To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

rodzina zastępcza

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

andrzej520
Zwracam się z prośbą o pomoc w następującej sprawie.
Moja znajoma chce przejąć opiekę nad dzieckiem swojej nieletniej córki.
Wystąpiła do sądu w Oleśnicy (woj dolnośląskie) o przyznanie jej statusu rodziny zastępczej. Pięć dni temu odbyła się rozprawa na, której sędzia prowadzący sprawę zapytał się "dlaczego państwo ma dawać pieniądze dla niej jako rodziny zastępczej, przecież lepiej biedzie jeśli da pieniądze na dom dziecka, do którego dziecko powinno być oddane. Jeżeli Pani córka narozrabiała to dlaczego państwo ma za to płacić".
Znajoma nie bardzo wie co ma zrobić z takim uzasadnieniem. Planuje odwołanie, jednak okazuje się, że wszelkimi sprawami rodzinnymi w Oleśnicy zajmuje się sędzia, który ma takie podejście do tematu rodziny zastępczej.
Co w tej sytuacji ma zrobić moja znajoma?
Do kogo może zwrócić asie o pomoc?

Z poważaniem
Michał
Nie wiem co napisać, może zapytaj eksperta na forum bociana - www.nasz-bocian.pl tam na pytania odpowiada dyrektor ośrodka adopcyjnego.
Tu jest link do forum eksperckiego.
Pozdrawiam Michał
Duszek
Witaj,

najprostsza droga, to zwrocic sie do naszego specjalisty. Portal maluchy.pl wspolpracuje z Ośrodkiem Rodzinnej Opieki Zastępczej z Wroclawia. Szef i pracownicy tego osrodka chetnie Wam pomoga.
Zajrzyj na strone
https://maluchy.pl/specjalisci/oroz/

Pozdrowienia

Duszek
cydorka
CYTAT(dumiczowa)
Drogi Andrzeju!

Twój post zostaÅ‚ umieszczony na forum "adopcja i rodziny zastÄ™pcze". Jednakze nie usuwam go z forum dolnoÅ›lÄ…skiego.Przesuniecie ma na celu zwiekszenie poczytnoÅ›ci twojej proÅ›by, oraz ewentualnÄ… poradÄ™ od osób którzy z podobnym problemem siÄ™ juz borykali.  

Serdecznie pozdrawiam

moderator



CYTAT(Olena)
Tak na gorÄ…co, to przychodzi mi do gÅ‚owy natychmiastowe odwoÅ‚anie do wyższej instancji. A z racjonalnych uzasadnieÅ„ (dla tÄ™pej pani sÄ™dziny, której  psychika i rozwój emocjonalny dziecka najwyraźniej nie interesujÄ…)
- fakt, że koszt pobytu dziecka w państwowej placówce jest dużo wyższy niż w rodzinie zastępczej).
I na pewno warto się zwrócic o pomoc i radę do jakiejś fachowej organizacji - może Towarzystwa Przyjaciół Dzieci albo lepiej do do Tomasz Polkowskiego (chyba takie nazwisko), który kieruje całą ogólnopolską akcją tworznia domów zastepczych (chyba to się nazywa "Nasz dom").
Pozdrawiam
Olena



CYTAT(Fiolka)
znalazlam taki adres strony www.towarzystwonaszdom.pl  moze tam poszukaj jakiegos kontaktu z osobami ktore moglyby pomoc?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.