To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Śniadania dla 16 miesięczniaka

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Fuga
Pomóżcie właścicielce dwóch lewych rąk i antytalentu qlinarnego icon_wink.gif
Co dla dziecka na śniadanie.
Moja Karolcia je na zmianę serki Bakuś, jogurty Bob budowniczy i jajecznicę, lub jajko na miękko.
Aż mi wstyd.
Kanapek nie lubi, zjada sam ser zółty.
Kaszek mleczno-ryżowych ani innych nie lubi.
Kasza manna po zrobieniu przez mnie wymagała użycia blendera w celu pozbycia się grud.
help
pozdrawiam
Fuga
kasiarybka
Fuga, kaszę mannę przed "wrzuceniem" do wrzącego mleka rozprowadzasz w pół szklanki zimnego mleka.
Kasza super daje się rozmieszać w zimnym mleku i kiedy wlejesz taką rozmieszaną kaszę na wrzące mleko, ciągle mieszając nie będzie grudek icon_smile.gif
kasiarybka
Fuga oprócz kaszy na gęsto z np. dżemikiem wiśniowym i śmietaną(PYYYYYCHA !!!), mozesz zrobić swojej małej racuszki.
Ja bardzo często smażę je Dominikowi na śniadanie, do szklanki mleka.
Trochę wody, trochę mleka , jedno jajko i mąkę mieszasz mikserem aż ciasto będzie jak ciepły budyń (jeśli wychodzi za gęste dolewasz wody, jeśli za wodniste dosypujesz mąki ), kładziesz łyżką na rozgrzany olej, póżnie posypujesz cukrem pudrem.
Możesz podawać z dżemem, śmietaną do popicia mleko.....Dominik się zajada icon_smile.gif

Mozesz dodać łyżeczkę małą proszku do pieczenia, będą pulchniejsze.

Jest jeszcze jeden sprawdzony przepis na śniadanko.
Jajko sadzone na chlebie.
Robisz w kromce chleba dziurkę, kładziesz ją na patelni (kromkę nie dziurkę icon_smile.gif ), i w otwór wbijasz jajko, delikatnie, żeby się nie rozlało, mozesz małą łyżeczką polewać to jajenio gorącym olejem, wtedy nie będziesz musiała tej kromki przewracać...Dominik wcina to z keczupem.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.