To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Grzybicze zapalenie jamy ustnej:(

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

paulap
Moja 15- miesięczna Zuzia ma grzybicze zapalenie jamy ustnej. Właśnie był u niej lekarz. Jest biedniutka nie chce nic jeść i chyba ją to nieźle boli. Poszło już na gardło, ale na szczęśćie zadzwoniliśmy w porę po doktora (bo myśleliśmy, że to angina) i nie poszło jeszcze niżej. Miły pan doktor mówił bardzo dużo mądrych rzeczy, ale ja się bardziej wystraszyłam. Podobno ma być lepiej w ciągu trzech dni, ale mnie przeeaziło jak mówił co mogło się stać, jak byśmy zwlekali. Teraz jestem na siebie zła, bo to zaczęło się podobno od zwykłych pleśniawek, których nie zauważyłam. Teraz Zunia ma całą buzię białą, no i teraz już widzę:( Takie rzeczy biorą się od brania do buzi brudnych rączek. Ale jak upilnować takiego brzdąca, który teraz na dworku wszystkiego musi dotknąć, pogłaskać... Czy Wasze dzieci przechodziły coś podobnego? I czy bardzo przy tym cierpiały? Bo z tego co mówił nam lekarz to jeszcze przez jakiś czas będzie ją bolało i piekło:( Tym bardziej, że mamy jej pędzlować buzię Aftinem szorstką gazą i może mieć od tego podrażnienia i ranki... Mam nadzieję, że będzie dobrze...
paula
maggii
A nystatyny nie dostałaś????
Bo to lek na grzybicÄ™...
Moja Wiki przechodziło to 2 razy, niestety po antybiotykach...
Nie unikniesz brania brudnych rÄ…czek do buzi - nie obwiniaj siebie!!!!!!!!!!!!
Dawaj dziecku płynne rzeczy do jedzenia, nie za zimne i nie za gorące!!!!
Możesz dać paracetamol, jeśli mała b.cierpi...

Pędzlowanie buzi do najprzyjemniejszych nie należy bo trzeba zdrapywać te świństwa ale jest skuteczne.
Choć kuracja trwa kilka dni daje efejty i wszystko jest dobrze icon_biggrin.gif

Ja też pleśniawek u małej nie zauważyłam przez 3 msc, nie zauważyła ich nawet lekarka,więc widać to się zdarza...

Trzymajcie się ciepło, dużo cierpliwości Ci życzę i zdrówka!!!
ez
Co to za straszny doktor. Ja nie zauważyłam u 14 miesięcznej Asi plesniawek. Konia z rzędem temu kto zajrzy takiej małej pirani do buzi.
Lek super nam dała pani doktor i smarowac zwykłym patyczkiem z watą.
A więc na noc fioletem, a rano i w południe mieszanką aftinu, nystatyny i wit. C. Nystatyna koniecznie !!!!
Do tego kup Tantum Verde z aplikatorem do psiukania i w południe 2 psiukinięcia do gardziołka
Po tygodniu śladu nie było icon_smile.gif
paulap
Hej! mamy nestatyne i rzeczywiscie juz po trzech dniach jest znacznie lepiej:) tylko to pędzlowanie... W sumie zunia już nie ma białej buzi, ale jeszcze pędzlujemy. Nie jest tak starzsznie jak myślałam i nawt jeść Zuzia zaczęła:) pozdrawiam- paula
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.