To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

USG połówkowe - o co pytać, czego wymagać?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

MonikaW77
Mój lekarz jest bardzo małomówny i wszystko trzeba od niego wyciągać. Niedługo będę miała USG połówkowe i będę musiała się wypytywać co tam się dzieje. Jakie pytania zadawać i ewentualnie czego mogę wymagać przy tym?
justin
a co to jest usg połówkowe icon_eek.gif
.uzytkownik.usuniety.
Justin, usg w połowie ciąży.

Z
amania
Lekarz powinien obejrzeć dokładnie całego malucha. Przede wszystkim ocenić serce i inne narządy wewnętrzne i wykluczyć ich wady. Jeśli jest taka możliwość - zbada przepływy.
Poza tym zmierzy dziecko i prawdopodobnie poda jego szacunkowÄ… wagÄ™.
mamajul
No i najlepiej, zeby wykonywane było na jak najlepszym sprzęcie...
funia
A kiedy zrobić USG w trójwymiarze?

Ja mam połówkowe za 3 tygodnie i chciałam już trójwymiar - Pani doktor radzi, żeby poczekać do ok. 30-32 tygodnia.

Jak jest u Was?
Bonkreta
https://www.echo.pron.pl/
pod "założenia"
mamajul
Mój lekarz zaproponował trójwymiarowe USG w okolicach 22 tygodnia. Ale chodziło mu o jakość sprzętu na którym będzie pracował a nie część rozrywkową- zdjęcie maluszka.
funia
Sprzęt którym dysponuje moja Pani doktor jest najlepszy w województwie, więc wszytskie możliwe badania mam już za sobą.

Ale chodzi mi o to, kiedy zwykle inni lekarze proponujÄ… takie badanie.
.uzytkownik.usuniety.
Ja miałam w 24 tygodniu.

Z
monia0011
Ja również miałam w 24tc i było to usg trójwymiarowe,ale nie całe usg było w trójwymairze,wszystkie przepływy i narządy gin badał na zwykłej sądzie.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.