To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

które przedszkole wybrać?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Natalia
Muszę wybrać przedszkole dla mojej córki, mieszkam w Kowalach, jadę do pracy do Wrzeszcza i chciałabym żeby przedszkole było gdzieś na tej trasie. Myślałam o przedszkolach na Kartuskiej i Chełmie. Oczywiście pojadę, obejrzę i porozmawiam, ale może ktoś korzysta z któregoś z tych przedszkoli i poleca lub też niekoniecznie icon_wink.gif
Tusiol
Jest przedszkole we Wrzeszczu na Jaśkowej Dolinie. Ale nie napiszę czy je polecam czy nie, bo po prostu nic nie wiem na jego temat. No może poza tym, że kiedyś tam chodziłam do niego wink.gif . Ale to było hmmm trochę lat temu.
chojnol
Hej,

My niedługo też przeprowadzamy się w te okolice (ul.Unruga to trochę przed Kowalami) a Julka będzie chodzić do przedszkola przy ul.Waryńskiego (nr 15 "Niezapominajka"). Julcia chodzi do tego przedszkola od listopada i jest bardzo zadowolona. Wahaliśmy się, czy nie przenieść jej na Chełm... ale ostatecznie zostajemy we Wrzeszczu... tylko ta odległość...
Przedszkole jest raczej małe, 4 grupy, średnio po 20-25 osób w grupie. Miłe panie, bardzo przejmują się dziećmi, współpracują z rodzicami. Plac zabaw przy przedszkolu, dzieciaki wychodzą codziennie (chyba że baaardzo pada). Jedzenie: 3 posiłki dziennie (śniadanie 8.15, obiad 2 daniowy: 12.15, podwieczorek 14.15). Odbierać dzieci trzeba do 17tej. Nie wiem co jeszcze dodać. W razie czego pytaj.

Pozdrawiam
Ania
blaire
Zależy w której części Wrzeszcza pracujesz... Dobre przedszkole jest na Wałowej (ale to troszkę z trasy trzeba zboczyć). Na Morenie też nienajgorsze. Na Jaśkowej Dolinie ponoć też. Również na Do Studzienki.
Kuba od Września idzie do przedszkola. Ale my decydujemy się na Zaspę (o ile Zaspa zdecyduje się na nas icon_twisted.gif ) mimo iż mieszkamy w twoich okolicach, bo na Górnej Oruni.
Chojnol, a czy ta Unruga nie jest gdzieś koło mnie?
blaire
Już zrobiłam rozeznanie... Jednak to spory kawałek ode mnie-mimo wszystko...
chojnol
CYTAT(blaire)
Już zrobiłam rozeznanie... Jednak to spory kawałek ode mnie-mimo wszystko...


Spory icon_smile.gif Jest gdzieś pomiędzy Orunią Górną i Kowalami.
Małgoś.dz
Ja też składałam kartę zgłoszeniową do przedszkola na Waryńskiego. icon_smile.gif
Co prawda od nas to kawałek drogi, ale za to blisko pracy męża i rzut beretem od babci, która prawdopodobnie by Kubusia odbierała, gdyby właśnie tam go przyjęli.
Martysek
Ja zapisałam córcię na Morenę przedszkole nr75 przy rondzie podobno super, Byłam tam z córką -jej się podobała, a szwagierki syn tam chodzi i są bardzo zadowoleni.
Natalia
Myślałam ewentualnie o Wrzeszczu, ale to trochę daleko. Gdyby zaszła sytuacja, że nie jeździłabym do pracy (np. macierzyński icon_wink.gif ) to jechać do Wrzeszcza żeby dziecko do przedszkola zawieźć... No i muszę brać pod uwagę to że czasami niemąż będzie musiał córkę odebrać, a pracuje w Tczewie, musiałby zasuwać z Tczewa do Wrzeszcza a potem do domu, a np. na taki Chełm to nie mamy jeszcze tak daleko i korków nie ma na tej trasie icon_wink.gif Jest u mnie na osiedlu prywatne ognisko przedszkolne, chodzimy tam w soboty na zajęcia z rodzicami, ale mają tylko 10 wolnych miejsc od września icon_sad.gif także szanse niewielkie.
Dor
A na Diamentowej na Dolnej Orunii.
Chodzi tam bardzo dużo dzieci z góry i z tego co wiem przedszkole ma dobrą opinię.
anonimowy
Czy mogłabyś Natalio podać mi namiary na ognisko przedszkolne, o którym wspomniałaś w swoim poscie ?
Z góry dzięki,
Hania icon_wink.gif
Natalia
Bardzo proszÄ™ icon_smile.gif

Ognisko przedszkolne "Skrawek Nieba"
Kowale, Pl. św. Kingi, tel. 762-40-90

To jest ten budynek gdzie mieści się również kaplica.
Natalia
Dzięki dziewczyny za pomoc. Okazało się że przedszkole na Waryńskiego jest jest jakieś 2min spacerkiem od mojego miejsca pracy. Codziennie przejeżdżam obok przedszkola a nawet nie wiedziałam że tam jest, i że ta ulica to Waryńskiego icon_redface.gif W każdym razie może to jednak byłby dobry pomysł, tym bardziej że podoba mi się to przedszkole.
Magdula
Na Chełmie jest ciekawe przedszkole: https://www.trojmiasto.pl/ob.phtml?id_ob=11...a=wyniki#wyniki

https://www.basen.vn.pl/
Sojka
No i przede wszystkim takie przedszkola, gdzie znasz jakieś mamy. Możesz z nimi pogadać i to w zasadzie powinno mieć największe znaczenie. Dowiesz się po prostu konkretów.

Zaglądaliście kiedyś na https://www.calmean.com/blog/ ?
Sojka
Z czasem faktycznie to jest najważniejsze.
Sojka
Nie wiem, czemu mi się nie wysłała cała wypowiedź. Ja zawsze się tego bałam, jak to będzie wyglądać, jeśli dziecko nie będzie chciało chodzić do przedszkola. Wiem, jak miała moja koleżanka. Codzienny płacz w szatni, wyrywanie się z rąk nauczycielki. Na szczęście mnie to ominęło - dziecko chętnie chodzi do przedszkola.
babina
Ja posłałam córkę do przedszkola te vizja na piekarniczej bo mamy po sąsiedzku, odległosć nie jest najważniejsza ale dośc ważna. poza tym jest tam wiele godzin aktywnej nauki poprzez zabawą na czym nam zależało
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.