę i może mieszadło do ciasta.

Opowiedzcie mi, proszę o robotach, które macie. Może to mi trochę rozjaśni w głowie. Bo chodzenie po sklepach nie rozjaśnia.

Pzdr,

Z
marghe.
mnie sie kitchenaid marzy..
a na razie musze sie zadowolic swoim starym robotem . Robi wszystko to , o czym wspomniałas, muszę zerknąc na model..
skanna
Ja mam Kasię firmy MPM i jestem zadowolona bardzo, ale maszynkę do mięsa mam osobno.
Zależy, ile chcesz wydać na ustrojstwo.
Mnie się ostatnio podoba Fenomen Zelmera, bo moc ma sporą, albo ustrojstwo Boscha, bodajże MUM czy jakoś tak. Kuzynka ma Philipsa z tych droższych i też zachwycona.
.uzytkownik.usuniety.
Wydać to tak do 1000.

To powiedzcie mi jeszcze na co zwracać uwagę. Jaka moc jest duża? Bo ja to laik jestem dopiero zamiary mam...

Z
skanna
Duża moc, to takie 1000 W.
Eee, jak masz do 1000 zł, to poszaleć możesz icon_smile.gif

Na przykład taki Philips

albo ten Fenomen

Ten Bosch MUM ma mniejszą moc, ale też jest wart uwagi.
mama4
Tu sa te, o ktorych marzy Marghe i wcale sie jej nie dziwie:

https://www.kitchenaid.com/home.jsp

Rownie dobre sa takie:
https://www.cuisinart.com/cgi-bin/index.cgi...tem_id=DFP-14BC


Ja poki co mam Brauna i sprawuje sie dobrze. Ale jak tylko bede mogla, to zamienie go na ktorys z powyzszych.
.uzytkownik.usuniety.
Ooo, dzięki. Jesteście nieocenione. W sklepie ostatnio chyba oglądałam Philipsa i Boscha. Pani na moje pytanie odpowiedziała, że różnią się ceną icon_evil.gif

Z
marghe.


taki mam.. od 8 lat, nadal działa bez zarzutu. kilka miesiecy temu po raz pierwszy zmieniłam ostrze w dyuzym pojemniku


Robot kuchenny o mocy 600W, 2 niezależnie pracujące napędy
Płynna regulacja obrotów
Wyciskarka do cytrusów
Przycisk pracy pulsacyjnej
Dwa pojemniki o pojemności 2l i 0,75l
Tarcza do szatkowania z regulacją grubości
Tarcze do drobnego przecierania i tarcia
Nóż do siekania
Końcówka do mieszania, ubijania piany i wyrabiania ciasta

Funkcje:

rozdrabniania
ubijania
krojenia
wyciskania soku
zagniatania ciast

ps. Mój ma wyciskarkę..ale nie jest rewelacyjna
addera
Ja mam Moulinex Ovatio ileÅ› tam wink.gif
Na moje potrzeby zupełnie wystarczający - nie ma maszynki do mięsa.
Ila
Kupilismy taki

Dane techniczne:
- mikser ręczny o mocy 600W
- 12 ustawień prędkości
- funkcja Turbo 13 000 obr/min
- dozownik ze szczelnÄ… pokrywÄ…
- przystawka do siekania lodu
- 2 przystawki do siekania o pojemnościach: duża 1l, mała 350 ml
- duża przystawka do ubijania śmietany lub jajek
- uchwyt ścienny

Nadaje sie do siekania miesa, sera cebuli, ziol, czosnku, marchewki, orzechow, migdalow, suszonych sliwek. Do twardych produktow nalezy uzyc przycisku TURBO. Nie rozdrobni galki muszkatolowej, ziarna kawy i zboz.

Dla mnie bylo wazne nie tyle kruszenie samego lodu, ale miksowanie mrozonek - poprzedni o slabszej mocy dymil icon_wink.gif
e_Ena
Zwierzo, kupiłaś wtedy???

Bo ja szukam i szukam, i czym dłużej tym bardziej jestem zdezorientowana jaki kupić...

zależy mi na:
- mieleniu mięsa,
- tarciu ziemniaków na placki,
- robieniu w nim koktajli owocowych (miksowaniu),
- tarciu warzyw na surówki
oraz
- żeby łatwo się go myło (najlepiej wkładając części do zmywarki)
- żeby był niekłopotliwy w składaniu/rozkładaniu (żeby chciało mi się go użyć do zrobienia np. samej surówki z marchewki, a nie tylko od wielkiego gotowania icon_wink.gif )

póki co myślę o czymś Zelmera lub Boscha, ale konkretnych typów nie mam.
Pomóżcie blagam.gif
rtonka
Ja tez mialam z rok temu klopot jaki wybrac robot, olazilam sie popytalam i jakis sprzedawca w sklepie nie polecal robota z maszynka do mielenia ale bo zazwyczaj jak ma robot wszystko w jednym to jest slabej jakosci. Podobal mi sie bardzo zelmera fenomen, ale nie kupilam go bo niemial maszynki do mielenia no i ta wyciskarka do soku byla cienka a mi zalezalo zeby robic sok z marchewki a ona by sobie z nim nie poradzila. No i ja kupilam maszynke do mielenia zelmera z szatkownica plus blender boscha z mozliwoscia ubijania piany i z pojemnikiem wybralam drozszy cos ponad 1000W, i ten zestaw mi sie sprawdza rewelacyjnie szybko sie myje i niemusze calej maszyny wyciagac jak np. chce ubic jajka tylko wyciagam blender i kubek do niego specjalny i raz dwa sie robi, no i mycia po nim malo.
katiek
Właśnie miałam napisać-te kombi są zwykle nie najlepszej jakości. Teraz mam maszynkę do mięsa Zelmera z szatkownicą , 8 letniego robota zelmera multi robi, w którym niestety popsuł się kubek miksujący do koktajli (przecieka skuba\niec przy uszczelce) i wspomaga się ręcznym robotem - mikserem też Zelmera (kryptoreklama czy co mi wyszła icon_wink.gif )7,5 letnim.
Generalnie jakbym miała kupować to :
-tarki metalowe a jeśli wymienne wkłady tarkujące to podwójne
-schowek na wszystkie akcesoria-inaczej szukamy wszystkiego
Choco.
Odświeżam wątek, bo mam dylemat.
Zasadniczo Kitchen aid mi się marzy, ale długo trzeba na niego czekać (na allegro znalazłam tylko zza oceanu) no i w razie problemów chyba z serwisem problemy. Myślę więc albo o takim Philipsie https://www.allegro.pl/item743268353_robot_...34_funkcji.html lub takim camry https://www.allegro.pl/item745466064_profes...118_1000_w.html
No i nie wiem, skusić się na Kitchenaid czy brać których z powyższych? Doradźcie proszę.. icon_smile.gif


PS. Znalazłam polskiego dystrybutora Kitchen aid więc dylemat rozwiązany:)
Bururum
Ten robot Philipsa można o wiele taniej dostać w sklepach inż na Allegro. Bardzo mi się spodobał, bo wydaje się wyjątkowo funkcjonalny icon_smile.gif Używa któraś z Was Philipsa od dłuższego czasu i może powiedzieć coś o jego solidności?
sdw
Choco, ja mam taki https://www.twenga.pl/cena-Chef-Titanium-KM...chenny-183621-0 Powiem krótko - REWELACJA. Zresztą, chyba Ci o nim opowiadałam, prawda?



O, własnie doczytałam, ze znlazłas dystrybutora Kitchen Aid'a. To super icon_smile.gif
.uzytkownik.usuniety.
Posiadam Philipsa. Tego, którego wskazała Skanna. I bardzo go lubię icon_smile.gif

K
użytkownik usunięty
[post usunięty]
sdw
Z tego, co piszesz, Roso, wnioskuję, że Kitchen aid równie funkcjonalny, jak mój icon_smile.gif
tyczka
To ja, głupia, zamieściłam identyczny wątek na "Co warto, a czego nie warto"..
Dobrze, to rozwiejcie tylko moje wątpliwości- czym np. różni się ów KitchenAid od Thermo-mixa? Co może jeden, czego drugi nie potrafi?
mamcia79
jestem wściekła bo mój mikser się zepsuł...wrrrr a chciałam dziś zrobić szarlotkę z budyniem...
tyczka
A od kiedy bez miksera siÄ™ nie da ???
wiesiołek
CYTAT(tyczka @ Wed, 04 Nov 2009 - 19:42) *
To ja, głupia, zamieściłam identyczny wątek na "Co warto, a czego nie warto"..
Dobrze, to rozwiejcie tylko moje wątpliwości- czym np. różni się ów KitchenAid od Thermo-mixa? Co może jeden, czego drugi nie potrafi?


Dyskusja o Thermomixie jest w tym wÄ…tku : https://www.maluchy.pl/forum/index.php?show...mp;hl=Thermomix
sylwiass
Super rzecz mi kupił mąż ostatnio do kuchni, robot nazywa się Kohersen. Mogę na nim gotować jak na płycie indukcyjnej, która wyjątkowo szybko się nagrzewa, do tego urządzenie miksuje, mieli, robi praktycznie wszystko.
huska9
no to fajnie masz Sylwia 03.gif Ja musiałam sobie sama kupić, ale faktycznie roboty Kohersena są dobre - jeden służył mi kilka dobrych lat ale przyszła pora na wymianę na nowszy model - jeszcze bardziej mnie ucieszył! Polecam bardzo icon_smile.gif
amurawska
mi tam wystarczy porzÄ…dny blender, uzywam go do wszystkiego. Koktajle codziennie icon_wink.gif
Dorota89
Mi też zwykły blender wystarcza icon_wink.gif Teraz upatrzyłam już nowy w mega cenie na electro.pl bo stary po prawie 10 latach średnio się nadaje.
Gefebeners
Nie ma to jak maszyny pakujące ja sobie kupiłam teraz do domu i pakuje dużo rzeczy np jedzenie do szkoły itp.
FajnaMama
Sprzęty tego typu są świetne, sama mam taki z Zelmera w domu. Roboty kuchenne przejrzyj na stronie homebook.pl/produkty/roboty-kuchenne, tam jest ich najwięcej do wyboru i wszystkie są od profesjonalnych producentów. Polecam każdemu, kto gotuje.
eliza87
Jeśli szukasz niezawodnego blendera, który pozwoli Ci przyrządzić ulubione smoothie, zerknij do sklepu https://pijsok.pl/ znajdziesz szeroki wybór nowoczesnych blenderów G21 Excellent oraz Perfection.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.