To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Torty nie tylko dla dzieci

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32
Agnieszka.zg
70ml wody podgrzewam dodaje 4 łyzeczki żelatynu-rozpuszczam potem 10 gkg glukozy i dodaje cukier puder ,przewaznie wychodzi ok 2 paczek.Nastepnie zagniatam dopóki nie zrobi sie jedwabiscie gładka.Tak wychodzi mi czysto biała masa cukrowa do której mozesz dodac barwniki.Całośc starcza mi na ok 2.5 kg tort.mozna dodac olejku to bedzie lepszy smak .Ale generalnie masa ma słuzyc ozdobie zadko kiedy ktos ją je własnie przez to ze jest słodka.
użytkownik usunięty
Agnieszko a czy można tę masę wcześniej zrobić, czy się zeschnie? Mamy w niedziele chrzciny juniora, jutro idziemy na wesele, a w sobotę też mamy imprezę rodzinną całodniową, więc wolałabym masę przygotować dzisiaj już. Może nawet ozdoby, a potem przykryć tort w sobotę masą i poukładać na nim ozdoby. Jak myślisz?
moko.
Jully ja masę cukrową robiłam na kilka dni przez nalożeniem na tort i trzymałam ją w szczelnym woreczku w lodówce. Po wyciągnięciu z lodówki na kilkanaście sekund dalam ją do mikro aby nie była taka twarda. Swietnie się ją wałkowało i nic jej nie było icon_wink.gif
użytkownik usunięty
No w takim razie spróbuję. Co prawda nie mam mikrofalówki, ale jak poleży godzinę poza lodówką, to pewnie też odtężeje. Dzięki.
marghe.
Po zaciekłych bojach udało mi sie wyprodukowac coś takiego

Agnieszka.zg
ja zawsze robię na bierząco, nigdy jej nie zostawiam, ja naprawdę się robi piorunujaco ,nie ma potrzeby wcześniej.
użytkownik usunięty
Nie jestem zachwycona tortem na chrzciny, nie lepiło się jednak zbyt dobrze tej masy po wyjęciu z lodówki, chyba rzeczywiście lepiej było ją zrobić tuż przed wykańczaniem tortu. W środku był biszkopt kakaowy podzielony na 3 części i nasączony sokiem z pomarańczy i cytryny. Przełożyłam go kremem ze śmietany, mascarpone i roztopionej białej czekolady. Smak całkiem fajny.



Zelda
jully świetny tort 06.gif
a możesz mi napisac jak tą masę robiłaś?jak można to tak łopatologicznie ;)biszkop już opanowałam,rzucany oczywiście icon_wink.gif
Agniesz zg.miało być 10 g czy 10 dag glukozy?do tego 2 paczki cukru pudru po 0,5 kg? gdzie można te barwniki kupić?przepraszam za nadmiar pytan;)
bb
CYTAT(marghe. @ Sun, 18 Sep 2011 - 15:14) *
Po zaciekłych bojach udało mi sie wyprodukowac coś takiego



Marghe, zdradzisz co jest za tym plotem? 29.gif
marghe.
a proszÄ™ CiÄ™ bardzo

https://miszmasz-marghe.blogspot.com/2011/0...dla-michaa.html
bb
A dziekuje bardzo- przez opis przebrnelam 06.gif Wizualnie superfotogenicznie.

Widzialam gdzies (ale gdzie?) podobnie skonstruowane stare dobre tiramisu, na bazie plotu z biszkoptow i tez wstazeczka potraktowane wokolo.
użytkownik usunięty
margh dopiero zauważyłam Twój tort cudny icon_smile.gif

maja 10dkg glukozy i kilogram cukru pudru. Barwniki kupiłam jakieś w płynie w sklepie eko, ale nie są dobre zbytnio.

O masÄ™ do dekracji, czy krem do tortu pytasz?
Zelda
jully o krem do tortu.masę do dekoracji robiłaś tak jak dziewczyny pisały?jeśli nie,to napisz jak możesz.
agarad
CYTAT(jully @ Wed, 21 Sep 2011 - 19:19) *
Nie jestem zachwycona tortem na chrzciny, nie lepiło się jednak zbyt dobrze tej masy po wyjęciu z lodówki, chyba rzeczywiście lepiej było ją zrobić tuż przed wykańczaniem tortu. W środku był biszkopt kakaowy podzielony na 3 części i nasączony sokiem z pomarańczy i cytryny. Przełożyłam go kremem ze śmietany, mascarpone i roztopionej białej czekolady. Smak całkiem fajny.






jully, te stópki to przesłodkie Ci wyszły, no cud - miód.
użytkownik usunięty
CYTAT(maja2006 @ Thu, 22 Sep 2011 - 19:07) *
jully o krem do tortu.masę do dekoracji robiłaś tak jak dziewczyny pisały?jeśli nie,to napisz jak możesz.

Rozpuściłam 2 białe czekolady ze śmietaną tortową (łowicz chyba 36% w żółtym opakowaniu) dodałam duże opakowanie mascarpone zmiksowałam i gotowe

Zelda
smietane dodałaś do tej goracej czekolady?
użytkownik usunięty
Od razu razem rozpuszczałam w śmietanie
Agnieszka.zg
CYTAT(maja2006 @ Wed, 21 Sep 2011 - 20:27) *
jully świetny tort 06.gif
a możesz mi napisac jak tą masę robiłaś?jak można to tak łopatologicznie ;)biszkop już opanowałam,rzucany oczywiście icon_wink.gif
Agniesz zg.miało być 10 g czy 10 dag glukozy?do tego 2 paczki cukru pudru po 0,5 kg? gdzie można te barwniki kupić?przepraszam za nadmiar pytan;)
zawsze miałam problem z podaniem czy to g. czy dkg. chodzi oczywiści o dkg., ja kupuję takie gotowe od razu po 10 dkg w tesco a cukier puder też oczywiscie 2 razy po 0.5 kg. a barwniki kupuje na allegro takie w proszku po 9 gram. biore tycke na wykałaczke rozpuszczam w odrobince wody na łyzce i dopiero dodaje do masy ,tak jest wydajniej i kolor wychodzi bardziej intensywny niz jakbys dodawała proszek na sucho
Agnieszka.zg
a jak robicie koła do samochodu?
Użytkownik usunięty
Ja wycinam kieliszkiem koła w biszkopcie,smaruję kremem lub masłem i na to masę cukrową. Lub prostszy sposób: delicje w czekoladzie. icon_wink.gif
Agnieszka.zg
ja też wycinałam ostatnio z biszkoptu "obijałam" je masą plastyczną ale efekt koncowy mnie nie zadowolił chodzi mi bardziej o efekt prawdziwych kół z czarnymi oponami naktórych widac bierznik
Mika
CYTAT(Agnieszka.zg @ Wed, 05 Oct 2011 - 17:35) *
ja też wycinałam ostatnio z biszkoptu "obijałam" je masą plastyczną ale efekt koncowy mnie nie zadowolił chodzi mi bardziej o efekt prawdziwych kół z czarnymi oponami naktórych widac bierznik


albo znaleźć taki wycinak albo pożyczyć jakiś samochodzik,umyć koła i przejechać nimi po masie icon_wink.gif
Użytkownik usunięty
Ja robiÄ™ czarnÄ… masÄ™ cukrowÄ… i bierznik oraz alufelgi modelujÄ™ nozykiem.icon_smile.gif
Agnieszka.zg
no i cyba tak spróbuję zrobic w przyszłym tygodniu jak bede zigzaka robiła.
Lehannaa
[post edytowany przez administratora]
użytkownik usunięty
Moje dwa torty z tego weekendu.

Urodzinowy dla przedszkolaków (mój syn teraz ciągle udaje, że jest pandą icon_smile.gif )



A to dla mojej chrześnicy


Carrie
Ekstra!!!
Agnieszka.zg
moje ostatnie
Agnieszka.zg
no ja już zaczęłam....
moko.
Agnieszko super!

ja niestety w tym roku NIE piekę nic, co wymaga pieczenia, gdyż po włączeniu piekarnika wywala mi korki...
Zelda
QUOTE(Agnieszka.zg @ Mon, 07 Nov 2011 - 18:32) *
no ja już zaczęłam....

piękne!
jak to zrobiłaś??
Marta M
świetny 06.gif
Agnieszka.zg
moje dzisiejsze
[img]
https://images40.fotosik.pl/1221/5f3c7606b09aa529gen.jpg[/img]swinki w błotku
oraz torebka z bucikiem
Agnieszka.zg
moje dzisiejsze
swinki w błotku

oraz torebka z bucikiem
Agalu
Agnieszka - piękne icon_smile.gif a nie chciałabyś podać szczegółowego przepisu na domek z piernika? 02.gif
Agnieszka.zg
CYTAT(Agalu @ Tue, 29 Nov 2011 - 07:48) *
Agnieszka - piękne icon_smile.gif a nie chciałabyś podać szczegółowego przepisu na domek z piernika? 02.gif
a jakie tam szczegóły....zwykły przepis na piernik a formy na domek to sama robiłam
anetadr
CYTAT(Agnieszka.zg @ Tue, 29 Nov 2011 - 20:08) *
a jakie tam szczegóły....zwykły przepis na piernik a formy na domek to sama robiłam


Może i zwykły piernik, ale wygląda zjawiskowo icon_smile.gif.

Aneta
Żoanna
To ja również świątecznie. Pierwszy wykonany w życiu domek- z Marcelem chodzącym po stole,wyjadającym lukier 06.gif



Tuni
Anusiu super icon_smile.gif
Napisz proszę czego uzyłaś do dekoracji, bo zwykły lukier jakoś mi zawsze spływa, nawet jak próbuję go zagęścić, to słabo mi wychodzi.
Żoanna
1 białko i ok. 400 g cukru pudru zmiksować. wyszedł bardzo gęsty
Tuni
Dzięki, spróbuję icon_smile.gif
Żoanna
I już po dachu.....Marcel ściągał dachówki 37.gif 37.gif 37.gif 37.gif 37.gif 37.gif 37.gif
Tuni
ot, budowlaniec icon_wink.gif
ATeFKa
Piękne torty!
A ja proszę Was o inspirację na tort w kształcie serca na WOSP!

Zakupiłam już czerwony barwnik na allegro do tej masy.
gosiagosia
pewnie zadna to inspiracja, ale na dole strony jest tort wlasnie z wosp

https://wipt.blog.onet.pl/1,AR3_2009-01_200...1-31,index.html


wspisz sobie w googlach tort serce i Ci wyszuka obrazy


TU jest fajny blog z tortami. moze tez cos znajdziesz
bumbum
Urodzinowy dla córki

flo
tort śmietankowo-czekoladowy
Agnieszka.zg
moj dzisiejszy
Tuni
WyglÄ…da smakowicie icon_smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.