To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Testy z krwi

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

kamami
Czy robić? Markowi po testach skórych wyszła wrażliwość na histaminę. Reszta OK. Wiem, że testy nie pewną formą sprawdzania alergii. Lekarz nie powiedział ani nie ani tak, zostawił to w naszej gestii. Mały zaczął jeść masło i OK icon_biggrin.gif , pić kefir i też dobrze icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif . Unikamy dalej konserwantów i tych produktów, które zawierają dużo histaminy.
kamami
reszka
Skoro je i dobrze jest (znaczy - próba biologiczna wychodzi ujemnie icon_biggrin.gif ) - to w porządku. Leczy się pacjenta, a nie wynik badania. Tylko nie szalejcie od razu icon_biggrin.gif
madziak75
A co zawiera histaminę? Może ja spróbuję u moich dziewczyn?
reszka
CYTAT(madziak75)
A co zawiera histaminę? Może ja spróbuję u moich dziewczyn?


Truskawki, poziomki, owoce morza...
Tzn. juz nie pamiętam czy histaminę egzogenną, czy cos co wyzwala własna histaminę uczulanego, ale na jedno wychodzi.
Zaś w testach skórnych histamina jest niejako wzorcem, bo zawsze (o ile pamiętam) ma wywołac reakcje skórna.
kajanna
Reszka ma racje.
Histamina jest dla porownania i powinna zawsze wywolac reakcje.Moje dziecko nie jest alergikiem,a histamina tez wyszla mu dodatnio.
kamami
Madziak z tą histaminą jest tak jak napisały dziewczyny.
Piszę to co rozumiałam u lekarza jak się mylę to poprawicie np. pomidor zawiera histaminę i zjedzenie 1 pomidora może nie wywołać reakcji uczuleniowej ale zjedzenie ich więcej może już ją wywołać.

Mamy zalecenie 2 tygodnie na jeden nowowprowadzany produkt. Jak był zsypany tak jest. Nie widzę pogorszenia po tych produktach (tzn kefirze i maśle). I nie wiem czy wprowadzać nowy produkt czy nie icon_question.gif
kamami
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.