To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

poród w wodzie na Kamieńskiego

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

fumiko
Cześć, zastanawiam się nad porodem w wodzie, ale nie mam pojęcia jakie potrzebne są badania i szczepienia, żeby mnie lekarz wpuścił do wanny. Niestety mój lekarz prowadzący nie pracuje w tym szpitalu, więc się nie orientuje.

Piszcie co sądzicie na temat porodu w wodzie i o swoich doświadczeniach w tym i innych szpitalach

pozdrowionka icon_smile.gif
ewabi
Ja rodziłam w wodzie dwa lata temu ale na Klinikach icon_smile.gif bardzo polecam. Poród w wodzie w ogólności. Na klinikach też. Co do Kamieńskiego nie mam jeszcze zdania.
A jeśli chodzi o szczegółówe badania to każdy szpital ma swoje wymagania. Na Kamieńskiego były dwa lata temu bardziej wyszukane niż na Klinikach. Trzeba wcześniej tam pójść, albo choć zadzwonić na porodówkę i z reguły uzyskuje sie bardzo dokładne instrukcje.
A co do samego "wpuszczenia" do wanny, to i tak decyduje o tym lekarz na porodówce dopiero, obserwując przebieg pierwszej fazy porodu, bo musi stwierdzić po pierwsze czy akcja porodowa się "ustaliła" (mówiąc prościej czy na pewno urodzisz - wpuszczają do wanny z reguły dopiero z 5-cio cm rozwarciem) i czy poród jest tzw. " czystą fizjologią" czyli nie grozi powikłaniami. Wszelkie odstepstwa od normy często wykluczją takie rozwiązanie.
Ptysiak
rok temu rodzilam w wodzie na Kamienskiego i naprawde polecam icon_smile.gif
fumiko
Ptysia - jakie badania musialas miec za soba i co ze szczepieniem przeciw WZW B?
Ptysiak
dokladnie nie pamietam, ale na pewno na czystosc pochwy i jeszcze jakies

co do WZW B, mialam wtedy tylko dwie dawki (trzecia po porodzie) ale tego nikt nie sprawdzal
fumiko
to znaczy, ze szczepilas sie w czasie ciazy?
Ptysiak
nie, szczepilam sie przed, ale trzeciej nie zdazylam i byla po porodzie, bo nie mozna w ciazy
fumiko
Do ostatniej wizyty u lekarza myslalam, ze nie wolno sie szczepic podczas ciazy, ale lekarz jest zdania, ze przeciw WZW B mozna sie szczepic, bo szczepionka zawiera tylko antygeny wirusow i jest bezpieczna dla dzidzi... bardzo sceptycznie podchodze do tego zdania i szukam osob, ktore sie szczepily podczas ciazy przeciw WZW B.... jesli w ogole sa takie...

pomysl ze szczepieniem w ciazy nie wyglada na zbyt madry...
paulina861
Dziewczyny mam prosbe wielka moglybyscie mi powiedziec ile kosztuje taki porod w wodzie an kamienskiego? Bardzo bym chciala rodzic na kamienskiego i zastanawiam sie ile taki porod kosztuje icon_smile.gif Dziekuje z gory za odpowiedzi icon_smile.gif
Ptysiak
3 lata temu wygladalo to tak:
porod w wodzie 250
+ porod rodzinny 150
paulina861
Dziekuje za odpowiedz icon_smile.gif wiem ze teraz porod rodzinny na kamienskiego jest za darmo lecz porod w wodzie nie wiem ile kosztuje. moze ktos wie ile w tym roku kosztuje porod w wodzie na kamienskiego/ icon_wink.gif
aga_mama
Poród w wodzie też jest za darmo icon_smile.gif
użytkownik usunięty
Aga, naprawdę jest za darmo!? icon_eek.gif Potwierdź proszę, a będę skakać z radości icon_lol.gif
ewabi
Paulinka - alez już na ostatnim spotkaniu u Uli mówiłam Ci, że za darmo icon_biggrin.gif
na bank!
aj80
Tak za darmo, tak powiedziała mi pani doktor z mediconeptu. Byłam bardzo zdiwiona bo w Zielonej płaciłam.
Ja tam poród w wodzie sobie chwalę, nie pamiętam żebym miała jakieś specjalistyczne badania, tylko miałam potwierdzenie na piśmie od lekarza że mogę taki odbyć, na WZW-B byłam szczepiona wcześniej. W sumie to w wannie wylądowałam na sam koniec, już na skurczach partych, pamiętam to cudowne uczucue gdy dziecko wypłynęło ze mnie do wody icon_smile.gif
paulina861
CYTAT(ewabi)
Paulinka - alez już na ostatnim spotkaniu u Uli mówiłam Ci, że za darmo icon_biggrin.gif
na bank!


ewabi ale my sie chyba nie znamy !!! icon_rolleyes.gif i nie znam zadnej uli icon_biggrin.gif

No to chyba bede rodzic w wodzie icon_smile.gif Jezeli za darmo icon_smile.gif
użytkownik usunięty
CYTAT(ewabi)
Paulinka - alez już na ostatnim spotkaniu u Uli mówiłam Ci, że za darmo icon_biggrin.gif
na bank!

Ewa, jak ja mogłam nie zacząć skakać z radości na taką wiadomość? Chyba wtedy byłam trochę podziębiona i do mnie nie dotarło, po prostu.
aga_mama
za darmo na pewno icon_biggrin.gif Sorki, ze dopiero teraz piszę, ale nie mam ustawionych powiadomień, a ostatnio wchodzę tylko na styczniówki icon_biggrin.gif Nam sie nie udało rodzić w wodzie, bo miałam za małe rozwarcie, które bez oksytocyny nie postępowało, poza tym Weronika miała sepsę po urodzeniu i ze względu na ewentualne ryzyko przy tym porodzie bardzo mi tą wodę odradzali. Na stronie szpitala na Kamieńskiego jest wykaz badań, które trzeba zrobić na kilka tygodni przed spodziewaną data porodu.
https://www.wssk.wroc.pl/oddzialy.php?id=5&l=polski
Paka, jak chcesz, to odwiedź sobie tą porodówkę - my byliśmy trzy tygodnie przed porodem, położna pokazała nam wannę, wszystko dokładnie opowiedziała. Trzeba tylko zadzwonić wcześniej i się umówić i jeszcze zadzwonić jadąc - żeby nie trafić akurat na poród icon_smile.gif 3270381 - to numer na porodówkę icon_smile.gif
użytkownik usunięty
Aga, ależ ja już tam rodziłam w wannie icon_smile.gif Tylko płaciliśmy 400zł (250 rodzinny + 150 wanna).

Teraz chyba mi się nie uda, ze względu na nadciśnienie icon_sad.gif
aga_mama
a no to masz doświadczenie icon_biggrin.gif Trzymam kciuki żeby mimo wszystko się udało. A jak się nie uda, to łóżka porodowe też mają nowe i niezłe icon_lol.gif icon_lol.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.