To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

czy test sikany wystarczy?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

małgonik
mam do Was pytanie następującej treści: otóż zrobiłam test sikany 37 dnia cyklu - wyszedł pozytywnie icon_biggrin.gif . byłam u ginekologa, który dał mi skierowanie na badania moczu, krwi itp. Nie badał mnie jednak, gdyż powiedział, że jeszcze za wcześnie (ostatnią miesiączkę miałam 14 lutego) i kazał przyjść dopiero 10 kwietnia. Otóż ja chciałbym wiedzieć czy ten test nie mógł się pomylić. Wiem że mogę jeszcze zrobić test z krwi, ale jest on dość kosztowny i jeżeli nie ma takiej potrzeby to wolałabym uwierzyć temu sikanemu icon_wink.gif Chcielibyśmy z mężem oznajmić tę cudowną nowinę przy śniadanku wielkanocnym, tylko ja się bardzo boję, żeby nie zapeszyć. Moje pytanie brzmi: Czy zdaża się że takie testy sikane (ja robiłam Quick Vue) się mylą w tą stronę (znaczy, że wyszło pozytywnie a nie ma ciąży). Dodam, że nie brałam żadnych leków z tym Hcg, a poprzednie testy, które wykonywałam wychodziły negatywnie. Proszę poradźcie bo nie wiem czy mogę się już tak na maxa RADOWAĆ...
śmieszek
Miałam podobną sytuację. Test z apteki pokazał kreseczki, ale dopiero za kilka tygodni lekarz mógł coś potwierdzić. Jeśli koniecznie chcielibyście poinformować rodzinę to dla pewności zrób jeszcze jeden test, ale chyba jednak badanie lekarskie bedzie najbardziej wiarygodne.

Życzę dwóch kreseczek na teście i radości z tego powodu przy wielkanocnym stole!
małgonik
Dzięki bardzo za radę, ale zapytam jeszcze tak: czy komuś się zdażyło, że ten sikany pokazał ciążę a nie było jej?
ijaa_ijaa
Jeśli chcecie oznajmić to na Wielkanoc to idź zrobić test z krwi. Kosztuje to od 23 do 35 złotych ( w Trójmieście). Będziecie pewni na 100%. Badanie lekarkie w bardzo wczesnej ciąży nic nie pokaże. Jeśli test robiłaś 37 dnia a cykle masz 28, to raczej test sikany nie powinien się mylić. Tego hormonu normalnie nie ma w organizmie.
Zróbcie badanie krwi zamiast kupować sobie czekoladę na zająca. icon_biggrin.gif
Gratulacje icon_exclaim.gif icon_exclaim.gif
kasiask
Te "sikane" testy są bardzo dokładne. Jeżeli wykażą ciązę, to praktycznie na 100%.
Gratulacje!!!! Zapraszamy do naszego listopadowego wÄ…tku!! icon_smile.gif
addera
CYTAT(kasiask)
Gratulacje!!!! Zapraszamy do naszego listopadowego wÄ…tku!! icon_smile.gif


Kasia, no w końcu uśmiech widzę icon_biggrin.gif
marghe.
KAsia icon_smile.gif

Te testy mogą sie myslić.. ale w drugą stronę
kasiask
CYTAT(addera)
CYTAT(kasiask)
"
Gratulacje!!!! Zapraszamy do naszego listopadowego wÄ…tku!! icon_smile.gif


Kasia, no w końcu uśmiech widzę icon_biggrin.gif"


w końcu to nowe życie, nie? icon_smile.gif icon_smile.gif icon_smile.gif
addera
CYTAT(kasiask)
CYTAT(addera)
CYTAT(kasiask)
"
Gratulacje!!!! Zapraszamy do naszego listopadowego wÄ…tku!! icon_smile.gif


Kasia, no w końcu uśmiech widzę icon_biggrin.gif"


w końcu to nowe życie, nie? icon_smile.gif icon_smile.gif icon_smile.gif


Kasia przytul.gif brawo_bis.gif
KM
CYTAT(małgonik)
Dzięki bardzo za radę, ale zapytam jeszcze tak: czy komuś się zdażyło, że ten sikany pokazał ciążę a nie było jej?

mnie się nie zdarzyło i nie słyszałam o takim przypadku
katiek
W Warszawie test z krwi kosztuje ok 12-14 zł. Chyba ze chcesz poziom hcg to juz faktycznie drożej kosztuje
Abotak
Ja mieszkam w UK i tu juz juz od lat co najmniej nie robi sie testow z krwi a wylacznie te sikane potwierdzaja ciaze.
W moim przypadku nigdy sie nie pomylil. Nawet ten zrobiony pare dni przed terminem miesiaczki ktory wyszedl pozytywnie.
Negatywny tez zawsze pozostawal negatywnym.
Pecia
ooooo Bogusia ! icon_biggrin.gif
juz na półmetku jestes icon_lol.gif
Avala
CYTAT(małgonik)
czy komuś się zdażyło, że ten sikany pokazał ciążę a nie było jej?


Znam bardzo wiele przypadków, kiedy ciąża była a test pokazał, ze nie ma, a na odwrót jedynie wtedy, kiedy jestes przeziębiona, masz coś z pęcherzem itp (jesli dobrze pamiętam) ale nie znam takiego przyapdku icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.