To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

co zamiast masła?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

wo..
Moja niunia jest na diecie bez mlecznej. a tym samym nie je masła.Może wiecie czy czy dziecku na diecie można podawać margaryę jeśli tak to jaką?

ps. wercia jadłaby masło icon_cry.gif mawet łyżkami
skanna
Zielona finea i rama olivio są bezmleczne i bez serwatki, przynajmniej były w ubiegłym roku.

A jesteś pewna, że masła nie możesz podać? Gabi była do 4 roku życia na diecie bezmlecznej, a masło nie szkodziło jej NIGDY.
Litka
Nova też bezmleczna. Mnie pani neurolog pediatra, powiedziała, ze jak nie mozna masła, to lepiej darować sobie margarynę. I tego się trzymałam. Masło nie jest konieczne w diecie dziecka.
skanna
Okuliści są zdaje się innego zdania. icon_biggrin.gif
Litka
Ale z paska wynika, że Wercia niedawno rok skończyła. Czytałam kiedys w dzieciowej gazecie, ze masło to nawet mozna dopiero od 3 roku zycia podawać. Tylko oni czasem taaakie rzeczy piszą icon_rolleyes.gif że sama nie wiem.
wo..
A jesteś pewna, że masła nie możesz podać? Gabi była do 4 roku życia na diecie bezmlecznej, a masło nie szkodziło jej NIGDY.[/quote]

lekażę najchętniej ''wyeliminowali by ''wszystko po kolei; a ja ciągle nie jestem pewna po czym te (szorstkie plamy)Staram się pilnować a ''one ''ciągle wracają.

ztego co pamiętam dawiej dawano tylko masło
malinowa i Malina
Adaś je fineę "zieloną". Nie je tego aż tak duzo żeby miało mu to zaszkodzić, a przynajmniej jest jak zrobić kanapkę.
wo..
sory za tych lekażżży
wo..
sam olej do zupy to nie zamało?

przez te diety wercia jest strasznie chuuuda icon_rolleyes.gif
spróbujemyz fineą
Tobatka
Piotrkowi daję Ramę Olivio (sama tez jej używam, bo mi smakuje icon_wink.gif ). Ale co to jest jedna czy dwie maleńkie skibeczki dziennie? icon_wink.gif Trudno "przedawkować" icon_wink.gif
wo..
[quote="Tobatka"]Piotrkowi daję Ramę Olivio (sama tez jej używam, bo mi smakuje icon_wink.gif ). Ale co to jest jedna czy dwie maleńkie skibeczki dziennie? icon_wink.gif Trudno "przedawkować" icon_wink.gif

mój pediatra mowi że nawet śladowe ilości mogą uczulać.
Nwet zupki słoiczkowe sprawdzam żeby nie zawierały mleka i masła
Tobatka
Ale ja nie mówiłam o maśle, bo to Piotrek ma w całości wyeliminowane, a Rama nie ma go w składzie (ani serwatki)...

Własnie przeczytałam jeszcze raz i wyszło na to, że jakoś sobie opacznie zinterpretowałam icon_redface.gif Czyli wyszło, że czytam bez zrozumienia icon_redface.gif icon_redface.gif icon_redface.gif

Ale chodziło mi o to, że te trochę margaryny nie zaszkodzi....

Bezmleczny jest tez masmix - ten płynny, w butelce. Można go stosować do pieczenia, smażenia...

Smażę na oliwie (ale ja tam wszystko na niej smażę), a do pieczenia dodaję ten masmix lub delmę (ale mam już nawyk dokładnego studiowania ulotek...) lub olej lub oliwę z oliwek. Zależy, co mi pod rękę wpadnie icon_wink.gif
Pecia
Jasiek je kanapki z rama olivio
malinowa i Malina
CYTAT(woanna)
sam olej do zupy to nie zamało?

przez te diety wercia jest strasznie chuuuda icon_rolleyes.gif
spróbujemyz fineą

Niestety, alergika grubego mieć nie będziesz. Adaś wygląda szkieletowato, chociaż je bez problemów spore ilości.
Pecia
no wlasnie Danka, moja mama dzis stwierdzila ,ze Jasiek moze cos ma z wchlanianiem ( mimo ze lekarz gastroenterolog uwaza ze sie pieknie rozwija) gdyz je bardzo duzo a jest szczuply....

i jak to mama ,zasiala we mnie ziarnko niepokoju icon_confused.gif
wo..
grubasa a raczej "grubaski "to bym nie chciała ale czasami boję się że jest niedożywiona
szczególnie gdy z apetytem patrzy na to czego nie może np. lody, serki ,jogurty,a odniedawna rownież ciastka -[jajka ,mąka]

CYTAT(Ciocia Pecia)
no wlasnie Danka, moja mama dzis stwierdzila ,ze Jasiek moze cos ma z wchlanianiem ( mimo ze lekarz gastroenterolog uwaza ze sie pieknie rozwija) gdyz je bardzo duzo a jest szczuply....

i jak to mama ,zasiala we mnie ziarnko niepokoju  :?


ja na twoim miejscu cicszyła bym się, pewnie ma dobrą "przemianę materii"
Weronika nigdy niema czasu na jedzenie
wo..
grubasa a raczej "grubaski "to bym nie chciała ale czasami boję się że jest niedożywiona
szczególnie gdy z apetytem patrzy na to czego nie może np. lody, serki ,jogurty,a odniedawna rownież ciastka -[jajka ,mąka]
Dorka
CYTAT(skanna)
 
A jesteś pewna, że masła nie możesz podać? Gabi była do 4 roku życia na diecie bezmlecznej, a masło nie szkodziło jej NIGDY.

Podobnie moim dzieciom, przy pierwszym masła nie podawałam do lat trzech, przy drugim spróbowałam i NIC. Masło nie uczulało.

Co do okulistów i masła. Mój mąż skarżył się, że źle widzi, męczy go czytanie itp. Zapisali mu wit. A+D do łykania i jakieś okulary do czytania, bo niby wzrok się męczy. Trzymiesięczna kuracja witaminami z apteki nie pomogła, dopiero 93 letnia babcia zapytała go czy je masło. Zaczął jeść i po miesiącu wszystkie dolegliwości ustąpiły i nie wróciły icon_biggrin.gif już 2 lata. Teraz wszyscy jemy tylko masło, może dożyjemy wieku naszej babci icon_wink.gif .
Pecia
w takim razie sprobuje z tym masłem
ewis_
CYTAT(woanna)
szczególnie gdy z apetytem patrzy na to czego nie może np. lody, serki ,jogurty,a odniedawna rownież ciastka -[jajka ,mąka]


Ja robię (dla całej rodziny, żeby było prościej) ciasta i ciasteczka używając margaryny "pani domu", bo też bezmleczna. I moje dziecię (16 mcy) w końcu je, zakazane dotąd, ciastka icon_smile.gif
wo..
aleve icon_question.gif
a jakiej mąki używasz icon_question.gif może wiesz gdzie kupię bezglutenową icon_question.gif
ewis_
CYTAT(woanna)
aleve icon_question.gif  
a  jakiej mÄ…ki używasz  :?: może wiesz gdzie kupiÄ™ bezglutenowÄ… icon_question.gif


Używam zwyczajnej (pszenna poznańska?), bo moja córka nie jest uczulona na gluten.
A o mąkę bezglutenową może popytaj w piekarniach? Albo w sklepie z żywnością dietetyczną?
Magda P
Moja córka jest na diecie bezmlecznej i bezglutenowej. Masło jej szkodziło, ale jakoś dziwnie zrobić kanapkę na sucho. Wyczytałam jak sie klaruje masło i udało sie - takie masło ponoć nie szkodzi alergikom. Moja córeczka je z nim kanapki, używam go też do robienia jajecznicy na parze z jajek przepiórczych. Ostatnio odkryłam w naszej okolicy firmę która robi różne pasty sojowe bezmleczne i bezglutenowe z soi niemodyfikowanej. Skontaktowałam się z właścicielką i przyrzekła że nie ma tam konserwantów ani pieprzu - używają ziół. Pasty są bardzo smaczne i - co ważne - nie wymagają masła. Spróbujcie icon_biggrin.gif
wo..
a możesz zdradzić jak się klaruje maslo icon_question.gif
Magda P
Jasne icon_biggrin.gif

https://kobieta.gazeta.pl/kuchnia/1,55741,554546.html

Ja na początek zrobiłam z mniejszej porcji bo bałam sie że się nie uda. Ale się udało icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
Nie miałam garnka z bardzo grubym dnem, więc postawiłam patelnię i dopiero na to garnek, ogień bardzo malutki, żeby sie nie przypaliło i nie było gorzkie - powodzenia.
Ten wątek był szeroko dyskutowany na forum gazety - jak znajdę to dam namiary .
Magda P
Znalazłam - poczytajcie sobie o ghee icon_biggrin.gif
https://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=5...0505&a=21991922
wo..
dzięki MAGDA
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.