To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Głupi problem - wydmuszki

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

marghe.
W zyciu nie robiłam a musze . Na jutro.
Nie umiem
a na dodatek brzydze sie surowego jajka.
Ratunku
a moze ujdą ugotowane na twardo,co?
śmieszek
Zrób tak: umyj jajko najlpiej płynem (nie będzie pachnieć jajkiem wink.gif ), potem delikatnie czubkiem noża zrób małe dziurki na dwóch końcach jajka. Potem, niestety musisz dmuchać mocno z jednej strony, a z drugiej wyjdzie zawartość jajka.
Da się przeżyć - powodzenia icon_biggrin.gif
Mika
możesz sobie pomóc np. wkładając słomkę w dziurkę wink.gif niestety dąć trzeba mocno icon_lol.gif
jak ktoś lubi można ssać wink.gif icon_lol.gif

znałam jakiś łatwieszy sposób i jak zwykle zapomniałam icon_rolleyes.gif -poszukam,może znajdę
marghe.
Mika, zmiłuj sie z tym ssaniem. Toć pieszę, żem obrzydliwa! icon_lol.gif
śmieszek
CYTAT(Mika)
jak ktoś lubi można ssać  :wink:  :lol:


BARDZO MI SIĘ TO SPODOBAŁO!!!!
Mika
strzykawka albo szpryca !!!! i trzeba przepłukać ZIMNĄ wodą środek (bo będzie waniajet wink.gif )

wersja dla zmechanizowanych (szybsza)- do robienia dziurek użyć wkrętarki akumulatorowej lub małej wiertarki, wystarczają dziurki zrobione wiertłem 2 mm. Uwaga! Nie należy ustawiać zbyt dużej prędkości wiertarki, trzeba to robić z wyczuciem icon_smile.gif

można też później do tych wydmuszek lać galaretki (oczywiście wcześniej przepłukać gorącoą wodą wink.gif ) super jajeczka wychodzą wink.gif
Mika
wersja na leniucha wink.gif icon_lol.gif
marghe.
Mika, odpada, mają byc łyse
Gabiszon do przedszkola musi zaniesc
Będa malowac

no, chyba,ze Jej te strusie zafunduję icon_lol.gif
Mika
no to będzie musiała być ostrożna -strusie załatwiłoby sprawę wink.gif icon_lol.gif
coś pisali żeby "wzmocnić" wydmuszkę smarując ją klejem,ale później chyba byłyby problemy z jej pomalowaniem-zwykła farba by się nie utrzymała
Ciocia Magda
No, ja to już mam za sobą. Pierwsze wydmuszki w moim życiu!!!
Dziurki z dwóch stron jajka zrobiłam igiełką - ale wkłuwałam się dwa razy obok siebie, żeby ten otwór był trochę większy (tymczasem tu czytam o jakichś ogromniastych dziurzyskach icon_eek.gif ). Najgorsze było wydmuchnięcie czegokolwiek na początku, potem szło coraz szybciej. Jajkiem najlepiej wstrząsnąć, to się zawartość robi bardziej płynna. Tylko uważnie, bo ja pierwszą wydmuszkę stłukłam w połowie pracy icon_evil.gif nieostrożnym wstrząsaniem. Szczerze mówiąc, wytrząsanie zawartości jajka szło nawet szybciej niż wydmuchiwanie - no ale na początek trzeba jednak dmuchnąc. tylko może faktycznie strzykawką?

A żebyscie jeszcze widziały miny moich dzieci, jak wydmuchiwałam icon_lol.gif przerażenie pomieszane z obrzydzeniem. Księżniczka Ewelina o mało nie zemdlała icon_wink.gif

Marghe, ciesz sie, że masz tylko jedną Gabę!
anita
u nas pani tym co mówili ze nie potrafia zrobic wydmuszki kazała przynieśc ugotowane jaja.

sama tez bym nie zrobiła, na szczescie tata zrobił icon_wink.gif
agabr
A macie moze jakies strony z pomyslami na malowanie wydmuszek?
I czy moge wydmuchane jaja farbowac w gotowych farbkach czy nalezalo to robic przed dmuchaniem ?.B
Mika
CYTAT(agnieszkabryndza)
A macie moze jakies strony z pomyslami na malowanie wydmuszek?


wystawa pisanek
pisanki inaczej icon_wink.gif
centrum pisanek icon_lol.gif
justin
CYTAT
wersja dla zmechanizowanych (szybsza)- do robienia dziurek użyć wkrętarki
icon_eek.gif icon_eek.gif icon_eek.gif

Na jajko nakleić paski z plastra, robiąc kratkę.Farbować .
Po zafarbowaniu zdjąć plaster, w miejscach po plastrze zostaje biała kratka icon_biggrin.gif
Ila
Ja rok temu po raz pierwszy robilam, ale juz nie pamietam jakim sposobem dmuchalam, wiem, ze wyszla icon_biggrin.gif
Dzis tez musze wydmuchac, bo Kamyk na jutro ma przyniesc do przedszkola.
amania
O! Wątek na czasie!
Marysia też ma przynieść na jutro.
Ale ja jednak przekażę tę robotę mężowi icon_wink.gif
Pecia
a Zuzia na jutro do szkoly ( tzn kazde dziecko) ma przyniesc Marzannę icon_eek.gif icon_lol.gif

na szczescie babcia zdolna i pomogla zrobic icon_cool.gif icon_lol.gif
ewis_
CYTAT(Ciocia Pecia)
a Zuzia na jutro do szkoly ( tzn kazde dziecko) ma przyniesc Marzannę  :shock:  :lol:  
na szczescie babcia zdolna i pomogla zrobic  8)  :lol:


Pecia, moja córcia na dziś do przedszkola (maluchy) miała zrobić marzannę icon_eek.gif Zapomniałam zrobić wczoraj icon_redface.gif i robiłam w pośpiechu dziś, tuż przed wyjściem o 7.00. Żeby dziecka nie stresować, że jedyne nie ma icon_rolleyes.gif

Wolę marzannę niż wnętrzności wydmuszki (tu stosowna ikonka).
justin
.........hm, nie wiem czy to pisać, ale....... ja należę do tych osób, które lubią surowe jajka......tylko mnie nie zlinczujcie icon_confused.gif
ewis_
CYTAT(justin)
.........hm, nie wiem czy to pisać, ale....... ja należę do tych osób, które lubią surowe jajka......tylko mnie nie zlinczujcie icon_confused.gif


To może przed Wielkanocą będziesz robić tournee i wysysać ??? Popyt chyba jest sądząc po wątku icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif
Mika
Aleve-to samo chciałam napisać,szkoda że nie jesteś bliżej Justin -bo na zaś byśmy Cię do ciągniecia wydmuszek zagoniły wink.gif
justin
chętnie dziewczyny,

ale bym potem głosik miała icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif
marghe.
Wieści z frontu
3 wydmuszki zrobione - jedna nadpęknięta - matko ileż to moje dziecko ma siły w płucach!! icon_eek.gif icon_lol.gif
Zyję, choc blada jestem icon_lol.gif
Mika
można przez dziurkę "podziugać" środek np. drutem -wtedy lżej trzeba będzie dmuchać wink.gif
Ika
CYTAT(marghe.)
Mika, odpada, mają byc łyse
Gabiszon do przedszkola musi zaniesc
Będa malowac

W naszym przedszkolu pani poprosiła o ugotowane jaja icon_wink.gif No, całkiem słusznie, dla maluszków to jednak wytrzymalsza wersja icon_wink.gif
justin
prawdę mówiąc nie wiem, dlaczego w szkołach/przedszkolach niesmiertelne są te wydmuszki, dlaczego nie nosi się całych jaj (ek) icon_biggrin.gif
marghe.
ja tam dźgałam nozykiem
czy lekko pękniętą wydmuszkę da sie pomalowac?

ide robić jajecznicę icon_lol.gif icon_lol.gif
justin
smacznego,

znając twoje zdolności kulinarne, pewnie nie będzie to taka zwykła jajecznica icon_biggrin.gif
Mika
CYTAT(marghe.)
czy lekko pękniętą wydmuszkę da sie pomalowac?


da się -będzie wyglądała a`la marmurek wink.gif możesz dodatkowo porysować nożem wink.gif
Ika
CYTAT(justin)
smacznego,

znając twoje zdolności kulinarne, pewnie nie będzie to taka zwykła jajecznica icon_biggrin.gif


Znając Marghe, pewnie jajecznica będzie z chili albo z papryczkami jalapeno icon_lol.gif
marghe.
Uprasza sie o zejscie z Marghe icon_lol.gif
Jajecznicę robię bardzo nudną.

co do wydmuszek.. musza to byc wydmuszki bo będą umieszczane w papierowych koszyczkach, które pod ciezarem jajek na twardi by nie wytzymały..
mamjuz
my już po icon_biggrin.gif wymogu dmuchania nie było icon_lol.gif icon_lol.gif
bo chyba bym ( tu mi się zbieeera...)

a i tak te na twardo podczas różnych operacji jajcarsko - edukacyjnych dzieci zgniotły icon_smile.gif
były bardzo ciekawe zajęcia z rodzicami m.in. gniecenie jajka icon_lol.gif, pieczenie wyimaginowanego ciasta, jajeczne piosenki i podskoki icon_lol.gif

po dwóch pisankach pieczołowicie wspólnie wykonanych zostałam sama na placu boju umaziana wikolem , ale za to mogłam zaobserwować jak mój synek z koleżanką się bawią w lekarza icon_eek.gif
M.Madziarek
Nati ma przyniesc na jutro ugotowane jajka na twardo icon_smile.gif
Missy
M.Madziarek
Zapakowałam Natanielkowi do platykowego pojemniczka trzy jajka ugotowane na twardo.... hmm... jedno wejsc nie chcialo.. i się trochę ten tego.... wink.gif icon_redface.gif icon_cool.gif

Missy

A Nati pyta - czy w przedszkolu bedzie jajecznica ? icon_lol.gif
Mama Anka
Ja rok temu zamiast wydmuszek dalam takie plastikowe, bo sie zwyczajnie brzydze dmuchac i Pani powiedziala, ze to rozumie, ta plastikowe to sobie do domu moge wziasc, a Ona sama wydmucha dla Pauliny. Wielka jest ta Przedszkolanka. icon_biggrin.gif

Z plastikowymi na sznurku to oni inne cuda robili. Do wiaderka z woda daje sie pare farb olejnych po trzy cztery kolory, ale nie duzo, pare kropli i maczali w tym to plastikowe jajko na sznurku oczywiscie i potem zostawiali do wyschniecia, uwaga moze kapac, podlozyc papier pod. Wychodza w takie fajne kropki-wzorki-nacieki. icon_biggrin.gif
M.Madziarek
U Natanielka w przedszkolu dzieciaczki malowaly jajka gotowane.
Nati nie malował, pomalowała mu Jessika (jego starsza koleżanka icon_biggrin.gif ).

Missy
marghe.
CYTAT(Mama Anka)
Ja rok temu zamiast wydmuszek dalam takie plastikowe, bo sie zwyczajnie brzydze dmuchac i Pani powiedziala, ze to rozumie, ta plastikowe to sobie do domu moge wziasc, a Ona sama wydmucha dla Pauliny. Wielka jest ta Przedszkolanka.  :D  

Z plastikowymi na sznurku to oni inne cuda robili. Do wiaderka z woda daje sie pare farb olejnych po trzy cztery kolory, ale nie duzo, pare kropli i maczali w tym to plastikowe jajko na sznurku oczywiscie i potem zostawiali do wyschniecia, uwaga moze kapac, podlozyc papier pod. Wychodza w takie fajne kropki-wzorki-nacieki. icon_biggrin.gif

skąd sie bierze plastikowe jajka?
burek
Ja dmuchałam jak ta głupia. Mam zapalone zatoki, więc dodatkowe atrakcje miałam przy dmuchaniu i na dodatek na własną prośbę i z własnej inicjatywy to robiłam. Musiałam zgłupieć ostatnio. icon_rolleyes.gif
Mama Anka
CYTAT(marghe.)
CYTAT(Mama Anka)
Ja rok temu zamiast wydmuszek dalam takie plastikowe, bo sie zwyczajnie brzydze dmuchac i Pani powiedziala, ze to rozumie, ta plastikowe to sobie do domu moge wziasc, a Ona sama wydmucha dla Pauliny. Wielka jest ta Przedszkolanka.  :D  

Z plastikowymi na sznurku to oni inne cuda robili. Do wiaderka z woda daje sie pare farb olejnych po trzy cztery kolory, ale nie duzo, pare kropli i maczali w tym to plastikowe jajko na sznurku oczywiscie i potem zostawiali do wyschniecia, uwaga moze kapac, podlozyc papier pod. Wychodza w takie fajne kropki-wzorki-nacieki. icon_biggrin.gif

skąd sie bierze plastikowe jajka?

Ze sklepu, ja kupilam bodajze w Rossmann, ale w drogeriach, w papierniczych icon_eek.gif powinny byc. icon_biggrin.gif wink.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.