To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Torty nie tylko dla dzieci

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32
oluśia
Petelasia torcik-aparacik bombowy
Menada prosiaczki słodziutkie
Inkusia
Ale super!
Åšwinki bombowe 04.gif
bumbum
Nie,no świnki urocze a aparat pierwsza klasa
Bluśka
Mój wypik na urodziny Miśka. Postanowilam sobie, że nigdy wiecej nie porwę się na zrobienie auta, za dużo nerwów mnie to kosztowało. 29.gif


Petelasia
CYTAT(Bluśka @ Wed, 29 Sep 2010 - 12:02) *
Mój wypik na urodziny Miśka. Postanowilam sobie, że nigdy wiecej nie porwę się na zrobienie auta, za dużo nerwów mnie to kosztowało. 29.gif


Bluśka może nerwów dużo, ale na pewno się opłaciło patrząc na efekt końcowy:-)
oluśia
No właśnie efekt końcowy superowy icon_razz.gif
Ja robiłam ostatnio tort -trakor trochę pracochłonne ale warto zobaczyć ten uśmiech dziecka 06.gif jestem ciekawa co teraz Kapi zechce mam nadzieje że nie dinozaura bo teraz na tym etapie jesteśmy hi hi
Irenka.
A ja mam pytanie- czy któraś z Was dekorowała tort żywymi kwiatami może? Pytam, bo moi teściowie będą mieć 35 rocznicę ślubu, będę robić tort i pomyślałam o takiej dekoracji. Masa biała, a do tego trzy łebki czerwonych róż razem na środku (albo nei na środku) tortu wciśnięte. Co Wy na to?
Miki79
Irenka - ja nigdy żywych kwiatów nie używałam, ale może zrób cukrowe (bardzo proste), to też jest sposób icon_wink.gif

Ja robiłam takie na tort na chrzest mojej Kamilki:




Menada - świnki wystrzałowe, bardzo mi się podobają!

Bluśka - autko też świetne, widać, że pracochłonne, brawo!


A ja na urodziny chrześniaka zrobiłam taki:

użytkownik usunięty
To i ja wstawiam mój tort a właściwie mojego trzylatka:




Robiłam z marshmallowsów ale następnym razem spróbuję z glukozy. No i koniecznie muszę lepsze barwniki kupić, bo te były do bani totalnie. W środku tort marchewkowy dla bezmlecznych, do przyklejenia użyłam dżemu z brzoskwiń i imbiru.
agabr
Jully skad masz pomaranczowy barwnik? bo to pomaranczowy czy mi monitor przeklamuje? pilnie potrabuje ciastka dyniowe podkolorowac.b
Tuni
CYTAT(oluśia @ Sun, 03 Oct 2010 - 11:27) *
jestem ciekawa co teraz Kapi zechce mam nadzieje że nie dinozaura bo teraz na tym etapie jesteśmy hi hi

E tam dinozaura się nie bój, ja robiłam i żyję. I goście też 29.gif
użytkownik usunięty
CYTAT(agabr @ Sat, 23 Oct 2010 - 20:00) *
Jully skad masz pomaranczowy barwnik? bo to pomaranczowy czy mi monitor przeklamuje? pilnie potrabuje ciastka dyniowe podkolorowac.b

niby czerwony ale wyszedł pomarańczowawy, bo te barwniki kiepskie
agabr
to powiedz co to za kiepski barwnik to sobie tez zrobie pomarancz, a w ogole gratulacje tortowe.b
marghe.
Agabr, szukałaś tu?
https://www.tortownia.pl/
agabr
Tak w tortowni jest ale ja potrzebuje na wczoraj , myslalam , ze moze Jully kupil w miejscowym centrum rozrywki.b
użytkownik usunięty
Nie jully kupił przez internet, ale mogę pożyczyć, bo mi został.
agabr
oh sorry za masulinum ale kurcze ja mam 124 dyńki do pomalowania , czym je malnac na pomarancz? a sok marchewkowy myslicie ze da pomarancz?b
użytkownik usunięty
Tym moim nie pomalujesz, bo to barwnik, a to dyńki same z siebie nie są pomarańczowe? musisz je malować jak trawnik na przyjazd Bieruta ?
marghe.
A w zwykłym sklepie nie ma czerwonych i żółtych barwników? Po zmieszaniu będzie pomarańczowy
Albo do lukru dodać sok z marchwi - odparowany
flo
witam

czy jak moge sie do was przylaczyc? W zasadzie zaczynam dopiero torty robic, ale chcialabym sie pochwalic, bo jestem dumna z kazdego kawaleczka tortu jaki sama zrobilam icon_biggrin.gif Niedlugo dojrzeie wiecej, bo sie zblizaja urodziny Lou.

Swietne torty robicie!



ten troche niedopracwany



justin
lala jest boska.

Czy te masy z których lepicie te cudeńka i obklejacie torty to w ogóle zjadliwe są? Bo jakoś mnie troszkę odrzuca.
Ja zazwyczaj robię masę ze śmietany kremówki ubitej z łyżeczką cukru i ew. dodatki owocowe. Nigdy nie próbowałam takich wynalazków, boję się.
flo
justin, jak najbardziej sa zjadliwe, chociaz nieco slodkie. Lala jest z masa z marshmallows, reszta z masy cukrowej. znajoma, ktora torcik z kwiatkiem dostala, mowila, ze w cale nie byl za slodki. Byl przelozony malo slodkim kremem z mascarpone.
bumbum
Zuzka ma już jakiś czas fioła na punkcie hello kitty więc i tort takowy musiał być 29.gif

ten był dla gości


a taki do przedszkola


Radość dziecka niezastąpiona 06.gif
Agalu
CYTAT(anndzia @ Wed, 29 Dec 2010 - 20:43) *
Zuzka ma już jakiś czas fioła na punkcie hello kitty więc i tort takowy musiał być 29.gif

ten był dla gości


a taki do przedszkola


Radość dziecka niezastąpiona 06.gif


przepiękne!
oluśia
Åšliczne i smakowite icon_razz.gif
A mnie po nowym roku czeka mega wyzwanie tortowe
Kacper 4 lata
Oliwia 14 lat
Mąż 40 lat
flo
anndzia, bardzo ladnie ci te hello kitty wyszly!

Pozwolcie, ze sie pochwale urodzinowa zaba Louisy (4. urodziny). Zaniemowila z wrazenia icon_biggrin.gif


Agnieszka.zg
to ja też dołączę moje dzisiejsze dzieło
Agalu
Torcik z żabką też superowy i z boiskiem równieżicon_smile.gif

ja na 30 stycznia na 2 latka chcę zrobić tort Elmo dla synka któy uwuelbia Elma, w prezencie dostanie również Elma interaktywnego;)
Agnieszka.zg
kolejny torcik dla babci i dziadka
oluśia
Flo żaba superowa
Agnieszka twoje też torciki super
Boisko bardzo mi się podoba tylko czemu takie małe zdjęcia ? 06.gif
Ja na za tydzień robie dwa torty bo dzieciaki stwierdziły ze urodziny chcą mieć razem
W sumie to i moze lepiej icon_razz.gif
Agnieszka.zg
małe zdjęcia bo robiłam komórką a nie aparatem
Agnieszka.zg
i jeszcze jeden dla córci
Silije
Dziewczynki kochane!
Potrzebuję pomysłu i przepisu krok-po-kroku na urodzinowy tort dla Emilki. Ma być gotów w sobotę rano.
Plis, plis błagam was. A to dlatego, że trzy tygodnie temu kupiony tort Julki poszedł w "większej połowie" do śmietnika.
Czy zgłosi się ktoś, kto mnie przeprowadzi przez robienie tortu dla przyszłej siedmiolatki od A do Z????
flo
Silije, a masz jakis pomysl? Co bys chciala? Moglabym ci pomoc, ale tylko jesli ja sama bede wiedziala jak zrobic icon_wink.gif

Agnieszka, fajny kotek icon_smile.gif
menada
Silije, dwie strony wcześniej masz zdjęcia mojego "świńskiego tortu", który zrobił furorę w Honi zerówce.
Ciacho robi się dość łatwo, ze świnkami jest trochę roboty, no ale ja robiłam ich 25 icon_smile.gif
Przepis na ciacho masz tutaj. Świnki ulepiłam z masy marshmallow:
450 g marsmallows różowych (kupiłam biało-rózowe i białe zjadłam icon_wink.gif )
1 kg cukru pudru
3 łyżki wody

Pianki stopić w kąpieli wodnej, dodac polowe cukru i wymieszac. Nastepnie dodac pozostaly cukier i ugniesc na elastyczna mase. Masa ma konsystencje plasteliny.
Silije
Upiekłam już biszkoptowy spód, przekroiłam i wysmarowałam grubo wiecie czym? Nutellą! Bo dzieci z reguły nie lubią żadnych kremów i śmietan, więc oceniłam, że stara dobra Nutella odniesie może sukces.
Teraz idę walczyć z tymi marshmallowsami.
Agnieszka.zg
stanowczo od masy z painki wole łączenie żelatyny glukozy i cukru pudru, lepiej sie wyrabia ,jest snieznobiała i wygodniejsza w wałkowaniu masa z panek mi sie nie sprawdziła(no i o wiele drożej wychodzi)
oluśia
Moje niedzielne dzieło icon_smile.gif




Scooby Doo
Agnieszka.zg
piesek jest świetny !!!
hekkate
Wszystkie torty przepiękne.
A czy któraś z Was ma doświadczenie w robieniu tortów w kształcie ryby i skrzynki z narzędziami (z bajki Złota Rączka)?
flo
Scooby Doo jak zywy icon_smile.gif

hekkate, niestety ryby nie robilam. Skrzynka nie powinna byc bardzo skomplikowana.
hekkate
Skrzynka nie, ale narzędzia już raczej tak icon_smile.gif
flo
pozostaje uformowac z masy lukrowej lub marcepanu. Tylko, ze one z oczami sa itd. wiec bedzie duzo zabawy. Powodzenia icon_biggrin.gif
hekkate
Nie dziękuję. Będę z mężem lepić. Jakie wyjdą takie będą i tyle.
A możecie mi podać pomysły czym tort przełożyć. Do tej pory robiłam bitą śmietanę (samą lub z dodatkiem wiórek kokosowych, gorzkiej czekolady) lub masę budyniową. Teraz chciałabym spróbować zrobić masę z kubusia. Jaki smak polecacie i jak się do tego zabrać? Czy koniecznie trzeba kupować budyń czy można użyć mąki ziemniaczanej. Dodawać potem do tego masła?
flo
hekkate, ja przewaznie uzywam masy na bazie mascarpone z truskawkami lub malinami

https://flowerek.com/ciasta-i-torty/masa-do...zie-mascarpone/

Tak czy siak, na pewno Daniel (bo przypuszczam, ze to dla niego) bedzie sie cieszyl z torta, obojetnie jak narzedzia wyjda icon_smile.gif
Bluśka
Tort na urodziny mojej córci. W środku masa z serkow marcapone a na wierzchu masa marcepanowa.

Kliknij na zdjecie, otworzy siÄ™ wieksze


sdw
Bluśka jawdrop.gif 2pliz.gif 2pliz.gif 2pliz.gif 2pliz.gif 2pliz.gif 23.gif 10.gif icon_eek.gif

Boooooskiiiiii. Szapki z głów i opad szczeny...
użytkownik usunięty
O rany Bluśka mistrzostwo,

Olusia piękny Scoobany icon_smile.gif
oluśia
Dzięki dziewczyny icon_smile.gif
Trochę roboty przy nim było ale warto bo dziecko zadowolone i to bardzo
Buśka myszki -cudo
Bluśka
Dzięki za komplementa.icon_wink.gif To moj drugi tort z masą marcepanową. Po tym pierwszym(auto na urodziny Miśka) powiedzialm sobie never ale mąz mnie zmotywował i siedzialm do północy lepiąc te myszy. 03.gif No i sto razy wolę w smaku masę marcepanową niż cukrową, ta jest dla mnie niezjadliwa, ulep straszny.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.