To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Najlepsza lodziarnia

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

alusiaa
Dziewczyny,tak sobie pomyślałam,żeby założyć wątek o naszych wrocławskich lodziarniach icon_biggrin.gif ,w końcu juz ciepło jest icon_biggrin.gif

Ja optuję i głosuję rękami i nogami za lodziarnią "Roma" przy ul.Rydygiera,tuż za rogiem Łokietka/Rydygiera,za obuwniczym na rogu.

Ta lodziarnia znajduje się w tym miejscu od ok. 50 lat icon_eek.gif icon_eek.gif icon_eek.gif

W wielu miejscach we Wwiu jadałam lody i wszystkie się chowają icon_cool.gif
Nawet LaScala,Komandorska i Barton...(mimo,że ok)shock: icon_biggrin.gif
Ba,powiem więcej,będąc we Włoszech parę lat temu jadłam gorsze lody,niz te z Romy icon_eek.gif icon_eek.gif icon_eek.gif

Polecam zwłaszcza czekoladowe,bananowe i pudding imbirowy icon_biggrin.gif
A lody owocowe,jako sorbet dają zawsze 2 gałki w cenie jednej icon_biggrin.gif

Z każdym,kto sie ze mną nie zgadza,będę się spierać... icon_wink.gif
I to ostro icon_wink.gif icon_wink.gif icon_wink.gif
Aleksandra
Teraz na lody nie chodzę ( moje 13 miesięczne maleństwo nie pozwala się wozić, a tylko w ten sposób mogę się wyrwac na lody icon_sad.gif ) , ale kiedyś smakowały mi lody w Galerii Dominikańskiej ( chociaż sama lodziarnia przypomina fabrykę.. icon_sad.gif ) kiedys jadłam przepyszne lody przy ul Zawalnej i Kasprowicza, to był chyba Dom lodów ( lodu) .
alusiaa
Chyba przestraszyli się wszyscy... icon_wink.gif icon_twisted.gif
Dorka
Teraz to nie wiem gdzie sa dobre lodziarnie, choć jak było spotkanko maluchowych mam w Domu Lodów na Kasprowicza, to chyba wszyscy byli smakowo usatysfakcjonowani icon_wink.gif .

Z czasów studenckich pamiętam lody z malutkiej lodziarni przy Cybulskiego, ale może mi się z tamtymi czasami kojarzą, to i lepszy smak we wspomnieniach maja icon_lol.gif .

Kiedyś bylismy rodzinnie na lodach na Komandorskiej i mi nie smakowały icon_rolleyes.gif
alusiaa
Dorka,lody na Komandorskiej są ohydne,na Cybulskiego ,owszem,jest malutka lodziarnia,ale smak,hmm icon_confused.gif nie najgorszy,ale nawet nie może równać się do lodziarni,o której pisałam... icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
Ewcia!
CYTAT(Aleksandra)
Teraz na lody nie chodzę ( moje 13 miesięczne maleństwo nie pozwala się wozić, a tylko w ten sposób mogę się wyrwac na lody  :(  ) , ale kiedyś smakowały mi lody w Galerii Dominikańskiej ( chociaż sama lodziarnia przypomina fabrykę.. icon_sad.gif  ) kiedys jadłam przepyszne lody przy ul Zawalnej  i Kasprowicza, to był chyba Dom lodów ( lodu) .


U nas na wsi jest filia tej lodziarni z Zawalnej. Nie znam lepszych w mieście (chociaż zbyt często nie szukam). Nie ma zbyt wielu smaków, ale za to wyśmienite.
Ila
CYTAT(Ewcia)
CYTAT(Aleksandra)
Teraz na lody nie chodzę ( moje 13 miesięczne maleństwo nie pozwala się wozić, a tylko w ten sposób mogę się wyrwac na lody  :(  ) , ale kiedyś smakowały mi lody w Galerii Dominikańskiej ( chociaż sama lodziarnia przypomina fabrykę.. icon_sad.gif  ) kiedys jadłam przepyszne lody przy ul Zawalnej  i Kasprowicza, to był chyba Dom lodów ( lodu) .


U nas na wsi jest filia tej lodziarni z Zawalnej. Nie znam lepszych w mieście (chociaż zbyt często nie szukam). Nie ma zbyt wielu smaków, ale za to wyśmienite.


Ewcia, gdzie icon_question.gif icon_question.gif icon_question.gif
Ewcia!
na Dembowskiego, na rogu ul. Promień chyba, obok ortodonta, dalej apteka...
ode mnie rzut beretem icon_smile.gif
użytkownik usunięty
Ewciu, potwierdzam! Bardzo dobre lody icon_smile.gif
ilona
Zdecydowanie lody z Zawalnej sa The Best!!!! A jaka szefowa super!!!!Polecam i to z calego serca
skanna
Na Zawalnej? Czy macie na myśli Dom Lodów na Kasprowicza? Bo już się pogubiłam.
A ja bardzo lubię lody "Pod Gryfami", co prawda nieduży wybór deserów lodowych, ale zawsze mi smakują.
Potwora
Zawalna to inna lodziarnia, Zawalna to tam gdzie pętla tramwajowa a Dom Lodów jest na Kasprowicza.
A ja polecam "z moich okolic" "Słodką Bramę" przy Pereca. icon_biggrin.gif
Ila
A moze sie gdzies umowimy na te lody icon_question.gif a nie tylko tak teoretycznie icon_wink.gif
skanna
Ila, miałam to właśnie zaproponować. Ale tym razem przewrotnie i dyskryminująco (dla pracujących) chciałam poprosić, żeby przed południem. Bo jeśli dobrze pójdzie, to będę wtedy mogła sama i jest mi obojętnie gdzie.
Ila
No ja przed poludniem tez moge wink.gif To czekamy na nastepne chetne icon_biggrin.gif
Potwora
Ja mogę przed południem icon_smile.gif
skanna
Założyłam osobny wątek
skanna
CYTAT(alusiaa)
Dziewczyny,tak sobie pomyślałam,żeby założyć wątek o naszych wrocławskich lodziarniach icon_biggrin.gif ,w końcu juz ciepło jest  :D  

Ja optuję i głosuję rękami i nogami za lodziarnią "Roma" przy ul.Rydygiera,tuż za rogiem Łokietka/Rydygiera,za obuwniczym na rogu.

Ta lodziarnia znajduje się w tym miejscu od ok. 50 lat  :shock:  :shock:  :shock:  


Z ciekawości, jako że było nam po drodze, wstąpiliśmy dziś do Romy. Nie byłam tam jakieś 15 lat, jeśli nie więcej. Szczerze mówiąc - na wygląd nic się tam nie zmieniło, lodziarnia jak z głębokiego PRL-u, ale lody rzeczywiście pycha.
Zachwycił nas zwłaszcza smak "chiqita" czyli bananowe - rzeczywiście prawdziwe bananowe, a nie żadne tam sztuczne aromaty. Cynamonowe też pycha, jagodowe - oryginalny smak, niby jagodowe, a nietypowe. Śmietankowe to prawdziwe śmietankowe. Cappuccino trochę mdłe.
Resztę przetestujemy przy następnej okazji, bo nie ulega wątpliwości, że tam jeszcze wrócimy.
Resztę przetestujemy przy następne
alusiaa
skanna,a próbowałaś pudding imbirowy,albo "zwykłą" czekoladę? icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
skanna
Byliśmy dziś znowu, żeby się upewnić, czy warto.
Warto

Alusia, puddingu imbirowego dziś nie było icon_sad.gif , ale jadłam zwykłą czekoladę, piernik rzymski i truskawkę, dziecko pomarańczę, a mąż oprócz piernika i truskawki próbował brzoskwini.
No po prostu rewelacja.
Dziewczyny, radzę tam zajrzeć i nie zważać na peerelowski wystrój.
alusiaa
skanna!
To ja tam dawno nie byłam!

"Piernik rzymski"?!
Raaany,ale mi ślinka pociekła... icon_wink.gif
Dorka
Ja się wybierałam do tej lodziarni, ale nie dotarłam, bo dzieci utknęły na placu zabaw na Wyspie Słodowej. Za to spotkałam tam Anitę.W z Kubusiem icon_lol.gif .

Czy dobrze kojarzę, że ta lodziarnia gdzieś niedaleko? Już nawet zapisałam jakie smaki mam spróbować wink.gif .
Potwora
CYTAT(Dorka)
Ja się wybierałam do tej lodziarni, ale nie dotarłam, bo dzieci utknęły na placu zabaw na Wyspie Słodowej. Za to spotkałam tam Anitę.W z Kubusiem  :lol: .

Czy dobrze kojarzę, że ta lodziarnia gdzieś niedaleko? Już nawet zapisałam jakie smaki mam spróbować  :wink: .


No właśnie!
Smaka mi narobiłyście icon_wink.gif
Czy ta lodziarnia jest obok sklepu z parasolkami??
Doruśka
TAK:)))
alusiaa
Dokładnie tam icon_biggrin.gif
A kogóż to mogę spotkać na wyspie?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.