To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

nasiadówki- jakie zioła?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

joannaz
Dziewczyny zapomniałam jakich ziół uzywa sie do przygotowania nasiadówki przy kłopotach z układem moczowym. Chodzi o 4 letnią Zosię.
joannaz
myszka
Dostałam kiedyś przepis od pewnej bioenergoterapeutki:

Do garnka wrzucić kilogram korzenia pietruszki (oczyszczony, bez skórki)+ 2 opakowania skrzypu polnego, zalać gorąco wodą, pogotować przez 10 minut i wlać do wanny. W tej kąpieli posiedzieć 20-30 minut.

Ja zrobiłam sobie jednak to nie w wannie, tylko z połowy tych składników zrobiłam napar i sobie w tym "posiedziałam" (taka 'nasiadówka').

Trzeba tylko pamiętać, żeby napar nie był zbyt gorący.

U mnie działało natychmiastowo - ratowałam się tym w czasie ciąży (dodatkowo brałam leki homeopatyczne - Dagomed, nr 13). Swego czasu robiłam sobie też nasiadówkę w siana, ale ta pietruszkowo-skrzypowa działała na mnie zdecydowanie lepiej.
ulla
Pietruszka na pewno, poza tym można chyba też dodać, oprócz skrzypu, rumianek.
katiek
Przy problemach z układem moczowym znakomicie działa pietruszka na surowo-po prostu starta albo świeżo wyciśnięty sok z niej i dany dziecku (ja jako matka wredna dziecku wpychałam surowy utarty korzeń pietruszki-pomogło jej ale leki też dostawala bo miała fatalny wynik moczu)
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.