To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Torty nie tylko dla dzieci

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32
marghe.
https://familyfun.go.com/recipes/special/sp...inder-birthday/

np


chciałabym tak umiec
Tobatka
To jest tort?? icon_eek.gif

Moje dziecko chyba będzie skazane na strasznei nudne torty, bo mam mamę zupełne beztalencie... Chyba że zamówię gdzieś, gdzie mi zrobią... wink.gif
marghe.
tak Tobi.. to tort. jeden z wielu ..
mniej dzieciece też są , poklikaj sobie

m. co to nigdy czegoś takiego nie zrobi..ale popatrzeć lubi icon_smile.gif
sdw
Kurna, niezłe icon_eek.gif icon_lol.gif Jak tak pokombinowałam to te pałace nawet nie takie bardzo trudne icon_lol.gif A juz princessa to bułka z masłem icon_wink.gif Tylko jak jej głowe zrobic icon_rolleyes.gif icon_lol.gif

Kinga niedługo urodziny będzie miała. Za punkt honoru postawiłam sobie princessę zrobic. Dziecko mi sie chyba z radości posika.

P.S. Jakies pomysły jak głowę zrobić? icon_rolleyes.gif
skanna
Najbliższa cukiernia używa główki od Barbie icon_biggrin.gif Niekoniecznie oryginalnej icon_wink.gif
sdw
Skanna, rozumiem, ze plastikowej? icon_lol.gif A ja mysle o jakiejs jadalnej icon_rolleyes.gif Moze z marcepana utoczÄ™?
skanna
Z plastikowej icon_smile.gif

A Ty jadalną byś chciała?
Hehe, od razu przypomina mi się opowieść mojej koleżanki z pracy, jak to w czasach ciężkiego kryzysu przywiozła synowi z tournee miśki Haribo. Mały rozpakował i misternie poustawiał na półeczce.
Matka na to "No co ty, synku, toż to cukierki, do jedzenia" "No wiesz mamo? MISIA miałbym zjeść????" icon_razz.gif

Trochę go rozumiem, bo ja ciasta z "miśkowej formy" też kroję i nadgryzam z ciężkim sercem icon_wink.gif
i.
Pociąg jest niesamowity. Poćwiczę i może do października się nauczę.
Mika
cos pięknego icon_biggrin.gif napewno wykorzystam któryś pomysł -Jasiek niedługo ma urodziny icon_wink.gif
marghe.
wiola icon_biggrin.gif
a reszta tu (jakby co przetłumaczę)
https://www.gennarino.org/tortabarbie.htm

albo

i tu reszta
https://www.scuoladipasticceria.it/tortabarbie.html

tu juz opisów brak
skanna
No kurka wodna, Marghe, moje dziecko marzy o torcie Barbie i jednocześnie torcie truskawkowym. Musiałaś tego linka podać ? Teraz to już wyjścia nie mam, trza będzie zrobić. W sumie to nic strasznego, tylko te falbanki przy moich zdolnościach manualnych nijak nie wyjdą, tego jestem pewna icon_confused.gif
Mika
Marghe-tłumacz ten "barbiowy" tort wink.gif icon_lol.gif
moja Olka oszaleje ze szczęścia icon_biggrin.gif
sdw
Marghe, tłumacz którys barbiowy icon_lol.gif
marghe.
ale który? icon_smile.gif
sdw
Wszytsko jedno. Chyba podobnie się je robi wink.gif Jak ci sie chce to mozesz wklepac kilka co smakowitszych przepisów na kremy. I koniecznie jak krok po kroku takie cudo uczynić wink.gif Rózowe icon_lol.gif
marghe.
proszÄ™ bardzo - przepis pierwszy (niestety nie jest zbyt precyzyjny..):
Przygotowac krem (w przepisie na barbiowy tort przepisu nie ma..ale tÅ‚umaczÄ™ z innej stronki – za ilosci nie odpowiadam J) :

Crema pasticcera – wersja I
50 g mÄ…ki
100 g cukru
4 żółtka
½ litra mleka
skórka z cytryny

żóltka wlac do miski, dodać przesianą mąke i cukier . Wymieszac bardzo dokładnie. Wlewać mleko.. pomału i ciągle mieszajac, dodać startą skórkę z cytryny (i ew. wanilię lub cynamon..). Całość postawić na gaz, i zagotować mieszając. Zmniejszyć gaz, pozwolić ,żeby krem pobulgotał ze 2 minuty.
Schłodzić w lodówce.. ok. 2 h.

Crema pasticcera – wersja II
10 zółtek
380 g cukru
1 litr mleka
laska wanilii

Żoltka utrzeć z cukrem, dodać mąkę
W garnuszku zagotowac mleko z przecięta na pół laską wanilii.
Mleko trochę schłodzić.. i pomalutku wlać do masy jajecznej. Postawić na gazie i gotowac ciągle mieszając. Zagotować. Zmniejszyć gaz.. gotowac jeszcze 5 min. Schłodzić

Wracamy do Barbie J: icon_lol.gif
Składniki
1 Biszkopt zrobiony z 4 jajek (okrągły)
1 biszkopt zrobiony z 5 jajek (prostokÄ…tny)
1 litr kremu (wyzej 2 przepisy)
1 litr bitej śmietany
syrop z cukru, wody i skórek cytrynowej i pomarańczowej
1 barwnik spozywczy czerwony
1 słoik dzemu wisniowego / malinowego..

Upiec biszkopt (okrągły), przekroić go na poł (wzdłuz), nasączyć syropem z wody i cukru.
Posmarować kremem (można do niego dodać np. dzem malinowy/ wiśniowy itp.)
Przykryć drugim kółkiem biszkoptu, przykryć bitą śmietaną. Biszkopt okragły jest podstawą na którym stanie barbie:

Z biszkoptu prostokątnego wkroić 3 kółka (moim zdaniem powinny być jedno mniejsze od drugiego..) .. w sródku wykroić otwory, w które wetkniecie lalkę icon_confused.gif (nie pytajcie jak.. w przepisie kazą ją jedynie owinąc folią spozywczą..a własciwie jej nogi) )... i nadziewać kremem

Do reszty ubitej śmietany wlać barwnik i wymieszać

No i miłej zabawy
Dekorować jak dusza zapragnie – różowÄ… Å›mietanÄ…, koralikami, kwiatami z lukru itp.


zaraz zerknę do drugiego przepisu, moze jest dokłądniejszy
(kliknijcie na linki, które podałam, tam są zdjęcia)
skanna
Jeszcze jeden tort Barbie
marghe.





o wykonanie nie pytajcie, bo nic na ten temat nie ma icon_sad.gif
marghe.






Tobatka
Wystarczy, Marghe! Ślinotoku dostałam i wytrzeszczu oczu... Obciążę Cie kosztami leczenia icon_twisted.gif icon_wink.gif

Żal serce ściska, że na moim stole nigdy takie torty nie staną icon_rolleyes.gif icon_wink.gif
Mika
Marhge -jak byś jeszcze napisała jak zrobić no ten,jak mu tam -marcepan? kurcze wyleciało mi z głowy - no tą masę którą obłożony jest np. tort-prezent icon_wink.gif
milly
no dobra, a pamiętacie tort-kaczkę Graz?

jak to dobrze, że mu juz po urodzinach i nie muszę się męczyć nad tortem-wozem strażackim icon_wink.gif
marghe.
jasne ,ze pamietacie
uf.. dobrze,ze do października daleko
grabinka
Przepraszam,a czy ktos mógłby wkleic ten tort Kaczkę,którą robiła Graz.
Może jeszcze opis podała???
Byłabym ogromnie wdzięczna icon_smile.gif
marghe.
tu jest kaczka dla Wojtusia
https://www.maluchy.pl/forum/viewtopic.php?...8321&highlight=
marghe.
a co powiecie na to?
https://forums.egullet.org/index.php?showto...pic=67725&st=30
Mika
CYTAT(marg.)




to dzieła sztuki nie torty icon_eek.gif
sdw
O ja pierniczÄ™ icon_eek.gif To sÄ… torty??????????? icon_eek.gif icon_eek.gif icon_eek.gif icon_eek.gif icon_eek.gif

marg, czy mozesz wstawić opadająca szczenę? icon_wink.gif icon_lol.gif

tonia
powtórze za Miką

CYTAT(Mika)


to dzieÅ‚a sztuki nie torty  :shock:
sdw
Dziękuję, Wasza Wyskość Moderator icon_lol.gif
Graz
Rzeczywiście szczenka opada z hukiem. Brzdęk! Świetne!

Skoro przypomniałyście mi kaczkę dla Wojtusia, to zerkniejcie jeszcze na samochód dla Szymka. Auto jest trochę niedorobione, były poważne problemy z lakierem. Ale i tak skonstruowane zostało w try miga icon_lol.gif dosłownie 20 minut przycinania, doklejania i smarowania bitą smietaną.

Wiem, że nie jest za bardzo wyjściowy, ale chciałabym zachęcic koleżanki i kolegów do sztuki tortowej. icon_lol.gif





Przydałby sie jeszcze tylko jakiś garaż icon_lol.gif
marghe.
już widzę
Graz
Hm.... ja widzÄ™.
Mika
ja zdjęcia malucha Garażu/a (?) widzę icon_wink.gif icon_lol.gif
Graz
Ale to nie maluch icon_mrgreen.gif
Mika
CYTAT(Garaz)
Ale to nie maluch icon_mrgreen.gif


no dobra-niech będzie Trabant wink.gif icon_lol.gif

do Fiata 125p baaardzo podobny icon_biggrin.gif
Graz
Bo to jest po prostu samochód jako taki icon_lol.gif
chojnol
To ja się pochwalę moim dzisiejszym dziełem icon_smile.gif
Skorzystałam z linku marg. i stworzyłam pociąg:

Zrobiony z murzynka przełożonego jabłkami i polanego polewą. Smakowało za więcej wink.gif
grzałka
Chojnol, super icon_exclaim.gif icon_exclaim.gif
Nie szkoda było zjesc? icon_lol.gif
sdw
SUUUPEEEERRRR icon_eek.gif icon_eek.gif icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif
sdw
No to ja też się pochwalę icon_wink.gif mam nadzieję, ze egzamin z rękodzieła artystycznego icon_wink.gif moje dziecko oceni wysoko icon_rolleyes.gif

Oto dzieło icon_rolleyes.gif

iff
lo matko Wiola icon_eek.gif
egzamin zdaje sie zdany na 5 lub nawet 6, skad Ty takie pomysly czerpiesz ?
czy ta glowa tez do zjedzenia ? icon_wink.gif
skanna
Ja tylko chciałam dodać, że Wiolontela genialna jest i że ją kocham za sprzedanie patentu na niekłopotliwą konstrukcję krynoliny dla Barbie. Jeszcze parę tygodni i ja się Wam pochwalę icon_smile.gif
iff
ale trudnym jezykiem operujecie.. krynolina co to icon_rolleyes.gif icon_lol.gif
doksztalce sie jak bede miala coreczke icon_cool.gif
anita
o kurcze jakie cuda icon_eek.gif

gratuluje wam tych dzieł icon_smile.gif
beattta
Chojnol, Wiola - jestem pełna podziwu icon_biggrin.gif
a ponieważ mam w domu małą barbio-księżniczkę to chętnie dowiem się jakiż to tajny wink.gif patent na skonstruowanie tej krynoliny sprzedałaś Wiolu Skannie icon_biggrin.gif
sdw
Oto patent icon_lol.gif - kiecka vel krynolina pieczona w formie na babÄ™ icon_lol.gif Z kominem wink.gif Ta forma, znaczy, nie baba icon_rolleyes.gif
sdw
TAKĄ STRONĘ znalazłam.
beattta
CYTAT(wiolontela)
Oto patent  :lol: - kiecka vel krynolina pieczona w formie na babÄ™  :lol:  Z kominem wink.gif  Ta forma, znaczy, nie baba  :roll:


Wypróbuję we wrześniu icon_biggrin.gif
skanna
Taki tort miała wczoraj Gabi (trza było zrobić urodziny parę dni wcześniej, bo wszyscy potencjalni goście w ten weekend się rozjeżdżają )

To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.