To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Jak zrobić tort? Pomocy!!!

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

nedka
Proszę o przepis na jakiś łatwy do zrobienia tort. Za tydzień wyprawiam pierwsze urodzinki mojej córci. Pieczenie ciast - a tym bardziej robienie tortów - to dla mnie czarna magia. icon_redface.gif Pomóżcie, proszę!!!!!!!!!!!!!
Tutejszy "motylek" to nie na moje zdolności.
Aha, tłumaczcie mi wszystko, jak dziecku. icon_lol.gif
Dzięki
ulcik
Hej icon_smile.gif
I-szy tort kupiłam w cukierni tzn ...... piękny wyrośnięty biszkopt icon_smile.gif za całe 10 złotych za 1 kg icon_smile.gif
Potem go poprzecinałam namoczyłam lekko rumem i obłożyłam owocami ze śmietaną bitą i był....... przepyszny icon_smile.gif

ulcik
marchewka
Hej!!!!!A ja zawsze robię "sztuczniaka".... i ludziska dają się oszukać... icon_lol.gif A więc kupuję podkład do tortów dwuczęściowy...najlepszy firmy DAHLI (5zł), Krem do tortów 1 szt Dr.Oetkera (do tego potrzeba 100gr masła i trochę mlika)(ok 2zł), słoiczek powidełek śliwkowych (2zł) i coś do przystrojenia...parę mandarynek lub winogrona, rodzynki, orzeszki czy co tam w zależności od weny twórczej...I do dzieła....trwa to ok pół godziny w porywach godzinka:lol: icon_lol.gif icon_lol.gif Teraz już nie kantuję...ale swego czasu z lubością słuchałam pochwał jaki to dobry biszkopt zrobiłam ... no i ten krem bez grudek itd...hi hi hi ...podła moja natura.... teraz produkuje je masowo...dla bliźnich w potrzebie ...hi hi ...gdyby co służę pomocą.....a gdyby opisać czynności pracy twórczej chętnie dopiszę.Duże buziaki dla maluszynki icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif
igreka
Hej Nedka
Ja mam ten sam problem icon_lol.gif . Igi w sierpniu kończy rok , noi tort, poważna sprawa! Ale znając swoje możliwości piekarskie, postanowiłam kupic gotowy. Tylko nie wiem jaki zamowic kształt
nedka.
Dzięki dziewczyny.
W końcu poszperałam solidnie w necie i zrobiłam "przepyszny" roczek. icon_redface.gif
Był tort, cycki murzynki, ciasto bananowe, ciasto truskawkowe, pączuszki, napój owocowy, kruszon, sałatka owocowa w arbuzie. Wszystko robiłam sama (nawet biszkopt) i powiem Wam coś - spodobało mi się. Wyszło pięknie i przepysznie. icon_biggrin.gif
Kupiłam tylko napoje, owoce i paluszki. Nie liczę oczywiście produktów na ciasta, serwetek , balonów, blach na ciasta (nie miałam wcześniej ani jednej icon_lol.gif ) itp.
W razie czego, służę pomocą.
nedka
kaeme
Też przymierzałam się, aby samemu zrobić tort na urodzinki córci, pomimo że nie mam w tym temacie wprawy. Ale przejrzałam oferty cukierni, i zdecydowałam, że jednak kupimy gotowy. Wybraliśmy tort pszczółka maja, nie tylko wyglądał świetnie, ale równie dobrze smakował. Mnie na pewno nie udałoby się zrobić takiego ładnego.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.