To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

SÅ‚owne eksperymenty

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Wujul Jasiul
Witam wszystkie mamy, ojców, wujków, ciocie itd... icon_smile.gif
Mam prośbę: potrzebuję do pewnego projektu na studia przykłady jak dzieci (takie 2-3 latki) eksperymentują z językiem - tworzą nowe, własne słowa, reguły gramatyczne itp.
ALE chodzi mi o takie przykłady (najlepiej zabawne) w języku angielskim!

Dzięki za pomoc
A jeśli taki temat już istnieje, to pokornie proszę modów o wyrozumiałość icon_smile.gif
Cleo
chcialam powiedziec, ze wujul jasiul to Wuejk Michasi- jeśli mozecie mu pomoc, bedzie wdzieczny!
cleo
Ciocia Magda
chodzi o mieszanie języków, czy wymysły tylko angielskie?

jeśli to drugie, to na pewno występuje uregularnianie form nieregularnych, typu - mouses, deers, goed (zam. went).

jeśli o to pierwsze, to bym musiała sobie poprzypominać, jedyne co mi teraz przychodzi do głowy, to "porange" - czyli pomarańcza dla moich dzieci.

Zresztą one w wieku 3 lat przeszły bunt i w ogóle przestały mówić po angielsku icon_rolleyes.gif
Cleo
o porange to fajne! chyab tez o to chodzi bratu, bo podawla przyklady z Michaski, ktora miksuje słowa. dziekuje abrdzo, jak cos ci sie przypomni jeszcze, prosze powiedz:)
i Inne tez=bardzo proszÄ™.
cleo
Wujul Jasiul
Widze, że tu wszyscy wszystkich znają icon_lol.gif

Dzięki za odpowiedź! Chodzi mi o właśnie i jedno, i drugie icon_smile.gif
Czyli:
Dzieci dwujęzyczne i ich eksperymenty (miksowanie słów, odmian - więcej przykładów proszę, i konteksty!)
Oraz dzieci tylko anglojęzyczne. (może chociaż jakiś link na anglo-fora maluchom.pl podobne).

Pozdrawiam
WJ
skanna
https://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=591

Tu jest sporo mam mieszkających w Anglii, USA i Kanadzie. Sądzę, że znacznie więcej niż na Maluchach.
bb
A tu https://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=12142
sie spotykaja rodzice dwu- (i wiecej) jezycznych dzieci.
Bacha
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.