To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Co daje odwołanie??

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

mamajul
Pytała dyrektorkę przedszkola, z którego moje dziecko odpadło. Powiedziała mi, ze ona i taj jej nie przyjmie bo nie ma miejsc, a w wydziale oswiaty przecież przydzielili jej miejsce, co z tego, że daleko??
A moze jednak coś daje to odwołanie??
skanna
Mamajul, ja bym złożyła. Może ktoś zrezygnuje albo dostał się np. do dwóch przedszkoli i wybierze to drugie? Wtedy masz szansę wskoczyć na jego miejsce. Jak nie ma śladu po tym, że Tobie bardzo zależy na tym przedszkolu, to przydzielą ewentualne wolne miejsce temu, kto to zasygnalizował.
mamajul
No własnie. Myślisz, że slad zostanie, jak odwołanie złożę??? Składa się u nas w przedszkolu a stamtąd odwołania idą do Wydziału Oświaty...
skanna
Wszystkie podania, zawsze i wszędzie, piszę w dwóch egzemplarzach i proszę na tym drugim o potwierdzenie, kiedy wpłynęło.
mamajul
Ja w tej kuchni to już całkiem zapomniałam, jak się co załatwia. Masz rację. Kopie sobie trzeba zawsze zostawiać.
skanna
To nie kuchnia, to ciążą icon_wink.gif, jak mawiają niektóry "rozmiękcza mózg" icon_twisted.gif
mamajul
Ale co zrobić, zeby nas przyjęli, jak się miejsce zwolni...??
skanna
Znajomy tak kiedyś miał - czekał, czy się miejsce zwolni i dzwonił do dyrektorki przedszkola najmarniej co drugi dzień albo i codziennie, pytając, czy aby jaki cud nie nastąpił. Nie wiem, czy miały go dosyć, ale miejsce się znalazło już w połowie września icon_biggrin.gif
mamajul
też zamierzam tak robić. Bo argument,z ę będę na macierzyńskim - a więc w domu mnie nie przekonuje. Będę i na wychowawczym - to nie znaczyże na drugi koniec dzielnicy mogę dziecko do przedszkola odprowadzać....
NA dni adaptacyjne tez mam zamiar jÄ… prowadzac....
Jaco
Ja tak robię z przedszkolem prywatnym za sensowne pieniądze... I już rzygać mi się chce....
mamajul
MNie się generalnie rzygać chce jak sobie pomyśle, że jeszcze tylko przedszkole, podstawówka, gimnazjum, liceum. Studiami nie zamierzam się narazie martwić icon_wink.gif.
I te wywiadówki. Na których rodzic jest jak "uczeń"...
iff
mamajul nie rozumiem, to w koncu pracujesz czy nie ?
jesli nawet jestes na wychowawczym to przeciez pieczatke z zakladu pracy powinnas dostac .. ? myle sie ?
mamajul
jestem na wychowawczym. Od lipca będę na macierzyńskim. Poniewaz jestem w domu to dziecka nie przyjęli. Tu chodzi o pracę a nie o zatrudnienie...
agabr
Dzis rozmawialam z pania dyrektor na temat odwolania , no wiec miejsca sa zaklepane w przedszkolach publicznych dla dzieci odrzuconych , dodam ze odrzuconych jest (w jednym przedszkolu 100) a miejsc 8-10.B
Mamamona
no tak,Polę też odrzucili z Wilanowa,ale dali mi alternatywę - przedszkole w Powsinie,najgorsze jakie w życiu widziałam - jedno wspólne wejście z podstawówką,a sale przedszkolne to po prostu klasy icon_twisted.gif

czyli te zapasowe miejsca dla odrzuconych to niezła kupa jest icon_twisted.gif
semi
Dziewczyny, u was to choć jakaś alternatywa jest. A my mieszkamy w miejscowości, gdzie są dwa - DWA - przedszkola na 10 tys. mieszkańców i w każdym niezmiernie trudno o miejsce. Sama nie wiem, co zrobię, jak Leosia nie przyjmą, będę go wozić po 30 km każdego dnia do sąsiedniej miejscowości? Tu nawet prywatnego nie ma. A mam powazne obawy, że nie przyjmą icon_sad.gif . Będę się odwoływać i liczyć na cud.
Libi
Ja w tamtym roku pisałam odwołanie i niestety nic nie wskórałam icon_confused.gif
mamajul
Ja odnoszę wrazenie, ze to tylko zadośćuczynienie prawu, ze od każdej decyzji masz prawo się odwołać.... I tyle.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.