To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

sól, pieprz, ostre jedzenie - od tego uczulenie?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

MonikaW77
W ciąży lubię jeść na ostro i słono. Czy od soli może się zrobić uczulenie na twarzy? Zrobiło mi się coś na brodzie pod ustami i na jednym policzku (takie jakieś krosteczki, zaczerwienienie, niby liszajowate). Nijak nie mogę tego usunąć (żadne maści nie pomagają). Może więc to wina diety? Widziałyście/słyszałyście kiedyś coś takiego?
Mika
tak -nawet nie będąc w ciąży wyskakują syfki wink.gif
powodem ich powstawania mogą być ostre przyprawy,czekolada
u Ciebie równie dobrze mogą być i zmiany hormonalne

próbowałas maści cynkowej,linomagu w maści?
MonikaW77
od maści cynkowej wydaje mi się, że się pogorszyło, linamag wypróbuję ... bo świetnie goi odparzenia na pupie niemowląt icon_rolleyes.gif
Mika
ja przez to ostre jedzenie ciągle coś mam wink.gif ale ostatnio zauważyłam,że znacznie mniej wyskakuje kiedy notorycznie smaruję twarz kremem Garniera "czysta skóra A" (chyba A) -niebieska tubka

możesz jeszcze wypróbować Penatena -działa na wszystko wink.gif
kasiarybka
A ja proponuję bepanten krem, a jak nie pomoże to maść i mycie twarzy tonikiem nawilżającym.
Jutta
A ja proponowałabym wizyte u dermatologa, bo może się okazać, że masz początki trądzika różowatego icon_exclaim.gif a z tym nie ma żartów oj nie ma icon_exclaim.gif nawet pajaczki na twarzy moga sie okazać pierwszym stadium owego trądzika. Idź koniecznie do dermatologa (bez skierowania) bardzo Cie prosze icon_exclaim.gif
MonikaW77
Chyba pójdę do tego dermatologa, bo nic mi nie pomaga, żadne maści i dieta, nie jem w ogóle soli i pieprzu od dwóch tygodni. Pozostaje dermatolog. W poprzedniej ciąży miałam to samo i pomogła jakaś mikstura (ale jaka to wie tylko lekarz, bo sam ustalał skład).
Jutta
Czekam na wiadomości po wizycie u dermatologa icon_wink.gif a czy te objawy nie nasilaja się po spacerze icon_question.gif bo to też świadczyłoby o tradziku icon_cry.gif
MonikaW77
Po spacerze? no nie przyglądałam się ... w każdym razie po myciu na pewno i nawet po jedzeniu. A najładniej wszystko wygląda rano po spaniu, jest takie przygaszone. We wtorek idę do lekarza.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.