To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Torty nie tylko dla dzieci

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32
trzkasienka
CYTAT(Blue @ Tue, 07 Feb 2012 - 11:11) *
Taa, tylko barwinki w proszku gniecie siÄ™ i gniecie i zostajÄ… i tak kropki z barwnika.
Masy nie kladzie się na smietanę, chyba, że za godzinę bedzie się go jadło! Inaczej masa na bank oddzieli się od ciasta,bo masa ciagnie wilgoć ze śmietany.


nie, moja droga, nic sie nie stanie icon_wink.gif jakos tak sie stalo, ze zajmuje sie dekoracja tortow icon_wink.gif wszystko zalezy od umiejetnosci nalozenia tej smietany...no i podstawowy warunek- nie wkladac do lodowki. Co do barwnikow w proszku, ich negatywem jest fakt, ze zuzywa sie ich duzo, o wiele wiecej niz w zelu... nigdy barwniki, ktorych uzywam nie zostawily zadnych kropek...

Mafia- boki tortow pokrywasz masa, ale tylko minimalnie, po to, by je wyrownac- caly nadmiar zbierasz lopatka, to nie moze byc warstewka masy...
Użytkownik usunięty
No moja droga, też się zajmuję dekoracją tortów, wiec się tak nie chwal icon_wink.gif a barwniki w proszku stosuje się w wiekszości do malowania i cieniowania figurek.icon_wink.gif
trzkasienka
CYTAT(Blue @ Tue, 07 Feb 2012 - 11:35) *
No moja droga, też się zajmuję dekoracją tortów, wiec się tak nie chwal icon_wink.gif a barwniki w proszku stosuje się w wiekszości do malowania i cieniowania figurek.icon_wink.gif


a ja sie nie chwale, gdzie to przeczytalas? tyle tylko, ze chcialam napisac, ze sie na tym znam.. Kazdy z dekoratorow uzywa barwnikow, mas itd w zaleznosci od swoich preferencji, nie ma zadnych odgornych przykazow i ustalen.. Jeden z czolowych wloskich dekoratorow uzywa glownie mas smietanowych, inna znowu (wspomniana Molly) tylko barwnikow w proszku... na kursach uczy sie pewnikow- tj. masy maslane, barwniki w zelu, ale swoja droge pozniej samemu trzeba przetrzec...
Mafia
no prosze Was, macie mi to uprościć, a nie gmatwać. icon_wink.gif

Załóżmy, że juz ustalone, że robię masę ze śmietany, cały tort obsmarowuję mase maślaną i używam barwników w żelu.

Masa cukrowa?

Nie wstawiam do lodówki? 37.gif Nie zepsuje się tort przez dobe poza lodówką?
Użytkownik usunięty
No jak to gdzie przeczytałam, patrz post wyzej. "jakoś tak się stało, ze zajmuję się dekoracją tortów". Kurde, mogłabym od razu napisać, że w swoim życiu zrobiłam ponad 100 tortów i mam doświadczenie, bo mam.icon_wink.gif
Tylko własnie takie "pewniki" cukiernicze są ok i dla kogoś kto robil z 2 torty, zabawa w przecieranie szlaków skończy się tym, że wywali ciasto do kosza. Pierwszy tort w swoim zyciu zrobilam wlasnie z masy marcepanowej i posmarowalam biszkopt śmietaną. Efekt? Mąz się za brzuch ze śmiechu zlapał i powiedzial, że to zjadl tylko dla tego, żeby mi przykrosci nie zrobić, bo u kogoś innego to by nawet tego do pyska nie wzial. Masa się "spociła", poodlaziła i wyglad toto mialo, nie powiem jaki.icon_wink.gif
Użytkownik usunięty
Mafia, tort musi się schlodzic. 06.gif Proszę nie słuchaj złych doradców. 43.gif
Mafia
Blue, daję do lodówki przed dekorowaniem czy jak? Weźcie mi w punktach i nie z wyższej szkoły jazdy, tylko instrukcja dla lajkonika.
trzkasienka
CYTAT(Blue @ Tue, 07 Feb 2012 - 11:55) *
Mafia, tort musi się schlodzic. 06.gif Proszę nie słuchaj złych doradców. 43.gif


pass... nalezy mi tylko przeprosic "ekspertke", ze wcielam sie w jej madrosci...
Użytkownik usunięty
CYTAT(trzkasienka @ Tue, 07 Feb 2012 - 12:58) *
pass... nalezy mi tylko przeprosic "ekspertke", ze wcielam sie w jej madrosci...


Oczywiscie, ty jesteś ekspertka przez duże E i bez cudzyslowia. 03.gif
Użytkownik usunięty
CYTAT(Mafia @ Tue, 07 Feb 2012 - 12:56) *
Blue, daję do lodówki przed dekorowaniem czy jak? Weźcie mi w punktach i nie z wyższej szkoły jazdy, tylko instrukcja dla lajkonika.


Przekladasz tort masą, smarujesz boki i wierzch i wstawiasz do lodówki. Po jakiejś godzince mozesz nakladać masę cukrową. Zaznaczam, że to mój pewniak,bo równie dobrze można wszystko zrobić od razu.icon_wink.gif
Mafia
Nie kłóćcie się!

No dobra, daje masę cukrową po uprzednim schłodzeniu w lodówce, następnie cudnie udekorowany tort wstawiam do lodówki? I on sobie tam w zdrowiu czeka do kolejnego dnia?
Użytkownik usunięty
Moze on sobie stać w lodówce nawet i kilka dni.icon_smile.gif
Mafia
Masa cukrowa gotowa może być? Czy koniecznie zagniatać samodzielnie?
Użytkownik usunięty
Obie sÄ… dobre. Ja kupujÄ™ sprawdzonego gotowca, bo to zawsze mniej roboty.
hekkate
Blue może i mnie te przepisy podeślesz na PW. Baaardzo proszę. W pt będę robić tort synowi i nie mam pomysłu.
Mafia
Blue, a jaka to jest ta sprawdzona firma? Podpowiedz tu lub na pw. One mają długą datę ważności?
moko.
CYTAT(Mafia @ Tue, 07 Feb 2012 - 13:40) *
Masa cukrowa gotowa może być? Czy koniecznie zagniatać samodzielnie?

ja mam gotoce, juz w odpowiednich kolorach - na tortowni zakupione.

Mam zamiar zrobić tak, jak mówi BLUE, jak się nie uda i masa popłynie, to odnajdę Blue i.... 06.gif 29.gif

Czyli:
tort przekładam masą śmietanową a wierzch tortu masa maślaną, na to lukier plastyczny i tyle. Wszystko robię dzień przed a potem wiozę tort 200 km.
Mafia
U mnie próba generalna będzie na początku marca. Tylko bede robić dwie różne sztuki i wieźć 80 km.

Tak sobie myślę, że zakupię masę lukrową gotową i pobawię się w jakieś testowe dekorowanie mini tortu wcześniej, choc pewnie i tak życie mnie zaskoczy. icon_smile.gif
Użytkownik usunięty
Moko, gwarantuję, że ta masa malinowa nie popłynie. A poza tym jest tak zarąbiście pyszna, że moje dzieciaki to się biją o miskę do wylizania. 06.gif
Użytkownik usunięty
CYTAT(hekkate @ Tue, 07 Feb 2012 - 15:54) *
Blue może i mnie te przepisy podeślesz na PW. Baaardzo proszę. W pt będę robić tort synowi i nie mam pomysłu.



Wyslalam.
hekkate
Blue dzięki. Odnośnie barwienia masy lukrowej to ja stosuje barwniki w proszku od początku i kropeczek nie mam.

Na dzień dzisiejszy syn zażyczył sobie tort w kształcie statku.
Agnieszka.zg
ja zrobiłam dopiero coś koło 40 tortów z masy czyli poczatkująca jestem ale parę rzeczy zauwazyłam ,że sie opłaca posłuchać i zrobić.
1. tort obkładam masą zawsze dzień wcześniej przed nałozeniem masy cukrowej gdyż dlatego,że ona na torcie fajnie zastygnie i nawet jesli bedę musiała po połozeniu masy cukrowej ją ponownie ściągnąc bo jakaś dziura czy coś to ta masa co na torcie nie zdązy sie przykleic do tortu i wtedy masę plastyczną mozna ponownie rozwałkować.
2. uzywam i barwników w proszku i w żelu i mi te nieszczęsne kropeczki zostają nawet wtedy jak rozpuszczę je w minimalnej ilości wody i dopiero zacznę dodawać. wydaje mi się że przyczyną tu jest nie barwnik tylko żelatyna która tak naprawdę do samego końca sie nie rozpuści.( no chyba że sie mylę)
3. do obkładania tortów nie robię masy tylko kupuję gotowa np. smietankową lub tiramisu, do której dodaję tylko mleko.
4. tu juz pytanie mam bo czasami mi sie zdazyło że po doniesienu na miejsce danego toru czasmi z pod masy plastycznej zaczyna mi wypływać płyn....nie żeby dużo ale zaawsze troszkę co mnie niepokoi bo nie mam pojęcia co to??zaznaczam ze nie uzywam galaretek a płun jest przesroczysty.
Użytkownik usunięty
Agnieszka, ten płyn to prawdopodobnie wilgoć z biszkoptu, jezeli go wiecej naponczujesz. (jezuu jakie slowo 03.gif ) Ja staram się ten dolny biszkopt ponczować trochę mniej niż pozostałe.
milutka
Blue to jak tak zachwalasz swojÄ… masÄ™ malinowÄ…, to plisssss daj na pw przepis 03.gif

agnese
ja też poproszę masę malinową icon_smile.gif
Mafia
moko, długo czekałaś na realizację zamówienia? Też zamówiłam lukry. icon_smile.gif
Użytkownik usunięty
CYTAT(agnese @ Wed, 08 Feb 2012 - 04:21) *
ja też poproszę masę malinową icon_smile.gif



Agnese, Milutka, wysłałam.
moko.
CYTAT(Mafia @ Wed, 08 Feb 2012 - 09:26) *
moko, długo czekałaś na realizację zamówienia? Też zamówiłam lukry. icon_smile.gif

2 dni icon_biggrin.gif
milutka
CYTAT(Blue @ Wed, 08 Feb 2012 - 13:27) *
Agnese, Milutka, wysłałam.


Dziękuję icon_smile.gif


Tak sobie przypomniałam, że jak zamawiałam zawsze tort w cukierni , to między lukrem a ciastem była dawana ta sama śmietankowa masa co przekładały tort i nic nie ciekło.


Nie wiem czy oglądałyście taki fajny program o robieniu tortów, rodzina włoska robi, na szefa mówią Bady i oni właśnie stosują masę maślaną, perfekcyjnie ją wygładzają i na to kładą lukier plastyczny.
Ale jakie oni tam cuda robią, że ho ho.
Agnieszka.zg
CYTAT(milutka @ Wed, 08 Feb 2012 - 15:46) *
Dziękuję icon_smile.gif


Tak sobie przypomniałam, że jak zamawiałam zawsze tort w cukierni , to między lukrem a ciastem była dawana ta sama śmietankowa masa co przekładały tort i nic nie ciekło.


Nie wiem czy oglądałyście taki fajny program o robieniu tortów, rodzina włoska robi, na szefa mówią Bady i oni właśnie stosują masę maślaną, perfekcyjnie ją wygładzają i na to kładą lukier plastyczny.
Ale jakie oni tam cuda robią, że ho ho.

Badyego uwielbiam oglądać ...!!!! też bym tak chciała umieć ...a poza tym to ja też chcę przepis
marghe.
CYTAT(milutka @ Wed, 08 Feb 2012 - 17:46) *
Dziękuję icon_smile.gif
Tak sobie przypomniałam, że jak zamawiałam zawsze tort w cukierni , to między lukrem a ciastem była dawana ta sama śmietankowa masa co przekładały tort i nic nie ciekło.
Nie wiem czy oglądałyście taki fajny program o robieniu tortów, rodzina włoska robi, na szefa mówią Bady i oni właśnie stosują masę maślaną, perfekcyjnie ją wygładzają i na to kładą lukier plastyczny.
Ale jakie oni tam cuda robią, że ho ho.

Myślicie, że te cuda są jadalne?\
Bo ja śmiem wątpić.
moko.
CYTAT(marghe. @ Thu, 09 Feb 2012 - 16:59) *
Myślicie, że te cuda są jadalne?\
Bo ja śmiem wątpić.

Chyba tak, bo krojÄ… te torty i pokazujÄ… jak jedzÄ… icon_wink.gif
Oczywiście pewne z 40% tortu jest jadalny ale jest icon_biggrin.gif
marghe.
Moko, jadalne = smaczne icon_wink.gif
Moim zdaniem toto nie może być smaczne
Tony biszkoptu z mizerną warstwą jakiegos kremu plus tony lukru , masy cukrowej i całej reszty.

moko.
Hmmm nigdy nie zastanwiałam sie nad składem tortu, chociaż oglądałam kilka odcinków, gdzie tort był robiony na placku kukurydzianym.... (a placek kukurydziany dla mnie jest bez smaku, prawie bez cukru) W sumie to nie wiemy co dodają do ciasta i do kremów...

CoÅ› dla fanek mistrza Buddyego
Agnieszka.zg
jak tak patrze na ich torty to u nich przewaza masa kukurydziana z odrobiną masy w środku i na zewnatrz a nas znaczy w Polsce nacisk sie zawsze kładło nie jak wygląda ale jak smakuje ja odnosze wrazenie ,ze u nich własnie odwrotnie jak u nas...ma wyglądac..a to mój dzisiejszy własnie skończyłam.
Agnieszka.zg
CYTAT(Blue @ Tue, 07 Feb 2012 - 20:41) *
Agnieszka, ten płyn to prawdopodobnie wilgoć z biszkoptu, jezeli go wiecej naponczujesz. (jezuu jakie slowo 03.gif ) Ja staram się ten dolny biszkopt ponczować trochę mniej niż pozostałe.


ale to mi sie wylewa nawet jak biszkopt nie nasÄ…czony.....
Użytkownik usunięty
No to nie wiem co to może być. ..
Agnieszka, cycki super, tylko ja bym zmniejszyła te sutki, trochę za duże chyba są w stosunku do brodawek. 03.gif
agnese
też oglądam czasem słodki biznes, super cuda tworzą, ale tez jaki strzep maja
Agnieszka.zg
CYTAT(Blue @ Thu, 09 Feb 2012 - 20:58) *
No to nie wiem co to może być. ..
Agnieszka, cycki super, tylko ja bym zmniejszyła te sutki, trochę za duże chyba są w stosunku do brodawek. 03.gif


ale za to jak przykuwajÄ… uwagÄ™ .....
moko.
Agnieszka mój mąż zauważył Twój tort i stwierdził : "Ale ten facet, który dostanie ten tort ma się fajnie"
Tuni
CYTAT(moko. @ Fri, 10 Feb 2012 - 16:25) *
Agnieszka mój mąż zauważył Twój tort i stwierdził : "Ale ten facet, który dostanie ten tort ma się fajnie"

Zrób Mu taki sam, to nie będzie zazdrościł 29.gif
hekkate
A to mój być moze ostatni tort. Z daleka nie wygląda najgorzej, gorzej jest jak się z bliska patrzy.
Użytkownik usunięty
Hekkate, mnie siÄ™ podoba. icon_smile.gif
Tuni
CYTAT(hekkate @ Sat, 11 Feb 2012 - 19:51) *
A to mój być moze ostatni tort. Z daleka nie wygląda najgorzej, gorzej jest jak się z bliska patrzy.

oj tam, oj tam, jest bosssski i z bliska i z daleka icon_smile.gif
A dlaczego ostatni??
Busia
Spójrzcie co przypadkowo znalazłam, jestem zachwycona jakie cuda można zrobić z masy icon_eek.gif

filmik
hekkate
Dzięki. A może ostatni dlatego, że nie wiem czy będzie nam się jeszcze do 3.00 nad ranem nad takim tortem siedzieć.
Na urodziny córy planuję tort tęczowy? Robiłyście taki? Macie swój sprawdzony przepis?
Użytkownik usunięty
Ja robilam a roboty przy tym ojejej.icon_wink.gif Szykuj od razu kilka tacek do pieczenia, bo się wściekniesz po kilkukrotnym myciu tortownicy.icon_wink.gif Tort jest efektowny ale jak dla mnie za słodki i za sztuczny. Dzieci natomiast szaleją z zachwytu. 06.gif
hekkate
Blue o tackach to wiem, a krem zawsze nie musi być bardzo słodki.
moko.
Dziewczyny wczoraj pół nocy szukałam instrukcji wykonania samochodu zygzaka i nie znalzałam żadnej - takiej od A do Z- j(ile blatów ciasta upiec, jak pokroić by nadac odpowiednią formę, jak wyciąć oczy, maskę, te wszystkie du..le.... Wspomóżcie sierotkę icon_sad.gif
Agnieszka.zg
MOKO
wystarczy jak upieczesz duzy prostokątny biszkopt i kawałek z niego odkroisz i z tego kawałka na srodku uformujesz "grzbiet" auta. mi w zupełności wystarczył jeden duzy biszkopt tak z 15 jaj.jak coś to pytaj na priw to ci wszystko opowiem w miarę mozliwości
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.