To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Jadłospis waszych pociech

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Janet
Co dajecie do jedzenia waszym maluchom, bio ja mam ze swoja córką problem. Do 6 miesiąca byłm tylko cycuś, teraz Nikola ma prawie 7 miesięcy i nie chce mi jeść ani marchewki ani jabłuszka, toleruje tylko kaszkę ryżową ale zjada tylko kapinkę. Co robić?
mamajul
czekać icon_smile.gif. Przecież teraz to czas na przyzwyczajanie się do innych smaków . Mleko mamy to grunt i podstawa. Powolutku pomalutku po łyżeczce i zaakceptuje jedzenie. Jeżeli rozwija się prawidłowo to powodu do niepokoju nie ma. Jeszcze trochę czasu minie zanim nauczy się jesc coś innego. Za jakis czas tydzień, dwa spróbuj znowu z jabłuszkiem. No i posmakuj czy nie jest zbyt kwaśne. Niektórych firm sa za cierpkie poprostu. Podobnie jak soki. Narazie oczywiście bez cukru.
Pozdrawiamy serdecznie
Monika i Jula (16mies.)
dora31
hej
Mój starszy synek też był i jest strasznym niejadkiem (teraz ma 5,5 roku).Też długo dostawał tylko pierś i potem były z jedzeniem same kłopoty.Może u Twojej córeczki to jest przejściowe,może nie smakuje jej po prostu jabłuszko,ani marchewka.Spróbuj może coś innego,a za jakiś czas wróć do jabłka.
Może spróbowałabyś jej coś sama upichcić.Jest mnóstwo przepisów dla takich maluszków.
W internecie jest też Książka kucharska dla najmłodszych tzn dzieci w wieku od 5 do 12 miesięcy (babycook).
Jak chcesz to ją poszukaj,albo mogę Ci ją przesłać.
Na szczęście mój młodszy synek (teraz 10 m-cy) nie jest taki wybredny jeśli chodzi o jedzenie przeważnie wszystko zjada ze smakiem.
pozdrawiam
Dorota z chłopakami
Daretka
Ja mialam podobnie starszy synek jest totalnym niejadkiem (28 m-cy), natomiast 11-to m-czna coreczka zjada wszystko. Choc gdy miala 7 m-cy jej pozywieniem byla gl piers (nadal jest). Ja radze cierpliwie czekac i polowi wprowadzac. Moze nie smakuje jej marchewka- sprobuj dawac sloiczki i kaszki roznych firm a moze trafi smakowo na odpowiednie.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.