To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Pamiętnik matki oduczającej syna lania w pampki...:/

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3, 4, 5
Edi Zet :)
Będzie to pamiętnik pełen goryczy i rozczarowań..icon_smile.gif
Jak wiecie Igus ma 2 lata i 3 miesiące. Do tej pory mamy już kilka prób oduczenia go od sikania w pampersy. Niestety, jak się domyślacie bez rezultatu. Od dwóch dni uczymy go załatwiania fizjologicznych potrzeb na nocniczek od nowa. I nic. Woła jak zrobi już siusiu w rajtki. Nawet nie woła tylko podchodzi do mnie, tryka mnie paluszkiem i teatralnie przestępuje z nogi na nogę, odciągając zlaną bieliznę. Oczywiście upierdliwie pytam go co kika minut czy chce siusiu, a on odpowiada, że oczywiście nie chce. Już były próby na nocniczek, do PRAWDZIWEGO kibelka i nicccccccc....................
Rany, trzymajcie kciuki z moją wyrozumiałość. Poprzednim razem mu darowałam, bo młodszy był, ale teraz to już duży kolo jest i mu nie podaruję, o nie. icon_lol.gif
marghe.
Edi , powodzenia
ja tam nomen omen olałam .. icon_lol.gif
Lua
Edi też życzę powodzenia ale ja też olałam.
Przyjdzie pora na Igora icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif
kasiarybka
Edi Weronika ma 2 lata i 2 miesiące i pampy na porządku dziennym ( zaraz Oliveczka napisze, że jestem niemiłosiernie głupia, bo dziecka nie nauczyłam, ale cóż, jest jak jest.), uczyłam, przekonywałam, narazie bez rezultatu....tak jak Marg i Lua...odpuściłam.
Latem jedziemy nad morze, jeśli do tej pory nam się nie uda, to na wakacjach już napewno icon_smile.gif
Trzymam kciuki Edi icon_smile.gif
ulcik
Edi .. daj mu jeszcze czas .. może poczekaj aż będzie cieplej ??

Mój Miśko w nocy jeszcze ma pieluchy .. i nie robię z tego problemów icon_smile.gif


powodzenia i spokoju icon_smile.gif

ulcik
kamami
Michał jak mu zdjęłam pampersy sikał jeszcze prawie miesiąc w majtki, a że było ciepło to nie był to żaden problem dla mnie. Z Markiem poczekam aż zrobi się ciepło, bo nie wyobrażam sobie zmiany zasikanych ubrań na dworzu. Ja bym poczekała na cieplejsze dni.
kamami
mama_do_kwadratu
Ja też olałam icon_wink.gif, w związku z czym moi synowie pożegnali się z pampersem w swoje TRZECIE urodziny.
Nauczy się, szkoda Twoich nerwów.
Ev
Edi
mój Jasiek też z tych ciężko pojmujących - chociaż wodę spuścić w toalecie potrafi, nawet muszlę po sobie wymyje icon_lol.gif icon_eek.gif , a siura w pampersiura icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif
Mika
ja też olałam i poczekałam aż mu się odmieni -tyle,że u nas nocnik,sedes,nakładki to był wróg wink.gif
Zaczął sam sikać po 3 urodzinach-teraz pięknie po męsku,na stojaka wink.gif
Tylko jeszcze z kupą strajkuje-ale tej to nie chce robić nawet w pieluchę icon_sad.gif
oliweczkas
To napewno ciężka sprawa nauczyć maluszka korzystania z nocnika. Wymaga dużej cierpliwości od rodziców. Zanim podzielę wasz los to minie jeszcze troszkę czasu bo moja Zuzia ma dopiero 2 miesiące. Ale jak tylko zacznie rozumieć "to i owo" rozpoczniemy naukę. Życzę Wam i sobie w przyszłości powodzenia!!!
pirania
powodzenia edi.
ja bym olala icon_wink.gif
addera
Edi, wstrzymaj sie może do wakacji wink.gif Bedzie cieplej wink.gif
Ale trzymam kciuki, bo może się uda tym razem icon_biggrin.gif
milly
ja też olałam, boskie określenie w tym temacie icon_lol.gif
Młody zaczął samodzielnie po 3 urodzinach, przed pójściem do przedszkola. Udało się icon_biggrin.gif
grzałka
Edi,
Nie pytaj go co chwila, czy chce siusiu icon_exclaim.gif
Też robiłam ten błąd z Anią- nic nie przyśpiesza, a tylko utrudnia ....

Ja bym też olała.. wink.gif
pirania
strasznie z nas olewaczki.
Edi, a czy ty obserwujesz ze on w ogole kojarzy mokre gacie z siusiakiem i czyms co s tego siusiaka leci? Bo jak on tego nie kojarzy to bedziecie sie bujac. A jak juz skojarzy to zobaczysz w dobe zalapie jak nie miec mokrych majtek icon_wink.gif
marghe.
w sumie to nie my a nasze dzieci olewały / olewają.
Edi daj Mu jeszcze trochę czasu.. mało masz zajęc?
Arwena.
Ja też olałam. Przestał sam z siebie ( no może nieco podbudowany przykładem koleżanki to poszła siusiu do kibelka zrobić). Miał 2 lata i 8 m-cy.
Edi Zet :)
CYTAT(gwm)
strasznie z nas olewaczki.  
Edi, a czy ty obserwujesz ze on w ogole kojarzy mokre gacie z siusiakiem i czyms co s tego siusiaka leci? Bo jak on tego nie kojarzy to bedziecie sie bujac. A jak juz skojarzy to zobaczysz w dobe zalapie jak nie miec mokrych majtek icon_wink.gif

Wydaje mi się, że coś tam kojarzy. Kupę robi też w porty, ale do tego aktu potrzebuje intymności, bo chowa się np. pod stół, do szafy lub zamyka drzwi do pokoiku. Jak pytam czy właśnie robi kupę w majty, to prosi "Idź sobie...", po czym mnie wypycha z pokoju i zamyka drzwi. Po czym radośnie przychodzi "rozsiewać lawendę" już po fakcie. Ale z tym siusiu to już nie wiem. Wydaje mi się, że jak łazi w rajtkach i je zaleje to zakodował sobie, że musi przyjść mi pokazać. Dlatego tryka mnie palcem. Jak oznajmiam "Igorku siusiu to robimy do nocnika lub sedesu..." to pyta "A czemu????....". Jak mu wyjaśniam jak krowie na rowie jak cywilizowany człowiek zachowuje się w obliczu potrzeb fizjologicznych to pyta ze zdumieniem "Taaaaaaaaak?????????".... Myśliciel, kurka, jeden.....
Kaszanka
Mojej mamie go oddaj icon_smile.gif Nie wiem jak ona to robi ale mojego baaardzo upartego siostrzeńca nauczyła w tydzień. Mówi też że ja sikałam do nocnika mając 15 miesięcy. Z pieluch wtedy już nie korzystałam, nawet w nocy. Gabę też uczy w wynikiem pozytywnym. Ona chyba coś wie czego my nie wiemy icon_wink.gif
kasiarybka
CYTAT(Kaszanna)
Ona chyba coÅ› wie czego my nie wiemy icon_wink.gif


Ja myślę, że Twoja mama ma po prostu więcej cierpliwości i samozaparcia icon_smile.gif
Roberta
Z tym sikaniem, to jest problem!

Kacperka NIGDY, nawet sila, nie bylam w stanie posadzic na nocniku.

Gdy skonczyl 2 i pol roku, zaczal kojarzyc o co chodzi z sikaniem, zaczal chodzic w majtkach, kupilismy nakladke na deske klozetowa, stopien, zeby sam siadal i myslalam, ze juz bedzie spokoj. Robil siku na stojaco i na siedzaca, w zaleznosci od nastroju. Ale kupy robil w majtki, mimo, ze z pamieci recytowal, co trzeba zrobic, gdy sie chce kupke. Nagle, z dnia na dzien, przeszlo mu to upodobanie do kupy w gaciach.

Do tej pory, jednak caly czas popuszcza w majtki. Teraz ma 3,3 roku. Nie tylko wtedy sika w majtki, gdy sie zajmie zabawa, czy bajka. Wtedy tez, gdy sie nim nikt nie zajmuje i jest zostawiony sam sobie. Robi siku tez wtedy, gdy "tak chce". Najgorsze jest to, ze mokre spodnie mu nie przeszkadzaja i twierdzi, ze lubi w takich chodzic! Potrafi sam sie przebrac, gdy jednak mokre majtki mu przeszkadzaja.

4 dni temu zaczal ciagle sikac w majtki i zaczelam go spokojnie wypytywac o to, czemu tak robi. Powiedzial, ze jest malutki. Przez dwa dni chodzil w pieluchomajtkach. Sikal w majtki i do toalety, w zaleznosci od nastroju. Mowilam mu, ze smierdzi od niego moczem i od tego czasu sam slicznie pilnuje - ale minelo tylko 2 dni. Zobaczymy jak bedzie dalej. wink.gif

Na noc ciagle ma zakladana pieluche. Czesto sie budzi z sucha, wiec zakladam tylko tak na wszelki wypadek.

Nie wiedzialam, ze "nauka czystkosci" jest tak mozolna.

Moze u Ciebie bedzie szla sprawniej? icon_smile.gif
M.Madziarek
Natanielek oduczył się sam, kiedy tylko zaczęło robić się ciepło. W zeszłym roku w maju, czerwcu biegał bez pampersa po ogrodzie, jak zresztą każdego dnia kiedy ciepełko było i nauczył się siusiac (i kupke też icon_exclaim.gif icon_eek.gif ) pod krzaczek, na trawkę. Tak sie mu to spodobało, ze potem nie chciał zakładać pampersa. icon_smile.gif
Bo namówic do nocniczka było ciężko.. A teraz na nocnik juz nie siada, robi do toalety.
Zycze powodzenia !!!icon_smile.gif
Missy
Edi Zet :)
Do 15.oo:
-zlanych 5 par majtów icon_smile.gif i rajtków icon_sad.gif
-0 sygnalizacji potrzeb fizjologicznych
-omijanie szerokim Å‚ukiem Å‚azienki w tym i nocnika
-1002 razy odpowiedziane "Nie" na pytanie "Igusiu, a siusiu chcesz synku?"
-jedna kupa zasygnalizowana po fakcie (schował się skubaniec icon_smile.gif pod stół tym razem, tylko cisza mi odpowiedziała gdy go wołałam...icon_sad.gif )
Nieeeeeee, z tego to chleba nie będzie....
To od kiedy ma być ciepło????? icon_rolleyes.gif
marghe.
edi, przestan pytac. Sama widzisz,ze to nic nie daje. Smiem tewierdzić,ze Igor ma serdecznie dosyc tego pytania. ja bym miała icon_wink.gif
A moze nocnik przenies w inne miejsce?
Gaba nie lubiła chodzic do łazienkim,zatem nocnik powędrował do pokoju.. mówi sie trudno.
Pysia
Ponieważ sama zrobiłam drugie podejście w temacie - opowiem jak to u mnie przebiega.
Latem (Jędruś miał 2 latka) spróbowaliśmy pierwszy raz. Jędrkowi było wszystko jedno po czym leje, że chodzi w mokrych, itp... po dwóch tygodniach odpuściłam, bo nic a nic nie załapywał.
Kolejną próbę podjęłam tydzień temu. Jędruś ma obecnie 2 lata i 7 miesięcy, teorię a'propos nocnika wyuczoną na pamięć, dlatego tydzień temu zarządziłam: zdejmujemy pampki, zakładamy gacie. A ja zaciskam zęby i piorę... do skutku. Pierwszy dzień - wszystko zalane i zarobione icon_twisted.gif drugiego dnia - sygnalizował po fakcie. Jednocześnie chyba pojął że pampka już nie założę, dostał rozwolnienia ze stresu i robił mi (w gacie rzecz jasna) rzadsze kupki przez trzy dni - zacisnęłam zęby. Czwartego dnia kupa wróciła do normy. A Jędruś zaczął "popuszczać" - robił parę kropel do majtek, po czym wołał mnie - ja go szybko łapałam i na nocnik, i tam kończył dzieło. Potem oczywiście oklaski, chwalenie, i nagroda - samodzielne (no. prawie) wylewanie zawartości do sedesu i spuszczenie wody icon_biggrin.gif
Dziś mija tydzień, jest coraz lepiej. Staramy się nie spuszczać go z oka, już wiemy mniej więcej kiedy coś zamierza zmalować - i reagować zanim zmaluje.

Tak więc ja się wyłamię - wytrzymaj chociaż tydzień, i potem oceń czy odpuszczasz czy nie.
Lua
Edi powtórzę się icon_lol.gif Przyjdzie i pora na Igora, sama widzisz, że jeszcze nie teraz. Nie stresuj chłopaka bo bedzie lał w majty wink.gif
aga_mama
Edi, nie przejmuj się tym tak, sama widzisz ile tu pampersiaków w okolicy 3 roku życia icon_smile.gif My dopiero od kilku tygodni nie zakładamy Julce pampersa w dzień - ale na dwór chodzi z pieluchą i śpi też w niej. Olaliśmy temat i sama stwierdziła pewnego dnia że chce majtki. Bo fajne jej kupiliśmy icon_smile.gif Może to jest jakiś pomysł? Może pójdźcie razem do sklepu i razem wybierzcie jakieś fajne majtki, które Igusiowi się szczególnie spodobają?
Powodzenia i tzrymam kciuki icon_smile.gif
zilka
Edi, daj spokoj chlopakowi.
Ja sfrustrowana chodzilam, bo wszyscy dookola w majtkach a my w pampersach, po czym 3 tygodnie temu (? moze dwa?) moje dziecko wieczorem sie zaparlo, ze nie bedzie spala w pampersie. Niczym nie dala sie przekonac, w koncu odpuscilam, podlozylam 3 reczniki i poszlysmy spac. Od tej nocy nie zalozyla pieluchy ani razu, wpadki 2 jednego dnia w ciagu dnia (jak byla chora), w nocy nigdy. Flo ma 2 lata i 7 miesiecy. Sorry, no ale pomijajac wyjatkowe przypadki to raczej dzieci decyduja kiedy przestaja uzywac pampersow a nie my... icon_rolleyes.gif

Wiec zostaw go w spokoju i zakladam pampersy, bedzie mniej prania icon_lol.gif
FFkaGrant
CYTAT(Roberta)
Z tym sikaniem, to jest problem!

Kacperka NIGDY, nawet sila, nie bylam w stanie posadzic na nocniku.

Gdy skonczyl 2 i pol roku, zaczal kojarzyc o co chodzi z sikaniem, zaczal chodzic w majtkach, kupilismy nakladke na deske klozetowa, stopien, zeby sam siadal i myslalam, ze juz bedzie spokoj. Robil siku na stojaco i na siedzaca, w zaleznosci od nastroju.  Ale kupy robil w majtki, mimo, ze z pamieci recytowal, co trzeba zrobic, gdy sie chce kupke. Nagle, z dnia na dzien, przeszlo mu to upodobanie do kupy w gaciach.

Do tej pory, jednak caly czas popuszcza w majtki. Teraz ma 3,3 roku. Nie tylko wtedy sika w majtki, gdy sie zajmie zabawa, czy bajka. Wtedy tez, gdy sie nim nikt nie zajmuje i jest zostawiony sam sobie. Robi siku tez wtedy, gdy "tak chce". Najgorsze jest to, ze mokre spodnie mu nie przeszkadzaja i twierdzi, ze lubi w takich chodzic!  Potrafi sam sie przebrac, gdy jednak mokre majtki mu przeszkadzaja.

4 dni temu zaczal ciagle sikac w majtki i zaczelam go spokojnie wypytywac o to, czemu tak robi. Powiedzial, ze jest malutki.  Przez dwa dni chodzil w pieluchomajtkach. Sikal w majtki i do toalety, w zaleznosci od nastroju. Mowilam mu, ze smierdzi od niego moczem i od tego czasu sam slicznie pilnuje - ale minelo tylko 2 dni. Zobaczymy jak bedzie dalej.  :wink:  

Na noc ciagle ma zakladana pieluche. Czesto sie budzi z sucha, wiec zakladam tylko tak na wszelki wypadek.

Nie wiedzialam, ze "nauka czystkosci" jest tak mozolna.

Moze u Ciebie bedzie szla sprawniej?  :)


PIszesz o moim synciu? Toczka w toczke. Nakladka na kibelek, stoleczek, z pieluch dziennych zrezgnowalam z dnia na dzien. Zwyczajnie bylam zmeczona 3 letnim dzieckiem wygladajacym w pielusze jak by mial drugi tylek. Poczatki bly koszmarne. Teraz ma 3,3 i jako tako nam niesikanie wychodzi. Generalnie jest spokoj. Wypadki sie zdarzaja czasami 2 razy dziennie czasami wcale. Kupsko tylko do kibelka na szczescie. W nocy kilka razy zaryzykowalam i obudzilam sie zalana. Szkoda mi cholera materaca. Kupilam wiec duze specjalne podkladki wchlaniajace mocz dla szczeniakow i wkladam pod przescieradlo. Tak jak jednak mowisz najgorsze jest to, ze zalane spodnie mu nie przeszkadzaja. Nie wazne ze morko wazne ze cieplo.
mamjuz
edi , no icon_smile.gif olej icon_biggrin.gif

zawsze sie zastanawiam przy takich postach brzydko : a bo co ?
a to czemu ma juz lać normalnie icon_question.gif


pewnego razu na nieśmiałą sugestię babci : a bo on już powinien przestać siusiać w pampersa - skoczyłam jak przyczajony tygrys, ukryty smok icon_smile.gif: a bo co ??? bo Ty tak mówisz ?? a bo co ??? bo inne już robią na nocnik ???? a bo co ?? za pampersy płacisz ???
nie widzę żadnego logicznego uzasadnienia icon_confused.gif argument ekonomiczny mnie nie przekonuje : wolę pampki kupować niż prać w nieskończoność zasikaną odzież i biegać ze ścierką...

jako matka niedoświadczona i indoktrynowana kupiłam nocnik, który rozkosznie szpecił łazienkę, potem przyszedł czas nieśmiałego zainteresowania, potem nocnik został szybko wyrzucony na śmietnik, bo prawdziwi mężczyźni siusiają na stojąco icon_smile.gif - Alek jest do tej pory jedynym siusiającym na stojaka w domu icon_eek.gif icon_lol.gif icon_lol.gif
ale to na niego podziałało motywująco icon_smile.gif wpadki nie były w żaden sposób komentowane, bo człowiek dostatecznie sam był skonfudowany faktem icon_sad.gif

to było tak dawno icon_smile.gif już nie pamiętam dokładnie ile miał - ok. 2 lat z kawałkiem, poszło by szybciej, ale ja na wszelki wypadek i dla własnej wygody hamowałam icon_eek.gif ( pampers na spacer, do przedszkola)
przyszedł czas i sie stało, a nie dlatego, że czynnik odgórny ustalił : a teraz, synu, będziesz lał jak człowiek icon_smile.gif
równie dobrze mogę sobie ustalić : a teraz będziesz czytał ! i wezmę się za niego, głąba - ma czytać i już ! ha ha ha !!

edi, zdaję sobie sprawę z tego, że to mało "wsparciowe" jest, ale weź sobie odpowiedz na pytanie : dlaczego ma już siusiać normalnie ?
ewidentnie, Igor nie rozumie tego twego napięcia wyrażając to olewczym stosunkiem do akcesoriów i tekstów icon_smile.gif

a niech sobie jeszcze chłopak spokojnie posika w pampersa icon_smile.gif
bo potem będzie tak jak z nami icon_twisted.gif - jesteśmy na plaży, Alek sie moczy w wodzie i co pół godziny : mamusiuuuuuu siku mi się chce !!!! i co pól godziny zbieram bambetle, wkładamy buty i kłusujemy kilometr do toalety , bo dziecko za nic w świecie nie zrobi do wody, na wydmy, czy w inne nieprzeznaczone do tego miejsce icon_eek.gif
bardzo to chwalebne icon_biggrin.gif acz meczÄ…ce i kosztowne icon_lol.gif icon_lol.gif
Roberta
Kacper powrócił do zwyczaju popuszcznia w majtki, a tak już mu dobrze szło przez 2 dni.
Ale chyba terzba mu przypominać, że to jest źle? Czy przypominać? Czy czekać, aż pójdzie do przedszkola i tam go dzieci wyśmieją? icon_question.gif
katiek
Kinga na początku siusiała w pieluszkę siedząc na nocniczku. Miała wtedy około 21-22 miesięcy. Szybko załapała że przed spacerkiem dobrze jest zrobić susiu do "starej" pieluchy żeby ta spacerowa sucha dłużej była. Bo w suchej przyjemniej.
Potem zaczęla siadywać na nocnik nic nie robiąc.
A potem kiedyś włączyłąm jej Toma i Jerrego-coś zrobić musiałam i mieć dziecko uziemione-miała etap kochania kotków a że kotek był w tv to to wykorzystałam. Jak wróciłam-nocnik był pełen. Gratulacje wiwaty, zadzwonienie do tatusia, do babci. I potem poszło. Owszem były problemy, były kałuże (dobrze że panele w pokojach mamy bo bym zwariowała) ale się nauczyła.
Edi a może mu nocnik nie odpowiada-Kinga sama wybierała w sklepie i na inny do dziś nie usiądzie. Na sedes też tylko w domu-na inne trzeba ją wysadzać w powietrzu icon_rolleyes.gif
addera
Edi i jak ?
Edi Zet :)
Stan rzeczy taki jest: Igor nadal pompuje w majty... icon_sad.gif
addera
CYTAT(edi @ czyli Edyta Zet.)
Stan rzeczy taki jest: Igor nadal pompuje w majty... icon_sad.gif


Edi, poczekaj do lata, zrobi sie cieplej, będziesz go po prostu puszczała bez pieluchy. A idealnie byłoby , jakbyscie gdzieś mogli wyjechać, najlepiej do lasu icon_wink.gif My bylismy w zeszłym roku na wczasach w zupełnej głuszy i siusianie pod drzewko, po męsku icon_wink.gif , było nie lada atrakcją icon_biggrin.gif
Edi Zet :)
Poczekam do lata. Teraz nie lada wyczynem jest zmieniać mu te rajtki, bo urasta tego taka kupa dziennie, że żadna pralka tego nie przerobi. On chyba za głupiutki jeszcze jest na takie nauki. Niby kuma, ale to za mało. Mam nadzieję, że do września się nauczy, bo wtedy chciałabym go do przedszkola wysłać.... A w tym do ktorego złożyłam podanie warunkiem przyjęcia jest rozstanie z pampkiem.....
Jaco
To ja zapytam, bo też mnie to interesuje... A jak latem zdejmujecie pamersy i dzieciak w majtki leje to co na to jego buciki? 10 par mam na lato kupić? Czy w zasikanych ma latać? Bo mojemu to jakoś tak po nogach cieknie.... posto w butki icon_rolleyes.gif
Mika
CYTAT(Jacobina)
To ja zapytam, bo też mnie to interesuje... A jak latem zdejmujecie pamersy i dzieciak w majtki leje to co na to jego buciki? 10 par mam na lato kupić? Czy w zasikanych ma latać? Bo mojemu to jakoÅ› tak po nogach cieknie.... posto w butki  :roll:


ja swojemu kupiłam takie piankowe do sikania icon_wink.gif
a do ludzi (czyt, sklepu,na zakupy) gdzie wiedziałam,że na gwałt nie zawoła zakładałam pieluche i lepsze buty
nie ukrywam,że zabrakło mi majtek i skarpetek,a Jasiek lał i na podłogę i na moje wysiłki icon_wink.gif
addera
CYTAT(Jacobina)
To ja zapytam, bo też mnie to interesuje... A jak latem zdejmujecie pamersy i dzieciak w majtki leje to co na to jego buciki? 10 par mam na lato kupić? Czy w zasikanych ma latać? Bo mojemu to jakoÅ› tak po nogach cieknie.... posto w butki  :roll:


Jaco, ja miałam możliwośc puszczania Michała zupełnie na bosaka, ale on jakoś tak szybko załapał o co chodzi, że po tygodniu chodził w normalnych sandałach i nie zdarzyło mu się nasiusiać do butów, ale jak teraz się nad tym zastanowię, to rozumiem Twoje obawy icon_confused.gif Może ze dwie pary takich kapci sandałkowatych mu kup i będziesz je prała w pralce razem z mokrymi majtkami, a latem szybko będą schły. No jakoś innego pomysłu nie mam icon_confused.gif
Lua
Amel w zeszłym roku w lecie latała w piankowych sanadłakach. Miała 3 pary i jak zalała to jej zmieniałam albo w ogóle latała na boska.
marghe.
skarpetki
piankowe sandały
albo na bosaka
Jo@sia
Kobietki moje kochane,jak ja was uwielbiam icon_exclaim.gif icon_exclaim.gif icon_exclaim.gif
Edi ja mam identycznie, Barti sika i nie ma zamiaru przestać icon_confused.gif i nie pomaga ściąganie pieluchy,bo zalewa mi całe mieszkanie i nic sobie z tego nie robi.
Choć dużym sukcesem okazał się być jeden dzień (piątek przed świętami), miał suchego papmpa od wieczora do 15 następnego dnia ale za to nie chciał słyszeć o muszelce przez następne 3 dni, bo nocnika nie akceptuje wcale.
A co do kupy to robi identyczne jak Twoje Edi spryciarstwo, jak go pytam co robisz kochanie odpowiada "niććć mama nićććć" i zwiewa w jakiś kącik samotny icon_biggrin.gif, a potem aromat leśnych ziół unosi się w powietrzu.

Ja już siwieć zaczynałam, a tu proszę, taki post ratujący mnie od obłędu. Dzięki, bo ja już dostawałam takiej szajby że miałam wrażenie że każdy wie, że moje dziecko jest w pieluszkach i patrzy na mnie jak na wyrodną matkę że nie potrafie dzieciątka nauczyć siusiać na muszelkę.
mama4
Uff... troche mi lzej, jak poczytalam. Olac mowicie? No to czuje sie rozgrzeszona. wink.gif Edi- ja mam do nauczenia troje 2-latkow sikania na nocnik. No... ale twarde sa jak skala, dzielnie mowia nie. Nela juz miala kilka dni zupelnie bez pieluchy i wlasciwie bez wpadki i nagle znowu wrocila do pieluszek. Byle do lata...
Ludek
Nie pamiętam dokładnie kiedy Diana pożegnała się z pieluchą w dzień, ale jak szła do przedszkola (2,5 roku miała), to już bez pieluchy.
Za to z pampersem w nocy pożegnałyśmy się miesiąc temu czyli jak skończyła 4 latka. Po prostu sie skończyły, a ja nie kupiłam nowych. Ale jak bym teraz kupiła, to z chęcią by w nie znów wskoczyła. icon_evil.gif
kamami
CYTAT(kamami)
Michał jak mu zdjęłam pampersy sikał jeszcze prawie miesiąc w majtki, a że było ciepło to nie był to żaden problem dla mnie. Z Markiem poczekam aż zrobi się ciepło, bo nie wyobrażam sobie zmiany zasikanych ubrań na dworzu. Ja bym poczekała na cieplejsze dni.
kamami

Jak to łatwo radzić innym.
Jest ciepło, a mi 3 dni wystarczyły, żeby Marek znów nosił pampersy Chyba przeceniłam swoje pokłady cierpliwości icon_sad.gif icon_redface.gif . Tylko ja na tą ciepłą pogodę czekałam jak na wybawienie. Marek mniej więcej od roku ma cały czas podrażnione pachwiny. Straszliwie to Go swędzi, lekarze zapisują kolejne maści, które nie działają icon_sad.gif Czy naprawde są dzieci, które pewnego dnia po przebudzeniu mówią - koniec z pieluchami icon_question.gif Michał jak już pisałam, sikał jeszcze prawie miesiąc w majtki, z każdym dniem coraz mniej. Nie pamiętam czy wtedy też się tak zachowywałam jak dziś. Jeśli tak ... icon_redface.gif
kamami
Edi Zet :)
A Igor nadal leje w pampki.... icon_sad.gif
Jaco
Pocieszy Cie, że Kuba też?

PS
Szukam dużej ilości tanich butów na lato... coby mógł lać po nogach i w mokrych sandałach nie biegać
kamami
CYTAT(Jacobina)
Szukam dużej ilości tanich butów na lato... coby mógł lać po nogach i w mokrych sandałach nie biegać

Butów nie kupuj icon_biggrin.gif Moi szybko złapali żeby szeroko nogi stawiać icon_biggrin.gif Przy krótkich spodenkach lub samych majtkach się sprawdza.
A tanie sandały coś ok. 10 zł kupowałam kiedyś w LaHalle (chyba tak się pisze, był kiedyś taki sklep na targówku), trochę droższe ale dużo lepsze są w H&M (ok 20 zł)
kamami
zilka
CYTAT(kamami)
Czy naprawde są dzieci, które pewnego dnia po przebudzeniu mówią - koniec z pieluchami icon_confused.gif


Sa icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif Flo zrobila to co prawda wieczorem zapierajac sie ze nie zalozy pieluchy i nie zalozyla, miala 2,7 czy 8 miesiecy... Po miesiacach namawiania, prob i innych takich z nocnikiem sama zdecydowala. Miala z sumie z 10 nocnych wpadek od tamtego czasu, ostatnia juz dawno temu.
Ale ja kompletnie odpuscilam, kiedys tam ja namawialam, etc. a potem olalam czekajac na lato... icon_lol.gif
Ja tam za gwm powtarzam - odpuscic, odpuscic, odpuscic icon_biggrin.gif
ewabi
ja odpuszczam... ale mój syn zdaje się postanowił ustanowić swoisty rekord - mając 2 lata i trzy miesiące nie zhańbił się ani razu (ani razu) nasikaniem do nocnika, muszli lub czegokolwiek innego (ostatnio w przypływie rozpaczy zaproponowałam mu nasikanie na stojąco do wiaderka - mając złudną nadzieję, że to zaintryguje go choć troszkę guzik !!! w odpowiedzi usłyszałam: chcę zrobić siusiu na podłogę, przynieś mi proszę mamusiu podłogę icon_twisted.gif icon_twisted.gif
o stojącym od roku na widocznym miejscu nocniku usłyszałam ostatnio: o!! nocnik Michała (to syn mojej przyjaciółki i rzeczywiście jedyny jak dotąd użytkownik wspomnianego nocnika icon_wink.gif )
co lepsze - w teorii dziecko jest oblatane znakomicie.
po pierwsze: zapytane gdzie poszczególni domownicy robią siusiu wskazuje bezbłędnie (łącznie z kotem); na pytanie gdzie Jaś robi siusiu wskazuje dokładnie te same miejsca -( tzn. nie nie nie twierdzi, że robi do kuwety) - zatem w swojej głowie chyba robi siku do muszli
po drugie: informuje mnie często : mamo siusiu po czym robi to siusiu w pampka, bo sam pomysł ściągnięcia go powoduje spazmatyczny płacz...

i co tu robić...
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.