To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Potówki których nie mozna sie pozbyć

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

darekjankowski27
Tak jak w temacie.Prosze o porade jak ich sie pozbyc.Sa na twarzy i na glowce,troszeczke na pleckach i klatce piersiowej.Dziecko na 1 miesiac.Czasami ogasaja a potem znow sie pojawiaja.
Czekam na porady.
amo
Poniewaz jest bardzo goraco to trzeba przede wszystkim uwazac, zeby malucha nie przegrzewac - cienkie body w zupelnosci wystarczy. A poza tym od czasu do czasu mozna wykapac w krochmalu na zmiane z plynem Oilatum - u nas pomoglo, a mala miala straszne potowki po tym jak w szpitalu za cieplo mi ja ubrali.

Aha, na glowce sa zapewne z powodu czapeczki - nie nakladac jesli lezy w cieniu wozka. Czapeczka ma chronic tylko przed bezposrednim sloncem.
darekjankowski27
Dzieki za odpowiedz.Sprobujemy tego z zona.
Pozdrawiam.
Kojkoj
Sprobujcie w upalne dni nie oliwkowac malucha. Zreszta po kąpieli w oilatumie nie jest to konieczne. Oilatum uzywajcie max. 3 razy w tygodniu. My naszegoo maluszka w gorące dni( urodził sie 31.07) w ciagu dnia kładliśmy tylko w pampersie.
Pozdrawiam
M
ilona
Malenki ma miesiac wiec moze to byc tzw wyprysk niemowlecy-wyglada troche jak potowka ale upierdliwie nie znika-czasami przechodzi w egzeme niemowleca wiec po pierwsze NICZYM na razie buzki nie smarowac,zrewidowac sposob zywienia mamy-jesli karmi piersia i nie klasc dziecka na sztucznosciach-tylko materialy naturalne.Jezeli to wyprysk niemowlecy stopniowo sam sie wycofa do drugiego miesiaca a jezeli egzema (male krostki zaczna sie laczyc w wieksze plamy i dziecko stanie sie niespokojniejsze w zachowaniu -jeden dzien sa zaognione drugi bledna ale nie znikaja) to trzeba skonsultowac sie z pediatra.Powodzenia icon_smile.gif
Jolanta z
Czesc Wam icon_smile.gif Moja mala ma egzeme ,tzn. krostki ,ktore tworza czerwone plamy ,plamy te dodatkowo sa bardzo"chropowate " w dotyku.Zlecony przez pediatre krem nie pomaga zbytnio.Stosowalam 5 dni(tyle ile mi zalecila),2 dni byl spokoj ,a wczoraj znow wysypalo ja.Zastanawiam sie ,czy sa moze jakies domowe sposoby pozbycia sie tego.
ilona
Jolu -jak pisalam poprzednio popros o Elidel-mojemu maluchowi pomogl
w 100%.
katna
nadmanganian potasu - do kapieli
AJA
Rumianek, takiemu maluchowi. Zaparzyć w szklance odcedzić i dodać do kąpileli.
Jolanta z
Dziekuje za odpowiedz.Wlasnie przeczytalam sobie informacje na temat leku Elidel i z tego co wyczytalam mozna go stosowac u dzieci od 2 roku zycia https://www.atopowe-zapalenie.pl/zapalenie/Elidel ,takze narazie sprobuje rumianku,moze ta prosta metoda jest w stanie pomoc.A ten nadmanganian potasu, to co takiego?
ilona
Jolu ja stosowalam z powodzeniem i pod kontrola lekarza u czteromiesieczniaka-w obecnej chwili jest to najlepszy ze znanych srodkow na egzeme lub azs.Jezeli stosuje suie go zgodnie z instrukcja nie ma zadnych przeciwskazan i dla malych dzieci.Hydrokortyzon powoduje scienczenie skory,elidel nie.
wo..
ja prosiłam o elidel dermatologa..... powiedział ze niunia jes za na Elidel za mała icon_question.gif icon_question.gif
ilona
No tak ja mieszkam w kanadzie a tu dzieci sa pewnie inne icon_wink.gif Mnie elidel zapisal pediatra bo maly mial paskudna egzeme na twarzy .W skojarzeniu z dieta(wykluczenie mleka krowiego itp z mojej diety -karmilam piersia) zadzialal doskonale i egzema wiecej sie nie powtorzyla.
ulla
Weronika jako miesięczny niemowlak dostała czegos takiego na twarzy...najpierw krostki potem czerwone chropowate plamy (+ pekające ranki) o charakterze zmian atopowych (jak okresliła to lekarka). Pomogła nam maść Linomag i bezwzględne przestrzeganie nie stykania się skóry dziecka z naszą skórą (inne kosmetyki, pot itp.), pranie naszych ubrań i pościeli w proszku dla dzieci (pomimo podkładania pieluszki to w końcu się tuliła, czasem spała z nami w łóżku). Wszystko zniknęło w ciagu kilku dni.
katna
CYTAT(Jolanta z)
A ten nadmanganian potasu, to co takiego?



NADMANGANIAN POTASU

Nieorganiczny związek manganu dający nietrwałe roztwory wodne o zabarwieniu od jasnoróżowego do ciemnofioletowego (o kolorze decyduje stężenie). Po zetknięciu się z substancją organiczną rozkłada się uwalniając tlen i dwutlenek manganowy. Powstający tlen atomowy działa słabo odkażająco i odwadniająco. Działanie to ulega szybko zmniejszeniu po zetknięciu z białkiem (np. płyny ustrojowe). Dwutlenek manganowy działa ściągająco na tkanki. Powoduje brązowe zabarwienie. Służy do przemywania skóry, owrzodzeń, ran i do płukania jamy ustnej i gardła. Skuteczny w grzybicy powierzchownej stóp. W sprzedaży dostępne kryształki Nadmanganianu potasu (Kalium hypermanganicum) E. M. Szabłowskich.

"Wszelkie podrażnienia i uczulenie znikają bardzo szybko (myślę, że to od nadmanganianu potasu między innymi). Uważaj tylko na ręczniki. Nadmanganian potasu ma ładny różowy kolor w wodzie a potem robi się brązowy i takie też są ręczniki po kąpieli, po prostu w brązowe plamy. Wanienkę też trzeba porządnie wyszorować bo po kilku kąpielach nie doprowadzisz jej do porządku."

informacje ta znalazam w necie, jak cos, to pytaj pediatry. sama nie stosowalam tej metody, ale kolezanka stosowala. pare krysztalkow wsypuje sie do kapieli.

a co do tej masci elidel, to nie wiem czy znacie cene? u nas o pojemnosci 15 kosztuje 120, 00 zl. nie malo icon_sad.gif
Łosica
Ulla, wygląda mi, że Seb też dokładnie coś takiego miał/ma! Najpierw zwykłe delikatne obtarcia od bucików, które musi ciągle nosić, a potem rzeczywiście chropowate plamy, czasem zaognione, raz sączące się... U nas lekarz skojarzył to także z zakażeniem dróg moczowych, ale poza zastrzykami na to zakażenie, dostaliśmy maść z hydrokortizonem (robioną w aptece). Teraz nie wiem, co pomogło: czy zastrzyki na zakażenie, czy maść bezpośrednio na plamy, ale wyglądają znacznie lepiej!
Ale takie coś, jak pisze Ilona, to niestety pojawia się Sebastianowi zwłaszcza na szyi, pod brodą... Hmmm, może, że się tak ślini albo mu się ulewa kwaśne jedzenie i podrażnia?
Pozdrawiam icon_smile.gif
I życzę ślicznej skórki icon_smile.gif
Łosica
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.