To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Czy możliwe uczulenie na kaszki???

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Magenta
Dziewczyny - może pamiętacie mój post o wysypce u Rycha, której przyczyną najprawdopodobniej były krople uodparniające? Wysypka pojawiła się ponownie /tzn ona jest cały czas, ale czasami się nasila/ i tym razem wiążę ją z podaną kaszką ryżową. Wtedy to chyba też była ta przyczyna. Stosowałam kaszkę ryżową z jabłkami - wysypk, z malinami - wysypka, mleczno-ryżową, bez smaku - wysypka... Kaszki były Bobo-vity, może wystarczy zmienić producenta? Boję się jednak ryzykować.

Aha - mamy od alergologa świetną maść do zrobienia /vit.A, vit.E/.

Magenta
kasiask
Wszystko jest mozliwe. Julek na przykład uczulił sie w wieku 7 miesiecy na kaszkę z truskawkami. Ale tylko na tę jedną, pozostałe mógł jeść.
reszka
CYTAT(kasiask)
Wszystko jest mozliwe. Julek na przykład uczulił sie w wieku 7 miesiecy na kaszkę z truskawkami. Ale tylko na tę jedną, pozostałe mógł jeść.


To pewnie bardziej na truskawki niz na kaszkÄ™...

A sam czysty kleik ryżowy?
kasiask
Pewnie, że na truskawki! icon_smile.gif Ale kaszka była przeznaczona dla niemowląt w jego wieku.

Mozna jeszcze próbować samą kaszkę kukurydzianą, ale na wodzie nie na mleku. Bo tak najszybciej to dzieci mają uczulenie na mleko.
skanna
Na eDzieckowych "Alergiach" bardzo dużo mam twierdzi, że Bobovita uczulała, w przeciwieństwie do Nestle.
Ja takich doświadczeń nie mam, od początku moja megaalergiczka jedzie na Bobovicie, ale skoro tyle osób mówi, to może coś w tym jest?
Magenta
CYTAT(Reszka)
CYTAT(kasiask)
Wszystko jest mozliwe. Julek na przykład uczulił sie w wieku 7 miesiecy na kaszkę z truskawkami. Ale tylko na tę jedną, pozostałe mógł jeść.


To pewnie bardziej na truskawki niz na kaszkÄ™...

A sam czysty kleik ryżowy?

Reszka - dawałam młodemu czystą kaszkę mleczno-ryżową. Lekarka podejrzewała, że to mleko też munie podchodzi. Poczekam na reakcję na zupkę i jeśli będzie ok - wprowadzę kleik ryżowy.

Magenta
Diabełek
Magento! ze zwględu na podejrzenie alergii u Natki (zmiany skórne) lakarka odradzała nam robienie smakowych kaszek, niby tylko mają aromaty, ale zawsze. A wysypka moze rzeczywiście po mleczno-ryżowej? może to reakcja na mleko? spróbuj może przez jakis czas bezsmakową? zawsze mozesz polac odrobinkę deserku (jeśli to taka do podawania łyżeczką a Rysio je juz deserki, wtedy tak dla zmiany smaku, jak mały jest przyzwyczajony do smakowych ). Ja bym podejrzewała raczej mleko albo dodawane aromaty niz sama kaszkę, ale róznie bywa!
Kaszanka
Właśnie zmieniłam Gabie kaszkę z Nestle na BoboVitę i ma wysypkę koło ust. Mnie po tej kaszce boli wysypuje na dekoldzie...
justin
u nas też było uczulenie po kaszce. Natala dostawała czerwonych placków na policzkach, robily jej się szorstkie łydki. Odstawiłam kaszki, które jej zreszta i tak nie smakowały. Żyjemy bez kaszek. icon_biggrin.gif
Magenta
CYTAT(justin)
Żyjemy bez kaszek. icon_biggrin.gif

Jak narazie my również icon_wink.gif .

Magenta
KasiaU
Temat stary, ale ciÄ…gle aktualny.

Czy ktoś z was ma jeszcze jakieś doświadczenia z uczuleniem na kaszki?
Sprawdziłam Bobovita (bananową) i Nestle (malinową) w obu przypadkach po kilku minutach mój Kubuś ma czerwone plamy wokół ust.

Będę wdzięczna za informacje.

monte
Sonia ma uczulenie na wszystkie kaszki, które próbowałam podawać (i Bobovitę i Nestle), z wyjątkiem Sinlacu. I trzeba dodać, że generalnie mało jest produktów, które ją uczulają, nie jest typem alergicznym.
Ponieważ za kaszkami nie przepadała, a i Sinlac jada od wielkie dzwonu i wyłącznie wtedy, kiedy dorzucę do niej jakieś owoce, prawie w ogóle wyłączyłyśmy je z diety. No ale moja Córka jest dużo starsza i łatwiej urozmaicać jej dietę.
mamuśka81
Córkę znajomej też wysypywało po kaszce ryżowej, alergolog stwierdził alergię na ryż (jako alergię krzyżową).
dami10
zgadzam się - jest jaknajbardziej mozliwa alergia na ryż. Najczęsciej jednak uczulają wszelkie dodatki smakowe, zapachowe dodawane do kaszek.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.