To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Soczewki kontaktowe do ciągłego noszenia PURE VIOSION

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2
edika
Zastanawiam sie nad ich kupnem. Do tej pory używałam soczewek do ciągłego noszenia, ale Focus - Night&Day, były fajne, moje oczy dobrze na nie reagowały.
Nie myślałam bym o zmianie firmy, gdyby nie różnica w cenie (prawie 50%).
Zna je ktoś? Warto zaryzykować?
Coffee
EDIKA NOSILAS TE CALODOBOWE?
a ja sie jakos zawsze "balam" na noc nie sciagac icon_redface.gif

ja tez nosze FOCUS ale green /kolorowe icon_biggrin.gif /
edika
Noszę cały czas icon_smile.gif (już ponad rok), ale muszę kupic nowe, bo mam już stare. Zużyłam 6 par.
Jak dla mnie to super sprawa. Budzisz się i od razu dobrze widzisz icon_smile.gif . Szczególnie teraz, gdy wstaję w nocy do Karolinki.
Polecam, bo to wygoda!
amania
ja też noszę night&day, a o tych pure vision jeszcze nie słyszałam
sÄ… lepsze?
amania
BTW, edika, fajne daty urodzenia majÄ… twoje dzieci icon_biggrin.gif
amo
A ile kosztuje para takich calodobowych i na jak dlugo wystarcza dla osoby, ktorej zwykle miesieczne wystarczaja na dluzej, bo jakos sie nie zabialczaja tak szybko?
Potwora
Para Pure Vision kosztuje 50 zł ( przynajmniej ja tyle zapłaciłam).
Kupiłam je i czekam aż donosze zwykłe, miesięczne, za parę dni mogę zdac relację jak się noszą icon_biggrin.gif
edika
CYTAT(Ola Fisia)
Para Pure Vision kosztuje 50 zÅ‚ ( przynajmniej ja tyle zapÅ‚aciÅ‚am).  
KupiÅ‚am je i czekam aż donosze zwykÅ‚e, miesiÄ™czne, za parÄ™ dni mogÄ™ zdac relacjÄ™ jak siÄ™ noszÄ…  :D


Ola, no to czekamy (parę dni wytrzymam icon_wink.gif ). A gdzie je kupiłaś za 50 zł? Ja najtańsze widziałam na Allegro po 66zł (za 3 szt.)

Amo, ja night&day nosiłam 3mc a one są miesięczne. (W czasie ciąży jedno oko miałam wrażliwsze i mogłam je nosić tylko miesiąc.)

Amaniu, wiem, wiem, że moje dzieciaki mają fajne daty ur. icon_smile.gif . Dwa dni przed urodzeniem Karolinki mówiłam do męża, że fajnie by było ur. 4. 04 i widocznie Karolcia to usłyszała i spełniła mamusi życzenie icon_wink.gif . Kochaną mam córeczkę icon_biggrin.gif .
myszka
Pure Vision to też całodobowe? Na ile starczają?

Ja używam Johnson&Johnson. Miesięczne, ale nie całodobowe. Jak na razie, jestem zadowolona. Nie lubię Bausch&Lomb.

Nie wiem czy u Was tez, ale u nas zaczęli sprzedawać soczewki tylko po całym opakowaniu. Rzekomo pozmieniały się jakieś przepisy dotyczące sprzedaży. Dotąd można było kupić też pojedynczo (choć wychodziło drożej za sztukę niż całe opakowanie). A ponieważ noszę dwie różne soczewki (różna wartość dioptrii), to musiałam jednorazowo zakupić 12 sztuk...
edika
Tak Myszko Pure Vision są całodobowe. a na ile wystarczą, to właśnie jeszcze nie wiem.

Od czasu gdy noszę szkła całodobowe, to kupuję całe opakowanie, bo w sklepie sprowadzali je specjalnie dla mnie, wiec musiałam. Nawet nie wiedziałm, że teraz nawet zwykłe trzeba kupować całe icon_confused.gif . Ale nie musiałam kupować 12 szt., bo okulista ustalił mi jedną wartość (szkła w okularach mam różne).
myszka
Dzięki, Edika. Jeszcze jedno - czyjej one są produkcji? Firma?
Potwora
CYTAT(edika)
CYTAT(Ola Fisia)
Para Pure Vision kosztuje 50 zÅ‚ ( przynajmniej ja tyle zapÅ‚aciÅ‚am).  
KupiÅ‚am je i czekam aż donosze zwykÅ‚e, miesiÄ™czne, za parÄ™ dni mogÄ™ zdac relacjÄ™ jak siÄ™ noszÄ…  :D


Ola, no to czekamy (parę dni wytrzymam wink.gif ). A gdzie je kupiłaś za 50 zł? Ja najtańsze widziałam na Allegro po 66zł (za 3 szt.)

Amo, ja night&day nosiłam 3mc a one są miesięczne. (W czasie ciąży jedno oko miałam wrażliwsze i mogłam je nosić tylko miesiąc.)

Amaniu, wiem, wiem, że moje dzieciaki mają fajne daty ur. icon_smile.gif . Dwa dni przed urodzeniem Karolinki mówiłam do męża, że fajnie by było ur. 4. 04 i widocznie Karolcia to usłyszała i spełniła mamusi życzenie wink.gif . Kochaną mam córeczkę icon_biggrin.gif .


50 zł zapłaciłam w sieci sklepów Twoje soczewki, sprzedają tam na sztuki i nie prawdę jest, że nie ma mozliwości sprzedawania soczewek na sztuki jak wciskano mi u optyka, u którego do tej pory się zaopatrywałam.
Kupowałam jeszcze tutaj: https://www.mojesoczewki.pl/x_C_Dz__P_113110006.html

ceny są tu chyba najniższe w sieci.
Jeżeli te soczewki się u mnie sprawdzą to widzę, że nie opłaca się już kupowac zwykłych miesięcznych bo cena oraz koszt utrzymania się wyrównuje z tymi do ciągłego noszenia.
Jalla
Jak do tej pory to nosiłam tylko zwykłe miesięczne soczewki Baush&Lomb albo J&J Acuvue2, ale już niedługo będę miała okazję wypróbować te do ciągłego noszenia, bo wygrałam w konkursie soczewki O2Optix icon_biggrin.gif

A czy któraś z was używała soczewek kolorowych? Ja kiedyś spróbowałam. Dostałam je w ramach promocji, bo kupiłam 2 opakowania soczewk miesięcznych na raz. Nie byłam zadowolona z tych kolorowych i leżały w pudełeczku, aż się zeschły. Miałam wrażenie jakby ten kolor zasłaniał mi pole widzenia, miałam taki zamglony obraz. Czy ktoś miał podobne odczucia?
Coffee
ja uzywam od 3 lat...kolorowe FOCUS GREEN
super zadowolona jestem
ogolnie firma FOCUS mi odpowiada
najpierw mialam J&J potem jakies inne dopiero jak trafilam na FOCUS jestem w pelni zadowolona

Boszzz to jak reklama brzmi... icon_redface.gif ale nie mam nic, poza tym, ze kupuje, wspolnego
marghe.
w takim razie poradźcie:
noszę jednodniowe od czasu do czasu bo moje oczy za nimi nie przepadają, szczypią, robią sie czerwone i zmęczone..

warto ryzykowac i kupowac te całodzienne / całoroczne czy jak im tam? icon_smile.gif
Coffee
kup jedna pare miesiecznych-na wyprobowanie
dodam, ze nie kazde pasuja
mi np J&J nie lezy, podczas gdy kumpela tylko te nosi

mam pytanie czy wysylka wiele kosztuje z tej strony "mojesoczewki.pl"?
marghe.
iks lat temu nosiłam normalne szkła,.. całoroczne (ale zdejmowane na noc)
Nie bylo rewelacyjnie
moze ja mam felerne oczy? icon_lol.gif
Potwora
Marg. może masz zespół suchego oka. Nawilżasz kroplami?
Jedynym wyjściem jest wypróbować, może idż do okulisty, przebadasz się i za darmo ( tzn. w cenie wizyty) zazwyczaj dostaje się zestaw startowy.
Niektóre osoby nie moga nosić soczewek i już.
Mnie np. całkowicie nie odpowiada J&J a Baush jest ok.
edika
Marg., faktycznie możesz mieć tzw. suche oko. Poczytaj TU, moze te szkła bedą dla ciebie odpowiednie icon_confused.gif .
Coffee
jesli pierwszy raz
to faktycznie najlepiej u okulisty wyprobowac
ja mialam tak, ze jak mi zalozyl, to poczulam sie cudownie gdy nagle bez okularow widzialam ostro!
nic mi nie uwieralo itd
skolei kuzyn tez chcial i pojechal i za cholere nie mogl...caly czas jak cialo obce, oka otworzyc nie mogl..nawet zeby wyjac, jakby mial cos w oku lzawilo, przeszkadzalo strasznie

niestety do dzis nie moze..chodzi w okularach
nie kazde oko toleruje cialo obce' icon_mad.gif
amo
Problemem moze byc tez zla srednica (czy co to tam jest) soczewek. Kiedys dostalam taka jedna pare i za nic nie moglam ich nosic.
Dorka
CYTAT(Ola Fisia)
Mnie np. całkowicie nie odpowiada J&J a Baush jest ok.

Ja też zaczynałam wieki temu od Bausch&Lomb takich rocznych. Próbowałam zmienić na J&J, ale mi nie pasowały, pozostałam wierna Bauschowi (teraz miesięczne). Niestety w soczewkach nie mogę pracować przy kompie (po 8 godz. w pracy zaczyna mnie boleć głowa) i czytać książki icon_confused.gif , bo szybko się męczę i kiedyś miałam jakieś dziwne wariacje po długim przebywaniu na lodowcu - mimo noszenia ciemnych okularów słonecznych z UV, po całym dniu wokół wszystkich przedmiotów świecących widziałam jasną aureolę icon_eek.gif ).

Widocznie moje oczy też nie są tak w pełni przystosowane do soczewek, ale może te o których piszecie są już z jakiejś nowej generacji? Do tej pory nigdy nie kupiłam takich, w których można spać, bo mam stracha, czy rano otworzę oczy.

Olu Fisiu gdzie we Wrocławiu są sklepy z tej sieci, którą polecasz?
Potwora
Dorka - ja też nie wytrzymuję 8 godzin pracy przy kompie icon_sad.gif Muszę, po prostu muszę zakropić oczy.
Twoje soczewki pojawiły się niedawno, widziałam je w Vicie na Oławskiej i Arenie, nie wiem czy to tylko początkowa promocje ale 355ml płynu B&L kosztował tam 41 zł ( u większości optyków 46zł).
i.
Ja polecam J&J Advance - nowość.
Jak dla mnie rewelacja, nie muszę niczym zakraplać i skończyły się problemy z pieczeniem i zaczerwienieniem oczu.
Wcześniej nosiłam 2 tyg J&J i musiałam zakraplać co pół godziny.
Coffee
ja na poczatku nosilam Baush&Lomb
byly ok
potem z ciekawosci J&J niestety, dla mnie katastrofa

w koncu trafilam na FOCUSY KOLOROWE
jestem b zadowolona, juz od 3 lat wink.gif
Potwora
Słuchajcie, noszę pierwszy dzień Pure Vision B&L.
Gdy je założyłam trochę się rozczarowałam - one są grube i widoczne na oku!! Co prawda nie odczuwam ich jako ciała obcego ale jednak czuję, może oczy muszą się przyzwyczaić icon_confused.gif
Zobaczymy jutro jak to będzie po nocy...
edika
No Olu, ciekawa jestem...
Trochę szkoda, że jednak czujesz je na oku icon_confused.gif
Potwora
Dzisiaj jest lepiej icon_biggrin.gif Tzn. czuję je już trochę mniej, jeżeli w ciągu tygodnia oczy się nie przyzwyczają to chyba je ściągnę icon_confused.gif
edika
Olu, jak po kilku dniach?
Muszę już kupić nowe i kurcze nie wiem na które się zdecydować icon_confused.gif
Potwora
Jest dobrze!!!!!!
Oczy się przyzwyczaiły icon_biggrin.gif śpi się w nich dobrze, teraz ich nie czuję, pierwszy szok minął icon_wink.gif
Coffee
zamowilam sobie soczewki i plyn w tym sklepie
dostalam dzis potwierdzenie ze w ciagu 4 dni dostarcza
no wiec czekam
pierwszy raz zakupilam szkla kontaktowe przez internet icon_biggrin.gif
edika
To bedą moje drugie zakupy szkieł przez internet.

Olu, dziękuje!
DecydujÄ™ siÄ™ na Pure Vision icon_wink.gif
i.
A gdzie kupujecie soczewki?
edika
ilka, ja do tej pory kupowałam na Allegro - teraz też tam planuję (może dzisiaj), bo jest najtaniej.
Coffee
hej
dostalam dzis soczewki
wszystko gladko, od dzis bede tylko w tym sklepie zamawiac
cena byla mniejsza- w sklepie VISION EXPRESS za 120zl a tu za 99zl icon_lol.gif

dostalam w 3 dzien od zamowienia

pasuja jak zawsze
zamawialam Focus
Dorka
A jakie są u nich koszty przesyłki?
Coffee
6zl jesli im wplacisz na konto a 10 jesli za porbnaniem
dla mnie to niewiele..bo nie stracilam ani czasu ani paliwa..mam jakies 50km do najblizszego salonu optycznego wink.gif
Potwora
Maxim - kupowałaś w tym sklepie, o którym wcześniej pisałam?

Ja zwykle od kosztów przesyłki odliczam sobie w myślach 4 zł bo tyle kosztuje mnie dojazd do sklepu tam i z powrotem icon_wink.gif czyli wychodzi 2 zł lub 6 zł icon_lol.gif
i.
A które soczewki zdecydowanie zmieniają kolor tęczówki? Możecie coś polecić?
Kiedyś miałam kolorowe J&J, ale zmiany specjalnej nie było, chyba, ze w pełnym słońcu icon_wink.gif
Coffee
Polecam Focus
kilka lat nosilam FOCUS GREEN
intensywna piekna zielen
przestalam nosic..bo...zmeczyly mnie uwagi facetow...z kim nie gadalam to zawsze jakis musial..ale masz ladne oczy!...no wiecie przejesc sie mozna bylo hihi...do tego meza tez to zmeczylo... bo przy nim czy nie zawsze rozmowca zwracal uwage na moje oczy wink.gif
Potwora
Nosze PURE VISION już drugi tydzień - teraz jestem bardzo zadowolona, bardzo icon_smile.gif Właściwie to rewelacja icon_biggrin.gif
Coffee
a jak to jest z szczypaniem oczek
bo jak cala dobe nosisz a przed kompem np
zdarzylo mi sie, ze zapomnialam ze mam szkla i tarlam oczy i...szklo albo wlazlo pod powieke albo wylecialo
jak to z tymi calodobwymi?
zadnego uczucia dyskomforktu..swedzenia...czy suchosci w oczach?
Potwora
Brak dyskomfortu oprócz początkowego, o którym napisałam wcześniej. Po paru danich oczy się przyzwyczaiły i czuję się jak osoba, która po prostu dobrze/normalnie widzi. Tylko rano, gdy otwieram oczy przez chwilę widzę przez mgłę.
edika
Ja PURE VISION noszę od niedzieli i na razie mogę stwierdzić, że Night&Day Focusa są lepsze.
Teraz kilka razy w ciągu dnia czuję je, czuje suchość, czasami widzę jak przez mgłę, a w tych Focusa od początku było super.
Mam nadzieję, że moje oczy przyzwyczają sie tak jak oczy Oli icon_wink.gif
Coffee
jak mowa o focusie
ja je nosze
teraz te normalne, niekolorowe
i sa w tym sklepie internetowym po 85zl za 3 miesieczne pary...podczas gdy w sklepie Vision Express proponowali mi ,w tej chwili, to samo za 120zl

pozdrawiam
amo
CYTAT(Coffee)
Polecam Focus
kilka lat nosilam FOCUS GREEN
intensywna piekna zielen
przestalam nosic..bo...zmeczyly mnie uwagi facetow...z kim nie gadalam to zawsze jakis musial..ale masz ladne oczy!...no wiecie przejesc sie mozna bylo hihi...do tego meza tez to zmeczylo... bo przy nim czy nie zawsze rozmowca zwracal uwage na moje oczy icon_wink.gif

A z jakiego koloru mozna zrobi taka intensywna zielen? Z piwnych tez?
Potwora
Znalazłam sklep, w którym Pure vISION kosztują 60 zł za opakowanie 3 szt. icon_eek.gif
https://www.sklep-soczewki.pl/product_info....?products_id=43

przesyłka w zależności od formy płatności od 6 do ok 13 zł.

dodam jeszcze, że u niektórych optyków cena tych soczewek dochodzi nawet do 110zł icon_eek.gif
i.
CYTAT(Coffee)
Polecam Focus
kilka lat nosilam FOCUS GREEN
intensywna piekna zielen
przestalam nosic..bo...zmeczyly mnie uwagi facetow...z kim nie gadalam to zawsze jakis musial..ale masz ladne oczy!...no wiecie przejesc sie mozna bylo hihi...do tego meza tez to zmeczylo... bo przy nim czy nie zawsze rozmowca zwracal uwage na moje oczy icon_wink.gif


Softcolors?
Mika
czy można kupić kolorowe soczewki bez mocy? (lubię nosić okulary icon_wink.gif ) czy jest sens jeśli mam ciemne brązowe (piwne) oczy?
chcę sobie zaszaleć i po prostu na jakiś czas zmienić kolor icon_lol.gif
coÅ› polecicie?
i.
Mika, można. Kolorowe robią zerowe.
Oglądałam sobie dzisiaj nieco i znalazłam Freshlook Colors Ciby, ponoć wyraźnie zmieniają kolor i przeznaczone są szczególnie dla osób z ciemnymi tęczówkami.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.