To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Torty nie tylko dla dzieci

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32
Tigerek
CYTAT(hekkate @ Tue, 04 May 2010 - 22:42) *
Tigerek a wodę z kwaskiem cytrynowym w jakich proporcjach robisz?


Płaska łyżeczka na szklankę. Szczególnie pasuje pod słodkie kremy waniliowe czy owocowe icon_smile.gif
oluśia
Gozar torcik superowy icon_razz.gif myszki mniam mniam
niewidzialna
gozar super serowy torcik, a myszy super;)

Carrie Twój torcik tez śliczny icon_smile.gif
gozar
Dziękuję dziewczyny. Pomysł zaczerpnięty z internetu. Widziałam podobny w galerii pewnej dziewczyny, która bawi się w takie torty.
Carrie - oj wciąga ta zabawa, wciąga.
hekkate
Tigerek dzięki.

Dziewczyny to chwalić się dalej tortami, bo chętnie popatrzę.
Gosia83
CYTAT(gozar @ Tue, 04 May 2010 - 17:08) *


WOW...no cudny pomysł... 06.gif
Tuni
Gozar, myszki na serze mnie powaliły, bossski.
Mam pytanie, jak robisz masę na te cuda? Skąd te kolory?
gozar
CYTAT(Tuni @ Thu, 06 May 2010 - 00:07) *
Gozar, myszki na serze mnie powaliły, bossski.
Mam pytanie, jak robisz masę na te cuda? Skąd te kolory?


Akurat na ten tort kupiłam gotową plastyczną masę lukrową z tortownia.pl
Na ten drugi kupiłam już barwniki i robiłam masę sama. Nie wyszło tak jak bym chciała, ale zważywszy że to był mój drugi tort w życiu, to nie było najgorzej.
Tuni
Ok, dzięki, bo potrzebuję kolorki na dinozaura vel smoka icon_smile.gif Poszukam w tortowni.
Tusia8
Chciałam się pochwalić, jaki tort udało nam się stworzyć na 3 urodziny naszej córeczki



Uploaded with ImageShack.us

Być może nie jest to arcydzieło, ale ja jestem bardzo zadowolona, a dzisiejsza mina mojego dziecka-bezcenna icon_wink.gif

Jednak gdyby nie ogromna pomoc mojego męża, pewnie niewiele by z tego wyszło icon_smile.gif
Carrie
Tusia8 - PIĘĘĘĘKNY!!!!!
oluśia
Śliczny icon_smile.gif
Tusia8
Carrie, Oluśia-dziękuję icon_smile.gif
Gosia83
Tort Kinii na 2 urodzinki...truskawka 06.gif



A jutro będziemy dmuchać biedronkę...icon_smile.gif

Oba torty robiłam ja - a inspiracje oczywiście z netu...icon_smile.gif
Agalu
Tusia - piękny torcik ,szkoda że nie mam córeczki bo bym taki sam zrobiła 37.gif

Gosia - truskaweczka też śliczna, robiłam już kiedyś też synkowi na 3 urodzinki, inpsiraje też czerpię z netu 03.gif

przede mną niedługo urodzinki Kacpra i nie mam jakoś weny do wymyślenia czegos, on chciałby smerfa ale nie chce mi się nawet myśleć jak go zrobić 43.gif

miał już kiedyś motyla, truskawkę, wóz strażacki ,samolot z braćmi Koala, spidermana ,pociąg z wagonikami i już mi sie pomału pomysły kończą 32.gif
Miki79
A co, to i ja się pochwalę icon_wink.gif

Bawię się w torty od marca, kiedy to postanowiłam, że nie chcę mieć kolejnego sklepowego na Chrzcinach córci i zrobiłam sama:



Potem były urodziny męża:



Dzień mamy, urodziny siostry, prezent dla teściowej:


I wczoraj najnowsze - torty do przedszkola starszej córci (mają 2 grupy wiekowe: Biedronki i Żabki):


Miki79
Dubelek
odynka
Miki ja chcę takie żabki dla żaby na urodzinki - podasz mi jakiś przepis?icon_biggrin.gif i skąd te wsie lukry wziąć?icon_biggrin.gif
joa133
moje torty

roczek Julki



3latka



4 latka



roczek Bastusia
Miki79
Odynka - żaby bardzo proste: masa robiona z cukru pudru, żelatyny i glukozy (50 ml wrzątku, 3 łyżeczki żelatyny, rozpuścić dokładnie, dodać 3 łyżeczki glukozy, rozmieszać, dodać stopniowo cukier - w sumie ok 600-800 gram, zagnieść jak ciasto lub modelinę) z dodatkiem barwników spożywczych (w proszku lub żelu - ja kupuję przez internet na tortownia.pl, ale wiem że w niektórych sklepach też są) i formowane jak widać poniżej - w bardzo prosty sposób. Poszczególne części łączone ze sobą lukrem (można też specjalnym klejem spożywczym, widziałam na tortownii icon_wink.gif) Powodzenia!

Żaba z bliska:

Gosia83
Piękne te wasze torty...po prostu cudne.

No to ja w takim razie obiecaną biedronkę pokażę...oto i ona: Do waszych cudów daleka...ale dumna jestem, w końcu własna... 06.gif

Agalu
Wszystkie torty piękne,
Miki - ale Twoje to prawdziwy pofesjonalizm!
niewidzialna
Dziewczyny, wszystkie torty super ekstra, aż ślinka cieknie. Gratuluję pomysłów i wytrwałości w robieniu tych cudeniek;)
Miki79
Agalu - dziękuję icon_wink.gif

Gosia83 - twoja biedronka jest cudowna, a najbardziej mi się jęzorek podoba icon_wink.gif Widać, że córcia zachwycona, a przecież o to w tym chodzi, żeby osoba obdarowywana była zadowolona! icon_wink.gif
Miki79
Pochwalę się moimi kolejnymi wypiekami - babeczki na festyn w przedszkolu córki:



Agalu
Mój torcik na 5 urodziny Kacpra, troszkę mało zgrabna ta smerfetka ale solenizant zadowolony 03.gif

Marusiaa
Mmm ja ostatnio zrobiłam kilka babeczek icon_smile.gif
Dzieciaki były pod wrażeniem...
Polecam dekoracje na allegro u slodkie_ozdoby i fredkae bo naprawdę jestem pod wrażeniem icon_wink.gif
Następnym razem zrobię zdjęcie hehe
micolina
Agalu - piękna ta twoja Smerfetka - i ma takie kobiece kształty icon_wink.gif Bardzo fajnie, dość już tych anorektycznych postaci!!! 04.gif
Agalu
CYTAT(micolina @ Mon, 14 Jun 2010 - 09:01) *
Agalu - piękna ta twoja Smerfetka - i ma takie kobiece kształty icon_wink.gif Bardzo fajnie, dość już tych anorektycznych postaci!!! 04.gif


03.gif
bumbum
Torty poprostu przecudne 06.gif
mamami
Dziewczyny wszystkie torty piękne ale ja poszukuję przepisu na ciasto. Nie chcę biszkoptu, bo żaden z domowników za nim nie przepada. Nie macie jakiegoś fajnego przepisu na ciasto, które mozna przełozyć masą?
użytkownik usunięty
CYTAT(mamami @ Thu, 24 Jun 2010 - 11:37) *
Dziewczyny wszystkie torty piękne ale ja poszukuję przepisu na ciasto. Nie chcę biszkoptu, bo żaden z domowników za nim nie przepada. Nie macie jakiegoś fajnego przepisu na ciasto, które mozna przełozyć masą?

no np. bezę zwykłą. Młodemu na urodziny robiłam marchewkowe bezmleczne. W sumie z wielu się da.
mamami
Jully pewnie że z wielu ale właśnie jakoś ja odpowiedniego nie mam dlatego liczę na Waszą pomoc icon_smile.gif
Mika
ja często robię torty na podstawe zwyłego murzynka czy innego czekoladowego ciasta
co tego jasny krem,powidła śliwkowe,czasem nutella
moi goście bardzo lubią ten mix icon_wink.gif
mamami
Mika a wrzucisz mi przepis na zwykłego murzynka icon_wink.gif
Mika
CYTAT(mamami @ Thu, 24 Jun 2010 - 15:55) *
Mika a wrzucisz mi przepis na zwykłego murzynka icon_wink.gif


jasne icon_wink.gif

1 kostka margaryny (nie używm masła,bo i później ciasto nie chce wyrasać tak ładnie jak przy margarynie)
2 szkl. cukru
4-6 łyżek cacao (ja daję to z wiatrakiem na opakowaiu,bo naciemniejsze icon_wink.gif )
0,5 sztl. wody
2 szkl. mąki
1 łyżeczki pr. do piecz.
1 cukier waniliowy
4 żółtka (+ piana z białek)

margarynę stopić z cukrem,wodą,cacao do zagotowania
wystudzić
do chłodnej masy dodać mąkę,proszek,żółtka i cukier waniliowy
dobrze ubić
na koniec dodać ubite białka i delikatnie wymieszać ręcznie
bądź łyżką icon_wink.gif
piec 40-50 min w 180 stopniach

p.s
ja daję mniej cukru (góra 1,5szkl) a więcej cacao
Zelda
mój pierwszy tort 06.gif
wersja robocza

wersja po rozpuszczeniu się napisów 29.gif
oluśia
Torcik superowy 06.gif Ale najwazniejsze że swój własnoręcznie zrobiony Będzie co wspominać icon_smile.gif
CrazyMary
Taki tort zrobiłam dla Łukasza. Prosze o wyrozumiałość, bo ostatni tort robiłam 7 lat temu. Ale ten watek mnie natchnął icon_smile.gif

oluśia
Niezła ta bryka 06.gif
niewidzialna
super icon_wink.gif
joa133
super autko!
BluMore
Świetny ten pociąg, brawo!!!!!:)
Irenka.
To i ja się pochwalę tortem wykonanym na urodziny Weroniki. Nie jest tak wymyślnie udekorowany, jak Wasze, ale jestem z siebie dumna i wklejam:

niewidzialna
śliczny icon_wink.gif
Petelasia
Mnie przeszywa duma!!!!!!! Oto moje cudeńko dla fotografa zapaleńca. W życiu nie myślałam że mi sie uda! A jednak!




menada
Oto torcik na 6 urodziny Honi, na którym jest 25 świnek w błotku (dla każdego dziecka z zerówki Honi przypada 1 świnka icon_smile.gif ).
Najwięcej czasu zajęło wykonanie świnek z masy marshmellow, zdolności plastyczne mamy są raczej mizerne, ale w końcu widać, że to świnki icon_smile.gif
Inspirację czerpałam z forum gazetowego (przepis peeky-wicky)






anetadr
Menada, świnki boskie! 06.gif

Aneta
Tuni
Cudne te prosiaczki icon_smile.gif
golamar
Nie no prosiaki jak się patrzy.....! Aparat tez niesamowity- zazdroszcze zdolności!
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.