To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Torty nie tylko dla dzieci

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32
dumiczowa
a to nasz z soboty icon_smile.gif



Jaco
Dumi,
Nie wykręcisz się od instrukcji icon_smile.gif Jak się robi takiego tygrysa?
ulcik
CYTAT(Mama Anka)
Tadam tadam tadam  :!:  :!:  :!:  o takie  :shock: oczyska te male kobietki mialy !!!! 5 dziewczynek + jedna moja siedzialo dobra chwile z oczami jak zlotowki i dziobami otwartymi, wiec chyba efekt byl.  :wink:  :D  





no to ja się dołączam do tych małych dziewczynek icon_smile.gif

u.
dumiczowa
CYTAT(Jaco)
Dumi,
Nie wykręcisz się od instrukcji icon_smile.gif Jak się robi takiego tygrysa?

Jaco ja wybrałam jakis obrazek z kubusia puchatka ( u nas koniecznie musiało byc z Maleństwem) przesłałam je Pewnemu Panu Z Allegro icon_wink.gif icon_lol.gif i tak powstał opłatek z nadrukiem, który połozyłam na tort. A tort własciwy jest robiony z przepisu Andaluzja z Gazety
(Marghe icon_biggrin.gif )

pozdrawiam
Mika
Dumi-a możesz podrzucić na priva namiar na tego pana? wink.gif
ewabi
CYTAT(Mika)
Dumi-a możesz podrzucić na priva namiar na tego pana?  :wink:

i mi, i mi też , proszę icon_razz.gif
monga
Oj ja też bym chciała ten namiar na pana, proszę icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif
AdusiaR
Torcik wyglÄ…da imponujÄ…co icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif

Ja własnie przeszukałam allegro ale nie natrafiłam na producenta tego opłatka na tort.

Dumi równiez bardzo prosze o namiary icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
dumiczowa
pan sie nazywa "roberto24" https://www.allegro.pl/show_item.php?item=82888700 chyba nic sie nei stanie jak go polecę na ogólnym icon_question.gif wiem ze maiał jeszcze jedna aukcje z tymi opłatkami, ale zapytam sie czy bedzie jeszcze wystawiał bo chciałabym jeszcze Pawełkowi zrobic tort z teletubisiem icon_biggrin.gif
AdusiaR
Dziekuje Dumi to juz jakis trop, najwyżej bedziemy nękac pana, aby wystawiał na aukcje swoje wyroby icon_biggrin.gif wink.gif
dumiczowa
wystawił dwie sztuki, lecę licytowac icon_smile.gif
aa i nawet potaniały icon_smile.gif
Mika
też będę zamawiała-muszę tylko przygotować fotkę i poczekać aż
Olka spać pójdzie,bo to ma być niespodzianka wink.gif
marghe.


la Kuby Jacobiny

dla kociarzy

dla barbiolubnych wink.gif


a cała reszta tutaj
https://www.torcik.pl/index.html
Rafaelka
Nareszcie nauczyłam się wklejać zdjęcia.
Voila, oto piracki tort mojego pięciolatka.
grzałka
piękny, aż szkoda, że został zjedzony icon_biggrin.gif
Graz
rafaelka, koniecznie objasnij sposób wykonania - mam jeszcze ok. 2 miesięcy na praktykę
agabr
Rafaelka koniecznie krok po kroku poprosze , ja tez mam dwa miesiace , bede cwiczyc.b
Maciejka
CYTAT(grzalka)
piÄ™kny, aż szkoda, że zostaÅ‚ zjedzony  :D


Ja tam nie żałuję! Był bardzo pyszny! icon_smile.gif
amania
łoł Rafaelka!

Maciejka nam opowiadała na czacie o tym torcie, ale rzeczywistość przerosła moje wyobrażenia!
marghe.
Rafaleko
zaniemówiłam

przepis proszÄ™
statku i tak nie zrobię,ale słyszałam,ze tort pyszny icon_smile.gif
anita
Rafaelko przepiekny i barzo smokowicie wyglada icon_smile.gif
monga
Rafaelko, tort naprawdę robi wrażenie, też chętnie poczytam jak się takie cudo robi, może za jakieś 2 lata się skuszę na coś takiego icon_lol.gif
Tobatka
Statek powalił mnie na kolana! Jest świetny! icon_smile.gif
Violla
Ja tez bardzo prosze o przepis na te cudo... moj maly w marcu ma wlasnie 5-te urodziny i chetnie cos takiego bym mu upiekla...
wink.gif
Rafaelka
Dzięki bardzo za pochwały. Też mi się ten tort spodobał icon_cool.gif icon_lol.gif

Blat zrobiłam wg tego przepisu:
Składniki na tortownicę o średnicy 26 cm
• 100g masÅ‚a
• 100 g cukru
• 1 torebka cukru waniliowego
• 4 jaja
• 70 g zmielonych migdałów
• 100g czekolady w proszku
• 50 g mÄ…ki
• 50 g mÄ…ki ziemniaczanej
• 2 Å‚yżeczki proszku do pieczenia
Masło utrzeć na puszystą masę z cukrem i cukrem waniliowym, dodaj jaja, migdały i czekoladę. Przesiać mąkę z mąką ziemniaczaną i proszkiem do pieczenia, dodać do masy. Ciasto przełożyć do tortownicy i piec 30-40 minut w temp. 180 stopni C.

Masę przygotowałam wg genialnego przepisu Berka jeszcze z edziecka:

https://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=5...57783&a=5357846

Żeby trochę urozmaicić smak masy dorzuciłam wydrylowane wiśnie.

Tworzenie statku jest banalnie proste. Pomysl zaczerpnęłam stąd:

https://familyfun.go.com/recipes/special/ca...ake_pirateship/

Najpierw "skleiłam" półkrążki masą i schłodziłam w lodówce- cały czas jeszcze w poziomie.
Po schłodzeniu statek ładnie dał się już ustawić. Wyrównałam trochę to pólokrągłe dno, żeby się statek nie bujał za bardzo wink.gif
"Osmołowałam" burtę resztą masy. Ku ozdobie służyły rurki waflowe i czekoladowe ażurki Schwartau. Maszty zrobiłam z patyczków szaszłykowych, zagle z papieru. Armata to zabawka Playmobil, a kule armatnie - draże czekoladowe.
W ścianę burty wcisnęłam rurki waflowe jako armatki a w środek włożyłam świeczki.
beattta
Rafaelko, bardzo podoba mi się statek. Szkoda tylko, że nie mam pirata w domu, bo na pewno wypróbowałabym. Może dla męża zrobię icon_biggrin.gif wink.gif
Doruśka
Beatt aja rozwazam wersje różową jako statek dla Barbie icon_wink.gif)
beattta
CYTAT(Dorusia)
Beatt aja rozwazam wersje różową jako statek dla Barbie icon_wink.gif)


dobry pomysł, zawsze można przygotowaś ekskluzywny statek wycieczkowy wink.gif icon_lol.gif
mamax2
a ja upiekłam takiego oto torcika na urodzinki Kubusia

Mika
wczorajszy urodzinowy tort Oli wink.gif

Pecia
icon_eek.gif icon_surprised.gif icon_biggrin.gif Mika sama robilas..???????????
jak???????
Mika
tort robiłam a foto zamówiłam icon_wink.gif
Pecia
ale ta góra jest jadalna?
Mika
to jest cienkutki oplatek nadrukowany farbami jadalnymi -jadalny icon_biggrin.gif
nika19
Mika, a gdzie zamawiałaś? (allegro, firmia)
bo własnie widze, ze są róznice w cenie, a od ostatniej aukcji na allegro(tej o krórej pisała dumiczowa chyba wzrósł popyt, bo cena poszła w góre)
własnie czynie przygotownia do urodzin - podwójnych. I własnie jestem na etapie wybierania i gromadzenia materiałów. Ignacemu chce zrobic statek a Lilce może własnie taki tort z nadrukiem... (chciałam lalke, ale nie moge znaleźć masy marcepanowej icon_sad.gif )
Mika
kupilam wlasnie u tego ktorego polecala Dumiczowa icon_wink.gif
na jego stronie,bez licytacji mozna zamowic za 20zl,ja na allegro wylicytowalam za polowe tego icon_wink.gif
nika19
dzieki Mika, a jaki tort zrobilaś? co pod opłatkiem
lece na allegro, własnie dostalam maila ze aukcja ruszyła
i mam jeszcze pytanie do dziewczyn, które robiły tort lalkę - jaki rodzaj ciasta piekłyście w foremce babkowej?
anita
nika to był biszkopt
nika19
anita, dzieki
pomeczę was jeszcze, bo sobota zbliża sie wielkimi krokami i musze juz zacząc kupować produkty, i chyba niestety upiec torty w czwartek (w piatek mam do póżna zajecia icon_sad.gif )
Ponieważ jestem zdecydowana na statek - Rafaelko, czy masa Berkowa (w tych proporcjach co w przepisie) wystarczyła do przełożenia i udekorowania tortu? jak obsługiwać żeliatynę (przyznam, że ostatnio pierwszy raz chciała ją dodać do jekiejs masy i zrobiły mi sie grudki i teraz sie boję), czy rzeczywiście wystarczy rozpuścić łyzeczke w łyżce na parze?
i jeszcze pytanie do dziewcząt, które piekły prostokatne torty. nie mam w ogóle pomysłu jak to ugryźć? tzn jaki tort/placek zrobić. czy przepis na biszkopt na średnia tortownice wystarczy? Ponieważ bedzie to mój drugi tort, to dobrze zeby nie był czekoladowy... no i żeby wyszedł za pierwszym razem bo nie bede miała czasu na poprawki
Prosze pomóżcie blagam.gif
Mika
CYTAT(nika19)
dzieki Mika, a jaki tort zrobilaś? co pod opłatkiem


2 warstwy ciasta to biszkopt,a że wyszło go mało (nisko znaczy się wink.gif ) to upiekłam jeszcze jeden blat z gotowego ciasta na babeczki-pieguski makowo-migdałowy wink.gif
przełożony był śliwkową marmoladą i kremem budyniowym,a wierzch i brzegi miał z bitej śmietany
Rafaelka
Nika,
masy jest sporo. Przy statku jeszcze nawet troche zostało. Mąż się ucieszył.

Używam żelatyny w płatkach, więc trudno mi powiedzieć, jak prawidłowo należy "potraktować" tę w proszku.
nika19
dziekuje dziewczyny icon_smile.gif
własnie wczoraj zrobilam ciasta (jedno tradycyjenie w makutrze - bo prad mi wyłączli), dzisiaj robie masy.
A pod opłatek (który jeszcze nie przyszedł) zrobilam fale dunaju (Natalia nie lubi tortów). No i mam nadzieje ze nie sknoce masy do statku.
nika19
no i stało sie icon_smile.gif icon_smile.gif
zrobilam i wyszły!
zdjęcie opłatkowe (jak właśnie zobaczyłam) zostało umieszczone na stronie fototortów https://www.fototort.pl/html/galeria.html
a zdjecia tortów wkleje jak tylko dorwę sie do mężowskiego laptopa.
Dzieci zaniemówiły i stały z rozdziawionymi paszenkami icon_surprised.gif icon_surprised.gif (bo tatuś zakupił jeszcze tortowe sztuczne ognie). Statek zdobył uznanie icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif . nie tylko wizualizają, ale również smakiem. Rafaelko, mniam mniam, bardzo dziekuje za przepis, ciasto pyszne, a masa Berkowa - rewelacja icon_smile.gif. Moi rodzice wylizywali miski icon_wink.gif. Chociaż w przeddzień urodzin nie zapowiadało sie tak różowo. Bardzo naponczowałam półksieżyce i , delikatnie to ujmując, 2 troche sie na brzegach rozsypały....ale masa wszystko skleiła. no i 12h w lodówce zrobiło swoje, tak ze na drugi dzień jak pionizowałam statek, juz wszystko było w porządku i ani dziób ani rufa nie odpadły icon_smile.gif.


Graz
Do nas tez piraci przypłyneli:






a potem wylądował dwupłatowiec



icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif
marghe.
graz !
wow
mowę mi odjęło
Graz
Chcę dodać, że statek piracki powstał przy współpracy Babci, Męża szanownego i mojej skromnej icon_lol.gif
nika19
graz
wow
piekne i pomysłowe icon_smile.gif
AdusiaR
Graz toż to dzieło sztuki icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
podziwiam icon_biggrin.gif
agabr
Graz wyjasnij mi tajemnice flagi .Jutro robie.b
AdusiaR
nika19 - jak rodzaj ciasta robiłaś na torcik dla Natalki ?
Czy to jest biszkopt przełozony jakms kremem, moge prosić o namiary ? A może ktoś mi podpowie jak zrobic pyszny torcik w kształcie kwadratu, bo planuje zakupic kolorowy opłatek na torcik icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.