To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Torty nie tylko dla dzieci

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32
Mika
CYTAT(ulla)
CYTAT(Bogusia123456)
Biedronka- cudo! icon_eek.gif  :D


Noooo icon_eek.gif


no to tu macie super biedronę www.tortownia.pl/galeria.php icon_wink.gif

ja padłam na widok wozu strażackiego
która mi zrobi taki na urodziny Jaśka? icon_lol.gif
Iveta Uramová
Mika pekný link-ja ti zrobim,no musela by si po tortuo prijechať na Slovensko icon_wink.gif
Iveta Uramová
icon_redface.gif
mama_do_kwadratu
Iveta ale masz hobby, no po prostu szok icon_eek.gif
Iveta Uramová
Ale nie to je len hobby. icon_lol.gif
KM
Świetny piesek icon_eek.gif Iveta, artystka z Ciebie icon_exclaim.gif
Mika
Olkowy tort urodzinowy
weny nie miałam icon_wink.gif

mama_do_kwadratu
Mika- ekstra icon_smile.gif
Super te rurki.
ala19771005
cześć witam wszystkich
jestem pierwszy raz na forum. A oto mój (a raczej mojej córci Zuzi) tort.





Sel
Iveto-piekne torty, jestem pod wielkim wrażeniem! icon_biggrin.gif icon_eek.gif
Mika-śliczny torcik-płotek i kwiatki-podoba mi się! icon_biggrin.gif
Alu19771005-Twoj tort tez bardzo ładny icon_biggrin.gif odwróć zdjęcie-bedzie lepiej widać! icon_wink.gif
ala19771005
Zmijasel dziękuję za pochwałę
odwracam zdjęcie,żeby było lepiej wiać (to mój pierwszy tort, a moja Zuzia uwielbia prosiaczka)
[/i]
Iveta Uramová
Mika-Ala torty sú nádherné,krasne a určite boli aj mnam,mnam. wink.gif
julita32
Tuni
CYTAT(Mika)
weny nie miałam  :wink:


Ty się lepiej Mika nie kryguj, fantastyczny pomysł z tymi rurkami.

Ala, witaj, piękny torcik icon_razz.gif
ala19771005
dzięki Tunisek
po urodzinkach mojej małej już mam zamówienia od wszystkich dzieci z rodizny:)
pozdrowienia dla Julity.
Iveta Uramová
Tak ďalšia len taká prostá a k tomu babča chcela tričko Boba pre chlapca. wink.gif
ala19771005
Iveta po prostu super. Brak mi słów co do Twoich arcydzieł. Super, super, super.
Iveta Uramová
Ďakujem,´dakujem,ďakujem xixi. icon_wink.gif icon_redface.gif icon_razz.gif
~anula~
nie mogłam się powstrzymać. pochwalę się Wam tortem, jaki zrobiłam Madzi na trzecie urodziny icon_lol.gif

ależ jestem z niego dumna! icon_redface.gif bo niestety to dla mnie wyczyn nie z tej ziemi...

gdzież mi do Was...

A Ty, Ivetka, po prostu rzuciłaś mnie na kolana blagam.gif


Iveta Uramová
Anula-j-je nádherná a bola určite aj mňam mňam. icon_wink.gif
Laala
czesc dziewczyny, jestem tu po raz pierwszy, sliczne dorty pieczecie . I ja sie chce pochwalic, w koncu i mnie sie udalo ( pierwszych prob lepiej nie wspominac icon_redface.gif )

Ivet, znam cie z babetka, pozdrowionka icon_lol.gif

]https://forum.living.cz/file.php?151,file=422306[/img]
Laala
jeszcze jeden

[img]https://forum.living.cz/file.php?151,file=425039[/img]
Laala
sorry tak jeszcze raz
dziewczyny jak wkladac bezprosrednio obrazki do tekstu, bez linku ? Cosik mi sie nie udaje icon_redface.gif icon_redface.gif

https://forum.living.cz/file.php?151,file=425039
alusiaa
a kto ma namiary na te wierzchy z kubusiem puchatkiem z allegro?!

ala,z czego ten prosiaczek? moj Maly tez uwielbia prosiaczka.. icon_biggrin.gif
Iveta Uramová
Laala-krásne torty ja ťa tiež pozdravujem icon_lol.gif wink.gif
mamami
Tort na urodziny przyjaciela.
nie znalazłam nigdzie rurek i uzyłam materiału zastępczego icon_smile.gif

Srodkiem sie nie ma co chwalić bo nie był zbyt fajny icon_lol.gif

Mika
dobry pomysł nie jest zły icon_wink.gif
z tymi wafelkami wygląda i efektownie i poważnie icon_biggrin.gif
ala19771005
alusiaa (chyba mamy tak samo na imię).
Prosiaczka znalazłam na jakiejś stronie z kolorowankami z kubusiem, skopiowałam, powiekszyłam do A4 i wycięłam, kartkę położyłam na posmarowanym kremem torcie i delikatnie nożykiem obrysowałam prosiaczka, acha wycięłam oczy i nos i też obrysowałam nożykiem.
Pozdrawiam
Ala icon_biggrin.gif
Dorotka
CYTAT(mamami)
Tort na urodziny przyjaciela.
nie znalazłam nigdzie rurek i uzyłam materiału zastępczego icon_smile.gif

Srodkiem sie nie ma co chwalić bo nie był zbyt fajny  :lol:  


a jak wyględa wersja z rurkami?
mamami
CYTAT(Mika)
Olkowy tort urodzinowy  
weny nie miałam  :wink:  



Tak wygląda wersja z rurkami icon_smile.gif
Abotak
Fajne te ogrodki, oj fajne! icon_biggrin.gif

A to dla mojej 10latki .
Jako, ze lukier ciagle w koszu konczyl,
tym razem bez lukru i bez natchnienia icon_confused.gif
Hazel-ulubiony krolik solenizantki:


A tu jeszcze starsze wygrzebalam takie:






ten w ksztalcie serca ale sie zapadl nieco icon_rolleyes.gif



A to juz gotowiec co oczywiscie widac (ze nie moj icon_cool.gif )
marghe.
mamami, swietny
Bogusia, chyle czoła
Dorotka
Jejciu napatrzeć się nie mogę a przede mną urodzinki Kornela, który zażyczył sobie "tort z osiołem" wink.gif A widzę, że Bogusia miałaś takiego osioła icon_lol.gif gdzie można go kupić?
Iveta Uramová
Bogusia-vau,nádhera. icon_eek.gif icon_eek.gif icon_eek.gif

Moja Natálka má 26.3 3leta,tak som jej upiekla takúto tortu jednorožca.Veľmi ľúbi tú rozprávku.
burek
Nie bardzo on dla dzieci, ale co tam. icon_wink.gif

Ma pewne drobne niedoskonałości, ale własnie dziada skończyłam. Solenizant wybaczy to najważniejsze. icon_wink.gif
Abotak
CYTAT(Dorotka)
Jejciu napatrzeć się nie mogę a przede mną urodzinki Kornela, który zażyczył sobie "tort z osiołem"  :wink: A widzę, że Bogusia miałaś takiego osioła  :lol: gdzie można go kupić?


Dorotko, nasz osiol byl plastikowy icon_redface.gif
Jakiegos ze swojej kubusiowek kolekcji dzieci wygrzebaly. icon_wink.gif

Iveta, cudo nastepne!!! icon_eek.gif
Pzrepiekny jednorozec!
Sto lat dla Natalki!!! icon_biggrin.gif

Burek ladnie sie prezentuje ten dziad icon_lol.gif
A serce jakie ksztaltne Ci wyszlo!
Juz kilka razy probowalam ale jakies takie klapniete zawsze. icon_rolleyes.gif
Moze dlatego ze w formie silikonowej i niskiej zwykle pieke.
Anielka
Na przyszły wtorek muszę "pyknąć" dwa tory, z czego jeden ma udawać stół bilardowy. Przypomnijcie mi proszę jak zrobić zielony lukier? polewę? (no sukno icon_lol.gif ), chyba będę potrzebowała barwnik jakiś? Gdzie taki kupię?. Przepraszam, ale wątek ma 36 stron,więc nie każcie mi całego przeczesywać icon_twisted.gif

Ps. Staram się tu nie zaglądać za często, bo ślinotok murowany, to raz, a dwa takie cuda tworzycie,że aż zastanawiam się czemu nie zarabiacie na tym. Przecież to prześliczne. Pewnie nie tylko ja bym chętnie kupowała takie cudeńka.
marghe.
zielony barwnik dostaniesz w dobrych delikatesach
np https://83.16.213.226/zakupy/index.php?kl2=212&g=11
albo tu
https://tortownia.pl/produkty.php?kid=32
Anielka
Bardzo dziękuję Marg. Zapomniałam o Piotrze i Pawle.
Iveta Uramová
Bogusia-Ďakujem za Natálku.Tu som zrobila presiatka dlja malej do škôlky-bola prvý raz ,tak dlja detí.
Iveta Uramová
icon_wink.gif

No toto je posledná torta.Moc nemám čas a už sem na forum nebudem tak často chodiť,tak sa majte,pečte krásne torty.
olju
Dziewczyny pomózcie dlaczego tort podczas krojenia rozlatuje się!!!Czy jest na to rada?
marghe.
CYTAT(olju)
Dziewczyny pomózcie dlaczego tort podczas krojenia rozlatuje się!!!Czy jest na to rada?


ale jaki tort?
masz ostry nóż?

Może przed podaniem wstaw tort na trochę do zamrazalnika i krój nozem zanurzonym w goracej wodzie..
mamami
A moze jest słabo naponczowany i przez to ciasto sie nie przykleja do masy dobrze.
ulla
CYTAT(mamami)
A moze jest słabo naponczowany i przez to ciasto sie nie przykleja do masy dobrze.


Mój nigdy nie jest , ale jak jest schłodzony/e, (tort/ciasto) a nóż odpowiedni ( albo elektryczny, albo pdgrzany), to się nic nie odkleja.

Pewnie nasączenie biszkopta likwiduje pewne problemy, ale sama nie próbowałam. Nawet nie wiem czym (wodą??) i jak dużo tego czegoś (nasączacza) ma być, i jak wcześnie przed nakładaniem kremu???
mamami
ulla ja zwykle nasączam alkoholem zmieszanym z herbata, bezpośrednio przed nakladaniem masy.
ulla
A jaki alkohol i w jakich proporcjach do herbaty??? I w jakiej ilości?? łyżką/łyżeczką?? Zupełnie serio, nie mam pojęcia icon_redface.gif icon_rolleyes.gif
mamami
ulla jakiś koniak albo cuś takiego, zdarza mi się tez wódeczką czystą albo spirytusem.
proporcje zalezne od mocy, wiecej herbaty niz procentów.
Nasączam łyzką, dośc dużo ale zawsze mam problem ile, na trzy blaty schodzi mi ok 300 ml płynu.
Zaznaczam tylko że nie jestem specjalistką od tortow.
ulla
Mamami dopytuję się, bo doświadczeń nie mam. Moja mama bardzo dużo piecze i nigdy nie nasącza, ale też jej ciasta są perfekcyjne ( jak już wszystko na szybko to zawsze przechowa/przetrzyma w odpowiedniej temperaturze i wilgotności powietrza, i wszystko jest ok). Ja mam mniej szczęścia (nie mam gdzie przechowywać, nie wiem w czym rzecz i zwykle robię wszystko na max 12 godzin przed "okazją", zwykle mniej) i aczkowliek krem jak najbardziej się trzyma, to miewam wrażenie, że jest trochę za suche - biszkopt znaczy (wrażenie, bo własnego wyrobu tortu w ilości większej niż dwie łyżeczki dotąd nie jadłam).

Ps. wypytam mamę w czasie świąt i chyba przymuszę do nauczenia mnie czegoś, bo pieczenie to dla mnie ciągle stres - czyli problem. Niby wychodzi, ale nie zawsze, za to nerwów więcej niż warto. Gotowanie jakoś tego nie powoduje zupełnie... icon_rolleyes.gif
olju
Chodzi mi o tort przekładany bitą smietaną. Zauważyłam że nie trzyma on się w całości i jest problem z nałożeniem na talerz całego kawałka.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.