To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

ZAJADY

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Dodorka
no właśnie,moja Madzia-6 miesięcy ma zajady i niewiem jak je zlikwidować u takiego maluszka
Proszę o radę-Dziękuję
i.
Zajady są objawem braku witaminy B2, także przede wszystkim powinno się uzupełnić braki witaminowe. Zajady mozna smarować Tormentiolem.
No ale w zw. z tym, że Twoja córeczka jest jeszcze malutka poradziłabym się jednak lekarza.
i.
A tutaj informacje jakie znalazłam w naszy portalu icon_cool.gif

CYTAT(Aleksander Olsztyński - dermatolog )
Kandydoza kÄ…tów ust (zajady) - najczęściej pojawiajÄ… siÄ™ u dzieci, które Å›liniÄ… siÄ™, oblizujÄ… wargi.  
Powstawaniu schorzenia mogÄ… sprzyjać czynniki genetyczne (wrodzone przetoki kÄ…tów ust, mongolizm, jak również niedobory pokarmowe, awitaminozy - głównie wit.B2, anemia.  
Objawy chorobowe majÄ… charakter ognisk zapalno-nadżerkowych, niezbyt ostro odgraniczonych od skóry zdrowej, pokryte sÄ… szarobiaÅ‚ym nabÅ‚onkiem lub biaÅ‚awymi nalotami. Bardzo charakterystyczne jest pÄ™kanie kÄ…cików ust i towarzyszÄ…ca temu bolesność. Sam proces zapalny w przypadku nie leczenia może siÄ™ szerzyć na otaczajÄ…cÄ… skórÄ™, jednakże nie zajmuje bÅ‚ony Å›luzowej policzków.  
ChciaÅ‚bym tu nadmienić, że oprócz zajadów pochodzenia drożdżakowego, rozróżniamy zajady pochodzenia bakteryjnego, które sÄ… w tym przypadku objawem najczęściej liszajca zakaźnego lub atopowego zapalenia skóry czy tez Å‚ojotokowego zapalenia skóry.  
Leczenie zależy przede wszystkim od czynnika etiologicznego. Należy przede wszystkim dobrze zbadać dziecko, ze zwróceniem szczególnej uwagi na stan bÅ‚on Å›luzowych i uzÄ™bienia.  
Stosujemy w tym przypadku preparaty zawierające środki przeciwgrzybicze lub antybiotyki.
Roberta
Biedne maleństwo!
Gdy ja dostaję zajadów, po tym, jak zjem gdzieś na mieście, to pomaga mi maść Acidi Borici (jest to kwas borny). Grzyby nie lubią kwaśnego środowiska.
Dziecku nie powinno zaszkodzić, ale i tak dobrze jest zasiegnąć opinii lekarza.
MonikaW77
Ja stosuję maść z witaminą A - pomaga. Mój Maks dostaje zajadów jak się bardzo ślini, może córeczce wychodzą ząbki?
addera
Jest taka maść o nazwie Viosept, którą kiedys nasza pediatra przepisała dla Dominiki. Maść jest chyba tylko na recepte, ale działa rewelacyjnie.
burek
A moja Emi ma zajady alergiczne. icon_sad.gif
Dodorka
dziękuję dziewczyny-no fakt dla małej powoli wychodzą ząbki,bardzo się ślini i pcha rączki do buzi
Daretka
Moja córeczka tez bardzo często ma zajady i pomaga smarowanie maścią Antywir do kupienia bez recepty w aptece. Najlepiej poradz sie lekarza czym możesz smarować i nie zaszkodzi zrobic badania krwi by stwierdzic/wykluczyć anemii.
Dodorka
właśnie jesteśmy w trakcie robienia kontrolnych badań na krew i mocz-zobaczymy,może nic strasznego nie ma
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.