To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Torty nie tylko dla dzieci

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32
użytkownik usunięty
Są jeszcze takie i chyba colowe widziałam jakiejś firmy
https://www.jojo.pl/swf/500x400_zakrecone_pianki.html
Dorotka
jully ale te już trochę trudniej rozdzielić na poszczególne kolory 29.gif 03.gif
mamami
mcda najlepiej kup białe i pofarbuj barwnikami spożywczymi. Chyba Haribo robi białe.
użytkownik usunięty
Zainspirowana przez Mamami uczyniłam tenże tort:

mamami
Paka super icon_smile.gif
Rafaelka
Mamami, Paka, piękne torty!
Doruśka
Paka, z czego te serwetki icon_wink.gif
tissaia
Poczytałam sobie wątek, powzdychałam z uznaniem tudzież zawiścią nad talentami forumowych koleżanek i machnęłam kota icon_smile.gif

skanna
Ale fajny kot. Jak go zrobiłaś?
W ogóle postuluję, żeby wklejać fotki z procesu produkcyjnego, znaczy z fazy "rzeźbiarskiej" icon_smile.gif, bo jak się piecze biszkopt to raczej wiadomo, masę tez raczej wiadomo jak się robi. Ale jak się wykrawa takiego kota na przykład?
Abotak
nie moje oczywiscie ale moze komus sie przyda

praca z lukrem krolewskim ktory robi sie twardy po nalozeniu i mozna go na rozne sposoby ozdabiac
https://home-and-garden.webshots.com/photo/...054302019mPitLw

Thomas krok po kroku

https://thomasthetankenginecake.blogspot.com/

i inne dosc proste
https://www.flickr.com/photos/13782461@N05

A tu krowa fajna i prosta

/">

https://home-and-garden.webshots.com/photo/...054302019mPitLw

i ciekawy blog
https://cakemagic.blogspot.com/
Mika
Bogusia,ja Cię ozłocę za tego Tomka brawo_bis.gif
krok po kroku to już banalny jest
dobrze widzę,że to jest barwiony krem?
nie żaden lukier?
Abotak
To jest lukier tylko ze w wersji mazistej czyli bialka ( w postaci naturalnej albo proszkowej czyli albumina) i cukier puder w duzych ilosciach tak zeby to maziste wyszlo a po zaschnieciu bedzie twardawe.
Najpierw zalecaja smarowac tym raz zeby sie okruczy nie odklejaly przy najladaniu wierzchniej warstwy a pozniej 9po odczekaniu ok 7 min az troche podeschnie)juz ta z barwnikiem i wtedy lepiej nakladac z pomoca tej szprycy (?) i wyrownywac cieplym, plaskim nozem np
A geba tez z lukru tylko ze takiego jak masa plastyczna czyli wiecej cukru do niego wtedy.
Albo z marcepana.
mamax2
a ja się pochwalę dziś swoim wypiekiem- moje dziecko zażyczyło sobie tort w kształcie traktora więc wyczarowałam cus takiego
Myssia
To i ja się ociupinke pochwale moim pierwszym tortem w życiu icon_smile.gif
To wszystko po lekturze tego wątku icon_smile.gif
---- torcik oczekujący w lodówce

---- ozdobiony walentynkowo

Mika
po tych zdjęciach Marg to sobie moje mogę wsadzić wink.gif icon_lol.gif
marghe.
CYTAT(Mika @ pią, 22 lut 2008 - 17:35) *
po tych zdjęciach Marg to sobie moje mogę wsadzić wink.gif icon_lol.gif


Nie opowiadaj gumpotów babo jedna icon_smile.gif
Mika
nie,no w tym roku poszłam na taką łatwiznę,że nawet nie mam czym się pochwalić wink.gif
marghe.
CYTAT(Mika @ nie, 24 lut 2008 - 00:53) *
nie,no w tym roku poszłam na taką łatwiznę,że nawet nie mam czym się pochwalić wink.gif


Mika, proszę.

Bo pokasuję wszystkie linki icon_smile.gif
Myssia
Hmmm no to się załamałam i chyba więcej tu nie zajrzę a tym bardziej nie wstawię fotek tortów, które za kilka dni zamierzam popełnić icon_smile.gif
Pozdrawiam
marghe.
Przestańcie się wygłupiać icon_razz.gif.
To co wklejam ma służyc jako inspiracja..
Myssia
Marg. ależ to służy jako inspiracja icon_smile.gif
Ja przez ten wątek postanowiłam sama tort robić. Ten co tam wcześniej był na zdjęciu to był tort walentynkowy i to mój pierwszy tort w życiu. Z pomocą dziecia robiony icon_smile.gif
Użytkownik usunięty
Dziewczyny! Ratunku!!!

Na JUTRO muszę zrobić autko Tymkowi. Podstawa - biszkopt i krem mam. Oczywiście "lakier" z maszmarlołsów. Pomóżcie mi... jak to TECHNICZNIE zrobić...

blagam.gif
Meggi
No to i na mnie wkońcu przyszedl czas pokaząc córce swoje umiejętności, z 12 lat te,mu sama sobie robiłam torty, ale na bazie kremu z karpatki, tym razem ma być krem śmietanowo truskawkowy 37.gif

I tu mam małe dylematy jak to zrobić, poczatkowo myślałam, że zrobię masę ze śnieżki i galaretki truskawkowej, ale zastanawiam sie czy z kremówki ubitej nie byłoby lepsze???
Dośc często robię na deser wlasnie ubita snieżke która mieszam z chłodna tężejąca galaretka i dosłownie po godzinie stania w lodówce jest pyszny deser, ale czy z bitą smietana tez mi to sie uda??

No i chciałam w srodku włożyć owoce i czy mrozone truskawki będą sie nadawać, czy najpierw zasypac je cukrem i potem je pokroic i wyłożyc, czy dżem truskawkowy ( ale tu mam spore watpliwości czy za słodkei nie będzie)

Mam czas do jutra z planem działania, czy pomozecie mi ??? blagam.gif blagam.gif blagam.gif
Mika
śmietany z galaretką nie mieszałam,ale mieszałam z żelatyną -wychodzi super
owoce jeśli już kładłabym na biszkopt

ja robię kombinację alpejską -powidła śliwkowe(dla kwaśności wink.gif )-śmietana-karmel -kolejność dowolna

widziałam ostatnio jak karmel łączyli z ubitą śmietaną i taką masą ciasto przekładali (ja bym do tego dołożyła żelatynę profilaktycznie)
Meggi
Mika tak sobie kombinuję, rozrobię galaretke z miejsza ilością wody niz podano na opakowaniu to chyba powinno ściagnąć tę smietanę, to tez żelatyna. O mamooooooo ale mam stresa, czy sie uda 37.gif
skanna
Meggi, przyjrzyj się temu przepisowi na śmietanowca, w dalszej części wątku stoi napisane, że i z mrożonymi truskawkami wychodzi.
Meggi
41.gif no to teraz mam problem truskawek, odmrożone będą zwiotczałe 29.gif i nie dadzą takiego efektu, echhhhhhhhh 32.gif
skanna
Doczytaj wątek, tam jest napisane, żeby położyć mrożone i szybko zalewać śmietaną.
skanna
O, piszą jeszcze, że można zrobić z brzoskwiniami z puszki i też pyszne. One nie oklapną icon_smile.gif
Meggi
Skanna ano wcześniej nie doczytałam bo zatrzymałam sie na 1str icon_wink.gif , bo K chce tort, zeby na wierzchu sobie chce sama ozdobę zrobic, więc poczytalam tylko o tej masie ze śmietany bo to mnie najbardziej interesuje.
skanna
A to może w takim razie pomyślcie raczej o masie Konwaliowej.



Zabawa jak z plasteliną icon_smile.gif

Tutaj jest tort, którym zasłynęła Konwaliowa icon_smile.gif
moniczar
Z pewną dozą nieśmiałości...
Na 4 urodzinki mojej córci - fanki filmu AUTA i koloru różowego...
Malgood
moniczar - a ten środek jest jadalny? Z czego to to jest zrobione no i gdzie to można dostać?
Malgood mama Wojtka - wieeelkiego fana Zygzaka icon_smile.gif
moniczar
środek jadalny a kupić można tu: https://www.k-2.com.pl/dwaflowe.htm albo w innych sklepach z tego typu rzeczami
Mika
CYTAT(Malgood @ Sat, 05 Apr 2008 - 20:17) *
moniczar - a ten środek jest jadalny? Z czego to to jest zrobione no i gdzie to można dostać?
Malgood mama Wojtka - wieeelkiego fana Zygzaka icon_smile.gif


można zamówić wedle życzenia na www.fototort.pl
ja zamawiam u nich na każde urodziny -sama wybieram zdjęcie lub obrazek i przesyłam mailem wink.gif
Meggi
Ja się niestety nie pochwalę icon_sad.gif( wstyd sie pzryznać ,ale na chceniu sie skonczyło icon_redface.gif

Niedość, ze choróbsko mnie trzyma od tygodnia to do tego miałam dziwmny sen związany z tym moim tortem i rano po obudzenius tweirdziłam, ze ide zamówić pewniaka czyli smietankowo-truskawkowy, który zniknął w mgnieniu oka icon_wink.gif

Żeby nie było, ze ja taka leniwa 08.gif pizze Skannową zrobiłam i dzieci zachwycone były 06.gif

sdw
Dnia przedwczorajszego popełniłam tort na wieczór panieński. A właściwie panieńskie popołudnie, bo impreza odbywała się na uczelni icon_wink.gif Oto efekt:

Mika
Wiola,a ten łorgan to po jakiś przejściach jest,że mu się głowa tak wygieła icon_lol.gif
jak Ty tymi pisakami piszesz?
u mnie dziadostwo nigdy takie plastyczne nie chce być icon_evil.gif
sdw
Łorgan, Droga Miko, wygięty bo z banana 06.gif Brakło mi wszytskiego i miałam do wyboru - albo zrobic miniaturę albo użyć owocu. Użyłam owocu 08.gif

Pisaki rozgrzewam we wrzątku. Na kremie czy śmietanie trzymają się tak sobie ale na twardych polewach, glazurach czy marszmalołsowej masie albo marceapnie pisze się doskonale i trzymają się nieźle.
Mika
aaa no jak banan to wszystko wyjaśnia icon_lol.gif

znaczy moje pisaki to jakieś dziady do d..
nigdy nie chciały rozpuścić się aż tak żeby można było piknie kaligrafować
Petelasia
Witajcie, Od jakiegoś czasu was podczytuję bo szukałam weny na tort dla mojego synka z okazji I urodzin. No i zdecydowałam się na ten z piankowa masą. Mam jednak pytanie. Bo gdzieś tam wyczytałam, że ta masa nie może się zetknąć z kremem bo będzie tłusta plama. Co to znaczy? czy mam posmarować tak warstwy, żeby nic nie wychodziło na zewnątrz( czyli zakończyć ze 2 cm od krawędzi?). Będę wdzięczna za radę. A co myślicie o pozyskaniu niebieskiego barwnika z M&M sów????
sdw
Moja masa stykała się z kremem, smietaną i polewą czekoladową. Żadnej tłustejk plamy nie odnotowano.
Agalu
Witam,

Polecam stronę www.tortownia.pl - można tu kupić mnóstwo dodatków i dekoracji do ciast i tortów, można kupić lukier plastyczny we wszystkich kolorach , zamiast tradycyjnego marcepanu i barwników. popatrzcie, mnie się ta strona bardzo spodobała. dzisiaj będę zamawiała kilka produktów;)
Agalu
Zasady ogólne

Do podsypywania wałkowanego lukru używaj wyłącznie cukru pudru, nigdy mąki.
Zawsze przed użyciem zagnieć lukier, żeby "obudzić" jego sprężystość.
Niewykorzystany lukier przechowuj w szczelnie zamkniętej czystej torebce foliowej, postaraj się, aby było w niej jak najmniej powietrza.

Powlekanie ciasta

Zagnieć lukier, żeby go lekko ogrzać i uplastycznić.
Rozwałkuj lukier na posypanej cukrem pudrem stolnicy, w razie potrzeby popudruj też delikatnie wałek. Pamiętaj o podnoszeniu i przekładaniu wałkowanego lukru, żeby nie przykleił się do podłoża.
Jeśli podczas wałkowania pojawi się pęcherzyk powietrza, przekłuj go czystą szpilką.
Lukier rozwałkuj do rozmiaru większego niż ciasto. Znacznie ułatwi to nałożenie masy. Powinna ona mieć grubość około 5mm.
Delikatnie podnieś tak przygotowany lukier na wałku albo podkładając pod spód dłonie, uważając, by go nie rozciągnąć ani nie przerwać. Umieść lukier na cieście.
Używając nasady dłoni albo packi cukierniczej kształtuj i wygładzaj dokładnie wierzch i boki ciasta aż staną się idealnie równe i jedwabiste w dotyku.
Odetnij nadmiar lukru wokół ciasta przy użyciu ostrego noża.
Jeśli zamierzasz odcisnąć na lukrze dekoracyjne wzory, zrób to zanim lukier zastygnie. Oferowany przez sklep tortownia.pl lukier RegalIce obsycha w ciągu 2-3 godzin.
Gotowego tortu nie przechowuj w lodówce, gdyż lukier łatwo chłonie wilgoć! Tort najlepiej obsuszać w przewiewnym pomieszczeniu, w pudełku kartonowym.
Petelasia
No zrobiłam torcik i myślę, że jak na pierwszy raz był ok icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif

Torcik dla Szyma z rybką z Mini-mini
lornetka
Petelasia ale cudo zrobiłaś!! Ja też taki chcę....
Tekla
Super brawo_bis.gif

Petelasia
A ten wyprodukowałam dzisiaj....
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.