To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

jak skrócić okres wypowiedzenia?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

ewis_
Powiedzmy, że mam 3 mce okresu wypowiedzenia.
Ale chcę iśc do nowej pracy od 1 czerwca.

1/Czy w ostatniej części wypowioedzenia mogę sobie wziąć urlop w starej pracy i już pracować w nowej (od 1.06)?
2/Czy skłądając wypowiedzenie np. 21.04 muszę świadczyć pracę do 21.07 czy do 31.07?
3/czy w formule "za porozumieniem stron" może mieścić się skrócenie okresu wypowiedzenia?
justin
ja jak się zwalniałam z poprzedniej pracy to zwolniłam się w trybie natychmiastowym. Przyniosłam wypowiedzenie i następnego dnia juz nie przyszłam do pracy. Musiałam tak zrobić, bo okres wypowiedzenia miałam dwa tyg. a nowa praca była od poniedziałku, o przyjęciu dowiedziałam się w piatek, a bardzo mi zależało icon_confused.gif Potem dostałam pocztą świadectwo, gdzie było wpisane, że zwolniona z art. jakiegos tam. - dyscyplinarnie. Ale nie miało to dla mnie znaczenia ani dla mojego nowego pracodawcy.
tonia
Okres trzymiesięcznego wypowiedzenia upływa na koniec miesiąca, jeśli wypowiedzenie złożysz do 30 kwietnia, musisz pracować do 31 lipca.
Skrócić ten okres możesz tylko za porozumieniem stron, czyli za zgodą obecnego pracodawcy.
Jeżeli pracodawca udzieli Ci urlopu, to oczywiście możesz pracować u nowego pracodawcy.
skanna
[quote=aleve]Powiedzmy, że mam 3 mce okresu wypowiedzenia.
Ale chcę iśc do nowej pracy od 1 czerwca.

1/Czy w ostatniej części wypowioedzenia mogę sobie wziąć urlop w starej pracy i już pracować w nowej (od 1.06)?[/quote]

Możesz, o ile dostaniesz urlop w takim wymiarze. U starego pracodawcy przysługuje Ci urlop w ilości proporcjonalnej do przepracowanego w tym roku czasu.

[quote=aleve]
2/Czy skłądając wypowiedzenie np. 21.04 muszę świadczyć pracę do 21.07 czy do 31.07?.[/quote]

Do 31.07.[/quote]

[quote=aleve]
3/czy w formule "za porozumieniem stron" może mieścić się skrócenie okresu wypowiedzenia?[/quote]

Może.
ewis_
Dzięki icon_smile.gif
Zwinięcie się cichaczem nie wchodzi w grę, bo stara firma jest o.k. Nie wiem czy zgodzą się skrócić wypowiedzenie za porozumieniem, ale może, może...
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.