To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Zapalenie nerwu kulszowego??

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

mamajul
Właśnie ból w pośladku, który dopadał mnie sporadycznie - i można go było wiązać z ucieskiem na nerw-zaczął mi towarzyszyć przez cały dzień....
Wygląda to tak, ze przy wstawaniu, przekręcaniu się na drugi bok, odkasływaniu, chodzeniu- boli tylko z różnym natężeniem... Co baba w ciaży moze z tym zrobic?? Bo herbatka lipowa i inne natruralne tu sie nie sprawdzą (to co internista radzi mamie w ciazy na przeziebienie, grypę albo inne takie icon_wink.gif).
Boli. Mam nadzieje, że to przejściowe, ale z taką nieprzyjemnoscią to jakoś mojej aktywnosci przy porodzie sobie nie wyobrazam, bo czasem ten ból tak mnie blokuje, ze wstać nie mogę bez pomocy, tylko jak ten żuczek macham łapkami.
Do kogo się zwrócić o pomoc?? Bo mam wrazenie,z ę mój lekarz to uśmiechnie się uroczo i powie, że w ciaży to się zdarza...
ulla
A smarować czymś nie wolno?? No i jakiś bezpieczny środek przeciwzapalno-przeciwbólowy??
jl101
czesc,
ja tez tak mialam w ciazy z olkiem. trwalo ze trzy tygodnie, bol sie nasilal z kazdym dniem, pod koniec nie moglam nawet chodzic. idz do lekarza, moze pomoze, ale to kwestia ulozenia dziecka, w koncu sie przekreci. lekarz moze posle cie na jakies masaze, chociaz doraznie pomoze. ja juz nie pamietam, czy te masaze bralam, ale chyba olek zdazyl sie przkrecic zanim na nie doszlam.
wspolczuje i mam nadzieje, ze w obecnej ciazy nie bede musiala przez to przechodzic.
pozdr
justyna
mamajul
Ale myślicie, że lecieć do lekarza w tym tygodniu jeszcze?? Bo planowaną wizytę mam na środę w przyszłym tyg.
marghe.
Mamajul.. tylko Ty wiesz czy jestes w stanie ten ból wytrzymac
wiem co to rwa.. i współczuję.
mamajul
Najpierw badam grunt czy coś ciężarnym lekarze są w stanie poradzić coś na ten ból. Zmęczona już jestem wizytami u lekarzy (na rózne dolegliwosci), na które nic nie są w stanie poradzić, poza ziółkami i innymi pierdółkami. Wiem, z czego to wynika, ale też stwierdzenie- ciaża : tak musi być, prosze się nie rozczulać, wiele kobiet to przeżywa, doprowadza mnie do [użytkownik x]. Gdyby było cieplej to porozgrzewałabym się na basenie- siedząc w bąblach. Ale jak tak chłodno jest, to dam sobie spokój.
marghe.
głowy nie dam.. ale chyba rwy sie nie grzeje..
nie pamietam
agabr
mamjul mialam w ciazy od 6 miesiaca mniej wiecej. Dostalam skierowanie do neurologa. Pani neurolog zalecila mi lezenie na szezlongu i masc niemiecka ABC, ktorej nie mozna stosowac w ciazy.Nie moglam siedziec , lezen , chodzic . Pomagal mi b popularny w Austrii olejek z arniki (nie wiem czy jest w PL) , minelo w okolicach 8 miesiaca, niestety po porodzie jeszcze ze dwa razy sie powtorzylo.b
marghe.
masaz w wykonaiu rehabilitanta (nie masazysty..ale włąsnie rehabilitanta) moze pomóc
mamajul
A da się masować na boku?? Mam w domu zestaw cwiczeń wzmacniających mięśnie w okolicy kręgosłupa lędźwiowego i kilka rozciągających, ale wstać z podłogi nie mogę, a łózko za miękkie. Generalnie mam dosć i smutno mi jak diabli bo jedyne do czego mogę sie zmusic to spacer z Julą, po którym mam siłę jedynie na snucie się po mieszkaniu. No-pralkę mogę jeszcze włączyć.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.