To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

OBJAWY CIĄŻY

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

ijaa_ijaa
1. Objawy prawdopodobne odczuwane przez kobiety:

a) zatrzymanie krwawienia miesiączkowego jest często pierwszym objawem dokonanego zapłodnienia, zwłaszcza u kobiet zdrowych z prawidłowym cyklem. Może pojawic się delikatne krwawienie lub plamienie w okresie kolejno przypadającego krwawienia miesiączkowego;

b)nudności, wymioty, ślinotok, zgaga wystepują z bardzo różnym nasileniem u 50% kobiet we wczesnej ciąży. Pojawiają się w godzinnach rannych, ale mogą trwac przez cały dzień. Poranne nudności i wymioty występują mniej więcej od 6-8 tygodnia ciąży i zwykle mijają po 12-14 tygodniach. Duzy wpływ na występowanie i nasilanie się tych dolegliwości ma stan psychiczny i emocjonalny kobiety;

c)częste oddawanie moczu;

d)zaparcia pojawiają się we wczesnym okresie ciąży i trwają zazwyczaj przez cały jej okres. Dolegliwości te powinny byc łagodzone przez stosowanie odpowiedniej diety i podawanie zwiększonej ilości płynów;

e) zmiana samopoczucia najczęściej objawia się zmęczeniem, drażliwością, pobudliwością psychiczną. Bardzo często wystepuje brak łaknienia lub nadmierne łaknienie, niechęc do pewnych potraw lub zapachów;

f)bolesnośc gruczołów sutkowych może pojawiac się około 6 tygodnia ciąży. Ma różne nasilenie od uczucia kłucia aż do wyraźnego bólu;

g)zmiany w paznokciach (ścieńczenie, zwiększona miękkośc i łamliwośc).

2. Objawy obiektywne:

a) podwyzszenie podstawowej temperatury ciała powyżej 37 stopni, która utrzymuje się po okresie jajeczkowania przez conajmniej 3 tygodnie i równoczesny brak krwawienia miesiączkowego;

B) zmiany w gruczołach sutkowych:
-powiekszenie, wzmożenie napięcia i obrzmienie gruczołów,
- poszerzenie siatki żylnych naczyń podskórnych,
- pojawienie się wtórnych obwódek, powiekszenie gruczołów łojowych oraz przebarwienie brodawek o obwódek piersiowych,
- wydzielanie pod wpływem ucisku płynu,

3. Zmiany w narządach płciowych:

a)zasinienie przedsionka pochwy, rozpulchnienie pochwy, zwiększenie rozciągliwości i szerokości pochwy;

B) wzmożona wydzielina;

4.Próby ciążowe dodatnie;

5. Metody pewne USG!!!

6. Objawy pewne:

a) wysłuchanie, wyczucie, zaobserwowanie czynnych ruchów plodu;

B) wysłuchanie czynności serca płodu;

Przepraszam za literówki. icon_redface.gif Mam nadzieję, że się przyda icon_biggrin.gif
joannaa30
ijaa-ijaa icon_biggrin.gif okresu niedostalam do tej pory icon_biggrin.gif no to jestem icon_lol.gif
Anastazja_6
Ja mam do tej pory zaparcia a grr icon_redface.gif icon_redface.gif Nic nie daje mi rady z Xennami włącznie, podobnie Falvity itd. A co do moczu... wolę nie gadać. Caaaały czas tylko w nocy się zwlekam z łóżka i na siłę podtrzymuję się na muszli, żeby nie zasnąć icon_biggrin.gif
asiaad2
Chyba nic z tego nie mam , to z ciaży znowu nici icon_cry.gif icon_cry.gif
alanis
ija_ija dzięki, dobra robota, dorzucam to do linkowni icon_razz.gif
kasiagarcia
Witam Wszystkich!!!
Mamy z mezem 3 letnia coreczke. Zaszlam z nia w ciaze 3 dni po odstawieniu tabletek.Od czasu jej narodzin ( 3 lata) nie bralam tabletek, ale uwazalismy. 2 Marca zaczelismy sie starac o nowego maluszka.Mysle, ze moge byc w ciazy icon_lol.gif . mam straszna zgage, czuje jakby mi rozrywalo brzuch. Dotego mam nudnosci i bialy sluz , ktory mialam w ciazy z moja corka.Bardzo bym chciala, tylko nie chce sie zawiesc gdyby sie okazalo, ze nie jestem. Trzymajcie za mnie kciuki icon_biggrin.gif [/b]
kasiulm
A ja na pocieszenie moge powiedziec ze ZADNYCH OBJAWOW nie mialam i dalej nie mam, mimo ze jestem juz na poczatku 7tc. Takze dziewczyny nie dajcie sie wkrecic za bardzo, bo czesto sie zdarza ze objawy przychodza dopiero po terminie @ albo i duzo pozniej icon_biggrin.gif (a z wlasnego doswiadczenia objawy przed terminem @ bylwaja czesto tylko wymyslem naszych zakreconych umyslow icon_rolleyes.gif ) . Poki @ nie ma zaden cykl nie jest stracony
hela
kasiulum pozazdroscic tylko:)i masz zupelna racje duzo zalezy od psychiki!!!!!!!!!!
kasiagarcia
Witam! Moje objawy sie sprawdzily jestem w ciazy. Na to wyglada, ze poraz drugi tak szybko udalo mi sie zajsc. Zycze was wszystkim II kreseczek. przytul.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.