To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Torty nie tylko dla dzieci

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32
użytkownik usunięty
Iveta, torty są prześliczne! icon_smile.gif Moim córeczkom najbardziej podoba się Krtek wink.gif
mama_do_kwadratu
Iveta- piękne te torty!!!
Gdzie mieszkasz na Slovensku? Na wakacjach poznałam wspaniałą rodzinkę, która mieszka w Martinie. Słowacja jest pieknym krajem.
Pozdrowienia dla Was.
ulcik
Ivana torty super !
u.
Iveta Uramová
Ďakujem bardzo.Ja meškám v Liptovskom Mikuláši-blízko Western city icon_lol.gif to určite poznáte.Ked som bola v Londýne meškala som s Polkou Edytou zlatá baba,fakt mám ju veľmi rada a veľmi mi pomohla.Po Poľsky rozumiem,ale písať neviem no sem tam niečo napíšem poľsko-slovensky icon_wink.gif
Veľmi sa teším na vaše torty všetky som si uložila a niektorú skúsim upiecť. icon_wink.gif Majte sa a inak zajtra idem do Polska do Nového Targu,veľmi často chodíme na trhy,ale jutro chcem isť do mesta do sklepa Swjat deti,ale neviem či to nájdem icon_cry.gif
grzałka
Liptowski Mikulasz! Pod Chopokiem! Byłam tam na nartach, nie raz i nie dwa...

A torty super icon_biggrin.gif
skanna
Liptovsky Mikulas icon_smile.gif
Byliśmy w tym roku na wakacjach, mieszkaliśmy w Partizanskiej Lupcy, a do Mikulasza jeździliśmy co drugi dzień na kawę i ciacho do cukierni Veronika icon_smile.gif

Torty super, mnie się ta gitara podoba icon_smile.gif
Iveta Uramová
No tak sa možno aj niekedy stretneme. icon_lol.gif Ja milujem gury a inak pracujem v HUDY športe ak náhodou pojedete okolo zastavte sa icon_lol.gif
mama_do_kwadratu
O Mikulas! Piękna okolica- jaskinie moje ulubione i góry piekne icon_smile.gif
I język słowacki brzmi cudownie.
Pozdrowienia!
Iveta Uramová
Poraďte prosím ak viete ako spravým čierny marcipán,čiernu potravinovu farbu u nás nekupim,nedostať ju.Súrne potrebujem čiernu idem piecť Nema.Ďakujem icon_lol.gif
Iveta Uramová
Ahojte nepeciete?Ciernu som si zohnala,ale este ju nemam doma.Upiekla som vlak Thomas.Majte sa.
Edi Zet :)
Iveta, cudne torty icon_smile.gif Miło, że do nas dołączyłaś, ale ja np. nic nie rozumiem po słowacku icon_sad.gif icon_wink.gif Naprawdę. Może znajdzie się jakiś tłumacz? icon_wink.gif
Pozdrawiam Cię icon_smile.gif Torty cudne. Zwłaszcza krecik icon_smile.gif
mamami
Chrzciny za nami a oto efekt poszukiwań Bogusi i mojej pracy.

marghe.
Mamami, jaki on śliczny
dawaj szczegóły
mama_do_kwadratu
CYTAT(Iveta Uramová)
Ahojte nepeciete?Ciernu som si zohnala,ale este ju nemam doma.Upiekla som vlak Thomas.Majte sa.[/img]

cześć, nie pieczecie? Dostałam czarny marcepan, ale nie mam go jeszcze w domu. Upiekłam pociąg Thomas. Trzymajcie się.
mamami
CYTAT(marg.)
Mamami, jaki on śliczny  
dawaj szczegóły


Bardzo prosze:)

Ciasto to biszkopt, dwa blaty z dodatkiem zmielonych orzechów laskowych, jeden ciemny z kakao.
Masa: masło, cukier i budyń.
Pod jedną masę posmarowałam powidłami, żeby nie było takie mdłe.
ZIUTEX
[quote="skanna"][quote]

Masa cukrowa
Przepis Alki:
400 g cukru pudru
50 g glukozy
2 łyżeczki żelatyny
35 ml wody
Żelatynę rozpuszczamy w 35 ml wody i mieszamy z cukrem pudrem i glukoza. Nie ukrywam, że najszybciej zrobimy to przy pomocy malaksera, ale ręcznie też jest to możliwe. Jak już mamy kulę elastycznej masy to ją rozwałkowujemy na placek dość duży, który kładziemy na naszym torcie i ugniatamy
[/quote]

Dalsze rady Alki

[quote]- łatwiej się wałkuje masę po posmarowaniu blatu i wałka olejem, dosłownie kilka kropli, niż podsypywaniem krochmalu,

- można masę zafarbować na etapie wyrabiania owej masy, ale lepiej to robić barwnikami suchymi niż płynnymi,

- używam glukozy tylko w proszku, kupionej w sklepie spożywczym i jest jak najbardziej dobra[/quote]

Efekty w wykonaniu Iguany




Mam pytanie czy tą masę można przygotować wcześniej icon_question.gif a potem ją np. odgrzać lub coś w tym stylu. Mam impreze w sobotę i chciałabym zrobić tort "polany" tą masą ale najpierw chciałabym wypróbować czy potrafię i czy mi sie uda, i np. czy można tą masę wykorzystać później czy musi to być robione na bierząco. Czy ten tort na zdjęciu jest z tą masą cukrową icon_question.gif
Please o szybką odpowiedz bo chciałabym moich gości zaskoczyć ze potrafie coś a do soboty niewiele zostało icon_wink.gif
użytkownik usunięty
[post usunięty]
ZIUTEX
CYTAT(Zona_Zenona)
Sugeruję Ci wykorzystanie masy marcepanowej, którą możesz dowolnie zabarwić i trzymać w lodówce nawet tydzień (szczelnie opakowaną).

r*


A gdzie taką mase można nabyć bo ja to ciemna jezeli chodzi o torty, i czy to jest w proszku tudzież w innej formie. icon_lol.gif
mamami
Ziutex to jest w takich kostkach jak masło mniej więcej. ja to kupuję w takim warzywniaku gdzie babeczka ma sporo dodatków do tortów, jakies różyczki, posypki itp. Zastanów sie może u ciebie też jest jakiś taki sklepik.
Iveta Uramová
Ahojte,mama do kvadratu dzenkujem bardzo za tlumocz.Hihi.Tu je dalsa torta.Páá naraze.
ulcik
CYTAT(ZIUTEX)
CYTAT(Zona_Zenona)

Sugeruję Ci wykorzystanie masy marcepanowej, którą możesz dowolnie zabarwić i trzymać w lodówce nawet tydzień (szczelnie opakowaną).

r*


A gdzie taką mase można nabyć bo ja to ciemna jezeli chodzi o torty, i czy to jest w proszku tudzież w innej formie. icon_lol.gif


ja kupiłam w Carrefourze w krakowie jakiś czas temu i widzialam na straganach z niemieckimi różnościami .. więc popatrz .. a no i na Allegro bywa icon_wink.gif

u.
marghe.
CYTAT(Iveta Uramová)
Ahojte,mama do kvadratu dzenkujem bardzo za tlumocz.Hihi.Tu je dalsa torta.Páá naraze.


napisz jak zrobiłaś to cudo icon_smile.gif
Iveta Uramová
Marg.-veľmi rada napíšem,ale neviem či mi budeš rozumieť.

Upiekla som si 3*cesto na plechu-pekáči ako ked robíš roladu- 4vajcia,12dkg cukru,4dkg múky,1/2 prášek do pečenia,4PL vody.žltky vymiešaš samé s cukrom ,bielok tiež vymiešaš sám a potom dáš ostatné suroviny.

upečené cesto som nožom prekrojila na polovice tj mala som 6ks.Potrela džemom, plnkou a vytvarovala som rybu-Nema.S toho čo som odrezala nožom som spravila vrch ryby-Nema.No a potom som ju celú zabalila do marcipánu.Ak nerozumieš popros mamu do kwadratu nech tlumočí ak bude znať.Na budúce tu možem dať fotený postup ak chceš.
marghe.
prosze mamę do Kwadratu icon_smile.gif
skanna
CYTAT(Iveta Uramová)
Marg.-veľmi rada napíšem,ale neviem či mi budeš rozumieť.

Upiekla som si 3*cesto na plechu-pekáči ako ked robíš roladu- 4vajcia,12dkg cukru,4dkg múky,1/2 prášek do pečenia,4PL vody.žltky vymiešaš samé s cukrom ,bielok tiež vymiešaš sám a potom dáš ostatné suroviny.

upečené cesto som nožom prekrojila na polovice tj mala som 6ks.Potrela džemom, plnkou a vytvarovala som rybu-Nema.S toho čo som odrezala nožom som spravila vrch ryby-Nema.No a potom som ju celú zabalila do marcipánu.Ak nerozumieš popros mamu do kwadratu nech tlumočí ak bude znať.Na budúce tu možem dať fotený postup ak chceš.


Ja mogę spróbować icon_smile.gif

Upiekłam 3 ciasta na takiej blaszce, jak do rolady (mniemam, że taka płaska, co się na wyposażeniu kuchenki znajduje) - 4 jajka, 12 dkg curku, 4 dkg mąki, 1/2 proszku do pieczenia, 4 łyżki wody. Żółtka utrzeć z cukrem, białka ubić osobno, potem wymieszać z żółtkami i potem z resztą składników.

Upieczone ciasta przekroiłam nożem na połowy, czyli miałam 6 kawałków. Posmarowałam dżemem, masą i wyrzeźbiłam (?) rybę. Z tego, co odkroiłam nożem, zrobilam wierzch Nema. A potem całość przykryłam marcepanem.
Na przyszłość mogę tu dać fotki z postępu prac


Iveta, i to jest świetny pomysł, bo ja nie potrafię sobie wyobrazić, jak można z 6 placków zrobić rybę icon_smile.gif
Iveta Uramová
Skanna-dakujem za tlumoč.No a ked mas 6 platov na sebe naplnených tak ich vykra[użytkownik x]š nožom po bokoch do tvaru ryby a vrch potom vytvaruješ s toho odrezaného. icon_lol.gif Najbližšie budem piecť tortu až 7.12,no ak my príde objednávka na Nema skôr dám sem foto postup.Ok.Majte sa.
Litka
Tort zrobiony przez mojego Piterka dla brata, z naprawdę niewielką pomocą.

Edi Zet :)
No nie, Nemo jest bombowy icon_smile.gif icon_biggrin.gif
A_KA
A ja wymyśliłam coś takiego... Co prawda nie mam zdjęcia torciku icon_sad.gif , ale jest naprawdę bardzo fajny, dziecinny i przede wszystkim prościutki icon_lol.gif

Moja inspiracja :
https://www.inspirander.pl/ngmc/inspiracje/...modelowanie.php

Zrobienie torciku polegało na wycięciu kawałka w okrągłym blacie (1/4). Z tego kawałka robi się ogon rybki. Wszystko poprzekładane kremem, wszędzie na górze krem. Ja użyłam jasnego, waniliowego. Do tego kakaowym kremem narysowałam rybce łuski. Oko zrobiłam z kolorowego czekoladowego cukierka. Zamiast rybki na sznureczku - kupiłam kilka rybek żelkowych i ułożyłam je - tak jakby uciekały z pyska tej dużej, tortowej rybki icon_wink.gif (chciałam kupić żelkowego robaczka i zrobić niby wędkę, z haczykiem i robaczkiem na nim, ale nie dostałam robaczka).
Na końcu łuski posypałam kolorową posypką...
I cały torcik gotowy...
olju
Nie wiem czy znacie taką stronę z fajnymi tortami., zawsze można coś podpatrzeć
www.dolcitalia.net/foto.htm








Zuzia 6lat i Małgosia 2 lata[/b]
marghe.
CYTAT(wiedźma_lidka)
Tort zrobiony przez mojego Piterka dla brata, z naprawdę niewielką pomocą.  


gratuluję
olju
a to moje skromne początki


[/URL][/img][/URL][/img]
Izuka
Iveta, Twoje torty są wspaniałe icon_eek.gif

wiedźma_lidka, gratulacje, bardzo fajna ciuchcia, czy z przodu są m&m`sy? Na moim króliku bardzo się rozpływały ale nie było lodówki....

A to moje ostatnie dzieło:


asiaT
CYTAT(marg.)
[


a gdzie ja mogę kupić bądź jak mogę zrobić takie fajne serpentynki? (przepraszam, ale nie mam czasu na przeglądanie całego wątku...)
Mika
Asia-na moje oko to kolorowy marcepan pocięty w paski i zawinięty np. na rączkę drewnianej łyżki bądź palec wink.gif
asiaT
CYTAT(Mika)
Asia-na moje oko to kolorowy marcepan pocięty w paski i zawinięty np. na rączkę drewnianej łyżki bądź palec wink.gif


na moje oko też. Pytanie tylko, gdzie ja taki kolorowy marcepan kupię?
Mika
zykły marcepan + barwniki spożywcze=kolorowy marcepan icon_wink.gif

przynajmniej tak robiła gdzieś w tym wątku Jutta
asiaT
CYTAT(Mika)
zykły marcepan + barwniki spożywcze=kolorowy marcepan  :wink:  

przynajmniej tak robiła gdzieś w tym wątku Jutta


ale ja jestem sierota i nie wiem, gdzie sie kupuje barwniki spożywcze icon_biggrin.gif
Mika
w spożywczym,w supermarkecie
nie dam sobie głowy uciąć ale Jutta pisała skąd ma marcepan i barwniki właśnie
Mika
barwnik spożywczy
użytkownik usunięty
[post usunięty]
asiaT
Rosa, dzięki wielkie. To jest, jak rozumiem, ta z glukozą i żelatyną. Czy glukoza jest niezbędna, czy też ma tylko dosłodzić te pół kilo cukru? icon_smile.gif

Barwników nie widziałam nigdzie icon_sad.gif
użytkownik usunięty
[post usunięty]
asiaT
Rosa, wielkie dzięki. Nie będę Cię wykorzystywać, musi wystarczyć to, co mi się uda dostać icon_smile.gif a jak mi się nie uda, będzie tort w różyczki icon_biggrin.gif

ps. jeszcze takie głupie pytanie, czy te barwniki to takie do jajek też mogą być?
Litka
CYTAT(Izuka)
wiedźma_lidka, gratulacje, bardzo fajna ciuchcia, czy z przodu są m&m`sy? Na moim króliku bardzo się rozpływały ale nie było lodówki....


to miala być ciężarówka icon_lol.gif
tak to m&m's jakos się nie rozpływały
anita
oto kolejne dzieło mojego męża, pomysł i wykonanie samodzielne całkowicie, nawet biszkopt piekł sam i krem tez krecił sam bo twierdził, ze kupne niedobre





Litka
kobity zmywamy się z tego wątku, bo nam K. nieźle dowalił wink.gif

rewelacja !!!
anita
szczerze mówiąc ja też się zmywam.. bo ja takich rzeczy robić nie umiem, icon_wink.gif
Mika
nie od dziś wiadomo,że najlepszymi kucharzami/cukiernikami są faceci wink.gif

jeste pod wrażeniem
cudna chatka!!!!! icon_biggrin.gif
Iveta Uramová
ANITA-nádherná torta.Jak tvoj muž (facet-tak se to po vašem govorí?)srobil,ten kolorovy marcipán na dome?Super muž aj ja takeho chcem v domu:lol:
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.