To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Torty nie tylko dla dzieci

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32
nika19
pod Narnię zrobilam fale dunaju (bo N. nie lubi tortow) zdjecie (kladłam dzień wcześniej) świetnie przykleilo sie do masy budyniowej
przepis na fale jest tu https://gotowanie.x3m.pl/index.php?przepis=5756
troche go zmodyfikowałam icon_wink.gif
Jutta
Ale wspaniale statki i te morskie i te powietrzne ! Gratulacje Dziewczyny !
Doruśka
Aga ,flagi mozesz zrobić z papieru do jedzenia.
mama_do_kwadratu
jeju Baby- rewelacja icon_eek.gif
Graz
Flaga jest zrobiona z wafla - odpowiednio przycietego, zanurzonego w czekoladzie/polewie, czaszka "narysowana" kremem tortowym.
Graz
Tylko nie pamietam jak jÄ… zawieislismy - na pewno na nitce....
moniczar
a ja takie torciki zrobiłam mojej Kajci-fance tubisów



I wszystko zjadliwe icon_smile.gif Tubiśki z marcepanu.
Jak Wam siÄ™ podobajÄ…?
Izuka
moniczar icon_eek.gif przepiękne torciki, czy mogę prosić o dokładniejszy opis jak zrobiłaś teletubisie?

Wszystkim Wam należą się gratulacje, wszystkie torciki są przepiękne brawo_bis.gif
anita
Monika torty sa przepiekne icon_biggrin.gif mam juz pomysł na 2 latka icon_lol.gif
AdusiaR
CYTAT(anita)
Monika torty sa przepiekne  :D mam juz pomysÅ‚ na 2 latka  :lol:


anita, a ja bardzo bym chciała zobaczyć jaki torcik wyczarowałaś z mężem na roczek do Majki icon_biggrin.gif
alusiaa
Aja popatrzylam trochę na te torty,wzięla się na ambicje i przed świętami na 2.urdzine mojego małego zrobilam rewelacyjny tort tiramisu..w ksztalcie TRAKTORA icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
Moze uda mi się zamiescic zdjęcie icon_biggrin.gif
Rewelacyjny... icon_biggrin.gif ...a prosty jak drut...
Tuni
No to teraz nasz smochodzik icon_smile.gif

Abotak
Tusiolek, samochodzik super pomyslowy icon_biggrin.gif

A jedna z moich majowych solenizantek domowych zamowila sobie krolika icon_rolleyes.gif
Mial byc niby z ich ulubionej ksiazki Wateship Down ktorys, ale o tym dowiedzialam sie dopiero w ostatniej chwili wiec zrobilam co moglam i jakas taka Miffy wyszla icon_rolleyes.gif
Z plonacymi ze wstydu uszami icon_cool.gif
Nastepnym razem kupie juz gotowy, kolorowy lukier zamiast paprac sie barwnikami. Na dodatek staralam sie zafarbowac marcepan zamiast lukru zeby troche zdrowsza wersja byla icon_cool.gif i z braku czarnego barwnika, zrenice i wasiska farbowane takim czyms z tubki do pisania icon_rolleyes.gif
Czysta prowizorka, ale i pare lekcji na przyszlosc icon_smile.gif
Gdybym jeszcze raz robila to wasiska pewnie bym zmontowala z paska lukrecjowego zamiast przycinac z marcepana icon_rolleyes.gif






Tuni
Bogusiu piękny torcik icon_smile.gif

I za uznanie dziękuję pod adresem mojego samochodu, z jednym tylko ale icon_wink.gif jam Tunisiek

Ach te podobne nicki icon_rolleyes.gif
Abotak
CYTAT(Tunisiek)
jam Tunisiek


37.gif Tunisku przepraszam blagam.gif blagam.gif
Trzy razy sprawdzalam a i tak pokrecilam icon_redface.gif icon_redface.gif icon_redface.gif
burek
Popełniłam ekstraordynaryjny tort. icon_cool.gif
W życiu by mi nie przyszło do głowy żeby robić takie cuda gdyby nie wy. Solenizantka zachwycona, a i obsługa przyjęcia miała opad szczęk i wytrzeszcz mniej więcej taki icon_eek.gif .
Tak wyglądał w całości

a tak w przekroju

Dziękuję. icon_biggrin.gif
Tuni
Piękny icon_razz.gif
Tylko jak go dowiozłaś do McD ?

P.S.
Kwoka fajowa icon_wink.gif
burek
CYTAT(Tunisiek)
Tylko jak go dowiozłaś do McD ?


Baaaardzo powolutku i ostrożnie. icon_lol.gif
Tuni
CYTAT(burek)
Baaaardzo powolutku i ostrożnie. icon_lol.gif

icon_lol.gif
addera
Ja nie wiem po jakÄ… chusteczkÄ™ katujÄ™ siÄ™ tym wÄ…tkiem 37.gif
grabinka
Burku a masa ta w środku tortu to jaka?
Ciasto to biszkopt?
burek
CYTAT(grabinka)
Burku a masa ta w środku tortu to jaka?
Ciasto to biszkopt?

Masa to bita śmietana pomieszana z tężejącą galaretką rozpuszczoną w połowie wody. Szklanka śmietany (jeszcze nie ubitej) na jedną galaretkę wchodzi. W sumie jakiś litr. icon_rolleyes.gif Ciasto to biszkopt.
Aa i smarować trzeba sprawnie bo szybko stygnie. Albo na raty robić jak ja.
mamami
Musze się pochwalić bo własnie skończyłam mój pierwszy w życiu tort.
Nie jest to dzieło sztuki ale i tak jestem dumna, bo w zyciu nie piekłam nawet biszkoptu icon_smile.gif



Maciejka
mamami, piekny prezent! I bardzo smakowicie wygląda. Zaśliniłam klawiaturę!!!
marghe.
no no nooo
jestem pełna podziwu
dawaj przepis
Five
MAMAMI świetny icon_eek.gif icon_biggrin.gif
mamami
CYTAT(marg.)
dawaj przepis


Haha a myslisz ze od kogo go miałam icon_lol.gif
Torty jest ze zwykłego białego biszkoptu a wśrodku Twoja masa kokosowa icon_smile.gif z tym że do jednej warstwy dałam starta gorzką czekoldę a do drugiej wisnie ze spirytusu.

Wierzch to taka maa z masła i cukru z dodatkiem jogurtu naturalnego, tez z netu ale nie pamiętam nicka autora, (za co grzecznie przepraszam).
skanna




Konia z rzędem temu, kto mi powie, jak gładko i bezawaryjnie rozprowadzić na torcie masę truskawkową, w dodatku w upale icon_confused.gif
ulcik
wow Skanna super !
u.
grzałka
Ekstra, brakuje tylko królewny icon_biggrin.gif
skanna
Królewna, czy raczej księżniczka Barbie była w ubiegłym roku icon_razz.gif
KM
Piękne te Wasze torty icon_smile.gif Gdzie kupujecie do nich ozdoby?
Maciejka
A to mój wczorajszy tort. Proszę nie krytykować, bo to mój pierwszy w życiu. Dla niewtajemniczonych. To coś na torcie, to znak Power Rangers. icon_smile.gif



mam(a)
MACIEJKA świetny tort!
A nam zawsze teściowa robi... icon_biggrin.gif
Doruśka
a mnei ta dawno na forum nie było,ze pwiadomień nie dostaję..
Abotak
Jasnie_szczeniak i entourage.
Lily sobie zazyczyla. icon_cool.gif
Tuni
Bogusiu, brawooooo icon_razz.gif
Blankaa
Witajcie. To mój pierwszy post na tym forum, gdyz jestem nowa jednak od jakiegoś czasu podpatrywałam ten wątek. Stał się on dla mnie natchnieniem do samodzielnego upieczenia tortu. Wcześniej jednak chciałabym osobiście złożyć ukłony w waszą strone za Wasze piękne torty.
Mamami ale wysoki Twój tort i jaka piękna wstążka.
skanna zamek super, fajny pomysł z waflami.
W sobotę mój syn Antoś skończył roczek i dzięki wam nabrałam ochoty na samodzielne zrobienie tortu. Czego dowód wklejam. Sam tort był taki aby także dzieci mogły go zjeść. czyli biszkopt a w środku bita smietana z truskawkami + żelatyna, i serki homogen. jagodowe z jagodami, oczywiście wymieszane z galaretką (porzeczkową).
Jeśli chodzi o dekorację to do bitej smietany dodałam zwykły barwinik spożywczy zielony, szosa to polewa czekoladowa. Samochody, helikopter i pociąg to plastikowa dekoracja kupiona razem ze świeczkami do tortu.

Chciałabym tez podac Wam wantastyczną strone internetowa gdzie można zakupic dekoracje. Te plastikowe dekoracje do tortów dziecięcych można zamawiać w pojedynczych egzemplarzach ceny 12-27 zł zależy co, a inne elementy są już pakowane po 20-90 sztuk, zależy co. Ja niestety sie spóźniłam i znalazłam ja za późno. Są tam i elementy waflowe, i żelki dekoracyjne i z dekoracje z cukru. Zreszta same zobaczycie.
super dodatki do tortów
mama_do_kwadratu
[quote=Maciejka]A to mój wczorajszy tort. Proszę nie krytykować, bo to mój pierwszy w życiu. Dla niewtajemniczonych. To coś na torcie, to znak Power Rangers. icon_smile.gif
Maciejko, moi synowie zrobili taakie oczy icon_eek.gif WOW MAMA, my tez chcemy Power Rangers.
No to super icon_confused.gif icon_wink.gif
Maciejka
[quote=mama_do_kwadratu][quote=Maciejka]A to mój wczorajszy tort. Proszę nie krytykować, bo to mój pierwszy w życiu. Dla niewtajemniczonych. To coś na torcie, to znak Power Rangers. icon_smile.gif
Maciejko, moi synowie zrobili taakie oczy icon_eek.gif WOW MAMA, my tez chcemy Power Rangers.
No to super icon_confused.gif icon_wink.gif[/quote]

No to się cieszę!!! Bo już zaczęłam sobie myśleć, ze mój tort to taki do niczego przy tych cudach jakie tu się pojawiają. Ale skoro jakimś innym dzieciom też się spodobał, to jestem zachwycona swoim debiutem dekoratorskim. icon_wink.gif
Koronę robiłam mazakami do tortów. Ale pomysł był taki, żeby masa nie była jednolita tylko trójkolorowa (czerwona, żólta, niebieska), tzn. taka jak kostiumy Rangersów i na środku korona. Ale nie miałam czym zrobić niebieskiej masy.
Mika
CYTAT(Blankaa)


szkoda,że tu chyba raczej tylko hurtowo sprzedają
ale ofertÄ™ majÄ… super
marghe.
macie talent
wszystkie


Blanko, witaj na forum
tylko nie wpędzaj nas w zbyt duże kompleksy, ok ? icon_wink.gif
Blankaa
Mika no własnie zależy co, bo tak jak wcześniej napisałam te plastikowe zestawy, jak boisko, samochody itp. możesz kupić jedno, w paczkach sa te elementy drobne ale też możesz kupić jedna paczkę tyle że tam jest i tak mase tego.
CYTAT
Blanko, witaj na forum  
tylko nie wpędzaj nas w zbyt duże kompleksy, ok ?
e... no coÅ› Ty.
Izuka
Witajcie,
torty cudne, za każdym razem jak tu zaglądam to dostaję ślinotoku icon_eek.gif

Dla Wszyskich ogromne gratulacje!!!

Kobietki, wiecie może jak zrobić tort w kształcie królika, a może jakieś linki do stronek ze zdjęciem takiego tortu posiadacie?
Dzieciaki sobie zażyczyły ale zupełnie nie wiem jak się do tego zabrać... icon_cry.gif

Dzięki za odpowiedzi.
Izuka
marg. bardzo gorąco Ci dziękuję przytul.gif
Muszę to zrobić w połowie sierpnia, jeżeli mi cosik wyjdzie to napewno wkleję...
Jutta
Tort na 3 urodziny Mateo icon_lol.gif



i korki na drodze icon_biggrin.gif





ukochana ciuchcia musiala byc wink.gif



i po torcie

burek
Ożesz w mordę jeża. Jutta to jest mistrzostwo świata normalnie. icon_eek.gif
Doruśka
Jutta,a kto zjadł taką ilość marcepana???
Jutta
ciuchcia i samolot odlozone bezpiecznie na talerzyku a reszta ozdob to po kawaleczku dla kazdego icon_wink.gif po duzo nie wypadlo icon_lol.gif wiele dodatków było z lukru - lądowisko i staw z rzeką icon_lol.gif a most z biszkoptu pojechał do prababci icon_wink.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.